Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Lenne még egy kérdésem! A 85-ös Kadettba bele lehet-e rakni 100/90 W-os 8500 K-s Xenon töltetű izzót?! Ezzel a gyári izzóval nem igazán vagyok megelégedve, főleg a tompítottal nem. Azt írták, h nem igényel plusz trafót és a foncsort se roncsolja. Meg merjem venni? Aki tud ezzel kapcsolatban valamit, azt megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Lenne még egy kérdésem! A 85-ös Kadettba bele lehet-e rakni 100/90 W-os 8500 K-s Xenon töltetű izzót?! Ezzel a gyári izzóval nem igazán vagyok megelégedve, főleg a tompítottal nem. Azt írták, h nem igényel plusz trafót és a foncsort se roncsolja. Meg merjem venni? Aki tud ezzel kapcsolatban valamit, azt megköszönném!

Ha a xenonizzóra gondolsz, akkor bele tudod tenni. Szép fehér fénye lesz a lámpádnak és világítani fog mint állat :-D

Elvileg azért jóval nagyobb hőt ad le, mint a normál 60/55, úgyhogy hosszabb távon a foncsor biztos nem fogja szeretni.

Link to comment
Megosztás:

Lenne még egy kérdésem! A 85-ös Kadettba bele lehet-e rakni 100/90 W-os 8500 K-s Xenon töltetű izzót?! Ezzel a gyári izzóval nem igazán vagyok megelégedve, főleg a tompítottal nem. Azt írták, h nem igényel plusz trafót és a foncsort se roncsolja. Meg merjem venni? Aki tud ezzel kapcsolatban valamit, azt megköszönném!

Nekem nem tudom milyen izzó van benne, szerintem sima H5-ös... Nemrég cseréltem komplett lámpát (izzó maradt), és teljesen jó fénye van. Nézd meg nem kopott-e a foncsorod, vagy jól van-e beállítva a fényszóró.

Link to comment
Megosztás:

Az én vasam az M3 lehajtón megadta magát, ahol a 2A-ra lehet menni. Elkezdett rángatni olyan 90-nél ott az emelkedön a 40-es tábla után, és még kicsit lefelé is. Aztán szerencsére behozott zökkenömentesen, de egész végig tök lassan gyorsítottam, meg lassan is jöttem. Remélem azért még hazavisz a vas, aztán holnap viszem Törpéhez - kiváncsi vagyok mi lesz vele.

:P :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.(Kadett E Cabrio 2000 ccm)

Történt tegnap,hogy amikor hazaértem és álltam a kapu előtt a kocsival,hirtelen leállt a motor.

Próbáltam indítózni,de nem indult be a gépsárkány azóta sem.

Pörgeti az önindító,gyújtás van,de csak pörget,pörget és pörget...

Kb.egy éve történt szinte ugyanez,de akkor menet közben állt meg és úgy kellett hazavontatni a halál f**száról.

Akkor azt állapította meg a szerelő hogy a computerrel volt valami hiba,amit megfoltozott harmincvalahányezerért.

A gyertyák már elég rég lettek kicserélve és az akksi sem százas,de sztem nem azzal lesz gond. (mindenesetre kicserélem őket)

Történt már veletek ilyen?

Valami infóval el tudnátok látni,hogy milyen hibalehetőségek lehetnek?

Előre is köszönöm:

-Bence-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.(Kadett E Cabrio 2000 ccm)

Történt tegnap,hogy amikor hazaértem és álltam a kapu előtt a kocsival,hirtelen leállt a motor.

Próbáltam indítózni,de nem indult be a gépsárkány azóta sem.

Pörgeti az önindító,gyújtás van,de csak pörget,pörget és pörget...

Kb.egy éve történt szinte ugyanez,de akkor menet közben állt meg és úgy kellett hazavontatni a halál f**száról.

Akkor azt állapította meg a szerelő hogy a computerrel volt valami hiba,amit megfoltozott harmincvalahányezerért.

