Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

És ha meleg levegőt szív akkor hidegben könnyebb az indulás-bemelegedés. Ezért gondoltam hogy ez az alkoholra jó hatással lenne. Amúgy tisztán e85-el még csak kb 200km-t mentem.

Persze valamennyit biztos számítana, de szerintem nem lesz számottevő a változás. De akár tehetsz hővédő paplant is a mociháztetőre bellülről télen.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ma mentem több mint 400 km-t. Reggel eléggé meglepődtem, annyira erőtlen volt 2000 alatt. Le is állt 2X. Az alapjárat meg hol 300 volt, hol 2000. De pár száz méter után rendbe jött, és egész úton jól viselkedett. Talán egy kicsit veszített az "erejéből", de amúgy sem versenyzésre használom. Ahogy elnéztem az üza szintjelzőt (mivel még nem tankoltam rá), kb 8 lityis lehetett a fogyim 100-on. Ádám, a hidegindító potit mennyire tekerted fel?

Link to comment
Megosztás:

Ma mentem több mint 400 km-t. Reggel eléggé meglepődtem, annyira erőtlen volt 2000 alatt. Le is állt 2X. Az alapjárat meg hol 300 volt, hol 2000. De pár száz méter után rendbe jött, és egész úton jól viselkedett. Talán egy kicsit veszített az "erejéből", de amúgy sem versenyzésre használom. Ahogy elnéztem az üza szintjelzőt (mivel még nem tankoltam rá), kb 8 lityis lehetett a fogyim 100-on. Ádám, a hidegindító potit mennyire tekerted fel?

A hidegindítót most a vízszintes és az eredeti állása közt félúton van, de hidegen még nem tudtam indítani, mert nálunk nagyon meleg van. :)

Link to comment
Megosztás:

Értem. Holnap úgyis olajat cserélek, ráérek közben tekerni egyet a potin is.

A sima dúsítást is picit lejjebb vettem, és teljesen meg vagyok elégedve, ugyanolyan mint benzinnel. Mondjuk a hidegindítós állását tapasztalati úton kell kitalálni....másképp nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

A sima dúsítást is picit lejjebb vettem, és teljesen meg vagyok elégedve, ugyanolyan mint benzinnel. Mondjuk a hidegindítós állását tapasztalati úton kell kitalálni....másképp nem lehet.

Én nem tudtam eltekerni a sima dúsítást. Erőltetni meg nem akartam, nehogy eltörjem.

Link to comment
Megosztás:

Én nem vettem észre ilyet hogy alul gyenge lenne a motor amíg be nem melegszik és az alapjáratom is a benzineshez közeli, lehet hogy egy kicsit magasabb talán.

Ti a hőfokszenzort melyik csőre raktátok? Én a termosztát és a hűtő közötti csigás csőre erősítettem, de tegnap olvastam az e85kft.hu-n hogy azt ajánlják hogy a motor és a termosztát közé vagy a fűtéscsőre rakjam. Ott jó helyen van ahova én most raktam vagy esetleg helyezzem át máshova? Csakmert ebben a csőben csak akkor áramlik a már meleg víz ha a motor elért egy bizonyos hőfokot, ami tutira biztos hogy nem 30fok, tehát nekem elvileg most több ideig működne a hidegindítási dúsítás mint ameddig kéne?

Egyébként ma állt az autó kint a melóhelyem parkolójában kb 9órát, már 100%ban etanol van a tankban és pöcc röffre indult, semmi dadogás, semmi köszörülés fél óráig, simán elindult. bár annyira hideg sincs most. :)

Szerk.: most olvasok egy doksit, amit az e85 kft ügyvezető igazgatója írt, hogyan csökkentsük a fogyasztást E85el címmel és a kedvenc tippem:

Sportlégszűrő

Nagyon hasznos még a sportlégszűrő használata is. Észrevehetően javul az autó gyorsulása

vele. Nagy előnye, hogy kimosható, így nem kell folyamatosan légszűrőket venni és cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Szerk.: most olvasok egy doksit, amit az e85 kft ügyvezető igazgatója írt, hogyan csökkentsük a fogyasztást E85el címmel és a kedvenc tippem:

Pontosabb elérhetőség?

A volt, nem hidegindítós kütyüm nem vált be Joe-nál (c14nznél egyiknél jó másiknál nem).

Akit érdekel 15.000-ért megkaphatja tőle.

Link to comment
Megosztás:

Pontosabb elérhetőség?

A volt, nem hidegindítós kütyüm nem vált be Joe-nál (c14nznél egyiknél jó másiknál nem).

