Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Én nem azt mondtam hogy check engine lámpával is nyugodtan menjen tovább. Hanem azt hogyha belerakja és nem jelentkezik egy sem a felsorolt problémák közül, akkor nem árt a motornak. :huh:

Tehát ha nem villanik ki semmilyen lámpa meg nem veszek észre semmi rossz változást akkor nem lesz vele gond ugye?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Tehát ha nem villanik ki semmilyen lámpa meg nem veszek észre semmi rossz változást akkor nem lesz vele gond ugye?

pár tank beficcent a C20Ne-ben a Z22XE be meg a 3,2esembe is, semmi probléma... 70 % E85 nél kezdődtek, de csak lámpa világítással, rátankoltam benyát elmúlt...

Azért a szűrőre figyelj oda! ... izé benzinszűrő természetesen...

Zsolteeeeee Igen!! :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

pár tank beficcent a C20Ne-ben a Z22XE be meg a 3,2esembe is, semmi probléma... 70 % E85 nél kezdődtek, de csak lámpa világítással, rátankoltam benyát elmúlt...

Azért a szűrőre figyelj oda! ... izé benzinszűrő természetesen...

Zsolteeeeee Igen!! :huh: :lol:

Hogy érted hogy a szűrőre figyeljek oda?

Link to comment
Megosztás:

most betettem fagyasztott uborkába a hunflex hőmérséklet érzékelőjét de ez semmit nem ér.

Ha már beindult akkor utána indul rendesen. A kábelköteg felőli potit tekergetve alapjáraton hallható, hogy a poti magasabb értékeihez több üzemanyag tartozik, a motor kezd fulladni, a keverék dúsabb lesz. A motor nem fullad le. Kövér gázadásnál hallható hogy a keverék dús, a motor röfög majd kipörög.

Ha a potit letekerem, akkor nem fullákol.

a hideg indítás beállítására nincs valami software? Vagy Tech 2-n látható valami?

Link to comment
Megosztás:

most betettem fagyasztott uborkába a hunflex hőmérséklet érzékelőjét de ez semmit nem ér.

Ha már beindult akkor utána indul rendesen. A kábelköteg felőli potit tekergetve alapjáraton hallható, hogy a poti magasabb értékeihez több üzemanyag tartozik, a motor kezd fulladni, a keverék dúsabb lesz. A motor nem fullad le. Kövér gázadásnál hallható hogy a keverék dús, a motor röfög majd kipörög.

Ha a potit letekerem, akkor nem fullákol.

a hideg indítás beállítására nincs valami software? Vagy Tech 2-n látható valami?

Kezdem úgy érezni, nem is baj, hogy nem áldoztam bele ebbe a cuccba.. vmi nagyon nem kerek ezzel a hunflex vagy mivel... Kivi vok a Sw frissítésre :huh: :lol:

Zoli, annyi, hogy az etanyol előszeretettel szeret takarítani. (ilyen jó kis házinyanya) szal kiszed minden szart a tartályból pl... szal egy bizonyos E85 használat után érdemes kicserélni a benyaszűrőt.

Link to comment
Megosztás:

most betettem fagyasztott uborkába a hunflex hőmérséklet érzékelőjét de ez semmit nem ér.

Ha már beindult akkor utána indul rendesen. A kábelköteg felőli potit tekergetve alapjáraton hallható, hogy a poti magasabb értékeihez több üzemanyag tartozik, a motor kezd fulladni, a keverék dúsabb lesz. A motor nem fullad le. Kövér gázadásnál hallható hogy a keverék dús, a motor röfög majd kipörög.

Ha a potit letekerem, akkor nem fullákol.

a hideg indítás beállítására nincs valami software? Vagy Tech 2-n látható valami?

1, nem csak be kell rakni, hagyni kell, hogy hüljön valamennyit

2. ha letekerve nem fullad, akkor túldúsít a rendszer alapól

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Péntek délután tankoltam majdnem 31 liter e85-öt, a benne lévö benzinhez, ami elvileg 22 liter.

