Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

teljes mértékben igazad van, a garancia dologban.

Viszont ha nincs számla, attól még van szerintetek garancia és mikortól és meddig érvényes? :)

Nem kell parázni 5 év gari van a Hunflex-en és kifogja cserélni, ha kell akkor segítek, küld el nekem és kicseréltetem.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Mivel a 640km-es hétvégi teszt alapján a BC nagyon pontosan megmondta az átlagfogyit, rá merem bízni

magam... ezek szerint viszont ma Budaörsről Esztergomba 9.6L/100km-es átlaggal jöttem el... :huh:

Igaz a köd miatt óvatos volt a tempó, így volt sok alkalma az eco módnak élvezkednie az átalakítóban,

de ha figyelembe vesszük, hogy az omega eddigi legkisebb országúti fogyasztása benyából 9L volt

hasonló óvatos tempónál, akkor elég jó lett most a túlfogyasztási index :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó lett az új spóóórolós ECO módos írás. Látom a kütyü gyártáson kívül a marketing sem megy rosszul.. :lol:

Egész jó a honlap design is, de azon a feket háttéren elolvasni az a cikket. Azzal sok apró fehér betűkkel.. hát az katasztrófa volt.. :huh:

De egyébként minden tuti. Gratula!

Nekem ma jött meg az "új olcsó E85 elektronika". Kicsit csalódtam a kábelek rövidsége miatt,de egy napos munkával beszerelhető állapotba került.

Te nehogy elkövesd ezt a hibát, hogy kb 20cm kábellel adod. Ezen minden 20 cm-re volt az doboztól.. a hőmérő, a potik az injektor csoki. Na mind1.

Hétvégén legkésőbb beszerelem és összehasonlítjuk a HunFlexel.

Ha valakit érdekel akkor a HunFlex DeLux ELADÓ!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel a 640km-es hétvégi teszt alapján a BC nagyon pontosan megmondta az átlagfogyit, rá merem bízni

magam... ezek szerint viszont ma Budaörsről Esztergomba 9.6L/100km-es átlaggal jöttem el... :huh:

Igaz a köd miatt óvatos volt a tempó, így volt sok alkalma az eco módnak élvezkednie az átalakítóban,

de ha figyelembe vesszük, hogy az omega eddigi legkisebb országúti fogyasztása benyából 9L volt

hasonló óvatos tempónál, akkor elég jó lett most a túlfogyasztási index :lol:

Már ott tartok az Astrámnál(Z16XE), hogy 9l volt az uccsó tankolásnál a fogyi. Nem tom mi a p*cs van. Minden tank e85 után nő a fogyasztásom. Pedig most nincs olyan hideg mint 1-2 hete. El ment a háztól a PDTDI úgyhogy az Astra egyenlőre megkapta a fűtött garázst. Most minden reggel olyan 15 fok van. Simán elsőre indul. Kíváncsi leszek a fogyasztáson csökkent-e a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Egész jó a honlap design is, de azon a feket háttéren elolvasni az a cikket. Azzal sok apró fehér betűkkel.. hát az katasztrófa volt.. :lol:

De egyébként minden tuti. Gratula!

Köszi, a betűméret tényleg elég kicsi, még lesz változtatva :lol:

Ma sikerült már 150km-t menni az omegával, volt egy sietős Esztergom-Budaörs, meg egy csomó dugós M0 és dugós Pest.

Így most 11.8L/100km lett az új átlag. Ha úgy veszem, hogy 10L körül szokott alakulni benzinnel a hasonló körülmények közti

átlagfogyasztás, akkor kb +18%-on vagyok a túlfogyasztással ma. Ez se rossz annyira. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tesztalanynak nem akar jelentkezni senki? :huh:

X14XE-X16XE(L) astra f? (talonban Johnny a corsával)

X20XEV-X18XE omega b-astra f?

Jövő héten már lehetne beépíteni... :blink: ingyen... :lol:

Későbbi tesztre keresek:

C14SE (Udi, ha vállalja)

C20XE (pl Zsoltee? :lol: )

Z16XE(P) (gab? :D )

meg egy hathengeres (Gabo? ;) )

ez a nem ingyen, de jelképes összeg kategória :angry:

Link to comment
Megosztás:

Tesztalanynak nem akar jelentkezni senki? :huh:

X14XE-X16XE(L) astra f? (talonban Johnny a corsával)

X20XEV-X18XE omega b-astra f?

Jövő héten már lehetne beépíteni... :) ingyen... :lol:

Későbbi tesztre keresek:

C14SE (Udi, ha vállalja)

C20XE (pl Zsoltee? :lol: )

Z16XE(P) (gab? :D )

meg egy hathengeres (Gabo? ;) )

ez a nem ingyen, de jelképes összeg kategória :angry:

Én vállalok tesztet(ha még meg lesz a vas).. szeretem az ilyen dolgokat.. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Tesztalanynak nem akar jelentkezni senki? :huh:

X14XE-X16XE(L) astra f? (talonban Johnny a corsával)

X20XEV-X18XE omega b-astra f?

