Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Olyankor lehet h a Lambda-szonda beszól az ECUnak a túlzsíros keverékről és az lecsökkenti a befecskendezési időt annyira, amennyire szükséges. De lehet h nem így működik...

Így van, szerintem egy fix értékkel van növelve a befecskendezési idő, a többit megoldja a lambda, lefelé is <_<

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Így van, szerintem egy fix értékkel van növelve a befecskendezési idő, a többit megoldja a lambda, lefelé is <_<

A régebbi átkapcsolós elektronikánál nem tudtak ilyen különbséget kimérni fix munkapontokban (alapjárat ill. 2000rpm) a kapcsoló két állása között. Talán csak a dinamikus viselkedésben van különbség, de ezt még tudtommal nem bizonyították. Így mondjuk számomra is érthető lenne, ha az átlagfogyasztás nem nő kötelezően 25%-kal :)

http://totalcar.hu/magazin/technika/hunflex!2

Link to comment
Megosztás:

A régebbi átkapcsolós elektronikánál nem tudtak ilyen különbséget kimérni fix munkapontokban (alapjárat ill. 2000rpm) a kapcsoló két állása között. Talán csak a dinamikus viselkedésben van különbség, de ezt még tudtommal nem bizonyították. Így mondjuk számomra is érthető lenne, ha az átlagfogyasztás nem nő kötelezően 25%-kal :)

http://totalcar.hu/magazin/technika/hunflex!2

így van, nem kötelező érvényű a 25%. Viszont terhelve kb annyival kell nőnie a pillanatnyi fogyasztásnak (az injektor nyitásnak

is ezzel arányosan), különben nem lesz jó a lambda érték, meg az AFR. Mivel a mai motorok részterhelésen nagyobbrészt a

lambdára vannak hagyatkozva, ott egész jól be tudja szabályozni az a megfelelő AFR-t. De a teljes terhelésen már más a helyzet,

ott a lambda nem tud olyan széles tartományban beleszólni az AFR képzésbe, ott már emelni kell a nyitási időket mindenképpen,

különben jön a csekkontrol, hogy szegény a keverék <_< Egyébiránt azért is tartom butának ezeket a megoldásokat, mert csak

fordszám és nyitási idő alapján nézik a motorállapotot, és így pl ha 2000-es fordszámon megpadlózod a verdát, akkor

egy ideig szegény keveréket kap a moci, ami nem túl hasznos dolog. ezért is mondtam én, hogy a TPS potit mindenképpen

bekötném a kütyübe, mert azzal látványosan dinamikusabbá lehetne tenni a szabályzást és a motor menetteljesítményét :)

az igazi az lenne, ha a légtömeget is tudná figyelni a kütyü, de az már nehézkesebb a kismillió légtömegmérési megoldás miatt.

Link to comment
Megosztás:

így van, nem kötelező érvényű a 25%. Viszont terhelve kb annyival kell nőnie a pillanatnyi fogyasztásnak (az injektor nyitásnak

is ezzel arányosan), különben nem lesz jó a lambda érték, meg az AFR. Mivel a mai motorok részterhelésen nagyobbrészt a

lambdára vannak hagyatkozva, ott egész jól be tudja szabályozni az a megfelelő AFR-t. De a teljes terhelésen már más a helyzet,

ott a lambda nem tud olyan széles tartományban beleszólni az AFR képzésbe, ott már emelni kell a nyitási időket mindenképpen,

különben jön a csekkontrol, hogy szegény a keverék <_< Egyébiránt azért is tartom butának ezeket a megoldásokat, mert csak

fordszám és nyitási idő alapján nézik a motorállapotot, és így pl ha 2000-es fordszámon megpadlózod a verdát, akkor

egy ideig szegény keveréket kap a moci, ami nem túl hasznos dolog. ezért is mondtam én, hogy a TPS potit mindenképpen

bekötném a kütyübe, mert azzal látványosan dinamikusabbá lehetne tenni a szabályzást és a motor menetteljesítményét :)

az igazi az lenne, ha a légtömeget is tudná figyelni a kütyü, de az már nehézkesebb a kismillió légtömegmérési megoldás miatt.

Én nem tudom, hogy tps-ek mennyire szabványosak, mármint mennyire egyforma jelet rendelnek hozzá egy bizonyos állapothoz, de ha minden márkánál más, akkor már bukott a dolog nem?

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom, hogy tps-ek mennyire szabványosak, mármint mennyire egyforma jelet rendelnek hozzá egy bizonyos állapothoz, de ha minden márkánál más, akkor már bukott a dolog nem?

