Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Tesztkör után megnéztük és jól van bekötve, mi is erre gondoltunk azonnal. Nem lehet, hogy te cserélted fel a panelon a két színt? :rolleyes:

Nem hiszem, mert mindegyik átalakító tesztelve van, és feltűnt volna a teszten, hogy nem jó a lambdajel :D

De ellenőrizhető hamar a dolog, multiméterrel meg kell mérni, tényleg ennyi van-e a szonda jelvezetéken.

Ha tényleg ennyi, akkor bár furcsa módon, de tényleg meghalhatott a szonda ;)

Meg a rossz autó is tud fogyit növelni.. :D Mint nálam! :D

Nálad is szerintem az AGR miatt van vészüzemmódban az ecu. Mindenesetre az eco=0 beállítással

próbáld, meg jó lenne kitörölni a hibakódjaidat, és megnézni hogy visszajön-e bele az AGR.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nem hiszem, mert mindegyik átalakító tesztelve van, és feltűnt volna a teszten, hogy nem jó a lambdajel :D

De ellenőrizhető hamar a dolog, multiméterrel meg kell mérni, tényleg ennyi van-e a szonda jelvezetéken.

Ha tényleg ennyi, akkor bár furcsa módon, de tényleg meghalhatott a szonda :rolleyes:

Nálad is szerintem az AGR miatt van vészüzemmódban az ecu. Mindenesetre az eco=0 beállítással

próbáld, meg jó lenne kitörölni a hibakódjaidat, és megnézni hogy visszajön-e bele az AGR.

Mára igértek egy laptopot, de a srácnak ki ment a fejéből. De szerintem holnap elhozza. Ha elhozza, akkor nekiállok és leveszem az akkusarut egy jó pár percig és akkor törlődik minden.

Az eco-módot csak a hétvégén kapcsoltam be. Azelőtt ki volt kapcsolva és akkor is ugyanilyen szarul ment a talicska.

A végén rászánom magam és megépítem azt a kis áramkört, ami szimulálja az AGR szelepet és akkor nem tud majd beragadni! ;)

Link to comment
Megosztás:

Gabi!

Szonda lesz halott, Opel márkaszerviz autovill. szerelője kötötte be én csak progiztam. :rolleyes:

Viszont nálam továbbra is más tápfeszt mér a kütyü pl. 14,1V-ot mérek a csatinál és a panelon, progiban 13,4V jelenik meg.

Link to comment
Megosztás:

Mára igértek egy laptopot, de a srácnak ki ment a fejéből. De szerintem holnap elhozza. Ha elhozza, akkor nekiállok és leveszem az akkusarut egy jó pár percig és akkor törlődik minden.

Az eco-módot csak a hétvégén kapcsoltam be. Azelőtt ki volt kapcsolva és akkor is ugyanilyen szarul ment a talicska.

A végén rászánom magam és megépítem azt a kis áramkört, ami szimulálja az AGR szelepet és akkor nem tud majd beragadni! :rolleyes:

Akkusaru levétellel szerintem a hibakód nem fog törlődni, majd ellenőrizd villogtatással.

Az a szimuláló áramkör nemtom bizonyított-e már valakinél.

Szonda lesz halott, Opel márkaszerviz autovill. szerelője kötötte be én csak progiztam. ;)

Viszont nálam továbbra is más tápfeszt mér a kütyü pl. 14,1V-ot mérek a csatinál és a panelon, progiban 13,4V jelenik meg.

Már beszéltünk ma Tomival, nála is rossz lett a tápbekötés, gyújtásra nincs az átalakítón táp.

De legalább a hideg motorhőmérsékletet sikerült befinomítani, csak közben a noti se műxik jól nála.

Nemtom mi lehet az oka az eltérésnek, talán a műszer beleátlagolja a mérésbe a zavartüskéket is, az

átalakító meg "szűrve" méri. Viszont most működésben minden oké nálad?

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, mert a veki digit és a BC-d is pont annyit mér mint a multiméterem. Jelenleg még finomítanom kell a hőfok beállításon, ma fogok logot küldeni neked.

Tomi notiját majd kezelésbe veszem és beállítom újra a soros port-ot.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel logoltam és előjött újra az alapjárati probléma. Indítás után minden ok volt figyeltem a grafikus felületet és amikor a kék mezőből kilépett a mocihőfok ugrásszerűen azonnal 1460-ra ugrott az alapjárat. ;) Örültem, hogy végre lesz logom a problémáról hagytam tovább alapjáraton amíg bekapcsol a venti, amint elérte 80 fokot visszaállt az alapjárat gyárira ugrásszerűen, utána mentem egy tesztkört is amiben volt minden padlógáz, egyenletes tempó eco mód stb.