Akit érdekel 15.000-ért megkaphatja tőle.

http://www.e85kft.hu/uzemanyagcsokkentes.pdf

Ez most hunflex classic,vagy valami más?

Mennyi esély van rá,hogy C16NZ-ben működjön? Ha menne vele,akkor valószínűleg érdekelne.

Egyébként télen mennyire indul nehezen? Gondolom,ha kap pl. 10-20% benzint is,az valamit javít rajta. :)

Link to comment
Megosztás:

http://www.e85kft.hu/uzemanyagcsokkentes.pdf

Ez most hunflex classic,vagy valami más?

Mennyi esély van rá,hogy C16NZ-ben működjön? Ha menne vele,akkor valószínűleg érdekelne.

Egyébként télen mennyire indul nehezen? Gondolom,ha kap pl. 10-20% benzint is,az valamit javít rajta. :)

Köszi.

Igen ez a classic, c16nz-hez még nem próbáltuk úgyhogy nem tudok nyilatkozni.

20% körül már nem nagyon van gond.

Amúgy pedig:

1. (kuplungot benyomni) egyet tekersz, kicsit vársz, (fontos: gyújtást levesz, övet bekapcsol, sebességbe tesz, kézifék kienged 5-10 mp)

2. megint teker, megint vár, (gyújtást levesz)

3. indul, jó esetben a második pont nem is kell mert indul.

Link to comment
Megosztás:

Zsoltee87!

Olyan csőre kellene rakni ami együtt melegszik a mocival pl. fűtéscsőre. :)

Utolsó 2 db Hunflex rendelést elvileg ma fogja a posta kiszállítani.

Ez biztos?

Mert majd' három hete várok...

Az jó, ha én arra a csőre rakom rá, ami a szívótorok alatt fut a vízszivattyúhoz?

A fűtéscsőben a víz nem csak akkor kering amikor ki van nyitva a fűtés csap?

Link to comment
Megosztás:

Ez biztos?

Mert majd' három hete várok...

Az jó, ha én arra a csőre rakom rá, ami a szívótorok alatt fut a vízszivattyúhoz?

A fűtéscsőben a víz nem csak akkor kering amikor ki van nyitva a fűtés csap?

Fűtéscsap csak a klímásokban van. Ebként rárakhatod arra a műa csőre is, sztem.

Link to comment
Megosztás:

Fűtéscsap csak a klímásokban van. Ebként rárakhatod arra a műa csőre is, sztem.

Igazából már csak a hidegindítás ami izgat, az autó jól megy, és ahogy néztem a fogyasztással sem lesz gondom, mert majdnem 100km-t tettem meg és a mutató ugyanúgy alig mozdult meg mint benzinnél, lehet hogy egy picit vissza is tekerek a dúsításon.

Az a 2-3 perc melegítés kibírható, míg eléri a jó hőfokot. Másrészt télen ha tesz hozzá az ember mondjuk 10% benzint akkor megoldódik a dolog. Másrészt én reménykedem, hogy a leömlőre szerelt hőtükör is segít majd.

Link to comment
Megosztás:

lehet h mivel hidegen nem nézi a lambdát egy gyárilag meghatározott mennyiséget nyomat a motorba és az etanolos beállítás kevés neki.

lehet ez is, meg még pl az is, hogy most az E85 belepucolt már valamit a szűrőbe/injektorba. de még más is :)

Én nem tudtam eltekerni a sima dúsítást. Erőltetni meg nem akartam, nehogy eltörjem.

akkor valszeg az az epoxi amivel kiöntik, belefolyt a potiba. ilyen esetben viszont lehet hogy hiába állítod, nem lesz

jó az értéke, mert az epoxi szigeteli az ellenállásréteget. Ezzel én is szoptam a BC interfész panelnál, a csatiba folyt

be az elején az epoxi.

Link to comment
Megosztás:

akkor valszeg az az epoxi amivel kiöntik, belefolyt a potiba. ilyen esetben viszont lehet hogy hiába állítod, nem lesz

jó az értéke, mert az epoxi szigeteli az ellenállásréteget. Ezzel én is szoptam a BC interfész panelnál, a csatiba folyt

be az elején az epoxi.

ki lehet ezt mérni valahogy?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap lett nekem is beszerelve (szerelő), negyedig volt a tank amire kb 40 liter e85 tankoltam.

Reggelre aztán 2* lefulladt, de aztán ahogy bemelegedett, onnantól semmi probléma nem volt vele.

A szerelő azt mondta (hunflex de luxe) teljesen automatikus, semmit nem kell állítgatni, csak akkor kell visszamenni ha rángat stb.

(onnantól gondolom tekergetni kell a potmétert :) ).

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.