Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

érdekes, h tudomásom szerint pölö az X14XE motorban nincs légtömegmérő, csak egy léghőmérséklet szenzor...

amiatt akkor csak a levegő hőmérsékletét kellene figyelni...nem?

De a TPS jelét tényleg jó lenne figyelnie a kütyünek... <_<

Ne felejtsük, itt egy gazdaságossági szempontok alapján kifejlesztett eszközről beszélünk, tudtommal nem tuningcuccként árulják.

A TPS-ről: Akkor valamivel gyorsabban reagálhatna, igen, cserébe a nehezebb beépíthetőségért és a csökkent kompatibilitásért. De úgy tűnik, a kütyü minden, a motor állapotával kapcsolatos adatot az ECU által közvetítetten, a nyitásidőbe sűrítve kap meg. Ezért valamennyire megmarad az eredeti, az adott motorra szabott vezérlés karakterisztikája. Ha a néhány utolsó nyitásidőből egy gradienst (=a lepadlózás intenzitása) meg tud határozni, akkor egy alkalmas szabályozóval, ami differenciáló tagot is tartalmaz (pl. PID) elfogadhatóan utána tud menni, és be is hozhatja a lemaradást 100-200 ms késleltetéssel.

Én úgy tudnám ezt a dolgot elképzelni, hogy egyrészről van egy statikus százalék, amit a motor terheltségétől függően határoz meg (a motor terheltségét pedig az input nyitásidő és a fordszám arányában), de ez sem feltétlen fix százalék, lehet egy általános, minden motorra nagyjából ráhúzható jelleggörbe is. Ez a jelleggörbe / százalék konstans terhelésre (=utazó) érvényes és egy picit szegényebb keverék, ezért nem olyan rossz a fogyi, mint alapból gondolnánk. A finomhangolást meg rábízza a lambdára.

Másrészről pedig lehet, hogy van egy előbb említett "boost" szabályozó, egy tranziens rész, ami a nyitásidő/fordulat változásából és annak sebességéből próbál okoskodni és gyorsításoknál megadni azt a naftamennyiséget, ami jár. Konstans munkapontban aztán ennek a hatása elmúlik.

Elnézést a mérnököket nem csípőktől :)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Próbálsz érthetőbben kommunikálni, vagy meg vagy elégedve ezzel a szinttel ? <_< :) :)

Hallottál az elsejei áfa emelésről pl. ? :lol: ^_^ :P

Ezen a szinten is válaszoltál a kérdésemre, minek erőltessem a gépelést? :P :lol:

Azthittem hogy már csak ebben a hónapban lehet kedvezményesen vásárolni ilyen kütyüt, de akkor megnyugodtam hogy csak a tréfaemelésről van szó. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezen a szinten is válaszoltál a kérdésemre, minek erőltessem a gépelést? :) <_<

Azthittem hogy már csak ebben a hónapban lehet kedvezményesen vásárolni ilyen kütyüt, de akkor megnyugodtam hogy csak a tréfaemelésről van szó. :)

Udi a hónap végéig kapott kedvezményes árat.

Hogy utánna mi lesz azt ki tudja....

Link to comment
Megosztás:

ezt mondom én is..... :) :)

ha majd 1x megjárja valaki akkor igazat ad nekem.én már megjártam..... <_<

De ha jól tudom de a gáz miatt jártad meg. Itt kicsit más jellegű a probléma, hisz mindkét üzemanyag esetében keverékről beszélünk, ha nagyon pontosak akarunk lenni. De nemsokára megjön húgom, utána eltekerek a fordhoz és megkérdem mi van a gyári alkeszos focus forgalmijába írva.

Link to comment
Megosztás:

De ha jól tudom de a gáz miatt jártad meg. Itt kicsit más jellegű a probléma, hisz mindkét üzemanyag esetében keverékről beszélünk, ha nagyon pontosak akarunk lenni. De nemsokára megjön húgom, utána eltekerek a fordhoz és megkérdem mi van a gyári alkeszos focus forgalmijába írva.

igen gáz volt,de csak1 számít:mi van a forgalmiban.más semmi. <_<

Link to comment
Megosztás:

igen gáz volt,de csak1 számít:mi van a forgalmiban.más semmi. <_<

Oké akkor az van a forgalmiban hogy benzin, de tiszta benzin sosincs a tankban és ha etanol van akkor mellette 15% benzin is. Ez igazából ilyen f@szverés a szavakkal meg fogalmakkal, reggelig eljátszhatnánk. :) De van most időm, utána járok mindenképp a dolognak, van műszakis ismerősöm azt is megkérdem erről.

Link to comment
Megosztás:

Engem már többször ellenőriztek és megérezték a cefre szagot...volt olyan is, hogy 8 db 20 literes kannával fogtak meg. Számla, blokk volt nálam és mivel bezinkúton legálisan kapható nem szóltak semmit. Szerintem csak abban az esetben lenne gond ha 100% etanol lenne ott már jövedéki adót is kellene fizetni...

http://www.vezess.hu/magazin/csak_szivjon_adoval_aki/17275/

Link to comment
Megosztás:

Engem már többször ellenőriztek és megérezték a cefre szagot...volt olyan is, hogy 8 db 20 literes kannával fogtak meg. Számla, blokk volt nálam és mivel bezinkúton legálisan kapható nem szóltak semmit. Szerintem csak abban az esetben lenne gond ha 100% etanol lenne ott már jövedéki adót is kellene fizetni...

http://www.vezess.hu/magazin/csak_szivjon_adoval_aki/17275/

nem okoskodni akarok.

csak a hivatalos verziót írtam le.

persze nem feltétlen életszerü,hogy minden igazoltatásnál szóvá teszik(nekem sem szokták a gázt pedíg az jóval szagosabb).

volt idő amikor még a gázzal sem foglalkoztak(92 körül)aztán hírtelen (2000)elkezdték forszírozni a hivatalos részét,mert valszeg sok adó jön be a beszerelésből vagy ha nem gázt használsz akkor benyát és abból még több.azóta ez is lecsengett.

várható ez az etanolnál is elöbb-utóbb ha marad ennyi a külömbség.nem nehéz kitalálni mit fog a magyar csinálni,majd jár mindenki etanollal.akkor pedíg csökken az adóbevétel.

ez 1 ilyen ország sajnos.

szerintetek miért nem lehet biodieselt kapni kutakon nálunk??????

Link to comment
Megosztás:

Ok, megrendeltem neked is.... mai nap 16 óráig tart az akció. Sajnos még én sem tudom, milyen áron lesz kapható ezután.

Ha így áll a helyzet, akkor valaki írja le nekem hogy hol tudom megnézni az injektor csatlakozó tipusát és akkor máris küldöm a PÜ-t. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha C20XE akkor Bosch EV1 csatival szerelt kell neked...

Ha Te mondod én hiszek neked. <_< Akkor mindjárt küldök PÜ-t az adataimmal. :)

Egyébként most kimentem megnézni az autót, próbáltam megtalálni az injektorokat, ami ugye szükséges lesz ahhoz hogy egyátalán be tudjam üzemelni ezt a kütyüt, de nagyon nem látom hogy holvannak. Mire ideér a cucc remélem valaki felhomályosít majd erről. :)

zocsa: üllj le egyes. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy vezetéket kell nyesni ha jól sejtem, mégpedig a kéket, tegnap rámértem gyújtásnál, a fekete tápon, a kék 0-án volt. Szóval azt kell vágni majd valahol, csak azt is jól ki kell találni hogy pontosan hol.

Sztem vhol a bevezetés előtt, ahol hátul kijön az injektor "híd"-ból.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.