Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Egyébként most elég jól megy a vas, bár szerintem a fogyasztás nem lesz most se kevés.. sok város nem tesz neki jót.

Nehezebb lett a jobb lábad az etanol bővebb pacikínálatától? :lol:

Nekem városban az omega 26% túlfogyasztásokat produkál általában.

Viszont most pl Kaposvár-Pécs utam volt, 10,5L átlaggal, ez benzinből nagyon alsó hangon 9L lett volna.

sziasztok . van egy A omegám c20 ne benzin gáz. Multkor tettem bele e85 öt 100% ban .néha benzinnel megyek néha gázzal. Ha e85 tel megyek vele akkor ugy ahogy müködik de az ac pumpa nem mindig.ha átrakom gázra gázzal megy de utánna már nem akar elindulni az ac ,de ha elindul az ac és egy két napig csak e85 tel járok akkor megy de ha egy két napig gázzal megyek utánna már nem akar menni az ac lehet hogy megszorul az e85 miatt?már tettem fel másikat és avval is ugyan igy hol megy hol nem.lehet hogy sok a 100 % e85?ha megkopogtatom akkor alindul.cserltem már szüröt is. segitségeteket elöre is köszönöm.

Azt az AC-t sürgősen cseréld, mert nemsokára végleg megáll. Nem az etanoltól, hanem a benne levő évek száma miatt :lol:

A gázos rendszer sem használ neki sokat, mert amiatt sokat áll, ami nem hasznos az élettartam szempontjából.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ma csináltam új logokat a kért beállításokkal, kitakartam a hűtő 1/4-ét úgy tűnik mégis termosztátot kell cserélni.

Lambdaszonda a gyári hellyel megegyező magaságban van. Kicsivel fentebb van az 1-2 összeeresztésénél, lentebb nem lehet rakni mivel akkor minden olajszűrő cserénél lambdát is ki kellene venni. Ha szükséges teszt erejéig visszarakom a gyári leömlőt és melső kipufogó csövet de nem nagyon lelkesedem érte mert elég macerás. Inkább bevállalnék helyette 2 termosztát cserét vezérlés lebontással... :lol: Javult a helyzet a múltkorihoz képest most már 170 a vége.

http://data.hu/get/2245888/C14SE_lambda175_50.log.html

http://data.hu/get/2245890/C14SE_lambdaparam.log.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jó a téma e85,nagyon jó,én is töményen járok vele.Elektronikát bekötöttem és láss csodát tökéletesen üzemel és ha feltekerem a potmétert,akkor 1.6nz-t,mint a sz.. ugy megeszem az 1.4 essel.Fogyasztás változott,többet eszik 1 literrel.Veszprémben tankolok,agip!Nagy különbségek vannak kút és kút között,az ára isteni,220 forint :lol: Erre szóljatok,remélem valakinek van átalakitott astra f-je,tisztelettel.Szaktársak:ha valaki nem tud valamit kérdezzen,aztán elmondom...

Én szólnék szaktárs!Helyesírásra és nyelvtani helyességre figyelj jobban!Most még javítottam,legközelebb nem fogom megtenni.Köszi! ®j0hnny

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok jó a téma e85 nagyon jó énis töményen járok vele elektrónikát bekötöttem és láss csodát tökéletesen üzemel és ha feltekerem a potmétert akkor 1.6nz mind a sz..ugy megeszem :lol: 1.4 essel :D fogyasztás változott többet eszik 1 literrel Veszprémben tankolok agip! de nagy különbségek vannak kút kút között és az ára isteni 220 forint :( erre szoljatok remélem valakinek van átalakitott astra f je tisztelettel szaktársak kérdezz aztán elmondom

Egészen pontosan milyen motorral szerelt a kocsi? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma csináltam új logokat a kért beállításokkal, kitakartam a hűtő 1/4-ét úgy tűnik mégis termosztátot kell cserélni.

Lambdaszonda a gyári hellyel megegyező magaságban van. Kicsivel fentebb van az 1-2 összeeresztésénél, lentebb nem lehet rakni mivel akkor minden olajszűrő cserénél lambdát is ki kellene venni. Ha szükséges teszt erejéig visszarakom a gyári leömlőt és melső kipufogó csövet de nem nagyon lelkesedem érte mert elég macerás. Inkább bevállalnék helyette 2 termosztát cserét vezérlés lebontással... :( Javult a helyzet a múltkorihoz képest most már 170 a vége.

http://data.hu/get/2245888/C14SE_lambda175_50.log.html

http://data.hu/get/2245890/C14SE_lambdaparam.log.html

Jobb, de még mindig nem igazán jó :lol:

Ami látszik:

- amíg állsz egy helyben alapjáraton, addig egész jó a lambda, mikor elindulsz, kis időre rá már nem. utána szinte végig maxon megy a dúsítás emiatt normál módban.