Sajnos a progi csak egy üres log file-t csinált, nincs benne semmi adat. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel logoltam és előjött újra az alapjárati probléma. Indítás után minden ok volt figyeltem a grafikus felületet és amikor a kék mezőből kilépett a mocihőfok ugrásszerűen azonnal 1460-ra ugrott az alapjárat. ;) Örültem, hogy végre lesz logom a problémáról hagytam tovább alapjáraton amíg bekapcsol a venti, amint elérte 80 fokot visszaállt az alapjárat gyárira ugrásszerűen, utána mentem egy tesztkört is amiben volt minden padlógáz, egyenletes tempó eco mód stb.

Sajnos a progi csak egy üres log file-t csinált, nincs benne semmi adat. :rolleyes:

Pedig de jó lett volna az a log :D

Jelzem a problémát a PC SW fejlesztőnek, nemtom miért csinálta. végig be volt csekkolva a log mentés, majd kicsekkoltad, és

úgy zártad be a progit?

Próbáld meg holnap is, biztonság kedvéért a régi terminál programmal, +CSETMON paranccsal.

Link to comment
Megosztás:

Végig be volt csekkolva a log mentés viszont kilépéskor simán bezártam a progit nem csekkoltam ki a logmentést.

Ma megpróbálom újra, letöltöttem a 1.1-es verziót, majd futtatás közben ránézek a log fájlra, ha nem nő mérete akkor a terminal progival logolok.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olvasgattam a hozzászólásokat a témában, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak. Gondoltam én is megosztom a sajátomat.

A vas: 93as astra-f c14nz motor 330ezer km.

Már 2 éve 98assal járok emelt előgyújtással (95ös felejtős, mert 2000es fordulattól pici gázra is már csörög), mert jobb volt a fogyasztás, egy picit dinamikusabb volt stb... kb egy hónapja lehet a környéken tankolni e85öt, mondom ráhúzok egyet kb pont olyan szerényen mint mindenki. hát nem estem tőle hanyatt kb 50-50 arányban, elég hamar ki is durrogtattam. Aztán rábátorodtam teletankoltam tisztán lesz ami lesz. Nagyon meglepődtem... alul sokkal nyomatékosabb, újra szépen leforog tiltásig, nincsnenek feketelyukak a befecsben, megléped alapjárattól, 4000nél(!!) tetőzik a nyomaték és kb 5500nél fogy el onnan már csak pörög. 5be mentem azt hittem 4be vagyok! igaz adtam még neki plusz 7fok előgyújtást, így kb 15fokkal hagytam el a 95ös kopogáshatárát.

Negatívumok: hidegen 3-4mp indítózás... ENNYI!!

Jah, nem régen (e85 előtt)mértem egy gps végsebességet: gyalázatos 135.... (óra 150) e85el gps 153 (óra közel 170) és azóta kapta meg a 7fokot még...este le is mérem.

Kihangsúlyozom, hogy a benyanyomás 0.85 bárra (gyári érték) van beállítva a nyomás szabályzó rúgó hézagolásával (ez kb 1.5 éve, előtte 0.4 volt) és semmiféle elektronikus kütyüt nem használok!

Nincs kontrolllámpa villogás, van alapjárat, meg cefreszag és muslinca :D

fogyasztás:

benzin98bol 7-8között bár inkább 8

e85: 9

Egyetlen működőképes magyarázatot találtam a dologra: konkrétan a km.. szerintem a lényegesen kisebb sűrítési végnyomás miatt csökkent a beszívott(illetve hasznosan összesűrített, nem kartergázba ment) levegő mennyisége, ezért elérheti azt a keverési arányt a mi az e85höz kell, és így rá tud lambdával szabályozni..

Ez a levegőtéma magyarázatot adna a magas benzin fogyasztásra is!

Ha esetleg valakinek van vmi ötlete vagy elmélete hogy mi másért megy gond nélkül, akkor az ossza meg velem! THX PÁ

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg valakinek van vmi ötlete vagy elmélete hogy mi másért megy gond nélkül, akkor az ossza meg velem! THX PÁ

Biztosan nem optimális üzemben van a motorod.

Az egy dolog, hogy nem érzed (bár igazán akkor éreznél különbséget, ha optimálisan működne, egyből mosolyra nyílna a szád :D ),

és nem világít a csekklámpa (sajnos opeleknél nem ritka a 90-es évekbeli vasaknál, hogy még a halott lambdára sem jelez).

De ha elmész egy emissziómérésre, akkor tuti bőven 1 feletti lambdaértéket mérnének. Ezzel pedig vizsgán is valószínű egyből

kivágnak (1.03 a határ). A fogyasztásod is ezt mutatja, hiszen majdnemhogy függetlenül a motorállapottól, 8-as benzines fogyi

helyett legalább 10-es etanolos kellene legyen.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Úgy néz ki, hogy megtaláltam az erőtlenség és zavart működés egy lehetséges okát. Természetesen nem az etanol és nem az átalakító, hanem a képeken lévő dolgok...

