Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Szokott valaki a csepeli avia kúton alkoholt tankolni? Már másodszor merült fel bennem a gyanú hogy nem jól mér a kútfejük. Eddig az üzemanyag szintjelző alapján mindig jól meg tudtam saccolni mennyi fér még a tankba, de az autolsó két tankolásnál feltűnöen több ment bele (a kútfel szerint) mint amire számítottam. Legközelebb egy otthon pontpsan kimért és bejelölt 5l-es kannával megyek oda. Kíváncsi vagyok, hogy ők vágnak át vagy a szintjelzőm szórakozik velelm.

Amugy most 30-35% E85-el mentem és 9,4 lett a fogyasztásom. Előző alkalommal 25% E85-el 9l volt.

Majd apránként megyek feljebb az aránnyal hogy kitapasztaljam hol a határ átalakító nélkül. Na meg szürőt is kellene lassan cserélnem de hát ebben a hidegben... Van garázs de az meg olyan szűk hogy nem férek se alá se mellé az autónak :D

Hali.

Amikor pesten járok, oda akartam menni tankolni e85-öt, de akkor nem megyek. :rolleyes:

Mostanában Gödöllön tankolok e85-öt.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Szokott valaki a csepeli avia kúton alkoholt tankolni? Már másodszor merült fel bennem a gyanú hogy nem jól mér a kútfejük. Eddig az üzemanyag szintjelző alapján mindig jól meg tudtam saccolni mennyi fér még a tankba, de az autolsó két tankolásnál feltűnöen több ment bele (a kútfel szerint) mint amire számítottam. Legközelebb egy otthon pontpsan kimért és bejelölt 5l-es kannával megyek oda. Kíváncsi vagyok, hogy ők vágnak át vagy a szintjelzőm szórakozik velelm.

Várom az eredményt :D Égő Ákosék amikor mintát vettek a víztartalom méréshez, akkor úgy emlékszem stimmeltek

a mennyiségek is minden kúton ahol voltak. Meg nézd meg azt is, hogy van-e a kútfejen OMH-s hologramos matrica,

mert akkor hitelesítve is van, az már jelent is valamit :rolleyes: Szintjelzőre meg annyira nem érdemes hagyatkozni, mert

annak az sem mindegy, mennyi a hőmérséklet az utastérben pl (egyszerű bimetálos-melegítős műszer) :D

Ilyen hidegekben annak a pontatlansága is bekavarhat pl.

Mindig utána számolok. Telitankos napi kilométeres fogyasztási adatokat szoktam közölni. De valahogy most E85el eltalálja mindig hogy mennyi evett a kocsi. Régebben benzinnel többet mutatott mindig mint amennyit evett, szóval szerintem azért van így. :P

Ja, akkor neked a gyári BC etanolra lett belőve :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gabi!

Mennyire igaz az, hogy nem szigorúan ellenőrzött az E85 minősége, és ezáltal előfordulhat olyan, hogy egy fixen progizott (tegyük fel Subaru) egyiktől becsörög, másik tankolástól meg nem??? :rolleyes:

Erre nyilván a egyszerűbb technikák nem érzékenyek...

Ennyit csak tud már annak a buta japánnak az ECU-ja! :D

Link to comment
Megosztás:

Ennyit csak tud már annak a buta japánnak az ECU-ja! :D

Felhívtam ma ez emberkét aki nekem is progizta...kicsit bonyolultabb a helyzet mivel már eleve két táblás a móka... tudok két felírt progi között váltani...

De ez még nem is lenne gond, csak még körültekintőbb tesztelést igényelne megírás utána a dolog. Ellenben ő, aki már több autót is progizott E85-re lebeszélt róla (a fenti indokkal), ezért elsősorban csak versenycélokra írják meg E85-re az autókat, ezzel kiküszöbölve a változást az üzemanyag terén. Volt már rossz tapasztalatuk is, illetve valamiért a Subarunál szemmel láthatóan ment tönkre gumialkatrész is... Na látjátok... ezééé kell Opelt venni... :P Ráadásul kellene injektort is cserélnem... 120 pengő kb... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Felhívtam ma ez emberkét aki nekem is progizta...kicsit bonyolultabb a helyzet mivel már eleve két táblás a móka... tudok két felírt progi között váltani...

De ez még nem is lenne gond, csak még körültekintőbb tesztelést igényelne megírás utána a dolog. Ellenben ő, aki már több autót is progizott E85-re lebeszélt róla (a fenti indokkal), ezért elsősorban csak versenycélokra írják meg E85-re az autókat, ezzel kiküszöbölve a változást az üzemanyag terén. Volt már rossz tapasztalatuk is, illetve valamiért a Subarunál szemmel láthatóan ment tönkre gumialkatrész is... Na látjátok... ezééé kell Opelt venni... :D Ráadásul kellene injektort is cserélnem... 120 pengő kb... :rolleyes:

Mé' nem tudsz megnyugodni én azt nem értem! :P Ne piszkáld!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok

Kb 3 hete használom az autót e85-el , mindenféle átalakitó nélkül. Az alany egy vectra b 2.5 v6 autómata , kombi , 1500kg.

A hiedelemmel ellentétben nem fogyaszt "sokat" , de e85-el meglepő értékek jöttek ki...

Általában 20-25km-es távon használva az autót , normális körülmények között benzinből 9-11l-ből jött ki.

E85-ből sem eszik 10.5-12l-ből. Érdekes hogy a Bc is ezt irja , és valóságban is ez jött ki...

Még a hideginditási procedúra sem gázos annyira , ma reggel pld a -6 fokban másodikra indult el...

Nekem ebben az autóban teljesen bevállt az e85...

Kiváncsi lennék hogy az átalakitóval milyen értékek jönnének ki...

