Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Rákötöm a hátsóablak fűtés kapcsolóra. :lol:

Csak ne felejtsd úgy! Biztos nem tenne neki jót, mert az enyém adott idő után (kb10 perc, vagy gyújtáslevétel) automatikusan kikapcsol!

asconában - senatorban is ilyen a tükörmozgatás

Akkor lehet ebben is gyári, és nem utólag belehekkelt...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van egy kérdésem:

A hűtőrendszert hol érdemes leengedni E Kadettnél, illetve folyamatában van valami trükk? Ne azt mondjátok hogy a legalacsonyabb ponton, hanem konkrétan Ti hol, és hogyan szoktátok? Tavaly szerintem nem sikerült mindent leengednem belőle, mert túl kevés fagyálló kellett a rendszer megtöltéséhez, és nem is az lett a fagypontja mérés szerint, mint kellett volna.

Köszi

semmi trükk . hűtőnél le , aztán a radiátornál is illő lenne (ezt megspórolom :lol: ) de elvileg a vízpumpánál jön ki a java .

háát , lehetne okosabb is de ez van :lol:

1.4 nél szoktam kiszedni a venti gombát a hűtőböl ha lent van fajta .

Link to comment
Megosztás:

Nekem a tükörfűtés a gyári K81-es relével van megoldva,ami egy időzítőrelé.

Gyárilag 10-15percig engedi a fűtést,de én átalakítottam,így kb 4percig fűti a tükröket.

A jobbos egy picivel jobban fűt,ha esőben bekapcsolom a vízcseppeket is lenyomja.

Közben meg is találtam a rajzokat.

A relé belső kapcsrajza:

ramkr25pg.th.jpg

Ez pedig egy táblázat a relé időzítésének beállításához:

tblzat7vp.th.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem a tükörfűtés a gyári K81-es relével van megoldva,ami egy időzítőrelé.

Gyárilag 10-15percig engedi a fűtést,de én átalakítottam,így kb 4percig fűti a tükröket.

A jobbos egy picivel jobban fűt,ha esőben bekapcsolom a vízcseppeket is lenyomja.

A jobbos nekem is jobban fűt. Sokkal jobban. Már a vízcseppek is eltűnnek róla, mire a balosról a pára elkezd oszlani... :lol: Azt hittem a tükörlapom van rosszul "rögzítve" a fűtésrészre, de ezek szerint nem.

Link to comment
Megosztás:

A jobbos nekem is jobban fűt. Sokkal jobban. Már a vízcseppek is eltűnnek róla, mire a balosról a pára elkezd oszlani... :lol: Azt hittem a tükörlapom van rosszul "rögzítve" a fűtésrészre, de ezek szerint nem.

Végülis nem gond,pont a jobbos a lényeg ha tolatok le a garázsba! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Relével sem? :lol:

relé mindenképpen jó ha van vagy esetleg mek kell nézni a gyárit ami az ablakot fűti hogy mennyit bír aztán mérni egy áramot és összehasonlítani a relé max terhelésével . ha kevés akkor vagy relé csere vagy plusz egy relé . de az időzítést jó lenne megoldani valahogy .

fő a biztonság :lol:

Link to comment
Megosztás:

relé mindenképpen jó ha van vagy esetleg mek kell nézni a gyárit ami az ablakot fűti hogy mennyit bír aztán mérni egy áramot és összehasonlítani a relé max terhelésével . ha kevés akkor vagy relé csere vagy plusz egy relé . de az időzítést jó lenne megoldani valahogy .

fő a biztonság :lol:

Szerintem melóbol is tudok hozni ilyen relét.

Asszem. :lol:

Jaa küldhetnél püt. a tükörárral és a burkolat árral.

Kojaknak meg majd én írok.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

2hónapja vettem egy E Kadett 1,5 TDI autót. (Isuzu)

Az előző tulaj azt mondta hogy 6000enként cserélte az olajat.

Ha én is hasonlóképp teszek megfelel e a célnak a TESCOs olaj ami most igen kedvező árban van?

Vagy ha nem jó a turbó miatt akkor milyent ajánlatok?

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

2hónapja vettem egy E Kadett 1,5 TDI autót. (Isuzu)

Az előző tulaj azt mondta hogy 6000enként cserélte az olajat.

Ha én is hasonlóképp teszek megfelel e a célnak a TESCOs olaj ami most igen kedvező árban van?

Vagy ha nem jó a turbó miatt akkor milyent ajánlatok?

Köszi a segítséget.

Azt mondta, vagy tényleg?

Dízelben amúgyis 7-7ésfél ezrenként cserélni kell a jó minőségű olajat is.

Tescosat csak akkor tölts bele ha szeretnéd tavasszal a bontóba beadni.

"Metabond, Castrol, Valvoline" vagy esetleg gyári opelolaj. Figyuzni kell hogy td-hoz jó legyen!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.