Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Nyomom az ipart rendesen, ha minden jól alakul akkor talán reggel 6-ra végzünk és mindenki mehet haza.

Hulla fáradt leszek szerintem alszom vagy 8-9 órát és ha lesz hangulatom hozzá akkor talán megcsinálom. :huh:

reggel hívom Bazsit és kimegyek hozzá. Este jön hozzá valami verda addigra végeznünk kell.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Pistéá azóta sincs bent? :huh:

Pedig már kérdezni akartam a talapsztalatokról, pl. teljesítményben érezhető e?

Jelen, itt vagyok :lol:

Bent a cucc, nyírbálás kellett + forrasztás, mert nem fértek a el a dolgok korrektül, fixen van benne.

BC még ötven km-et írt, tizenöt liter bele Kméten utánna irány Bp, teletankolva e85-el.

Ma balcsi és vissza meglátjuk mi lesz.

Indításnál ég a motorkontroll, de el is alszik.

Ennyi kb.

Link to comment
Megosztás:

Jelen, itt vagyok :huh:

Bent a cucc, nyírbálás kellett + forrasztás, mert nem fértek a el a dolgok korrektül, fixen van benne.

BC még ötven km-et írt, tizenöt liter bele Kméten utánna irány Bp, teletankolva e85-el.

Ma balcsi és vissza meglátjuk mi lesz.

Indításnál ég a motorkontroll, de el is alszik.

Ennyi kb.

Nah mesélj, milyen volt a balcsis körút? Teljesítmény, reggeli indítás, stb

Én valszeg blitzre menet teszek bele 10L-t aztán meglátom

Link to comment
Megosztás:

Nah mesélj, milyen volt a balcsis körút? Teljesítmény, reggeli indítás, stb

Én valszeg blitzre menet teszek bele 10L-t aztán meglátom

Most majdnem négyszázarminc km-et mentem vele, BC majd hatvanat ír még - Udi említette volt, ez már nem rális érték -.

Odefelé tele, klíma, szinte csak pálya, visszafelé nyolcvan km pálya csak előtte autóút.

Inditásnál meg mondjuk harmadszora indul be. De nem nya-nya-nya-nya-nya-nya-nya, csak nya-nya >> nya-nya > brám :lol: ^_^

Nem erőtlen, megy :huh:

Link to comment
Megosztás:

X22XE,X20XEV,X18XE,X14XE,C14NZ,X14NZ és még sorolhatnám hányban próbáltuk és az 50%-50% nem volt gond.

Z22XE, C20NE, Y32SE 50-50ben Semmi extra nem tapasztalható. 70% E85-30% 95 nél a 3,2es kidobta a kis engine checkjét, de miután rátankoltam benyát el is múlt... (Druszám megmondta miért, és így is vót...)

A C20NE-nél átraktam 98as állásra a gyújtásdugót, ezóta könnyebben is indul...

Haj és ez napi szinten, többszöri tankolás miegymás, szal nem az hogy 10-10 liter benne van oszt meglássuk mi lesz... szal többezer kmes tapasztalat van :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy szerintem jogos Redi aggodalma, mert mondjuk első alkalommal nem gond, beletankolsz fele rendes benzint, fele E85 -öt.

Igenám, de elvileg más a fajsúlya -ha jól tudom az alkohol könnyebb (javítsatok ki, ha tévedek), szóval a következő tankolásnál már nem biztos, hogy a tankban ugyanígy fog jelentkezni az 50-50%, lehet, hogy több lesz az E85 benne, mert mondjuk az AC inkább a tank alsó feléről tolja az üzemanyagot, ahol főleg a benzin van, a könnyebb alkohol meg "lebeg" a tetején és amikor rátankolsz megint, akkor eltolódik ez a százalékos arány az etanol irányába. De lehet, hogy rosszul tudom és valamilyen szinten elegyedik a keverék, nem választódik szét hosszabb állás után sem :huh:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy szerintem jogos Redi aggodalma, mert mondjuk első alkalommal nem gond, beletankolsz fele rendes benzint, fele E85 -öt.

Igenám, de elvileg más a fajsúlya -ha jól tudom az alkohol könnyebb (javítsatok ki, ha tévedek), szóval a következő tankolásnál már nem biztos, hogy a tankban ugyanígy fog jelentkezni az 50-50%, lehet, hogy több lesz az E85 benne, mert mondjuk az AC inkább a tank alsó feléről tolja az üzemanyagot, ahol főleg a benzin van, a könnyebb alkohol meg "lebeg" a tetején és amikor rátankolsz megint, akkor eltolódik ez a százalékos arány az etanol irányába. De lehet, hogy rosszul tudom és valamilyen szinten elegyedik a keverék, nem választódik szét hosszabb állás után sem :huh:

Figy én ritkán szoktam rátankolni, ha tankolok tele és hagyom hogy könyörögjön a nyálért (ergo 50 km már erősen figyelmeztet mikor szokásom volt elcaplatni egy kútra.. ( ha nem jutnék el arra ott az 5 literes kanna :lol: ^_^ )

De mikor tankolsz akkor ha nem is alkot homogén keveréket de erősen felkavarja a "dzsindzsát" ... és az azutó mozgás során is lötyög a nyál rendesen (legalábbis nálam B) )

Én csak onnan tudom mikor van 100% benya és kevert a kocsiban, mikor a BCre nézek és látom, hogy megnőtt a fogyim...

Link to comment
Megosztás:

...

Persze. Menetközben, meg ha már beindult, akkor nem gond, de mondjuk áll 3-4 napot az autó, akkor már lehet, hogy nehezebben indul.

Mondjuk nem aggódom, mert én is próbáltam és a gyakorlat azt mutatja, hogy nincs gond vele, csak annyi, hogy meg van a lehetőség rá, hogy esetleg elrontsd az arányt.

A téli tapasztalatokra leszek majd még kíváncsi.

Link to comment
Megosztás:

Énis ugy tankolok mint Gabo, mert igy könnyebb (ha csak fejben is) de követni a fogyasztást.

Viszont nem értem, hogy miért lesz a BC (eddig sem hajszálpontos) értéke ezután teljesen használhatatlan :huh: :lol:

Mert azt tudja mennyit ad a fejeken keresztül a motornak, de közbe van az elktronika, ami tovább tartja nyitva.

Link to comment
Megosztás:

Énis ugy tankolok mint Gabo, mert igy könnyebb (ha csak fejben is) de követni a fogyasztást.

Viszont nem értem, hogy miért lesz a BC (eddig sem hajszálpontos) értéke ezután teljesen használhatatlan :huh: :lol:

Nem lesz használhatatlan, nekem kb 2-3 decit csal a BC (vagy a kútfej? ) 50-50 nél... Ameddig (nálam - esetemben) nincs engine check jelzés, addig egész jól adagolja ( valószínű, hogy hidegebb időben indítási gondom lehetne).

Én csak ritkán egyeztetem össze a fogyi adatokat, meg mégritkábban számolom ki... Attól nem fogok másként vezetni, mert 11,2 helyett 12,1 et eszik....

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.