Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Az enyémmel nem tom mi lett.

A mostani fogyim 9,55 l/100 km lett. Úgyhogy a félállásból visszavettem negyedre. Kicsit sokallom a maj' 10-es fogyasztást.

Ráadásul nehezen is indul.

Kb két-három héttel ezelőtt 8,5-9 liter volt a fogyi, és indult pöcre. Mostmeg már 20 fokban is a reggeli indítás 3-4szeres indítózás.

Csütörtökön nyomok egy hosszútávot (DB-BP-DB) és majd kiderül h mennyit eszik. De szerintem viszek magammal legalább egy 10 literes kanna biolét...nehogy meglepetés érjen! :lol:

Nekem is ennyi a morzsával,10 litér városban,de ha azt vesszük,hogy bengából bekap ennyit ha baszod neki városban,akkor nem olyan rossz az. :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Igazából Opel16V féle kütyüre leszek kiváncsi. :lol:

én is :lol:

ma este megyek procit ültetni a prototípusba, szerintem 3-4 héten belül belepattan majd az omiba,

ha a deszkamodelles méréseknek már meg fog felelni :lol: csak ígérni nem merek, mert közben a

telken is elkezdődtek a munkálatok, annak nagyobb a priorítása :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nemsokára megyek Kecskemét felé és érdekelne, hogy ott melyik E85 kút ajánlott?

A holtankoljak.hu szerint csak egy kút van (Kecskemét, István krt. 50.), de a Hungrana szerint kettő. (Kecskemét, Jókai u. 44. címet is hozza az előző mellett)

Aztán az etanol blogot is megtaláltam, ott írnak a Halasi úton is egy kútról, ahol hol van, hol nincs, ráadásul a Jókai úti szerintük nem is üzemel...

Ekkora fejetlenséget :lol:

Mi a korrekt infó?

Az István krt 50. címen azért szokott lenni?

Link to comment
Megosztás:

Nemsokára megyek Kecskemét felé és érdekelne, hogy ott melyik E85 kút ajánlott?

A holtankoljak.hu szerint csak egy kút van (Kecskemét, István krt. 50.), de a Hungrana szerint kettő. (Kecskemét, Jókai u. 44. címet is hozza az előző mellett)

Aztán az etanol blogot is megtaláltam, ott írnak a Halasi úton is egy kútról, ahol hol van, hol nincs, ráadásul a Jókai úti szerintük nem is üzemel...

Ekkora fejetlenséget :lol:

Mi a korrekt infó?

Az István krt 50. címen azért szokott lenni?

Nekem J0hnny cartárs azt a címet adta meg. Ott gondolom biztosan van E85 mindíg, szóval szerintem oda menj. Mármint István krt 50. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most meg vagyok elégedve a talicskával.

Tegnap lenyomtam egy 490 km-es hosszú távot Db-Bp-Db viszonylatban, a 4-es számú főúton.

A fogyasztás a következő: 7,06 liter/100km (490km/34,6 liter). :lol:

Ez szerintem nem olyan rossz. Főleg h 100 körüli átlaggal mentem. 14,86 Ft/km. Tetszik a dolog! :lol:

Ja és Pilisnél láttam az egyik kútnál kiírva: E85: 197 HUF.

Jut eszembe: Valamit csinálni kell a tankszellőztetéssel, mert olyan mintha túl sokat szívna ki a motor. Tankolásnál igencsak volt benne vákuum. Azon gondolkozom h lezárom a szívócsövet.

Vélemények erről a problémáról?

Link to comment
Megosztás:

Jut eszembe: Valamit csinálni kell a tankszellőztetéssel, mert olyan mintha túl sokat szívna ki a motor. Tankolásnál igencsak volt benne vákuum. Azon gondolkozom h lezárom a szívócsövet.

Vélemények erről a problémáról?

Nézd át a tartályszellőzést...

Link to comment
Megosztás:

Az aktiv szénszűrő nem tud eltömődni?Már ha ezeken van még olyan........

Lehet az E85 gőzeire másképp reagál :lol:

Nekem anno a túltankolás miatt a kis golyósszelep ragadt be a szellőzőcsőben, márha van neki olyan, akár lehet az is. De a szellőző cső elkoszolódhat sokmindentől.. pl megoldja az etanol :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tesztelés még odébb van, elméletileg két autó lesz még az omin (X20SE) kívül, amin szeretnék tesztelni, és kötött lesz a

motortípus is, mert muszáj méréseket végeznem régebbi és újabb technikákon is.

Az egyik szerintem C14SE vagy C16SE lesz, ezekből gondolom akad majd jelentkező bőven, viszont sajna nekem

csak az lesz jó, aki relatív közelemben van, hogy visszahívásnál ne okozzon gondot (aki tesztelő lesz, fog nálam

járni 3-4 alkalommal, ez tuti :lol: ). A másik pedig Z14XE ill. Z16XE lenne.

Későbbi tesztekre pedig keresek majd emberkéket X14XE-X16XEL, Z20LET, X12XE, X30XE, Z16XEP mocikkal is :lol:

Feltétel hogy 50km-es körzeten belül lakjanak (Budaörs), illetve motortuningmentes legyen az autó, és

a motor "újszerű" állapotban legyen, jól működő lambdaszondával (előzetesen megvizsgálom tech műszerrel

az autókat).

Aki az első két tesztelő lesz, ingyen kapja a kütyüt és a beszerelést, aki pedig későbbi tesztelő lesz, jelképes 10e ft-ért

kapja meg a kütyüt, és ezt is csak azután kell fizetni, ha minden jól működik az adott autóban a kütyüvel. A beszerelés

pedig ingyenes lesz, helyileg nálam Budaörsön. Számítani kell 3-4 visszahívásra is, ilyenkor max 2-3 óra időtartamban

SW frissítés, mérések lehetnek, jellemzően esti és hétvégi időpontban egyeztetve.

Kb egy hónap múlva lesz majd döntés ezügyben :lol:

Link to comment
Megosztás:

A másik pedig Z14XE ill. Z16XE lenne.

Kb egy hónap múlva lesz majd döntés ezügyben :lol:

Z16XE motor esetében fel tudom ajánlani a saját járgányomat (most épp benne van a Hunflex, így akár egy átkapcsolóval hasónlítgatni is lehet), és mivel Pesten dolgozom, ezért minden nap itt vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Z16XE motor esetében fel tudom ajánlani a saját járgányomat (most épp benne van a Hunflex, így akár egy átkapcsolóval hasónlítgatni is lehet), és mivel Pesten dolgozom, ezért minden nap itt vagyok.

ilyen esetben sajnos a hunflexet ki kell kötni, mert bezavarhat a működésbe.

mondjuk nekem jobb lenne ha "szűz" tesztautó lenne, de ha más alkalmasabb

jelentkező nem lesz, és vállalod a hunflex kikötését a tesztidőszakra, akkor

szóba jöhetsz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ebben az esetben teljesen eltávolítom, és berakom a barátom Nissan-jába.

És nem kívánom ingyen az új adaptert, kifizetem :P

hunflex nélkül lehet róla szó, ha vállalod a visszahívásokat is :lol:

első két példány ingyen, viszont ezzel jár kötelezettség is :D

visszahívás+publikálás :lol:

Én sem lakom messze Budaörstől, bár a felsorolt motorok közül egyik sincs a kocsimban. :lol: :D

sajnos a C20XE most nem esik bele a tesztkategóriába :lol: De rakj bele másik mocit, és beszélhetünk róla :D :D

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.