Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nemsokára lesz majd szép grafikus felület PC-re, azon is lehet majd csámcsogni :)

Azt már várom nagyon. :D

Gabi egyébként nálam a sport módon emeltél kicsit hogy több anyagot kapjon? Tökölön amikor állítgattad, tudod. Mert mintha jobban fogyna most a szesz mint előtte. De lehet hogy csak képzelgek. :)

Link to comment
Megosztás:

Gabi egyébként nálam a sport módon emeltél kicsit hogy több anyagot kapjon? Tökölön amikor állítgattad, tudod. Mert mintha jobban fogyna most a szesz mint előtte. De lehet hogy csak képzelgek. :)

Asszem egy picit állítottam a sport lambdaablakán, meg a gázpedálállását lejjebb hoztam 10%-kal.

Amitől talán picivel többet ehet, hogy most normálisabb elvileg a melegedési fázisa, ami a chip miatt

volt rossz előtte.

Link to comment
Megosztás:

Asszem egy picit állítottam a sport lambdaablakán, meg a gázpedálállását lejjebb hoztam 10%-kal.

Amitől talán picivel többet ehet, hogy most normálisabb elvileg a melegedési fázisa, ami a chip miatt

volt rossz előtte.

Ha a LAMWIN-el játszok egy kicsit mit érek el? :)

Link to comment
Megosztás:

Csak hideg motornál csinálja az emelt alapjáratot?

Mert akkor próbálj meg visszavenni az 1 táblázatból, lehet csak túl dús a keverék.

CSETTABPOINT=1,00,006

CSETTABPOINT=1,01,006

CSETTABPOINT=1,02,005

CSETTABPOINT=1,03,004

CSETTABPOINT=1,04,003

CSETTABPOINT=1,05,002

Illetve nézd meg, mekkora tápfeszt lát az átalakító a hidegindítás után CGETPOWER paranccsal.

Ma reggel beállítottam és logoltam, alapjárat most jó lett. Délben küldöm a logot e-mailben. :)

Link to comment
Megosztás:

Történelmi pillanathoz érkeztünk. Tele az astra tankja etanollal, lehet majd mérni relatív pontos fogyasztást :D

Most főleg országúton megy majd....

Hétvégén mentem vele autópályán. 140-160as tempo...zabált rendesen....

Várjuk az eredményt :lol: Csekklámpa nem gyulladt neked azóta?

Hasonló autóból 9-10L közötti eredmények jöttek vissza felhasználástól függően :D

Ha a LAMWIN-el játszok egy kicsit mit érek el? :D

Tudod a Markos-Nádas-Boncz is megmondta, miért játszana a norvég vasutas gyereke a sínek

között az életével, mikor van fütyije?! :) :)

Próbálhatod eltolni lefelé vagy felfelé pl 2-vel, aztán próbálhatod mikor gyorsul jobban, de lehet

hogy így ahogy most van :D

Ma reggel beállítottam és logoltam, alapjárat most jó lett. Délben küldöm a logot e-mailben. :D

Örülök :D

Link to comment
Megosztás:

Dehogynem. Összevissza villog. majd valamikor fel is akarlak keresni ha meglesz az új szoftver.

Ok, át tudsz majd akkor jönni valamikor? Ha gondolod, megvárhatod az újabb SW-t is, ami most

készül, ebben már lesz újabb eco mód is, alkalmas lesz az új grafikus felülethez és az eco lámpához is. Kb két hét.

Link to comment
Megosztás:

Ok, át tudsz majd akkor jönni valamikor? Ha gondolod, megvárhatod az újabb SW-t is, ami most

készül, ebben már lesz újabb eco mód is, alkalmas lesz az új grafikus felülethez és az eco lámpához is. Kb két hét.

Már csak egy sport kapcsoló hiányzik! :)

Link to comment
Megosztás:

Tudod a Markos-Nádas-Boncz is megmondta, miért játszana a norvég vasutas gyereke a sínek

között az életével, mikor van fütyije?! :) :D

Próbálhatod eltolni lefelé vagy felfelé pl 2-vel, aztán próbálhatod mikor gyorsul jobban, de lehet

hogy így ahogy most van :D

Még jó hogy bele nem léptünk! :D

Mi lesz ez az új eco mód? :)

Link to comment
Megosztás:

:) Csak a Markos-Nádas-Boncz trió :D

Nah megvolt az első 606km az 50-50%-al vegyesben használatban (főleg város).

