Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Gábor, nagy pofátlanság lenne, ha kérnék egy fotóbemutatót az új adapterről és a működéséről (a laptop képernőn látható adatokról, beépítésről, stb). Valószínűsítem, hogy itt többen is kíváncsiak lennének rá :D

Persze, elég sok dolgot fogok nemsokára publikálni itt is :D

Egyelőre 100%-ban lefoglal most a kütyü programjának tesztje és tökéletesítése, hiszen egy kis csúszásban is vagyok

vele már a tervezett időhöz képest :D De jó hír, hogy sikerült a normál-sport mód közti váltásnál gyorsítani a lambda

ablak eltolást, és a vele járó hibákat is kiküszöböltem már. Jövő héten megy ismét fékpadra a gépsas :)

Addig még sok-sok teszt van hátra, főleg a nem automata üzemmódok (fix táblákból dolgozik a dúsítás), és a

hidegindítás terén van még sok dolgom a tesztekkel és finomítással.

Vannak újabb adatok is, több száz km után a fogyasztásról és a dúsításról az omegából:

átlagos dúsítás 15-22% körül alakul, de erre esetenként rájön még pár % az ecutól is.

fogyasztás normál vegyes közlekedésben 22-26%-kal lett több, mint a benzinnel megszokott,

de ebben van már sport módos közlekedés is. Amikor jobban nekiálltam tesztelni a sport

módot, felment egyszer ez az érték 30% fölé is, de akkor ugye a 0,86 körüli lambda miatti

extra dúsítások okozták ezt.

Még nem végleges értékeket mondok, az utóbbi két hétben azért elég sok állítgatás és program

módosítás volt, szóval ezek csak irányadó adatok egyelőre.

Link to comment
Megosztás:

Idén lesz még belőle valami ? :D

Árkalkuláció, hogy kóstál majd ?

Persze... 3 hét és bekerül még két autóba tesztre... picivel több mint 1 hónap múlva már esélyes az első

széria piacra dobása. lényegében kész van, csak még kell pár finomítás a programon, és hát mindent

szeretnék normálisan kitesztelni, nem akarok hibás kütyüt kiadni a kezemből.

eddig úgy néz ki, marad az eredetileg mondott 34+áfa a 4 hengeres verzióra.

Link to comment
Megosztás:

És mondanál valami érdekességet/újdonságot amit hallottál? :)

Az előadásokban is volt némi hasznos infó, pl hogy a bioetanol használat manapság 50%-os CO2 mérleget mutat

a foszilis energiahordozók használatához képest, ezt a Szent István Egyetem egy tanszékvezetője mondta, aki

a magyar klímakutatást is végzi. Jelenleg az Egyetemen 10db autót szereltek át bioetanolos üzemre, de a közeljövőben

100db-ot terveznek. Ezek CO2 kvótáját pedig eladják, erre úgy néz ki, új üzletág fog fejlődni :lol:

Érdekes volt még az a felvetés is, hogy a bioüzemanyagok áfáját lehet csökkenteni fogják... bár ebben nem igazán

hiszek, magyarisztánban ez meghökkentő fejlemény lenne :)

Égő Ákossal, és pár a témában dolgozó emberrel pedig szakmailag tapasztalatokat cseréltünk, jót beszélgettünk :D

Link to comment
Megosztás:

Az előadásokban is volt némi hasznos infó, pl hogy a bioetanol használat manapság 50%-os CO2 mérleget mutat

a foszilis energiahordozók használatához képest, ezt a Szent István Egyetem egy tanszékvezetője mondta, aki

a magyar klímakutatást is végzi. Jelenleg az Egyetemen 10db autót szereltek át bioetanolos üzemre, de a közeljövőben

100db-ot terveznek. Ezek CO2 kvótáját pedig eladják, erre úgy néz ki, új üzletág fog fejlődni :lol:

Érdekes volt még az a felvetés is, hogy a bioüzemanyagok áfáját lehet csökkenteni fogják... bár ebben nem igazán

hiszek, magyarisztánban ez meghökkentő fejlemény lenne :)

Égő Ákossal, és pár a témában dolgozó emberrel pedig szakmailag tapasztalatokat cseréltünk, jót beszélgettünk :D

Én akárhol hozom fel az etanolt mindenhol ellenállásba ütközöm. Konkrétan senki nem ismeri, de mindenki tudja, hogy haza fogja vágni a motort. Hogyan? Majd meglátod! :) Persze az ára csábító, kérdezgetik milyen, hogyan, de félnek tőle. De nem adok a vélemémyükre, mert aki pölö tegnap leszólta az a AC-áramkörbe épített lopásgátló kapcsolóra is azt mondta hogy tönkreteszi a motort, mert.:"utólagos kontár gányolás". :lol: De amúgy nagyon dícsérik, jó szerelő, mert egy 1.2-es Corsán megcsinálta a komplett vezérlés, hűtőfolyadék, olaj, szűrők, ( benzinszűrő is, megközelebb alánézek milyenek a bilincsek. B) ) hátsó dob cserét 17 ezerből. Nem semmi figura lehet olcsón dolgozik az biztos.

