Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Valaki tudja hogy oldható meg a fordulatszámmérő beszerelése diesel E kadettba(1.7D)?

Kell egy megfelelő óra a gépsasba(astrájé nem jó a kadétba? :) ) és ha az megvan(megfelelő W szám),akkor csak a generátorról kell elvezetni a fordszámjelt az óráig.Az sem lehetetlen,hogy gyárilag megvan a kábel.

Link to comment
Megosztás:

Már zöldkarinál szoltak,hogy gyengélkedik a szonda.

Meg észrevettem,hogy a fogyasztásom is eléggé felkúszott.

A multkori átlagfogyi az pölö 7,1 liter/100Km volt :)

Na ma este tankoltam 501 kilométerre 30,67 liter benyát. :)

Hétvégén azért lecserélem a lambdát ha már megvettem. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy Kadett E vásárlásán gondolkodom első autónak, mivel egy barátom családja rendkívül baráti áron átadná a 90 óta meglévő nagyon megkímélt '88-as kocsijukat. Az egyetlen problémám, hogy nem bírnék a kadett szögletes és műbőrből készült belsejében élni. Kérdésem hogy mi menthető át az F Astra belsejéből? A műszerfalat már több helyen is láttam Kadettbe építve. Farigcsálni kell, vagy egy az egyben csereszabatos? Én meg tudnám oldani otthon? (autószerlésben nincs gyakorlatom, de alapvetően rendelkezem műszaki vénával) A kárpitok/ülések átrakhatók?

Előre is köszi a választ!

Guni

Link to comment
Megosztás:

Hali.

én úgy tudom, hogy F Astra-ból, szinte minden rá/belemegy E Kadett-be (a műszerfal, középkonzol, keztyűtartó még a G Astra-ból is bele megy). Mivel a két autó között pár centi a különbség szélességben, ezért nem nagyon kell farigcsálni, talán a felfogatási pontok lehetnek máshol.

Sztem megtudnád oldani otthon... felmész a Kadettklub oldalára, és ott találsz egy kis segítséget, hogy hogyan kell szét/összeszerelni az egész autót.

De majd jönnek az okosabbak és elmondják.

Ha hülyeséget írtam, akkor elnézést kérek.

Link to comment
Megosztás:

Jó persze, megfelelő idő és pénz ráfordításával bármilyen autóba beépíthető bármilye más autó alakatrésze, de szóval úgy nem működik, hogy kiveszem a kadett cuccát, és berakom az Astráét, legfeljebb fúrok pá új lukat? Nem Kadett fan vagyok, csak szeretnék olcsón egy rendes autót. Ha a következő fél év összes fizetését és hétvégéjét ennek kell áldoznom, akkor sokkal egyszerűbb, ha rögtön veszek egy Astrát. :) Tehát én úgy gondoltam, hogy mondjuk egy péntek délutántól vasárnap estig tartó ciklusban meg lehet-e oldani? :)

Guni

Link to comment
Megosztás:

ha péntektől vasárnapig nem is, de kicsit hosszabb idő alatt igen.

én úgy állnék neki, hogy szereznék egy Kadett E és egy Astra F javítási kézikönyvet (pl így csináld...stb sorozat) elolvasnám, ez eddig kb 6000Ft (persze ha megveszed...). És így már sokkal többet tudsz, főleg hogy belülről mi különbözik. Külsőt meg úgyis látod. Aztán lehet tervezgetni, gondolkodni. Astra-ban van kijelző, aminek a bekötése (számomra) lehet problémát okozna.

Lesz vele meló rendesen az biztos, de sok sikert hozzá.

Link to comment
Megosztás:

a fene tugggya ... azér nem lenne baj ha lenne valami olyan ember ott aki látott már Opel Astrát és Kadettet ,mert akkor még talán szép is meg jó is lenne és hát volna értelme a dolognak .

ne ismerem a hátteret így nehéz jósolgatni hogy mennyi idő . Pl. mondjuk a feleségemnek biztos kellene egy félév is :)

láttam már élőben ilyen projektet , szépen megoldották , de nekem akkor sem tetszett az idegen tárgy ott benn :)

na abba hagytam a lebeszélést :)

Link to comment
Megosztás:

Jó persze, megfelelő idő és pénz ráfordításával bármilyen autóba beépíthető bármilye más autó alakatrésze, de szóval úgy nem működik, hogy kiveszem a kadett cuccát, és berakom az Astráét, legfeljebb fúrok pá új lukat? Nem Kadett fan vagyok, csak szeretnék olcsón egy rendes autót. Ha a következő fél év összes fizetését és hétvégéjét ennek kell áldoznom, akkor sokkal egyszerűbb, ha rögtön veszek egy Astrát. :) Tehát én úgy gondoltam, hogy mondjuk egy péntek délutántól vasárnap estig tartó ciklusban meg lehet-e oldani? :)

Guni

A műszerfalnál a felfogatási pontok mások,az elajéből vágni kell egy kicsit,a fűtés csövezést össze kell hozni mert nagyon nem egyforma,csatikat át kell forrasztani.

Kárpit és hátsóülés nem passzol.Az első gond nélkül cserélhető.

Link to comment
Megosztás:

üdv

Nagy problémám van. Egy 89. évjáratú 1.7 D kombi kadettom van másfél hete megakadt az adagolom eltépte a bordás szíjat, ezzel a lendülettel szétvert szinte mindent. Tudna valaki olcsón bontva a következő cuccokból eladót:

vezérműtengely+csapágyház, félelektronikus adagoló, himbasor, hidró tőke. A szerviz szerint 150 ezer Ft az újonnan a cumó. Nagyon megköszönöm a segítséget

Szittya

Link to comment
Megosztás:

Üdv megint!

Na kiderült, hogy a kiválasztott Kadettben 4 gangos váltó van, az gáz? Milyen a kiosztása, olyan mint az ötsebességes, csak hiányzik az ötödik sebesség /mint pl Samara/, vagy ugyanazok a széső értékek csak nagyobb ugrásokkal?

Guni

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.