Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Annyiba, hogy nem érdemes használtat. Ilyesmin ne spórolj -eredetit érdemes venni ha van mert az utángyári vége lehet mikronokkal kisebb és szétcseszi az óra felőli fészkét, arról nem is beszélve, hogy megőrülsz a ciripeléstől/kattogástól. Érdemes olajat cseppenteni bele és megjáratni pl fúrógéppel, hogy végigkenje a spirált a köpenyben mielőtt betennéd. -ráadásul többet is fog bírni Egyébként 2-3 ezer körül van.

Link to comment
Megosztás:

Hú nekem már kint van az egész középkonzol, de még úgy sem. :lol:

Guni

Nézd meg nincsen-e "E" gyűrűvel rögzítve.

Ez egy villás izá amit közvetlen a falmellett tolnak rá a hengerre és afal és a hengeren lévő kis körmök közt rögzíti a gyujtót.

Vagy fogt mg a házat (hátul) és próbáld meg fordítani jobbra vagy balra picit.

Lehet,hogy bayonett záras.

Link to comment
Megosztás:

Ja tényleg ugye ismerős szüleitől vettem a kocsit, hogy ez a 75 lovas változat, de csak most tűnt fel hogy úgy kezdődik a motorszám hogy 13NB, akkor ezt most bebuktam? :lol: Egyébként mi a különbség az N és az NB között?

Más: Vettem új műszerfali kábelköteget, egy ugyanúgy 88-as évjáratú LS-ből bontottam ki. Az egyik hogy abban nem volt óra, de a csatlakozóját sem találom. Létezik, hogy ezek a germánok képesek voltak csinálni óra nélküli és órás kábelköteget!? A másik, meg hogy a régiben volt egy nyomógomb a kuplungpedálon, meg három plusz Hella logós relé a biztosíték tábla oldalában (tehát ott, ahol nem lehet hozzáférni a biztosíték tábla ajataján, csak ha alányúlsz a műszerfalnak) ezek mik lehetnek? Az órán kívül felszereltségbeli különbséget nem véltem felfedezni.

Guni

Link to comment
Megosztás:

Ja tényleg ugye ismerős szüleitől vettem a kocsit, hogy ez a 75 lovas változat, de csak most tűnt fel hogy úgy kezdődik a motorszám hogy 13NB, akkor ezt most bebuktam? :lol: Egyébként mi a különbség az N és az NB között?

Más: Vettem új műszerfali kábelköteget, egy ugyanúgy 88-as évjáratú LS-ből bontottam ki. Az egyik hogy abban nem volt óra, de a csatlakozóját sem találom. Létezik, hogy ezek a germánok képesek voltak csinálni óra nélküli és órás kábelköteget!? A másik, meg hogy a régiben volt egy nyomógomb a kuplungpedálon, meg három plusz Hella logós relé a biztosíték tábla oldalában (tehát ott, ahol nem lehet hozzáférni a biztosíték tábla ajataján, csak ha alányúlsz a műszerfalnak) ezek mik lehetnek? Az órán kívül felszereltségbeli különbséget nem véltem felfedezni.

Guni

Nézd meg jobban azt a köteget, leht csak visza van rá szigetelőszalagozva az óra csatija. Szoktak ilyent csinálni.

A 13N Solex karbis. Míg az NB Pierburg 1B1 karbis.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg jobban azt a köteget, leht csak visza van rá szigetelőszalagozva az óra csatija. Szoktak ilyent csinálni.

A 13N Solex karbis. Míg az NB Pierburg 1B1 karbis.

Még a garázsban beleraktam az össes kapcsolót, szóval kizárt hogy valami kimaradt volna. Az a baj, hogy a régin már nem nagyon tudom megnézni honnan jött ki, mert pont az a rész ami teljesen megsemmisült. :lol: Vagyis nem vagyok benne biztos, mert ugye ugyanolyan csatija van, mint a szivargyújtónak és a donorban már nem a gyári szivargyújtó volt, hanem valami utángyártott, és lehet hogy levágták a szivargyújtó csatiját és azért van egyel kevesebb.

Guni

Link to comment
Megosztás:

Még a garázsban beleraktam az össes kapcsolót, szóval kizárt hogy valami kimaradt volna. Az a baj, hogy a régin már nem nagyon tudom megnézni honnan jött ki, mert pont az a rész ami teljesen megsemmisült. :lol:

Guni

Ha jól emlékszem (márpedig az tuti) ennek is középen van az órája. Biztosan nem volt végigszalagozva egy dudor az arrafelé menő kábelkötegen???

Link to comment
Megosztás:

Nem látok ilyesmit, bár sajnos azt sem tudom, hogy a kábel melyik részén kell keresnem. Ha összerakom majd meglátjuk hogy amit eddig szivargyújtónak gondoltam az elér-e az óráig. Érdekes, hogy az enyémben különben meg a kesztűtartó világítás vezetéke nem volt meg, ebben meg igen, pedig maga a világítás, az egyikben sem volt benne.

De ez a kisebbik gond. A hiányzó kuplung kapcsoló és relék miatt jobban aggódom...

