Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Melyik irányból nézve jobbra? :D :)

Amúgy meg nem olvastam vissza :P :(

Sejtettem hogy ez lesz a reakció. Tehát ha a készülék hátsó burkolata le van szedve, és afelől nézed, akkor jobbra. A jobb az, amelyik megegyezik az óramutató járásával. Bár ha digitális órád van akkor hiába magyarázok. :hiya: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

- Alkoholt fogyasztottunk?

- Ááá, csak alternatív hajtás :(

Egyébként nem is olyan vicces ez. Mi van, ha több Etanolos autó közlekedik a városban, dugó van és persze lélegzi az ember a cefregőzt. A vérbe bekerül. Vajon mennyire emeli a véralkohol szintet és ezt mennyire venné figyelembe a rendőr? Illetve, ha nem csak büntető oldalról nézzük: mennyire lenne balesetveszélyes a sok szédelgő vezető egy nagyobb városi dugóban, ha minden autó E85-tel megy? :)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként nem is olyan vicces ez. Mi van, ha több Etanolos autó közlekedik a városban, dugó van és persze lélegzi az ember a cefregőzt. A vérbe bekerül. Vajon mennyire emeli a véralkohol szintet és ezt mennyire venné figyelembe a rendőr? Illetve, ha nem csak büntető oldalról nézzük: mennyire lenne balesetveszélyes a sok szédelgő vezető egy nagyobb városi dugóban, ha minden autó E85-tel megy? :)

szerencsére ilyen sose lesz, mert ha látják, hogy viszik az emberek az e85-öt, biztos ráraknak még egy adót

Link to comment
Megosztás:

szerencsére ilyen sose lesz, mert ha látják, hogy viszik az emberek az e85-öt, biztos ráraknak még egy adót

Zárjegyet ragasztanak a tanksapkára? :)

Már semmin nem lepődök meg.Most hogy én fizethetek luxusadót,pár több millás gép meg kicsúszik ez alól.Na meg persze a kormányzati autók :P

Egyik holló nem vájja ki a másik szemét.Meg minden szentnek maga felé hajlik a keze stb.................

Magyarország én igy szeretlek :(

Link to comment
Megosztás:

Ma üzemanyagszűrőt cseréltem. Ez a fehér kanna teljesen tiszta volt, az pedig ami bennevan E85, csak egy kicsit koszos. Ez folyt ki a szűrőből. :(

fnykp0022.jpg

Szétvágtam a régi szűrőt is, de olyan feltünően nem volt koszos, meg a szétvágást követően egy csomó alupor is belekerült. Szóval azt nem fényképeztem le, de a belőle kifolyó üzemanyag, "szépen" nézett ki. :)

Link to comment
Megosztás:

Nos előjött egy hiba.

Üzemmeleg motornál lefullad, rárúgok gázpedállal megy tovább, szegényítettem akkor többször, de ha dúsítom ritkábban, már így is 3/4re van tekerve, és ennek ellenére befullad.

Ma lett lecserélve a benyaszűrő is, semmi változás.

update: tankoltam rá 18 liter benzint :) , a jó életbe és most meg megy.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként nem is olyan vicces ez. Mi van, ha több Etanolos autó közlekedik a városban, dugó van és persze lélegzi az ember a cefregőzt. A vérbe bekerül. Vajon mennyire emeli a véralkohol szintet és ezt mennyire venné figyelembe a rendőr? Illetve, ha nem csak büntető oldalról nézzük: mennyire lenne balesetveszélyes a sok szédelgő vezető egy nagyobb városi dugóban, ha minden autó E85-tel megy? :)

Az alkohol kb maradéktalanul elég, a szag tehát nem jelent gondot ilyen szempontból, az más "alkotóelemtől" származik :(

Link to comment
Megosztás:

Az alkohol kb maradéktalanul elég, a szag tehát nem jelent gondot ilyen szempontból, az más "alkotóelemtől" származik :P

De kár :(

Pedig belegondoltam, ahogy a sok ingyen piás szaladgálna az autók után, pirosnál meg stipi-stop én láttam meg előbb ezt a jó szagú astrát. :)

Link to comment
Megosztás:

:)

Izé.... ez miez a kép a neved alatt a suzukátorral?

Hol az astra????

Kb. egy éve QP hugija használja.Ez meg az átmeneti válságautó.Válság elmúlt, szal most árulódik.Amúgy ez is ment már E85-tel.Éppen most tervezek belelocsolni újabb 15L-t, mert nagyon lekoszolódott! :(

Link to comment
Megosztás:

Nos előjött egy hiba.

Üzemmeleg motornál lefullad, rárúgok gázpedállal megy tovább, szegényítettem akkor többször, de ha dúsítom ritkábban, már így is 3/4re van tekerve, és ennek ellenére befullad.

Ma lett lecserélve a benyaszűrő is, semmi változás.

update: tankoltam rá 18 liter benzint :) , a jó életbe és most meg megy.

Én ilyentet nem tapasztaltam.

Viszont azt észrevettem h mintha hangyányival gyengébb lenne a motorfék. Mintha még adna neki némi kaját gázelvétel után is...

Fogyasztásilag az jónak számít ha a mutató a 3/4 és a fél között félúton van és már mentem 230 kilométert? Ebből 50 km az városi randalírozós menet... a többi jól kihuzatós országút 110 végsebességgel...

Mondjuk ma reggel a fordulatszám mutató elérte a 4500-at, ötödikben... :(

Link to comment
Megosztás:

Nos előjött egy hiba.

Üzemmeleg motornál lefullad, rárúgok gázpedállal megy tovább, szegényítettem akkor többször, de ha dúsítom ritkábban, már így is 3/4re van tekerve, és ennek ellenére befullad.

Ma lett lecserélve a benyaszűrő is, semmi változás.

update: tankoltam rá 18 liter benzint :) , a jó életbe és most meg megy.

túl van az dúsítva szerintem vagy valami egyéb nyűgje van

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.