Nagyjából 15%-al evett többet ezzel a keverékkel. Idáig 98assal evett hasonló körülmények között 8,5-et, most 95/E85 kombóval 9,7 lett.

Egy negatívum van csak: nehezebben indul reggelente. Pozitívumként pedig a majdnem 7000Ft spórolást írhatom a számlájára 2 tankolás után :)

Link to comment
Megosztás:

Ok, át tudsz majd akkor jönni valamikor? Ha gondolod, megvárhatod az újabb SW-t is, ami most

készül, ebben már lesz újabb eco mód is, alkalmas lesz az új grafikus felülethez és az eco lámpához is. Kb két hét.

Persze megvárom, annyira nem zavar.

V6os motorok készültek ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv segítséget szeretnék kérni,apám autójában szeretnénk E85 használni ,az autó 55kw , karburátoros még de már vmi számitógép vezérli a ....,:) van benne lambda szonda , kérdésem ha nem szeretnék át alakítani a vasat milyen százalékban használhat bioetanol,mik a tapasztalatok, ha mégis alakítani kell akkor mit érdemes cserélni rajta és mibe kerül? (csak a karburátor miatt kérdezzem) , olvastam vissza de nem nagyon találtam rá választ .Előre is köszike.Üdv

Link to comment
Megosztás:

Üdv segítséget szeretnék kérni,apám autójában szeretnénk E85 használni ,az autó 55kw , karburátoros még de már vmi számitógép vezérli a ....,:) van benne lambda szonda , kérdésem ha nem szeretnék át alakítani a vasat milyen százalékban használhat bioetanol,mik a tapasztalatok, ha mégis alakítani kell akkor mit érdemes cserélni rajta és mibe kerül? (csak a karburátor miatt kérdezzem) , olvastam vissza de nem nagyon találtam rá választ .Előre is köszike.Üdv

max 50-50%-ban használhatod, feltéve ha tényleg van benne lambdaszonda...viszont akkor még átalakítani sem kell...

Link to comment
Megosztás:

Üdv segítséget szeretnék kérni,apám autójában szeretnénk E85 használni ,az autó 55kw , karburátoros még de már vmi számitógép vezérli a ....,:) van benne lambda szonda , kérdésem ha nem szeretnék át alakítani a vasat milyen százalékban használhat bioetanol,mik a tapasztalatok, ha mégis alakítani kell akkor mit érdemes cserélni rajta és mibe kerül? (csak a karburátor miatt kérdezzem) , olvastam vissza de nem nagyon találtam rá választ .Előre is köszike.Üdv

Nem központi injektoros véletlenül? :)

Link to comment
Megosztás:

:D Csak a Markos-Nádas-Boncz trió :D

Nah megvolt az első 606km az 50-50%-al vegyesben használatban (főleg város).

Nagyjából 15%-al evett többet ezzel a keverékkel. Idáig 98assal evett hasonló körülmények között 8,5-et, most 95/E85 kombóval 9,7 lett.

Egy negatívum van csak: nehezebben indul reggelente. Pozitívumként pedig a majdnem 7000Ft spórolást írhatom a számlájára 2 tankolás után :)

Ilyesmi az én fogyasztásom is. :)

A reggeli első hidegindítási dolog pedig az idő melegedésével el fog múlni, csak figyelj a keverékre.

Link to comment
Megosztás:

max 50-50%-ban használhatod, feltéve ha tényleg van benne lambdaszonda...viszont akkor még átalakítani sem kell...

Igen van benne lambda szonda

Nem központi injektoros véletlenül? unsure.gif

Nem én is csodálkoztam ez karbis bizza. Köszi a hozászolásokat, fogyasztásban mit lehet majd észlelni , plusz 20% vagy ez csak akkor érvényes ha 100% bioetanolt tankolok ?Üdv

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.