Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Irigykedve hallgatlak tégedet is. Az enyém simán nyolc felett eszik...jóval...

Most összesítettem, és az elmúlt 870 km alatt 68,26 liter etanol és 10 liter benzin fogyott. Ebben volt egy hosszú Db-Bp-Db, egy sor vidék és egy kevés város is.

De még mindig 9 liter. :)

A benzin azért kellett, mert már kifogyott az etanol és nem akartam h a prérin ott maradjak. Muszájból tankoltam bele.

Szintén zenész! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kicsit szegényes a lambda, állítsd át:

CSETLAM=178,60

Aztán logolj majd még egyet, ha van rá lehetőség :)

Most csütörtökön kint leszel Lurdynál?

Kitudok menni ha ott leszel! ;)

A többi értékre mit mondasz?

Normális,hogy megyek egyenletes 100-al és az ECO mód nem kapcsol be? :lol:

Azt hiszem a sportmód TPS %-át is átállítom majd,mert én soha nem előzök tövig nyomott gázpedál állással!

Link to comment
Megosztás:

Meg vagyok elégedve a vassal, hét végén 5 felnőtt a kocsiba és egy cc 150km-es túra volt. Élvezetem a kocsit bevallom frankón, szépen húz és szedi a lábait rendesen. Fogyi ez alatt az etap alatt 90-10-as tempóban 7,8 szeszből. Ahogy ismerem a vasat szerintem benyábol is lecsusszant volna neki 6,5-6,8 kb.

Gabi beszélek Wesszel és a héten lambda csere, de ha lehetne ugy hangolnám össze, hogy utána rögtön hozzád igyekeznék hangolni ha nem gond :)

Minek akarsz lambdára költeni, ha ilyen jól alakult a beállítás után minden? ;)

Mondtam, átteheted jövő évi projektnek ezt, mert szerintem kitart még egy ideig az a lambda, még ha nem is

a legtökéletesebb :P Majd ha elkezd sokat zabálni, ráérsz ;)

Kitudok menni ha ott leszel! :P

A többi értékre mit mondasz?

Normális,hogy megyek egyenletes 100-al és az ECO mód nem kapcsol be? :lol:

Azt hiszem a sportmód TPS %-át is átállítom majd,mert én soha nem előzök tövig nyomott gázpedál állással!

Én nem láttam a logodban olyat, hogy ne lett volna eco mód a kellő feltételek teljesülése esetén.

eco mód csak üzemmelegen van, 80 fok felett ;)

igyekszem csütörtökön kijutni, szerintem du 5 körül ha hívsz, már tutira mondom hogy megyek-e :cry:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez hatalmas energiát emésztene fel, nem bírná az akku.

És mi lenne, ha valami műanyagból legyártana vki egy szívósort, pl. műgyantából, és bele lenne ágyazva fűtőszál? Azt indítás előtt hamar fel lehetne melegíteni, úgy nézne ki, mint a dieseleknél, gyújtás, izzítás, indítás :)

Ma voltam a várpalotai Agip kúton tankolni és fizetéskor megláttam a pulton az E85-ös reklám fecniket. Egyből kérdeztem is hogy van-e lesz-e, de aszonták, hogy még kérdéses, mert engedélyeztetés kell satöbbi. Amúgy a hunflex-et reklámozták a szórólapon. ;) Jeleztem a hölgyeménynek, hogy én igényt tartanék az e85-re meg még pár ember biztos. :lol:

Fehérváron már a Tescos kúton is van E85 ;)

Link to comment
Megosztás:

És mi lenne, ha valami műanyagból legyártana vki egy szívósort, pl. műgyantából, és bele lenne ágyazva fűtőszál? Azt indítás előtt hamar fel lehetne melegíteni, úgy nézne ki, mint a dieseleknél, gyújtás, izzítás, indítás :lol:

Fehérváron már a Tescos kúton is van E85 :)

Illetve a Tesco kúttal szemben(a nevét nem tudom) is 235-ért...

