Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Képet akartam feltenni a kis kocsimról de nem nagyon megy. :blush: :lol: :) :D :D :D :D :P :D Amúgy meg lenne 2 kérdésem, hozzátok. 1.) Mi lehet az oka annak, hogy nem jó a fénykürtöm? 2.)Mitől lehet az ha megyek kb 100 km-t, és leállítom a motort utána éget olaj szag jön be az utastérbe?

Link to comment
Megosztás:

Képet akartam feltenni a kis kocsimról de nem nagyon megy. :) :D :D Amúgy meg lenne 2 kérdésem, hozzátok. 1.) Mi lehet az oka annak, hogy nem jó a fénykürtöm? 2.)Mitől lehet az ha megyek kb 100 km-t, és leállítom a motort utána éget olaj szag jön be az utastérbe?

Tulajdonképpen sikerült berakni a képet :lol: :D

A fénykürtnél több dolog is lehet. Kapcsoló, relé, izzó... Meg kell nézni jók e. Relét talán még hallani is, amikor meghúzod a kart. Ha kattan, akkor a kapcsoló meg a relé is jó. Ha nem attól még lehet jó, csak nem hallani.

Első körben a biztosítékot meg az izzót nézd meg!

Olajszag valószínűleg olajtól van :blush: Gyakran kell utántölteni? Valószínűleg valamelyik elfáradt tömítésnél löki kifelé és pl. kipufogóra csöppenve a gőzét érezni az utastérben is.

Link to comment
Megosztás:

rácok vki tudna nekem eladó karburátort, automata szivatóval, esetleg a karbiba úszót külön :S Opel Kadett 1.3 S -be 1986-os, és állítólag azért dadog be mert nem jó az úszója. Előre is köszi!!!

Hát, azért előtte érdemes lenne ránézni másra is, mielőtt a karbi bonyolult lelki világához hozzányúlnál.

Ha a gyújtás jó (kábelek, gyertyák kizárva -kicserélve elosztó kipucolva -hajlamos ilyen időben bepárásodni), akkor érdemes ránézni az benzinszűrőre, légszűrőre is.

Szerintem. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Valaki tud adni valami ötletet, hogy hol lehetne az utastérből a motortérbe átjuttatni egy ilyen hőmérő külső szenzorját? http://www.flexiobt.hu/php/wtermresz.php?tid=705 Hol van akkora lyuk, ahol ezt át lehetne dugni?

Jujj ez a műszer ez annyira ronda, főleg a Kadett szép műszerfala körül. Tuti kell ez Neked? :blush:

Amúgy van pár lyuk a tűzfalon, pl a kábelköteg is átmegy valahol. Ki kell billenteni az egyik gumibigyót, azon átküldeni ezt és vissza.

Link to comment
Megosztás:

Jujj ez a műszer ez annyira ronda, főleg a Kadett szép műszerfala körül. Tuti kell ez Neked? :blush:

Amúgy van pár lyuk a tűzfalon, pl a kábelköteg is átmegy valahol. Ki kell billenteni az egyik gumibigyót, azon átküldeni ezt és vissza.

Nem pont ilyen az enyém, csak a szemléltetés miatt tettem ezt a képet be. De amúgy nem a műszerfalon akarom tartani, hanem inkább lent a váltókar előtt abban a kis gödörben (most is ott van, csak összetekert dróttal). Úgy néztem, hogy azt a gomibogyót nem olyan egyszerű kibillenteni, de akkor majd körülnézem tüzetesebben. Kösz a tippet.

Link to comment
Megosztás:

Az este sikerült találnom egy alkalmas lyukat. Ahol a sebességmérő megy át, az mellett volt elég nagy hely (csak sejtem, hogy hiányzik onnan a gumidugó). Levezettem egészen elölre, az első lökhárító műanyag alsó szélének magasságában találtam egy fém nyelvet a lökhárító alján. Arra fogattam rá a szenzort.

Link to comment
Megosztás:

13NB-be három litert öntöttem bele nagyjából, annyit ír a leírás is. Szűrőcsere is volt, és a meleg motorból kb. egy óra hosszáig csorogahatott ki a régi olaj. Vegyél három litert, azzal már biztosan belül vagy a MIN és a MAX értéken, aztán ha kell még, akkor majd öntesz később bele.

Hétvégén kipróbáltam, de nem lett jó a hőmérő szenzorjának a helye. Lementem kb. 60 kilómétert este, megálláskor 8 fokot mutatott. Kb. 10 perc állás alatt lement 5 fokra, majd amikor újabb 5 percet mentem vele, akkor megint felment 8 fokra. Vagyis valahogyan meleg levegő keveredik a szenzorhoz, más helyet kell néznem neki..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogyan lehet D Kadett GTE első üléseket E Kadettbe operálni? A D-n még úgy tűnik külön rácsavarozott, az E-n meg már hegesztett az az L alakú fül, amire a sínt kéne csavarozni. Az ülésekről hiányzik ez a fül, de még azzal sem biztos, hogy belemenne. Találkozott már valaki ilyennel? Mindkét pár Recaro, ezért gondoltam, hogy cserélhetők..

Ha nem jön össze, eladó két jó állapotú D Kadett GTE első ülés. :huh:

Üdv:

TD

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogyan lehet D Kadett GTE első üléseket E Kadettbe operálni? A D-n még úgy tűnik külön rácsavarozott, az E-n meg már hegesztett az az L alakú fül, amire a sínt kéne csavarozni. Az ülésekről hiányzik ez a fül, de még azzal sem biztos, hogy belemenne. Találkozott már valaki ilyennel? Mindkét pár Recaro, ezért gondoltam, hogy cserélhetők..

Ha nem jön össze, eladó két jó állapotú D Kadett GTE első ülés. :huh:

Üdv:

TD

Lakatosmunkával megoldható. De egyszerűbb, ha keresel GSi üléseket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.