Link to comment
Megosztás:

De amúgy nagyon dícsérik, jó szerelő, mert egy 1.2-es Corsán megcsinálta a komplett vezérlés, hűtőfolyadék, olaj, szűrők, ( benzinszűrő is, megközelebb alánézek milyenek a bilincsek. :) ) hátsó dob cserét 17 ezerből. Nem semmi figura lehet olcsón dolgozik az biztos.

Cserélni lehet hogy cserélte, abban nem hazudott, de lehet hogy nem új dolgokra. :)

Link to comment
Megosztás:

Én akárhol hozom fel az etanolt mindenhol ellenállásba ütközöm. Konkrétan senki nem ismeri, de mindenki tudja, hogy haza fogja vágni a motort. Hogyan? Majd meglátod!

Lefogadom, ez a szerelő a számítógépet is csak messziről hajlandó kikerülni :)

Az emberek így működnek... amit nem ismernek, attól félnek, és hajlamosak meggyőzni magukat arról,

hogy az biztos nem jó dolog :) Amúgy meg fel lehet világosítani legközelebb, hogy az autók hőskorában

még nem bányászták a foszilis üzemanyagokat, akkor még alkohollal jártak :lol: Hátha ez segít neki az

elfogadásban :D

Link to comment
Megosztás:

Lefogadom, ez a szerelő a számítógépet is csak messziről hajlandó kikerülni :D

Az emberek így működnek... amit nem ismernek, attól félnek, és hajlamosak meggyőzni magukat arról,

hogy az biztos nem jó dolog :) Amúgy meg fel lehet világosítani legközelebb, hogy az autók hőskorában

még nem bányászták a foszilis üzemanyagokat, akkor még alkohollal jártak :lol: Hátha ez segít neki az

elfogadásban :lol:

Nem akarom senkivel elfogadtatni, belefáradtam. :) Meg aztán bármi baja lesz a kocsinak, tuti hogy az etanolra fogná. B) Azt szoktam mondani, hogy én egy éve járok már így, te meg azt csinálsz amit akarsz.

Link to comment
Megosztás:

Megvolt az első igazán konkrét mérési eredmény a hétvégén.

Majdnem 500km-t mentem, az átlagfogyasztás tankolás után számolva 11,4L/100km-re jött ki.

Ugyanez az út volt előzőleg benzinnel lemérve 9,2L/100km. Az út ugyanoda volt, ugyanolyan

sebességekkel (autópálya 130, főút 100-110), a körülmények is csak annyiban változtak, hogy

amikor benzinnel voltam, akkor 15 fok körül volt a hőmérséklet, most 0-5 fok körül.

Ez 24%-os eltérés, ennyi túlfogyasztás volt. Ebben benne van az is, hogy most teljes gáznál

sport mód van, amikor jobban dúsít a kütyü, mint annó csak a gyári vezérlő a benzinnel.

Az átalakító 16%-os átlagdúsítást mért most, tehát az ecu 8% körül dolgozhatott pluszban.

Hidegindítás -1fokban is másodjára ment (szünet nélkül második pöcc), igaz kicsit nehezebben éledt akkor is.

Link to comment
Megosztás:

Hi,

Megosztanám a tapasztalataim olyan 1000 Km tiszta etanol után.

Autó : Astra G 2005 Z16XE - HunFlex DeLux

Benzin fogyasztás 6.5l vegyes használat spórolósan.

E85 fogyasztás 7.5l - 8l vegyes használat spórolósan.

HunFlex beállítás : Hidegindító poti majdnem maxon, dúsító poti 2/3 állásban(gyártó szerint olyan +20%ot ad ilyenkor)

Hidegindítás : Ha + 1-2 fok van akkor megy elsőre ha - 1-2 akkor néha elsőre vagy nem is próbálom elsőre elindítani csak kicsit indítózok (1-2 mp.) majd várok egy kicsit és utána pöccre indul. Nagyon ritkán volt hogy befulladt egyből indulás után, de nem jellemző.

Az autó mintha erősebb lenne alacsonyabb fordulaton talán kicsit előbb elváltom mint benzinnel, de erre nem mernék megesküdni.

De ha nincs terhelés nagyon, ált. 1-2es fokozatban a gyorsítás sokkal durvább és akadozósabb mint benzinnel. Nem tudok vele finoman gyorsítani 3.ban sem mert akkor ott is olyan darabos, 4-5 már OK. Ez vonatkozik a finom gázas közlekedésre is és lassításra is. Néha finoman rángatós.. vagy inkább csak olyan hullámzós. Ez normális? Mondjuk lehet, hogy benzinnel is ilyen volt, de úgy nem használtam sokat az autót :) Jah és ez vonatkozik a motorfékre is néha.

Azt is észrevettem, hogy a motor melegedésétől függetlenül folyamatosan gőzölög az autó.

Tudom, hogy itt jóval több vízpára keletkezik az égésnél, de ennyire???

Link to comment
Megosztás:

benzinnel is gőzölögne... hideg van :)

a gyorsításos dolog amiatt lehet, mert a hunflex nem dinamikusan szabályozza a dúsítást, emiatt

gyorsításnál szegényebb lesz a keverék (ha meg gyorsításon lenne jó, akkor részterhelésen lenne

túl dús, többet is fogyasztana).

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.