Jah és a teljesitmény is teljesen elfogadható , szinte észre sem venni hogy benzin van e85 van a tankban...

Üdv

Subi

Link to comment
Megosztás:

Mennyire igaz az, hogy nem szigorúan ellenőrzött az E85 minősége, és ezáltal előfordulhat olyan, hogy egy fixen progizott (tegyük fel Subaru) egyiktől becsörög, másik tankolástól meg nem??? :lol: Erre nyilván a egyszerűbb technikák nem érzékenyek...

Nem kell fikázni a nem subarus technikákat :D

Egyszerűen csak tudni kell az etanollal bánni. Az előgyújtás programozása elég kényes dolog az etanolnál, ugyanis

más-más viselkedésmódja van pl alacsony fordulaton és magas fordulaton, illetve feltöltési nyomástól, de még a levegő

páratartalmától is erősen függ. Érdekes módon más karakterisztika kell neki, mint a benzinnek, nem elég csak megemelni

a benzines előgyújtási szögeket. Gyári kopogásszenzoros technikák nagyon jól lekövetik a dolgot, állandó maxon megy az

előgyújtás, amikor csak lehet. Nálam is jól látszik az omegán az OBD diagnosztikával, hogy nincs kopogási visszaszabályzás.

Kérdésedre válaszolva: az etanolra szigorúbb szabályok érvényesek, mint a benzinre. Volt nemrégen független ellenőrzés

is víztartalomra, a vártnál jobb eredményt hozott. Szóval nem hinném hogy van "rossz" etanol a kutakon :D Én sem találkoztam

még ilyennel, pedig már mentem lassan 9e km-t vele :(

valamiért a Subarunál szemmel láthatóan ment tönkre gumialkatrész is...

Valószínű az az alkatrész a benzintől is tönkrement volna (vagy az etanol már csak a kegyelemdöfést adta meg) :lol:

/megjegyzem, az autóiparban használt üzemanyaggal érintkező műanyagok és gumik benzin és alkohol állóak is kell legyenek

már nagyon régóta, ez ilyen ipari előírás/

Kb 3 hete használom az autót e85-el , mindenféle átalakitó nélkül.

Tisztán tankolod? Benzin nincs a tankban (maradék)? Érdekes dolog ez.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok

Kb 3 hete használom az autót e85-el , mindenféle átalakitó nélkül. Az alany egy vectra b 2.5 v6 autómata , kombi , 1500kg.

A hiedelemmel ellentétben nem fogyaszt "sokat" , de e85-el meglepő értékek jöttek ki...

Általában 20-25km-es távon használva az autót , normális körülmények között benzinből 9-11l-ből jött ki.

E85-ből sem eszik 10.5-12l-ből. Érdekes hogy a Bc is ezt irja , és valóságban is ez jött ki...

Még a hideginditási procedúra sem gázos annyira , ma reggel pld a -6 fokban másodikra indult el...

Nekem ebben az autóban teljesen bevállt az e85...

Kiváncsi lennék hogy az átalakitóval milyen értékek jönnének ki...

Jah és a teljesitmény is teljesen elfogadható , szinte észre sem venni hogy benzin van e85 van a tankban...

Üdv

Subi

Ez érdekes...

Eddig csak a sutyukikról tudtam, h egy az egyben megeszik a kukoricalevet...de azok sem ugyanazzal a fogyival... :lol:

Úgy látszik hogy az E85-öt az Opelekhez fejlesztették ki! :lol: :(

Link to comment
Megosztás:

Gábor!

Ma sem volt túl virgonc reggel a kocsi... Elsőre 10 mp, semmi, de meg se nyikkant, 2jára pöccre indult, hagytam még rajta 4 mp-et de pont utána lefulladt és csak 3-jára lett stabil... Persze a szokásos 1 perces várakozás és utána indul, így ment utána szépen... Szerinted ez így ok, vagy kéne még csiszolni rajta?

Link to comment
Megosztás:

Gábor!

Ma sem volt túl virgonc reggel a kocsi... Elsőre 10 mp, semmi, de meg se nyikkant, 2jára pöccre indult, hagytam még rajta 4 mp-et de pont utána lefulladt és csak 3-jára lett stabil... Persze a szokásos 1 perces várakozás és utána indul, így ment utána szépen... Szerinted ez így ok, vagy kéne még csiszolni rajta?

nem Gabi vagyok, de szerintem nem jó, ennyit még a hunflex is tud, sőt ..

Link to comment
Megosztás:

Azért általánosságban ez biztos nem így van.

Motorvezérlő függő, maga a V6 kialakítás még nem mentesít a fizikai törvények alól :lol:

Régebben énis tankoltam nem 1x az enyémbe tisztán e85öt.Simán ment vele.A túlfogyasztás a bc szerint is megvolt.0 fok körül beindult elsőre,de kicsit nehézkesen.Majdnem leállt,de utána elkapta.Lehet azért m1 el vele,mert ezen bosch 2.8.3-as vezérlő van és vmit máshogy csináll a siemenses vagy multech vezérlőkhöz képest.Nemsok mindbe rakták ezt a vezérlőt.Talán még alfa 2.5 v6-ra.Holnap tele is tankolom a gépet e85-el.Persze üres tankra.Gondolkozom 1 4 bar-os üzemanyagszabályzón.Van értelme??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 92-es f astrámba ma szeretnék tankolni e 85-öt. Nincs átalakítóm. Mennyit toljak bele? C16nz a motor.

NApi szinten megyek 110 km-t úgyhogy megérné.

üdv balázs

Én még 50%-nál még nem tankoltam többet bele.Eddig simán ment hibajel nélkül.(tavasztól-őszig)

Az előző tankolásnál 20-25% között volt benne,mert hideg van,de nem volt gond.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.