Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

köszönöm ! :lol:

ma csináltam új E220cdi-t. 2007-es 28.000km-rel. Németből hozzá be egy srác, akinek egy ismerőse a Mercinél dolgozik. Ezzek, mind szalon autók. Ennek egy 3cm-es karc volt az első lökhárító betétjén. Okés, hogy nem öreg, de a 28e km ellenére, olyan tiszta a motortere, mintha most gördült volna le a szalagról, a hütő alső tartójáig lenézve, semmi koszt nem látsz. A belsejébe a szag is hibátlan.

Link to comment
Megosztás:

az enyémbe 369 e km van( szervízkönyves ) elgondolkoztató a minősége :lol: raktak bele valamit ....

de nem akarok egy opelfórumon mercizni beszéljünk az öreg opelomról remélem a hétvégén nem fog esni és szezonzáró útnak elmegyek Kisaszondra Kojak barátomhoz kadett talizni :lol: meg enni inni kicsit :P leszünk páran :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na ma bekötöttem az ülésfűtést.

Kicsit elszopódtam vele mert nem akartam összecsapni.

Egész jól melegít. :lol:

Kapcsolókat a kézifékkar mellé tettem a boxba.Nincsenek nagyon szem előtt de kézreesnek.

Holnap első lengéscsillapítókat cserélek. :lol:

Gázos Sachs-megy bele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A relé vezérlő szálat a szivargyujtórol szedtem a másikat meg a magnórol.

Tomiiiii!!! Az ülésfűtést a biztitábláról, a fővezetékről kellene hajtani! Mármint a vezérlés persze jó akárhonnan, de egyrészt egy fűtőszálat (nagy teljesítmény) eleve illene külön kötni, közvetlen akkuról (biztivel, persze a fő tápvez. ua. jó, nem kell a motortérből kábelezni), másrészt a magnó körén ezer más dolog is van, félő, ha minden más egyszerre megy, akkor leverheti a biztijét. A biztitáblán, ha van üres helyed, simán be tudsz rakni egy plusz biztosítékot a fővezetékről lehozva, és az tök korrekt megoldás! (csak sima autós saru kell hozzá)

PS: A gyári kábelezésnél (Astra G-ből indulok ki) 2.5-es a vezeték. De persze a 1.5-es vezetéken elmegy az a pár amper simán, szóval ez nem olyan nagy gond.

Link to comment
Megosztás:

Tomiiiii!!! Az ülésfűtést a biztitábláról, a fővezetékről kellene hajtani! Mármint a vezérlés persze jó akárhonnan, de egyrészt egy fűtőszálat (nagy teljesítmény) eleve illene külön kötni, közvetlen akkuról (biztivel, persze a fő tápvez. ua. jó, nem kell a motortérből kábelezni), másrészt a magnó körén ezer más dolog is van, félő, ha minden más egyszerre megy, akkor leverheti a biztijét. A biztitáblán, ha van üres helyed, simán be tudsz rakni egy plusz biztosítékot a fővezetékről lehozva, és az tök korrekt megoldás! (csak sima autós saru kell hozzá)

PS: A gyári kábelezésnél (Astra G-ből indulok ki) 2.5-es a vezeték. De persze a 1.5-es vezetéken elmegy az a pár amper simán, szóval ez nem olyan nagy gond.

A magnónak az akkutól jön az 1,5-ös vezeték. Az akkutól 20 centire pedig egy 20 Amperes biztije van.

Az nemjó úgy? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.