Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Atesz27 - nek üzenem: Meleg motorról tekerd le az olajbeöntőt, oszt akkor hogy gűzöl az olaj!!! :(

Azt hiszem valamit nem értettél meg. Amint a képen látszik nincs benn a motor az autóban. A garázs betonján pihen(t). Úgy meg elég nehéz felmelegíteni....

Egyébként már bent van , meg gőzölög is :-)

Skacok!! A 7végére kész lesz a gépem !! :lol:

:blob5: (két és fél hónap után.....)

Link to comment
Megosztás:

Jössz egyet az én 75 lovasom ellen - és kiderül. :(

Elvileg a motorblokk közt nincs különbség. A dugók állítólag kisebbek a 60-asban (már magasságra), de igazán a karbiban és a szívósorban van a különbség - ahogy eddig én láttam. Az enyém igazából 1,4-es és egytorkú Pierburg van rajta - mégis 75 paci, mert nincs rajta kati.

Ha kész lesz vidd el beméretni és kiderül - mert ha a motor nem eredeti rajta akkor más se, kitudja így hány lovas lett. Lehet hogy 100! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jössz egyet az én 75 lovasom ellen - és kiderül. :(

Elvileg a motorblokk közt nincs különbség. A dugók állítólag kisebbek a 60-asban (már magasságra), de igazán a karbiban és a szívósorban van a különbség - ahogy eddig én láttam. Az enyém igazából 1,4-es és egytorkú Pierburg van rajta - mégis 75 paci, mert nincs rajta kati.

Ha kész lesz vidd el beméretni és kiderül - mert ha a motor nem eredeti rajta akkor más se, kitudja így hány lovas lett. Lehet hogy 100! :lol:

Én sokáig nem tudtam hogy hány lóerősek az 1,3S-es motorok, nekem volt egy 1,3SR D Kadettem, amikor megvettem, a gazdája a kezembe nyomott valami papírt teljesítménymérésről, és azon az állt hogy 82LE. Mondjuk azon kívül hogy a második túlméretre fel volt fúrva az autó, biztos volt még benne egy-két kókényolás, de nekem bejött.

Link to comment
Megosztás:

helo

németek írták a fórumjukon, hogy ez gyártási tűrés is lehet, +-5%, a leadott teljesítmény ingadozhat azonos motoregyedek között, és mértek is 110 pacit barkácsolásmentes 20S motorból, sajnos ez lefelé is igaz lehet. :(

Valamint azt tapasztalták, hogy az Opel általában lefelé kerekítve adja meg a teljesítmény adatokat.

Link to comment
Megosztás:

Jössz egyet az én 75 lovasom ellen - és kiderül. :(

Elvileg a motorblokk közt nincs különbség. A dugók állítólag kisebbek a 60-asban (már magasságra), de igazán a karbiban és a szívósorban van a különbség - ahogy eddig én láttam. Az enyém igazából 1,4-es és egytorkú Pierburg van rajta - mégis 75 paci, mert nincs rajta kati.

Ha kész lesz vidd el beméretni és kiderül - mert ha a motor nem eredeti rajta akkor más se, kitudja így hány lovas lett. Lehet hogy 100! :lol:

Aha. Szóval ha szerzek egy másik szívósort meg egy kéttorkú karbit akkor ezzel együtt jönnek a lovak is. :twisted:

Akkor most azt mondjátok meg, hogy melyik a legerősebb E kadettbe való blokk aminek ha mondjuk át van ütve a motorszáma :roll: ránézésre nem látni különbséget.

Egyébként hol és mennyiért csinálnak efféle teljesítmény bemérést?

Link to comment
Megosztás:

Aha. Szóval ha szerzek egy másik szívósort meg egy kéttorkú karbit akkor ezzel együtt jönnek a lovak is. :twisted:
Szerinted a ladás idióták minek szereznek folyton "duplavéber"-t szívósorral? Mert marha sokat számít!

Akkor most azt mondjátok meg, hogy melyik a legerősebb E kadettbe való blokk aminek ha mondjuk át van ütve a motorszáma :roll: ránézésre nem látni különbséget.

Igenis! :wink:

Amit eddig láttam legerősebb moci Kadettban, az a gyárilag 204 lovas C20LET, de Kadettot max 150 pacis 2000-es 16szelepes mocival gyártottak. Ránézésre talán még nem lehet megmondani egy egyhatosról, hogy nagyobb mint az egyhármas, de már az egynyolcast levágja a rendőr. Motorszámot átütni cseppet sem 1szerű, és nagyon csúnya dolog is! Inkább szerezz adásvételit a berakandó mociról, és azt lobogtasd, ha valami csoda folytán megnézné a rendőr, hogy mi van a mociháztető alatt.

Egyébként hol és mennyiért csinálnak efféle teljesítmény bemérést?

Dombóváron nemtom. De ilyen 5rugó szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

Szerinted a ladás idióták minek szereznek folyton "duplavéber"-t szívósorral? Mert marha sokat számít!
:( :lol: :lol:

Motorszámot átütni cseppet sem 1szerű, és nagyon csúnya dolog is! Inkább szerezz adásvételit a berakandó mociról, és azt lobogtasd, ha valami csoda folytán megnézné a rendőr, hogy mi van a mociháztető alatt.

Itt nem az adásvételiről van szó hanem az átiratásról. Mertugye ha tegyük fel hozatok németből vagytökmindegy honnan egy erősebb mocit. Akkor csomó mindenféle papírmunka. Meg állítólag "csont nélkül " csak a típusazonos mocit írják át. Egyébként átalakítási engedély megs stb stb.

:?

Hülye bürokrácia... :evil:

Link to comment
Megosztás:

Itt nem az adásvételiről van szó hanem az átiratásról. Mertugye ha tegyük fel hozatok németből vagytökmindegy honnan egy erősebb mocit. Akkor csomó mindenféle papírmunka. Meg állítólag "csont nélkül " csak a típusazonos mocit írják át. Egyébként átalakítási engedély megs stb stb.

:?

Hülye bürokrácia... :evil:

Igen, de az akkor sem +oldás, hogy átütteted a mociszámot. Mert a rendőr íccseúccse nézi, a vizsgáztatók viszont kiszúrják mindenképp. Ha ekkora spíler vagy, vizsgáztasd le az eredeti motorral, tedd bele a nagyot, aztán köv. vizsga előtt visszacsere. De szerintem megy az az egyhárom is jól, hacsak nem versenyezni akarsz az M7-esen.

Link to comment
Megosztás:

:director:

Kész! Kész! Kész! Kész! Kész! Kész! Kész! Kész! Kész! Kész! Kész! :( :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Kész a verdám!!! Bár még a belsőtér visszavan de már lehet vele menni.

Szép lett!

Majd képezek róla fényt, aztán megosztom veletek! :D

Link to comment
Megosztás:

Műszaki nem probléma cserélt motorral sem :(

Egyébként nekem csütörtökre ígérték az új mocit, így sajnos Akaliban még nem, de talán a szeptemberi talira már a kocsiban lesz.

Előre kíváncsi vagyok az összhatásra, eddig elég ütősnek tűnik :twisted:

(Az elképzelés.... hogy a kivitelezés során mi fog változni, az egy következő kérdés)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.