- kérdés: amikor át lett építve a motor SE-re, akkor tuti a megfelelő AC került bele? mármint tuti 3baros? nehogy az szivasson minket, és terhelésen tényleg szegény a keverék :lol:

- ami ötlet még lenne: lehet hogy ez az új lambda olyan paraméterekkel rendelkezik, amit a motorod nem tud teljesíteni (pl nagyobb köbcentis motorba való, vagy

más elhelyezéssel)

- próbát lehet megér, hogy visszaraksz egy gyári lambdát, azzal megnézni ezen az újan készült lambdahelyen

- 4600-nál elfogynak az injektorok teljes terhelésen

Link to comment
Megosztás:

Átépítéskor természetesen AC pumpát is cseréltem mivel a régivel esélytelen lett volna az csak max. 1.2 bar-t tud C14NZ-nél 0,8 bar-os nyomásszabályzó van.

Állítható üzemanyagnyomás szabályzóm van, most 3 baron van ha kell tudom emelni a nyomást, 2 db új lambdaszondám van egyik gyári egyvezetékes C14NZ/SE-hez való, másik az VW Polo 1.4-es fűtött 3 vezetékes, most az egy vezetékes gyári van benne, esetleg kitudom cserélni a fűtöttre. Ami még mindig furcsa ha visszarakom a Flexteket akkor tudok menni akár 216-al igaz lambdát akkor nem tudok mérni. Szerinted mi lenne ha kütyü után bekötném a Flexteket és a tiéddel logolnék elvileg ha kikapcsolom akkor még tud mérni lambdát, ford.számot, hőfokot?

Esetleg visszaviszem és kicseréltetem a gyári lambdaszondát.

Link to comment
Megosztás:

Átépítéskor természetesen AC pumpát is cseréltem mivel a régivel esélytelen lett volna az csak max. 1.2 bar-t tud C14NZ-nél 0,8 bar-os nyomásszabályzó van.

Állítható üzemanyagnyomás szabályzóm van, most 3 baron van ha kell tudom emelni a nyomást, 2 db új lambdaszondám van egyik gyári egyvezetékes C14NZ/SE-hez való, másik az VW Polo 1.4-es fűtött 3 vezetékes, most az egy vezetékes gyári van benne, esetleg kitudom cserélni a fűtöttre. Ami még mindig furcsa ha visszarakom a Flexteket akkor tudok menni akár 216-al igaz lambdát akkor nem tudok mérni. Szerinted mi lenne ha kütyü után bekötném a Flexteket és a tiéddel logolnék elvileg ha kikapcsolom akkor még tud mérni lambdát, ford.számot, hőfokot?

Esetleg visszaviszem és kicseréltetem a gyári lambdaszondát.

És mennyire vagy biztos, hogy az a nyomásszabályzó jól működik? Mert nem egy helyen olvastam már sok

rosszat ezekről az utólagos állítható kütyükről. Illetve érdemes megnézni, hogy terhelésen is tartja-e a nyomást.

Próbáld ki a másik lambdát is, az gondolom nem sok meló.

A végsebességet azért nem tudod elérni, mert valszeg túl van dúsítva az elégtelen lambdaszabályzás miatt a keverék.

De fentiek miatt az is lehet, hogy a nagy túldúsítás ellenére is szegényedik.

Ha 0 módba teszed az átalakítót, az élő adatokat ugyanúgy tudod belőle nyerni.

Link to comment
Megosztás:

Gabi nekem a múltkor azt mondtad hogy 3500 körül fogynak el az injektorok teljes terhelésen. Ha esetleg vásárolnék bele C20LET injektorokat, az megoldaná a helyzetet? :lol:

Azért ez nem ilyen egyszerű :lol:

Ugyanis ha 10-15%-nál nagyobb az eltérés a kapcitásban az új injektornál, akkor benzinnel már nem lesz

kompatibilis az autó (átalakító nem tud negatív dúsítást).

Link to comment
Megosztás:

És mennyire vagy biztos, hogy az a nyomásszabályzó jól működik? Mert nem egy helyen olvastam már sok

rosszat ezekről az utólagos állítható kütyükről. Illetve érdemes megnézni, hogy terhelésen is tartja-e a nyomást.

Próbáld ki a másik lambdát is, az gondolom nem sok meló.

A végsebességet azért nem tudod elérni, mert valszeg túl van dúsítva az elégtelen lambdaszabályzás miatt a keverék.