Guni

Link to comment
Megosztás:

meg három plusz Hella logós relé a biztosíték tábla oldalában (tehát ott, ahol nem lehet hozzáférni a biztosíték tábla ajataján, csak ha alányúlsz a műszerfalnak) ezek mik lehetnek? Az órán kívül felszereltségbeli különbséget nem véltem felfedezni.

Guni

Asconánál:

világításvisszajelző :

ha kinyitom az ajtót ( az ajtó kapcsolon két drót van) és a világítás be van kapcsolva, akkor búg.

elakadásjelző és index

Link to comment
Megosztás:

No az egyik valóban az a rendkívül praktikus kis berregő, amitől infarktust fogok egyszer kapni, főleg, így hogy nincs fölötte a műszerfal. :lol: A másik az nem tudom mi, a harmadik pedig a szivató kapcsolójára van kötve, de annak nincs meg a helye az újon. Az mi lehet? A szivató lámpája így is ég, csak eddig kattant az a relé is amikor bekapcsoltam, ez most nincs.

Guni

Link to comment
Megosztás:

hello mindenkinek

lenne egy kérdésem, hogyan viselkedne a kadett ha előre ültetet rugókat szerelnék, természetesen kap uj lengéscsilapitokat is, de hátul hagynám a gyári rugókat? nem lenne gond ha csak az elejét keményiteném be? mert nekem ugy tünik, hogy a kadett picit le van seggelve, de nem csak nekem, mert sok ilyet láttam, vagy esetleg hogyan lehetne a hátsóját picit kiemelni? minden véleményt megköszönok

Link to comment
Megosztás:

hello mindenkinek

lenne egy kérdésem, hogyan viselkedne a kadett ha előre ültetet rugókat szerelnék, természetesen kap uj lengéscsilapitokat is, de hátul hagynám a gyári rugókat? nem lenne gond ha csak az elejét keményiteném be? mert nekem ugy tünik, hogy a kadett picit le van seggelve, de nem csak nekem, mert sok ilyet láttam, vagy esetleg hogyan lehetne a hátsóját picit kiemelni? minden véleményt megköszönok

Nem lesz baja.

Kicsit keményebb lesz az eleje.

Nekem 40-es Astra ültetőrugeszek voltak elöl ami a könnyű motor miatt csak 3 centit ültetett.

Gázos SACHS lengéscsillapítókkal és toronymerevítővel.

Kellemesen kemény volt de nem az a szétrázós.

A képen a hátulja is megvolt ültetve de kivettem mert az már nagyon rázott és néha beleért a kerék.

28645850.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nagy baj van: nem fűt a kocsi! De szóval úgy egyáltalán nem. :) A lamellák működnek, avval nincs gond. Beszerelés előtt telenyomtam egy éjszakára vízkőoldós vízzel, utána 2-3-szor átöblítette, amíg tiszta víz nem jött belőle. Talán mintha egy picit kevesebb víz jönne ki belőle, mint a régiből, de nem vagyok benne biztos. Bőven bemelegedett motornál a radiátorba menő két cső tök hideg, csak a motor felöli pár centijük meleg. Nem teljesen ugyanilyen motorból lettek kiszedve a csövek, uh az egyik kicsit hosszabb ezért belóg. De hát ez csak nem okozhatja, nem? Kérlek segítsetek, ne hagyjátok hogy megfagyjak! :rolleyes:

Guni

Link to comment
Megosztás:

Nagy baj van: nem fűt a kocsi! De szóval úgy egyáltalán nem. :) A lamellák működnek, avval nincs gond. Beszerelés előtt telenyomtam egy éjszakára vízkőoldós vízzel, utána 2-3-szor átöblítette, amíg tiszta víz nem jött belőle. Talán mintha egy picit kevesebb víz jönne ki belőle, mint a régiből, de nem vagyok benne biztos. Bőven bemelegedett motornál a radiátorba menő két cső tök hideg, csak a motor felöli pár centijük meleg. Nem teljesen ugyanilyen motorból lettek kiszedve a csövek, uh az egyik kicsit hosszabb ezért belóg. De hát ez csak nem okozhatja, nem? Kérlek segítsetek, ne hagyjátok hogy megfagyjak! :)

Guni

Szerintem a termosztát lesz a bibis. :)

Nem nyit ki és ezért kiskörön marad a meleg. :rolleyes:

Melegszik rendesen a kocsi?

A hideg meleg állítód is működik rendesen?

Link to comment
Megosztás:

No tényleg ennyi volt csak a gond.

Viszont van egy másik gondom is, hogynem tudom hogy hogyan, de becsúszott a kormányrudam és nem tudom rendesen felrakni a kormányt. Még amikor vettük le, akkor kapott pár erőteljes ütést és most ahogy raktam fel a kormánykereket egyszerűen becsúszott már attól a kis erőfeszítéstől is. Ki meg nem jön, pedig teljes testsúllyal rángattam. Beleér mögötte a műanyagba és a kormányzár is hol be sem zár, hol meg csak olyan nagyon fura koppanással. Mi lehet ez?

Guni

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.