Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Én arra írtam Johnny,hogy balf@szul kötötték be esetleg.

Láttam már ilyet de nem én csináltam.

Hát nem vagyok elektrotechnikus, az erősítőket mégis én kötöttem be... Azért asszem az RMT szál bekötése még megy. :unsure: Sőt, úgy van megoldva, hogy a remote jel külön kapcsolóval erősítőnként is lekapcsolható! (ha áll a kocsi, és zenét hallgatok nem igazán kell az erősítőknek menni)

Megnéztem a generátoromat: BOSCH

A rajta levő adatok:

0 120 488 160 161

K1 -> 14V 23/55A

Akkor most ez az én szemszögemből jó, vagy nem? Javíthatóság? Fesszabályzó cserélhető külön, vagy beépített?

Link to comment
Megosztás:

Sajna nem értek a motorhoz... Hiába takarítom, ha egy hét múlva megint minden oldalról olajos.

Hát erre bizony ráférne egy szelepfedéltömítés-csere. Nem nehéz különben, ha megvan a tömítés meg a paszta akkor magad is meg tudod csinálni, én például rohadtul büszke voltam magamra mert életemben először csináltam a Calin és mégse folyik az olaj azóta se.

Link to comment
Megosztás:

Hát erre bizony ráférne egy szelepfedéltömítés-csere. Nem nehéz különben, ha megvan a tömítés meg a paszta akkor magad is meg tudod csinálni, én például rohadtul büszke voltam magamra mert életemben először csináltam a Calin és mégse folyik az olaj azóta se.

Na ja... Csakhogy nem kizárólag a szelepfedélnél ereszt (azt már szedtem le a felújítás előtt, tudom nem nagy kunszt). Szerintem minden illesztésnél (még az olajteknőnél is)... Alulról nem is merek képet csinálni! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Hát nem vagyok elektrotechnikus, az erősítőket mégis én kötöttem be... Azért asszem az RMT szál bekötése még megy. :unsure: Sőt, úgy van megoldva, hogy a remote jel külön kapcsolóval erősítőnként is lekapcsolható! (ha áll a kocsi, és zenét hallgatok nem igazán kell az erősítőknek menni)

Megnéztem a generátoromat: BOSCH

A rajta levő adatok:

0 120 488 160 161

K1 -> 14V 23/55A

Akkor most ez az én szemszögemből jó, vagy nem? Javíthatóság? Fesszabályzó cserélhető külön, vagy beépített?

vegyél egy feszabájzót te is kitudod cserélni ! megtalálod a hátsó pajzson 2 db. asszem 3 as vagy 4 es csavar fogja kereszthornyú csavarhúzóval ki , aztán kis takaritás ott benn esetleg féktisztitó spray vel meg lesz ott egy lemezlap amit érdemes feltakaritani és mehet is be az új cucc ! azt azért nézd meg hogy nem e kopott a két csúszó gyűrű ezt tapintásra érzed ha nem veszed le persze .. ha érezhetően nagy a kopás akkor érdemes felszabályozni persze ha még kiadja a méretet . de ha nem vészes mondjuk csak fél vagy 1 mili , akkor rakd csak be a szabájzót és gooooo :wacko: a test kábelt is nézd át a váltóoldalára vagy az öninditópajzsára kell menni e és a mért ellenálása 0.01-0.04 ohm körül jó is . ha van 1 ohm , akkor az nem oké ! netán több az meg "katasztrófa" :lol:

(mértem már 10 ohm osat is:D úristen)

szereléskor akku sarut levenni !!! (negatív pl. egyszerübb)

Link to comment
Megosztás:

amit én így a képen látok és okvetlen cserélném : szelepdekni töm, olajbeöntő sapi gumigyűrűje, és a gyujtás elosztó Ó gyűrűjét :wacko:

ez max összesen 670 huf :lol: és félóra nyugisan 1 cigivel :lol:

(én a felületeket nitrós rongyal vagy ha nem vagyok lusta akkor féktisztító spray vel zsírtalanítom okvetlen ! mert csak akkor ér valamit a tömítés )

és ha levan mosva a motor is jobban hűl :unsure:

Link to comment
Megosztás:

vegyél egy feszabájzót te is kitudod cserélni ! megtalálod a hátsó pajzson 2 db. asszem 3 as vagy 4 es csavar fogja kereszthornyú csavarhúzóval ki , aztán kis takaritás ott benn esetleg féktisztitó spray vel meg lesz ott egy lemezlap amit érdemes feltakaritani és mehet is be az új cucc...

