Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Ez elég rossz hír Uhuhu! De azért köszi az infot, továbbítom a címzettnek.  :(  

Netán, ha mégis valakinek porosodik egy, akkor tudok rá vevőt!

én a fateromnak 2 éve nem tudok ilyet szerezni....

ráadásul generátort is kell javitani, cserélni, mert a dieselnél a generátorból veszik a fordulatszám jelet a müszeregységbe.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

1.7D E kadettom van s már tavaly télen is kicsit nehézkesen indult el télen, igaz mindig elindult, de idén kicsit könnyíteni szeretnék sorsán.

Kérdésem lenne, hogy szerintetek használ e a megtisztogatom kicsit az izzítórelét, bár még azt sem tudom pontosan hol találom s hogy néz ki, de ált. mindent megoldok ;-)

Új izzítógyertyák és megfelelő kompresszió sokat segít (végső esetben új porlasztócsúcsok) , ha pucolgatod az izzítórelét az szvsz nem. Amúgy az izzítórelé több más relével együtt a biztosítéktáblán van szvsz.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni! A következő a problémám:

Rendelkezem egy 1991-es Kadett kombival, 1,6 i motorral. Hidegen indítás után a motor egy darabig jár (fél-egy perc) majd lassan rázkódva leáll. Újabb indításkor a motor felpörög, majd nagyon lassan vissszaáll alapjáratra. Hosszabb egy helyben álláskor - alapjáraton - a motor ellenőrző lámpa (azt hiszem így nevezik, sárga színű) kigyullad.

Gyújtógyergyta, kábel, elosztó kicserélve.

Amit eddig tettem:

- Opel szervízben computerrel megnézettem. A szerelők azt mondták lamda szonda. Mikor meglátták, hogy a szonda új már csak a vállukat huzogatták. (vagy nem értettek hozzá, vagy nem érdekelte őket).

- Autó villamossági szerelő két napon keresztül méregette. Átnézte a vákumcsöveket, új alapjárati motort tett bele, stb, semmi változás nem történt. AGR szelep le van kapva.

A villamossági szerelők szerint (eddig kettő) 99 %-ban elektromos hiba lehet.

Ha valaki építő jellegű segítséget tud nyújtani, akkor azt tegye meg.

Köszönettel.

Nekem a HALL jeladó tett ilyesmit a Vectránál, bár az rázkódva, akadozva leállt, és utána 20 percig nem akart beindulni, majd ha mégis beröffent az eltelt idő után, kb 5 p múlva megint leállt. De nekem azt mondták az okosok, hogy lehetett esetleg a gyújtás tekercs alatti jel erősítő is. na az enyémben olyan nics, így maradt a hall jeladó. Kicseréltem (13-15 ezer az utángyártott) és azóta gyönyörűen ketyeg.
Link to comment
Megosztás:

Tegnap én is elhoztam a kadettemet amit a múlt hónapban vettem. A fék úgy be volt rohadva hogy meredek lejtőn nem tudtam 2.ba rakni, de párszor megpumpáltam aztán megindult. Hétvégén állok neki a kipofozásnak.

Hujjááá! Újabb Kadett tulaj! :D :D :D

Nem lehet, hogy az meredek emelkedő volt? :(

Okéé, csinálj majd fényképeket, érdekel milyen! 8)

Link to comment
Megosztás:

Nem biza. Lejtő volt. Mikor az astrámmal jöttem le végig taposni kellett a féket nagyon komoly lejtő. Az eladó szerint 4 évet állt a kocsi. Ahhoz képest egész egyben van. Itt ott rozsdás de még nem rohad. Gumik totálkárosak stb. De tavalyelőtt bontottam egy kadettet és elég sok olyan cuccom maradt amit ehhez fel tudok használni. Amúgy 84-es a gép 1,6D. Három ajtós fehér. Bal első sárvédő új.

Link to comment
Megosztás:

Két hete teletankoltam a Kadettet.

Mentem vele azóta 560 kilómétert és még negyedig van a tank benyával. :( :D :D

Na kabbe...

Én meg hétvégén - nagyon vidéken - valami OEM kútnál olyan jó minőségű 95öst tankoltam, hogy az addigi 7.8L átlagomból 12L lett gyorsan :twisted:

Toltam is mellé OMV 100-ast, és vissza is állt normálra...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki tanácsot adni, mit szól a kadett az autógázhoz? Nekem egy 1.6-os karburátorosom van, és elgondolkoztam ezen a lehetőségen, de hallottam olyanokat, hogy nagyon megnő a fogyasztás, úgyhogy nem igazán éri meg. Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Érdekes hogy Kadettként hirdeti, már épp reklamálni akartam hogy abból nem is volt 1.5-ös, de aztán láttam hogy odaírta: "Opel Kadett licensz Daewoo Racer" Mérnem írja oda elsőnek hogy Daewoo? Opelként jobban elviszik?

Az fel sem tünt, hogy 95-ös? :-)

Egyébként már lejjebb adta az árat, mert egy hónapja még 1.1 milla volt. Véleményem szerint ezt 600 felett nem adja el.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy F astra hátsó ülése használható-e kadett E-ben (kombi). Az enyémben a hátsó ülés egyben van és fém lappal van megerősítve. Szeretnék beletenni egy fejtámlás, könyöklős ülést, de valószínű, hogy olyan csak osztott van (2/3 - 1/3). Azt sem tudom megéri-e. Valamint barkácsolás nélkül jó-e az F astra első könyöklője, az E kadett-ba.

Köszönettel!

Link to comment
Megosztás:

Lesz melód a vassal az biztos, úgy látom nemigen vigyázott rá az előző gazdi. Talán még használva sem volt az utóbbi időben - legalábbis ahogy a motortér kinéz.

Sok sikert hozzá, remélem mindenhova el fog vinni, és sok örömöd lesz benne.

Ha kell valami segítség szólj, hátha fogonk tudni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.