Ez a főtengely végén lévő fogaskerék. Csak enyhén elfordult a tengelyen. Kb egy fél éknyit.

PICT0010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezért ferdén állt az egész és elkopott a szíjtárcsa belső oldala, valamint beleverődött egy csavarba a tárcsa széle, mert kóválygott:

PICT0001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valamint a szíjtárcsa ricnije is kikopott egy kicsit és ezért a gyújtási idők sem voltak megfelelőek. Amihez a fogaskerék elfordulása csak hozzáadott.

PICT0004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Plusz szivárog a főtengely szimering is.

364042938PICT0011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A héten megveszem az alkatrészeket, és hétvégén rendbe rakjuk. Majd csak akkor derül ki, hogy ez volt e a hiba valójában, vagy csak tetézett egy másikat...

Link to comment
Megosztás:

Jaj! :D

Nekem emiatt tört le a főtengely vége.

Olyan szíjkereket rakjál fel,ami már a tigrákon volt,aminek gumiágyas a közepe,az nem fogja az éket eltépni.

NAGYON FONTOS!!!

A főtengelybe menő csavart a legerősebb csavarrögzítő pasztával rakjátok össze,nekem azért tört el,mert meglazult.

Link to comment
Megosztás:

1 kérdés:az miért van,hogy pályán tempósabb rész után elmegy a lambdaszabályzás.....ha kicsit hagyom visszahűlni akkor ismét jó.lehet kezd a szonda megellenei?már 250ezer van benne.....

Lehet. Gyári szonda van biztosan benne? Másik lehetséges ok, ha szegény keveréken megy terhelésen a motor, akkor nagyobb

hőmérsékleten ég a nafta, és a lambdát is túlfűti.

Üdv mindenkinek!

Úgy néz ki, hogy megtaláltam az erőtlenség és zavart működés egy lehetséges okát. Természetesen nem az etanol és nem az átalakító, hanem a képeken lévő dolgok...

Ez a főtengely végén lévő fogaskerék. Csak enyhén elfordult a tengelyen. Kb egy fél éknyit.

No akkor tényleg ez lesz a gond amit mondtam, sajnos ezeknél a motoroknál sűrűn előfordul...

Link to comment
Megosztás:

Jaj! :D

Nekem emiatt tört le a főtengely vége.

Olyan szíjkereket rakjál fel,ami már a tigrákon volt,aminek gumiágyas a közepe,az nem fogja az éket eltépni.

NAGYON FONTOS!!!

A főtengelybe menő csavart a legerősebb csavarrögzítő pasztával rakjátok össze,nekem azért tört el,mert meglazult.

Ettől kicsit megijedtem. ^_^

Az a baj, hogy gumiágyas tárcsa volt rajta. De ezt nem tudom visszatenni, mert a közepe kicsit szétment.

Szereztem egy másikat, amibe kellett fúrnom 3 lyukat, mert hiányzott. Így már rendesen működik vele! :P

Link to comment
Megosztás:

Bécsi úti Agipon is van, ma láttam :P

Szombaton voltál Tökölön ?

Gellért mintha valami szórólapot említett volna ^_^

Na akkó majd még azt is beletesszük, köszi! :D

Készül majdan egy új országos térképes információs adatbázis az új honlapra a kutakról.

Jaja, voltam kint úgy este 10 utánig, aztán annyi elég is volt, mert reggel óta kint voltam

a ford majálison is.

Link to comment
Megosztás:

Ti hallottatok már olyat, hogy az etanol tönkreteszi a műanyag, és gumi alkatrészeket, mint pl. AC pumpa membrán?

Hallottunk róla. Udinak azt hiszem már legalább egy éve biztos ázik az a gumicsődarab, amin kipróbálta és úgy tudom azóta sincs semmi baja :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy tapasztalat-véleményt szeretnék megosztani veletek, hét végén tankoltam az Érdi Bajcsi kúton, kb 5 km és az autó nem akar menni, köhög zabál, egy szóval car. Ha eddig ott tankoltam mindig rosszabb volt az átlagom is, de szerintem az árat ők speciel vegyészkedésel érik el és erre a mostani tankolásom is egy elég meggyőző bizonyíték. Most biztos egy kicsit megcsúszott a H2O arány az árcsökkentésben. A lényeg, hogy nagy nehezen ki is fogyasztottam belőle 16 litert és tatabányán rá tankoltam, fura azóta stabil az átlag és megy is a vas. Nem vádak, sajna tények. Az Agip országosan szinte mindenhol, még az M1-es en is 244.9-ért adja a naftát, de az Érdi gyerekek ezt is 234,9-ért mérik.

Pont most váltott nevet a kút, eddig Total volt most már Agip lett.

Üdv

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.