De fentiek miatt az is lehet, hogy a nagy túldúsítás ellenére is szegényedik.

Ha 0 módba teszed az átalakítót, az élő adatokat ugyanúgy tudod belőle nyerni.

Az a baj, hogy megint csak a találgatás szintjéig jutottatok el. Pedig ezt a hibát szerintem teljesítménymérő padon, emisszióméréssel egybekötve lehetne mérni. Söt, ha hozod a laptopot, mérés közben tudsz loggolni is. Nem megy el az idő a fölösleges kísérletezgetéssel.

Üdv:Tomy61

Link to comment
Megosztás:

Csináltam egy logot Flextekkel természetesen mode 0-val nem variáltam semmit ugyanazzal a lambdával és nyomiszabályzó beállítással mentem. Sikerült 4-ikben tiltásig nyomni elérte a 216-ot és 5-ben a 223-at is amikor valami történt mert elkezdett kihagyni a moci és leállt. Nagyon nagy mázlim volt, hogy lendületből kitudtam gurulni a kijáratig. Feri autószerelő haverom elhúzott a műhelyig és megleltük a hibát. A kütyüben lévő 500 mA bizti szállt el, pályán esélyem se lett volna kicserélni. Javasolnám, hogy a végleges verzión legyen cserélhető a bizti és a panelon található led látható legyen, így első látásra kiderül ha rossz a bizti. :lol:

http://data.hu/get/2248915/C14SEFlextekmode0.log.html

Link to comment
Megosztás:

Tomy61!

Pados mérést terveztük 3 féle elektronikával (Flextek, Hunflex de luxe, E85power) igaz akkor amikor már minden rendben van. Természetesen ha Gabi javasolja akkor elviszem mérésre, hogy végre megtaláljuk a végleges beállítást, persze neki is ott kellene lennie. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tomy61!

Pados mérést terveztük 3 féle elektronikával (Flextek, Hunflex de luxe, E85power) igaz akkor amikor már minden rendben van. Természetesen ha Gabi javasolja akkor elviszem mérésre, hogy végre megtaláljuk a végleges beállítást, persze neki is ott kellene lennie. :lol:

Rendben, várunk szeretettel. Gabi ismeri a járást.
Link to comment
Megosztás:

Azért ez nem ilyen egyszerű :lol:

Ugyanis ha 10-15%-nál nagyobb az eltérés a kapcitásban az új injektornál, akkor benzinnel már nem lesz

kompatibilis az autó (átalakító nem tud negatív dúsítást).

Sokan használják LET injektorokkal az XEjüket benzinnel. Demó is azt javasolta, hogy injektort cseréljek inkább mint benzinnyomás szabályzót vegyek. Egy árban is lenne a kettő.

De ha nem lesz jó, akkor felesleges túráztatnom magam. Mindenképpen állítható nyomásszabályzó kéne. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csináltam egy logot Flextekkel természetesen mode 0-val nem variáltam semmit ugyanazzal a lambdával és nyomiszabályzó beállítással mentem. Sikerült 4-ikben tiltásig nyomni elérte a 216-ot és 5-ben a 223-at is amikor valami történt mert elkezdett kihagyni a moci és leállt. Nagyon nagy mázlim volt, hogy lendületből kitudtam gurulni a kijáratig. Feri autószerelő haverom elhúzott a műhelyig és megleltük a hibát. A kütyüben lévő 500 mA bizti szállt el, pályán esélyem se lett volna kicserélni. Javasolnám, hogy a végleges verzión legyen cserélhető a bizti és a panelon található led látható legyen, így első látásra kiderül ha rossz a bizti. :lol:

http://data.hu/get/2248915/C14SEFlextekmode0.log.html

Csak egy naív kérdés!

Nem lehet h az a baj, hogy két injektor van kötve egy vezetékre és a kütyü nem bírja?

Ja és készült ma egy hosszabb log is! :lol:

LOG

Link to comment
Megosztás:

Csináltam egy logot Flextekkel természetesen mode 0-val nem variáltam semmit ugyanazzal a lambdával és nyomiszabályzó beállítással mentem. Sikerült 4-ikben tiltásig nyomni elérte a 216-ot és 5-ben a 223-at is amikor valami történt mert elkezdett kihagyni a moci és leállt. Nagyon nagy mázlim volt, hogy lendületből kitudtam gurulni a kijáratig. Feri autószerelő haverom elhúzott a műhelyig és megleltük a hibát. A kütyüben lévő 500 mA bizti szállt el, pályán esélyem se lett volna kicserélni. Javasolnám, hogy a végleges verzión legyen cserélhető a bizti és a panelon található led látható legyen, így első látásra kiderül ha rossz a bizti. :(

A logból tisztán látszik sajna, hogy itt sem jó a lambdaérték. Amíg áll az autó, addig egész jó, de ahogy elindulsz, onnan

már egyáltalán nem. Se részterhelésen, se teljes terhelésen. Az is látszik, hogy a legmagasabb fordulatokon teljesen szegény

a keverék, a lambdajel szinte nulla.

