Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Sziasztok olyan problémám van, hogy kicseréltem a kilóméterórát, fordulatszámmérősre. Nem volt meg a vezeték a fordulatszám mérőhöz, így bevezettem a trafótól. Működik is minden szépen, csak azóta állandóan reggelre lemerül az aksim. Mi lehet ennek az oka?

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges, hogy más lenne a baj? Mert észre vettem hogy nem megy a vízkeverőm se. Most még tudok vele menni mert a menetszél lehűti a vizet. Amúgy ha szétszedem meg tudom csinálni a keverő hibáját, vagy az csak azért nem mehet mert csapágyas lett, és akkor csere?

Link to comment
Megosztás:

Mi az a vízkeverő? A ventilátor a hűtőradiátoron? Mert ha haladsz az autóval, akkor az sosem indul be. Nekem 10000km alatt négyszer indult be, ebből háromszor azért, mert dugóban illetve terelésnél álltam, negyedszer meg azért, mert egy másik autót bikáztunk, tehát a motor több percig álló helyzetben járt már azután, hogy a úgy értem oda, hogy üzemi hőmérsékleten volt a motor. De ekkor sem megy a ventilátor folyamatosan, ahogy lehűtötte a vizet, le is áll.

Link to comment
Megosztás:

Mi az a vízkeverő? A ventilátor a hűtőradiátoron? Mert ha haladsz az autóval, akkor az sosem indul be. Nekem 10000km alatt négyszer indult be, ebből háromszor azért, mert dugóban illetve terelésnél álltam, negyedszer meg azért, mert egy másik autót bikáztunk, tehát a motor több percig álló helyzetben járt már azután, hogy a úgy értem oda, hogy üzemi hőmérsékleten volt a motor. De ekkor sem megy a ventilátor folyamatosan, ahogy lehűtötte a vizet, le is áll.

A vízkeverőt a motorral egyidejüleg egy égszíj hajtja. Szerintem. Mert eddig a víztartályba járó motornál a vizet fújta befele a tartáj tetején lévő csőböl. De ez most megszünt. Onnan gondolom hogy a vízkeverő szorulhatott meg.

Link to comment
Megosztás:

Az vízpumpa, nem vízkeverő. Ha az nem menne, akkor egykettőre túlmelegedne a motor.

Sőt, ha jól tudom és 1.3S-nél valóban a vezérműszíj hajtja a vízpumpát, akkor ha megszorult volna a vízpumpa, már sanszos hogy eltépte volna a szíjat, ergo be sem indulna az autód és készülhetnél a motorgenerálra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan kéne olajat cserélnem. Ti milyen olajat használtok? Úgy vettem észre, hogy nem fogyaszt észrevehető mennyiséget a kocsi.

A másik: Van valakinek tapasztalata, a hűtőtömítő adalékokkkal? Kicsit szivárog a tömítés mentén a hűtőm de ezért ha nem muszáj nem cserélném ki.

Guni

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.