Alapvetően abban hasonlítanak, hogy van egy jelszint ami az alapállapot, és van egy ami a max állapot <_<

És ez már elég is arra, hogy a folytószelepállást megtudjuk a két jelszint között, és ez független attól, hogy

fizikailag hány V ez a két jel. Tehát ezzel nincs gond :)

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően abban hasonlítanak, hogy van egy jelszint ami az alapállapot, és van egy ami a max állapot <_<

És ez már elég is arra, hogy a folytószelepállást megtudjuk a két jelszint között, és ez független attól, hogy

fizikailag hány V ez a két jel. Tehát ezzel nincs gond :)

Szóval ez ilyen tanulékony lenne hogy megvan a két végérték és akkor az offsetet meg a factort tudni fogja.

Link to comment
Megosztás:

Szóval ez ilyen tanulékony lenne hogy megvan a két végérték és akkor az offsetet meg a factort tudni fogja.

igen, ilyen az elv.

aztán ebből lehet egész egyszerűen csak egy váltópontot képezni (mondjuk 70% pozíció felett teljes terhelés),

de lehet olyat is csinálni, hogy letaposásis sebességet nézni, és ezzel is variálni a terhelési státuszt.

Link to comment
Megosztás:

igen, ilyen az elv.

aztán ebből lehet egész egyszerűen csak egy váltópontot képezni (mondjuk 70% pozíció felett teljes terhelés),

de lehet olyat is csinálni, hogy letaposásis sebességet nézni, és ezzel is variálni a terhelési státuszt.

De ha már 1-2 dolgot beleviszünk és úgy állítjuk be a szorzókat ahogy kedvünk van akkor gyakorlatilag egy teljesen egyedi, az eredetitől különböző vezérlést kapunk. Mintha új ECU lenne a kocsiban. <_<

Link to comment
Megosztás:

így van, nem kötelező érvényű a 25%. Viszont terhelve kb annyival kell nőnie a pillanatnyi fogyasztásnak (az injektor nyitásnak

is ezzel arányosan), különben nem lesz jó a lambda érték, meg az AFR. Mivel a mai motorok részterhelésen nagyobbrészt a

lambdára vannak hagyatkozva, ott egész jól be tudja szabályozni az a megfelelő AFR-t. De a teljes terhelésen már más a helyzet,

ott a lambda nem tud olyan széles tartományban beleszólni az AFR képzésbe, ott már emelni kell a nyitási időket mindenképpen,

különben jön a csekkontrol, hogy szegény a keverék <_< Egyébiránt azért is tartom butának ezeket a megoldásokat, mert csak

fordszám és nyitási idő alapján nézik a motorállapotot, és így pl ha 2000-es fordszámon megpadlózod a verdát, akkor

egy ideig szegény keveréket kap a moci, ami nem túl hasznos dolog. ezért is mondtam én, hogy a TPS potit mindenképpen

bekötném a kütyübe, mert azzal látványosan dinamikusabbá lehetne tenni a szabályzást és a motor menetteljesítményét :)

az igazi az lenne, ha a légtömeget is tudná figyelni a kütyü, de az már nehézkesebb a kismillió légtömegmérési megoldás miatt.

érdekes, h tudomásom szerint pölö az X14XE motorban nincs légtömegmérő, csak egy léghőmérséklet szenzor...

amiatt akkor csak a levegő hőmérsékletét kellene figyelni...nem?

De a TPS jelét tényleg jó lenne figyelnie a kütyünek... :)

Link to comment
Megosztás:

Műszakin benn maradhat a szerkezet vagy szólhatnak érte? (Bár igazából nem tudom mi lenne a kivetnivaló.)

Benzinkúton árulják legálisan tehát mehet vele.

Shell kúton tankolva a számlát nézzétek meg, ott is van a benyában 4,4% etanol.

Ez nem dízel, étolajjal. Azért szólhatnak.

Esetleg X14XE motoros tapasztalat valakinél??

Teljesen rendben van, a sima, és a deluxe verzió is.

Deluxe verzióval hidegen könnyebben indul, nincs dadogás, jobban húz, stb... Eddig pozitív.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen rendben van, a sima, és a deluxe verzió is.

Deluxe verzióval hidegen könnyebben indul, nincs dadogás, jobban húz, stb... Eddig pozitív.

Köszönöm!

Már nagyon kiváncsi vagyok.

Most olyan 40-60 (etanol-benzin) keverékkel járok és mintha javult volna a kocsi...gondolom a szesz kitakarította a lerakódásokat...

Hétvégén átalakítás (DeLuxe) és teljes E85... <_<

Link to comment
Megosztás:

Igazándiból az lenne érdekes, hogy Ford és Saab forgalmijában mi lehet vajh.

Gyárilag e85öt kajáló verziójában.

Igazad van. Talán e85 blogon kell utánakérdezni, de érdekel a téma, szóval lehet holnap beugrok bicajjal a tatabányai fordhoz és megkérdezem, ott biztos tudnak válaszolni.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.