Sajna az a bizti gyári hibás volt. Nemrég pár visszajelzés alapján megvizsgáltam ezeket a biztosítékokat, és a fülüket rossz

forraszanyaggal vitték fel. Alapból is más biztosítékokat használok már, de mivel az eddigi hibás darabok a beépítés után

mentek tönkre, bíztam benne hogy a többi példánnyal nem lesz gond. Kössétek át nyugodtan. A kellemetlenségért pedig

elnézést kérek.

végre megtaláljuk a végleges beállítást, persze neki is ott kellene lennie. :D

Sajna itt nem a beállítással vannak a gondok. Nem működik rendben a lambdaszabályzás nálad, ezt kellene megoldani.

Ha gondolod, akkor addig is próbálhatod az E85powert programozott módban, persze így nem hozható ki belőle a maximum,

amit nyújtani tud. 7-es üzemmódban az alapdúsítási értéket tudod fixre beállítani (INJPARAM első paramétere), illetve a 4-es

üzemmódban a RPM1 és TPS1 tábla alapján fog szabályozni. Pár próbálkozással belőheted jól ezeket a táblákat :D

Sokan használják LET injektorokkal az XEjüket benzinnel. Demó is azt javasolta, hogy injektort cseréljek inkább mint benzinnyomás szabályzót vegyek. Egy árban is lenne a kettő.

De ha nem lesz jó, akkor felesleges túráztatnom magam. Mindenképpen állítható nyomásszabályzó kéne. :lol:

Kérdezd meg tőle, melyiknek mennyi a kapacitása, osztani-szorozni kell :lol:

Nyomásszabályzó sem a legjobb megoldás, mert az injektorok névleges nyomáson tudják csak a kívánt szórásképet nyújtani :D

Link to comment
Megosztás:

Csak egy naív kérdés!

Nem lehet h az a baj, hogy két injektor van kötve egy vezetékre és a kütyü nem bírja?

Ja és készült ma egy hosszabb log is! :lol:

LOG

Nem, az biztos nem gond :(

Logban minden okés, csak a sport mód lambdaablakát állítsd vissza erre: :lol:

CSETLAMWIN=88,82

Link to comment
Megosztás:

Láttom nincs más megoldás tesztre vissza kell raknom a gyári leömlőt kiváncsi leszek azzal mit produkál, mert ha azzal sem lesz jó a lambda magas fordulaton akkor már végképp nem tudom mi lenne a megoldás. Ecu nem jelez hibát nem mondja, hogy túl sovány a keverék stb. Tanácstalan vagyok... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kérdezd meg tőle, melyiknek mennyi a kapacitása, osztani-szorozni kell :lol:

Nyomásszabályzó sem a legjobb megoldás, mert az injektorok névleges nyomáson tudják csak a kívánt szórásképet nyújtani :(

Már közben megbeszéltük és igazat adott neked. Ha kicserélem nem lesz jó benzinnel a kocsi. Nem fog menni a túl dús keverék miatt.

Viszont ha a nyomásszabályzó sem jó megoldás, akkor gyakorlatilag zsákutcába értem én is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valaki csinálna egy olyan log-ot amikor kb. 5-10 km-en keresztül padlógázzal nyomul, kiváncsi lennék milyen lambdaértékeket produkál. :(

Ha szeretnéd akkor csinálok az enyémmel. Úgy is kiakarnám próbálni, h autópályán mit tud a gép mert ott még nem mentem vele. A legtöbb asszem 120-130 volt... :lol: De akkor nem volt rajta a monitor...

Bár az enyémben sem az igazi a lambdaszonda... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megköszönném.... gyanítom, hogy a régi mocik max fordulat közelében nem igen hagyatkoznak a lambdára. Sárga pechlámpát sem dobott pedig volt olyan amikor alig működött a lambdaszonda. Ezért vagyok kíváncsi full gyári verdáknál mi történik ilyenkor. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megköszönném.... gyanítom, hogy a régi mocik max fordulat közelében nem igen hagyatkoznak a lambdára. Sárga pechlámpát sem dobott pedig volt olyan amikor alig működött a lambdaszonda. Ezért vagyok kíváncsi full gyári verdáknál mi történik ilyenkor. :lol:

Okésos... a helyi elkerülőszakaszon majd nyomok egy gyors menetet... :lol:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.