Szombat reggel csak másodikra indult, és mintha nehezebben melegedne fel a motor egy kicsivel.

Ez lehet hogy az e85 hidegebb égése miatt lenne? 18 fokot mutatott az autó höméröje mikor indultam.

Semmi egyebet nem vettem észre az autón, talán annyit hogy alul nyomatékosabb lett, illetve jobban gyorsul. Szerintem :huh:

Elötte csak fél, vagy kevesebb arányban volt benne e85 benzin keverék.

Ja, és 215/liter

Link to comment
Megosztás:

1, nem csak be kell rakni, hagyni kell, hogy hüljön valamennyit

2. ha letekerve nem fullad, akkor túldúsít a rendszer alapól

ha letekerem akkor szépen jár, ha dúsítás felé tekerem, dúsít és hallani, hogy fulladni kezd a motor.

Amíg megy az autómata szívató addig ha a gázra lépek, először megfullad utána kipörög. (jó nagy gázfröccsnél)

Ha lekapcsol az autómata szívató, akkor semmi fulladás.

Link to comment
Megosztás:

Az nem 91/95-ös feliratú?

Létezik 95-98as is :huh: Én az A Omegán megfordítottam, könnyebben indul, legalábbis úgy tapasztaltam. Ártani nem ártasz, mert gyakorlatilag a 98as állásban vígan elmegy 95össel - tapasztalat - ja C20NE-n. A dugó tudtommal csak az előgyújtást állítja.

Link to comment
Megosztás:

Zozor!

C14SE-nél én is 98-as állásban használom, tehát nyugodtan megfordíthatod. Gabo jól mondja az előgyújtáson fog állítani. :huh:

Zotya975!

C14NZ-nél van 91/95-ös kóddugasz SE-nél már 95/98-as.

Tomi023!

Az egész autót le kellene hűteni, utána van értelme a hidegindítást beállítani (mocihőfok jeladó).

Várni kell vele amíg alkalmas lesz az idő vagy esetleg hűtőházban kell parkolni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Zozor!

C14SE-nél én is 98-as állásban használom, tehát nyugodtan megfordíthatod. Gabo jól mondja az előgyújtáson fog állítani. :huh:

...

[/quote/] Köszi Skacok!:-) Akkor még ma megforditom. Ezek szerint mindegy h. 85-95-98-v. 100-as nafta megy bele, ugye? +fogyasztásilag nézve nem annyira észrevehetö, jól gondolom? Mivel csak az elögyújtáson állit.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha logikusan belegondolsz több nafta több égéstermék nem??? :huh:

Jah, és ne is használjon senki E85-öt inkább, mert a végén pár év múlva úgy megnő

a földön a légköri nyomás, hogy mindenki migrénes lesz :lol:

A beszívott levegővel arányos az égéstermék mennyisége, az meg nem változik ^_^

Arra lennék kiváncsi, hogy van-e értelme megforditani a kiegyenlitő-tartály melletti csatlakozót 95-ről 98-ra, ha E85-öt tankolok felesben? Jelent ez valami plusz jót a motornak, vagy inkább ártok neki?

Amikor E85-tel használod, akkor van értelme. Viszont ha 95-ös benyával, akkor inkább nem kéne, mert a nagyobb előgyújtás

miatt becsöröghet, ami nem tesz jót a motornak hosszú távon.

Link to comment
Megosztás:

Jelentem megtörtént a szűrőcsere és sikerült betenni a visszacsapó szelepet is.

Képeket később tudok rakni, mert a f-gépben vannak, az meg a szüleimnél vidéken. :lol:

Szal a visszacsapószelep és a szűrőcsere nem oldotta meg a nap első indításánál tapasztalt gondokat.

Ugyanúgy vagy 2.-3. inditásra sikerült életet lehelni a motorba, 22 foknál. ^_^

Nem tom mit csináljak még.

"Ígérem, meditálok rajta!" B)

Szerk: Ha tud fogadni a szerelőm, akkor ma megyek zöldkártyát csináltatni. Kiváncsi leszek az eredményre. :huh:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.