Mindjárt megnézem mi ott a helyzet, meg egyúttal bemérem a testkábelt is. A fesszabályzón van mit mérni? Csak hogy biztos az e a ludas...

Link to comment
Megosztás:

Ja és még valami: mire figyeljek a szétszedésnél? Mi hullik/hullhat szét belőle? A szétszedéshez a rotornál levö nagy anyát is le kell szedni?

Csapágyazás: szerintem azzal nincs gond, bár nem értek ehez sem... De csináltam egy kis videot a forgásról:

Forgás video Bocs a rossz minőségért!

Apropó! Ha most netán vészhelyzet lesz, és mennem kellene valahova, generátor nélkül is megy a kocsi, amíg az akku le nem merül, ugye? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

generátor nélkül macerás közlekedni veszélyes is lehet ha a kábel letestel ! injektorosnak kicsit több az áramszükséglete !

hát forogni forog de a hagja az árulkodó már ami a csapágyat illeti :unsure: ha kerrek zajos erősen suhogós akkor az nem ok.

Semmi hangja nincs, csak a fényképezőgépem nem vesz fel hangot... De kb annyi a hangja, amennyit hallottál! :wacko:

Viszont nem fogom tudni szétszedni. Az alja lemozdul, de belülről kábelek tartják az alját, a rotor felől pedig nem tudom kezdeni, mert nincs akkora kulcsom... Azt hiszem megtakarítgatom így, ahogy tudom, aztán pakolás össze!

Link to comment
Megosztás:

NA! Az egész délutános bénázásom (opzsolt segítsége nélkül még mindíg a generátor rögzítőcsavarját keresném :unsure: ) eredménye, hogy a generátor kipucolása után a töltési értékeim a következők lettek: alapjáraton semmi plusz fogyasztó: 13,5V!!! Ugyan csak alapjáraton, minden fogyasztó bekapcsolva (országúti, szellőztetés maxon, ködlámpa, ülésfűtés, tükörfűtés) kivéve zene:12,97V!!! Ez most akkor javulás? :wacko: Hát a 10V körüli értékhez képest szerintem nagyon is...

A fesszabályzó ettől még nem jó, ugye? Csak javultak a kontaktok... Azt mindenképpen cserélni kell?

Link to comment
Megosztás:

bosch-hoz az olyan 3,5-4 eft,

tavaly betáraztam én is egyet az alkatrészes sarokba

patyolat generátor legegyszerűbben homokfúvással érhető el, utána a trükk az üveggyöngygyel fújás.

az üveggyöngy tömíti a homokkal vagy korunddal felérdesített alu felületet, így a kosz nem tapad rá. (annyira).

A polírozásnál szebb, egyenletesebb felületet ad.

Link to comment
Megosztás:

patyolat generátor legegyszerűbben homokfúvással érhető el, utána a trükk az üveggyöngygyel fújás.

az üveggyöngy tömíti a homokkal vagy korunddal felérdesített alu felületet, így a kosz nem tapad rá. (annyira).

A polírozásnál szebb, egyenletesebb felületet ad.

Asszem ez nem az én pénztárcámnak való móka... :unsure: Elég a tiszta víz, esetleg brigéciol, meg ahogy opzsolt mondta a fontosabb helyeken 800-as csiszolópapír... :lol: Tökéletesen töltene az mattan is... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

én asszem a szemcseszórás egy áldás alkatrésztakarításkor

percek alatt tiszta a cucc

a berendezés meg olcsóbb, mint a sok vegyszer meg csiszipapír meg idő

megtanultam ezt is

ja: a szó ami nem jutott eszünkbe a múltkor: a kromatizálás

ennek van a fehér, sárga (pl a képen), és fekete verzója

Link to comment
Megosztás:

én asszem a szemcseszórás egy áldás alkatrésztakarításkor

percek alatt tiszta a cucc

a berendezés meg olcsóbb, mint a sok vegyszer meg csiszipapír meg idő

megtanultam ezt is

ja: a szó ami nem jutott eszünkbe a múltkor: a kromatizálás

ennek van a fehér, sárga (pl a képen), és fekete verzója

igen ! kromatizálás ! ez az !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.