Jövő héten már lehetne beépíteni... :blink: ingyen... :lol:

Későbbi tesztre keresek:

C14SE (Udi, ha vállalja)

C20XE (pl Zsoltee? :lol: )

Z16XE(P) (gab? :D )

meg egy hathengeres (Gabo? ;) )

ez a nem ingyen, de jelképes összeg kategória :angry:

X12XE?

Link to comment
Megosztás:

Tesztalanynak nem akar jelentkezni senki? :huh:

X14XE-X16XE(L) astra f? (talonban Johnny a corsával)

X20XEV-X18XE omega b-astra f?

Jövő héten már lehetne beépíteni... :) ingyen... :lol:

Későbbi tesztre keresek:

C14SE (Udi, ha vállalja)

C20XE (pl Zsoltee? :lol: )

Z16XE(P) (gab? :D )

meg egy hathengeres (Gabo? ;) )

ez a nem ingyen, de jelképes összeg kategória :angry:

6 hengeresre beneveznék énis ha lehet :blink:

Link to comment
Megosztás:

Későbbi tesztre keresek:

C20XE (pl Zsoltee? :huh: )

Simán. Megméretem még a héten akkor a lamdbaszondám és ha nem jó, akkor mindenképpen cserélem. :lol: Mondjuk nekem van egy irmsher chip a kocsiban, nem tudom mennyit számít. Ha számít, visszarakom a gyárit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Eddig:

X14XE-X16XE(L) astra f? (talonban Johnny a corsával)

X20XEV-X18XE omega b-astra f?

Jövő héten már lehetne beépíteni... ingyen... :huh:

Későbbi tesztre (kb 3-4hét múlva):

C14SE Udi

C20XE Zsoltee

Z16XE g.a.b

meg egy hathengeres (Gabo vagy cserbinszky?)

ez a nem ingyen, de jelképes összeg kategória :lol:

Tehát már csak a jövő heti tesztre nincs meg a két emberem még :lol:

Részemről OK! :D

Sőt Gerber Zoli kollégám is jelentkezik ha szükséges neki Astra G-je van Z14XE mocival, gyári állapotban.

Majd akkor egyeztetünk, a Z14XE egyelőre most nem érdekel tesztre, lehet hogy később még kap lehetőséget rá ;)

X12XE?

Szintén zenész, egyelőre most nem tudok ennyi tesztet biztosítani, de később szerintem lesz lehetőség rá :angry:

Link to comment
Megosztás:

6 hengeresre beneveznék énis ha lehet :lol:

Egyelőre talonban hagylak, mert egy omega a motorvezérlő hozzáférhetősége miatt vonzóbb számomra :huh:

Én jelentkeznék tesztre- mármint az ótó- de lehet,hogy megelőztek - UdiB-)

Ja, Udi kihagyhatatlan tesztalany ;)

Simán. Megméretem még a héten akkor a lamdbaszondám és ha nem jó, akkor mindenképpen cserélem. :lol: Mondjuk nekem van egy irmsher chip a kocsiban, nem tudom mennyit számít. Ha számít, visszarakom a gyárit. :D

Ok, lambda ellenőrzés beépítés előtt is lesz. Irmscher chipet majd vissza kell cserélni a gyárira a teszt idejéig :angry:

(utána esetleg azzal is lehet tesztelni majd)

Link to comment
Megosztás:

Simán. Megméretem még a héten akkor a lamdbaszondám és ha nem jó, akkor mindenképpen cserélem. :huh: Mondjuk nekem van egy irmsher chip a kocsiban, nem tudom mennyit számít. Ha számít, visszarakom a gyárit. :lol:

Mint már mondtam ha kell 5.000 Ft-ért Z16XE-be való használt. Szerintem jó lesz neked egyébként.

Link to comment
Megosztás:

6 hengeresre beneveznék énis ha lehet :huh:

Encsen is élsz? Mert akkor nem igazán jó a távolság miatt :lol:

Feltétel a tesztelőknek, hogy meg tudják oldani max 3-4 alkalommal a megjelenést nálam (sw frissítés, mérés).

Továbbá mivel teszt jellegű a dolog, előfordulhatnak kisebb hibák, főleg beállítási... ezért jó ha rendelkeznek

személyes használatú laptoppal, hogy bármikor adatokat kérjenek le az átalakítóból, és beállításokat végezzenek.

Ez az utsó dolog főleg az első két tesztelőre vonatkozik, akik jövő héten jönnének. Nálam már hibátlanul működik

a kütyü, de nem garantálom hogy nem lesz kényelmetlenség (pl hidegindítási algoritmushoz még adatokat kell

gyűjteni, addig lehet hogy 2-3 tekerésre fog csak reggel beindulni a verda).

Ezeket kell bevállalni a nagy kedvezményért cserébe :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mint már mondtam ha kell 5.000 Ft-ért Z16XE-be való használt. Szerintem jó lesz neked egyébként.

Gabival már beszéltem erről, azt mondta hogy nem mindegy hogy milyen autóból milyenbe kerül a lambdaszonda, hiába stimmel a vezetékek száma. Egyébként az enyém 3vezetékes.

Szerk.: Ahogy látom Z16XE-n 4vezetékes van.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.