Kíváncsi vagyok, hogy a OIL kúton mennyivel emelik majd szerdától a cefre árát...

Link to comment
Megosztás:

És mi lenne, ha valami műanyagból legyártana vki egy szívósort, pl. műgyantából, és bele lenne ágyazva fűtőszál? Azt indítás előtt hamar fel lehetne melegíteni, úgy nézne ki, mint a dieseleknél, gyújtás, izzítás, indítás :lol:

Naja, de dieselnél csak négy gyertyát izzít nekünk meg ott vayn egy bazi nagy fémdarab, ami lehet -15-fokos. Ki tudja lehet a vízfűtés is elég lenne, csak amit néztem az pölö 220-voltos. Tehát csak otthon tudom használni. ennyi erővel fogok egy vasallót, és ráteszem a szívtorokra.

Link to comment
Megosztás:

Naja, de dieselnél csak négy gyertyát izzít nekünk meg ott vayn egy bazi nagy fémdarab, ami lehet -15-fokos. Ki tudja lehet a vízfűtés is elég lenne, csak amit néztem az pölö 220-voltos. Tehát csak otthon tudom használni. ennyi erővel fogok egy vasallót, és ráteszem a szívtorokra.

Akárhogy is nézzük, a legegyszerűbben csak árammal lehet megoldani az előmelegítést.

De az igazán jó megoldás, a hengerenkénti befecsi... :) A legegyszerűbb pedig a keverékkel járás! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen már 3szor. Utoljára 2hete lett cserélve. :)

Amúgy miért kell emelnem ennyit a szonda beállításán? Talán sz*r az új szondám? :lol:

Akkor nem szóltam ;)

Nem is a szonda szerintem, de valami miatt kisebb a jelfeszültség... most ez vagy egy rossz

testelés, amit be tudunk állítani kis finomítással az átalakítóban paraméterekkel, vagy majd

meglátjuk :P De bíztató a log, szóval próbálkozz ;) Holnap du megyek Egomba, előtte csörgök :P

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem szóltam :lol:

Nem is a szonda szerintem, de valami miatt kisebb a jelfeszültség... most ez vagy egy rossz

testelés, amit be tudunk állítani kis finomítással az átalakítóban paraméterekkel, vagy majd

meglátjuk ;) De bíztató a log, szóval próbálkozz :) Holnap du megyek Egomba, előtte csörgök :P

Rendben. Én 15kor végzek és haza kell jönnöm mindenképpen. De majd ha jössz akkor visszamegyek. ;)

Link to comment
Megosztás:

Látom elég régen volt az utolsó hozzászólás azóta biztos sokan próbálták keverve vagy esetleg valamilyen elektronika beszerelésével...Kérdezném hogy van e valakinek 1994 f astra tapasztalata etanollal?Személy szerint most kezdtem el igen erősen gondolkodni ezen mert eléggé megugrottak az üzemanyag árak és nemtudom hogy melyik cég elektromos kütyüje lenne a legmegfelelőbb a caravanomba...

Link to comment
Megosztás:

Látom elég régen volt az utolsó hozzászólás azóta biztos sokan próbálták keverve vagy esetleg valamilyen elektronika beszerelésével...Kérdezném hogy van e valakinek 1994 f astra tapasztalata etanollal?Személy szerint most kezdtem el igen erősen gondolkodni ezen mert eléggé megugrottak az üzemanyag árak és nemtudom hogy melyik cég elektromos kütyüje lenne a legmegfelelőbb a caravanomba...

Motorkód kellene, a központisok nem nagyon szeretik az etanolt tisztán átalakítóval.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen de konkrétan az érdekel melyik lenne a legjobb? A hunflex ára miatt lenne vonzó de az E85power kissé többet ajánl de Ajánlott a keskenysávú lambdaszonda és a gázpedálállás-érzékelő potméter is, ezek a feltételei az automata működésmódnak. (gondolom rájöttél nem vagyok nagy guru) szóval ilyen van az f astrámban?

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.