Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

sziasztok

86-os kadettem van és nem a valos adatot mutatja a benzin mutato lefele csal,namost én a müszerfal hátulján levö feszstab ic-re gondoltam hogy az a baj TDA 700Y tipusu ilyet hollehet kapni vagy más lehet a baj,az alján a tanknál már átnéztem a vezetékeket?

a másik problémám hogy a vizhömérséklet jelzöm megsem mozdul de a ventilator elindul miutan gondolom eléret a höfokot ez mitöl van?

elöre is köszönöm

üdv

Ugyan nem kadettom van, de a második hiba elképzelhető oka lehet,hogy a vízhőmérséklet jeladód vezetéke lejött, elszakadt stb.

Amit sajnos a te kocsidban nem tudom hol lehet. Valahol a termosztát környékén... vagy pasz.. remélem lesz aki tudja. Olyan szokott lenni mint egy csavar, a tetejében egy vezetékel.

Fesz.stabot meg sztem a www.lomex.hu -nál nézzél.. bár fura a tipusjelzés... ilyen feszstabot még nem láttam.. lehet vmi nem annyira ismert... :shock:

Link to comment
Megosztás:

helo

volt erről szó az általános műszaki -> elektromos topicban,

egyébként ugyanazt a 10 Volt-t igényli a benzintankszintjelző és a vízhőfokmutató. Ergo ha a TDA 700Y-t - vagy egy ennek megfelelőt - kicseréled egy jóra mindkettő a jó érték közelében lesz, a két kijelző lehet, hogy nem fogja mutatni egyzserre a helyes értéket, érdemes törekedni arra, hogy a vízhőfokmutató mutasson helyeset, mert oylan még nem volt, hogy a benzin nélkül elromoljon a motor, de ha a vízhőfok mutatt kevesebbet, akkor sanszosabb. Feszstabot megjavítod utána azért valszeg jó lesz.

üdv

zoli

Link to comment
Megosztás:

:lol:

van ilyen

valami kontakthiba lesz? sarutisztítások mergvoltak? A műszarfalon a többi égők jól világítanak? helyesen dugtad rá a csoportos sarut a műszerfalra? Esetleg a feszszabot nem fordítva sikerült betenni? Küldenek jelet a jeladók? kikék mérni.

ezek jutnak eszembe

Link to comment
Megosztás:

ha esetleg ki van most is szedve a műszerfal azt kell megmérni, hogy jön-e valami áram a jeladóból a vezetéken a műszerfalba, ha nem akkor tovább a vezek másik végén mérni, hogy magából a jeladóból jön-e valami áram? vagy fordított sorrendben is lehet mérni, lámpázni is lehet, de a jobb megoldás a voltmérő (általában 7-800 ft nagyáruházakban), ha jön áram a vezetékeken akkor érdekes, hogy mekkora feszültség? ezt most fejből nemtudom, hogy mekkora feszültségnek vagy áramnak kell jönnie 40-60 °C-nál és mekkorának 100 °C-nál. :lol:

Link to comment
Megosztás:

na fele már meg van a höfok mérö legalább már müködik /levolt csuszva a saru/a benzin mérö is kimegy de honnan tudom hogy jol mér ,mielött szétszedem a tanknál kilehet valahogy tasztelni hogy naggyabol helyesen mutat/tudom picit csalnak de azért negyed tanknyit/eresszem le a benyát,?asztse tudom mekkora tank van benne?

elöre is köszi

üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia panelproli,

Nekem is ez volt a bajom, kicseréltem a feszstabIC-t és semmi nem változott, nekem az oldotta meg a dolgot, hogy a tankban lévő jeladót cseréltem ki. Azóta teljesen korrekt értéket mutat.

(Rekordból raktam át a jeladót (apámnak volt egy tartalék:) ).

Üdv.

Szenti

Link to comment
Megosztás:

1. Már mondtam, hogy ha működik, de kevesebbet mutat, akkor hagyd úgy.

2. 8-9 liter benya az már erősen a tarcsi kategória, szerintem akkor már a pirosban illik lennie, de hogy nem a negyedénél, az tuti!

Szerintem a jeladó cseréje nem fogja megoldani a problémádat, mivel szvsz az jó.

Link to comment
Megosztás:

na megnéztem a tankot ,leeresztettem az összes benyát és kb 8-9 liter volt benne,a mutato meg a piros elején  szinte alig mozdul az alaphelyzetböl akkor a jelado lehet a hiba nem?mert szerintem kb a negyednél kéne lenni majdnem ennyi benzintöl

üdv

hogy eresztetted le az összes benyát ? ?? :roll:

Link to comment
Megosztás:

és épp ezt akarjuk kihozni neked, ahogy van az tök egészséges, a németek is ezt írták két három hete a fórumjukon, ha mész még 50-100 km mikor a mutató pirosba ért akkor jó a mutató.

és nekem is van kiskannácskám, pedig van a gáztartályban is anyag.

Link to comment
Megosztás:

de 100°/° -ra hogy lehet megnézni hogy jo-e a jelado valahogy kilehet mérnimert ugy akkor nyogodtabban alszok

:prayer:

Ez nem egy mai verda, 100%-os dolog nincs benne SEMMI.

Hidd el, hogy az úgy jó ahogy van, ha piszkálod csak rosszabb lesz.

Próbálj meg inkább néha tankolni bele :lol:

Link to comment
Megosztás:

Különböznek az ötajtós Kadett E Caravan első és hátsó ajtajai a "sima" Kadett E -hez képest (nam a csomagtér ajtóra gondolok! :lol: )

Csak az válaszoljon a ki biztos a dolgában! "lehet, talán, azt hiszem" nem elfogadható válaszok. 8)

köfi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.