A gyertyák már elég rég lettek kicserélve és az akksi sem százas,de sztem nem azzal lesz gond. (mindenesetre kicserélem őket)

Történt már veletek ilyen?

Valami infóval el tudnátok látni,hogy milyen hibalehetőségek lehetnek?

Előre is köszönöm:

-Bence-

Szikra, benzin van-e? Indítózás után benzinszag van-e? A benzinszivattyú megy-e?

Nekem is volt ilyen, két dolog oldotta meg: Gyújtáskábelszett csere, és gyertyacsere. Bosch a kukába, NGK-val simán megy.

Összes gyertyát kivettem, és indítóztam gyertya nélkül, mert már tele volt benzinnel... Kicsit kiszáradt, beleraktam az új gyertyákat, és pöccre indult. Persze jó nagy füsttel, mert az összes benzin akkor égett el. Először ezeket próbáld szerintem.

Szikra ellenőrzés: egy gyertáyt kiveszel, kábelt rádugod, és valami test hez érinted a gyertya alját, és valaki indítózik... Jó nagy kesztyűben fogd meg, mert elég kellemetlen, ha áthúz rád a szikra. Ha mind a négynél van szikra, akkor keresgess tovább... Gyertya állapotát nézd meg (nem úszik-e a benzinben)

Remélem ez segít :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Eladó 1 pár Pioneer autóhangszóró. (17 cm-es, kör alakú).

Az állapotuk hibátlan.

http://gui.wertz.hu/elado/pioneer.jpg

Helyileg: Tolna megye.

Az ára: 6000 Ft.

Érdeklődést az szgabor@wertz.hu e-mail címre várom, azt sűrűbben olvasom.

Köszi.

Szia!

Nem tennéd át a hírdetésedet IDE ?

Ez a Kadett E Technikai topic. Az pedíg az eladó cuccoké. :roll:

Köszíí :wink:

Link to comment
Megosztás:

Reggel gyorsabban ébredtem a szokásosnál egy hangos b*sszameg kíséretében. A hó miatt. Gyorsan felkaptam a szerelőrucit, melóskesztűt, és irány kerékcsere. Miután 2 percig nem nyilt a csomitartóm (mintha rossz kulcsot dugtam volna bele, pedig nem) kinyilt, és meglepődve láttam, hogy nincs benne az emelő. Raccenél felejtettem Soroksáron ne mán. Úgyhogy nyárigumival indultam neki, és nem is volt baj egészen a gyár bekötőútjáig, ahol jeges hó volt végig. Remélem nem fog esni estig a hó, mert akkor nagy kakiban leszek...

Szerintem veszek egy krokit hazafelé Praktikerben, úgyis akartam. Aztán este elgurulok felfújni a kereket, és mehet fel a téli :P

Link to comment
Megosztás:

Reggel gyorsabban ébredtem a szokásosnál egy hangos b*sszameg kíséretében. A hó miatt. Gyorsan felkaptam a szerelőrucit, melóskesztűt, és irány kerékcsere. Miután 2 percig nem nyilt a csomitartóm (mintha rossz kulcsot dugtam volna bele, pedig nem) kinyilt, és meglepődve láttam, hogy nincs benne az emelő. Raccenél felejtettem Soroksáron nahát. Úgyhogy nyárigumival indultam neki, és nem is volt baj egészen a gyár bekötőútjáig, ahol jeges hó volt végig. Remélem nem fog esni estig a hó, mert akkor nagy kakiban leszek...

Szerintem veszek egy krokit hazafelé Praktikerben, úgyis akartam. Aztán este elgurulok felfújni a kereket, és mehet fel a téli :P

Ott sztem marhadrága!

Tecccsóban vagy a Metroban van ######a kroki meg két bak 4000 Ft körüli áréért... az emelő kicsit macerás, ha nem betonon vagy, de a bakok nekem már nagyno jó szolgálatot tettek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.