Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem tudom mit nem lehet ezen nem érteni,de mindegy ez itt nem az a topic ahol az értelmezéssel kellene foglalkozni.Szerintem ha valaki nem érti vagy nem tudja értelmezni az NEM SZÓL hozzá és így nyugodtabb marad mindenki és talán a hibára is ami a kérdés volt fény derül.

Hello!

Tényleg tehetnél 1-2 vesszőt a megfelelő helyekre... :D

Egyik kollégám egyszer nekiállt kipucolni kontaktspray-vel az összes elektromos csatlakozót az Alfája motorján, utána neki sem működött...

Na ebben a HSZ-ben sem volt sok hasznos infó. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog Újévet Mindenkinek! Olyan kérdésem/problémám lenne, hogy a motorom(C16NZ) végleg a halálán lehet, mert azt eddig is tudtam már vagy kb. fél éve, hogy hatalmas a kartergáz ezáltal kopott a motor. Az olajat is még utána töltögettem kb. 600km/l, viszont pár napja már orrán-száján folyik a motorolaj szegénynek az olajbeöntő sapkánál és a szelepfedél tömitésnél (mindegyik viszonylag új), tehát már gyanithatólag a blokk kopása miatti nyomástól köpködi ki az olajat felül. Ezzel elértem a kemény 250km/1,5 lieteres motorolaj fogyasztást. Igy már nemigazán szeretném használni az autót és egy motor felújitása sem kifizetődő ahogyan itt olvasgattam, ezért motort szeretnék cserélni benne. A kérdésem az lenne, hogy ebbe mindenképpen csak C16NZ-s számú motort lehet visszarakni, vagy esetleg megoldható (természetesen hivatalosan) valamivel modernebb lepapirozható motortipust használni? És egy motorcserénél pontosan hogyan történik a papirozás (gondolom okmányiroda) vizsgáztatni is kell? Mire érdemes figyelni mikor bemegyek a bontóba és ki akarom választani az "új" motort, vagy ez teljesen lutri és ki tudja megint milyen állapotúba nyúl bele az ember? Előre is köszönöm a válaszokat!

Elvileg, ahogy írták előttem, csak ugyanolyan mehet bele, viszont van az X16SZ és X16SZR, amik teljesítményben kb. ugyanott vannak,ugyanúgy 8-szelepesek, de kicsit frissebb konstrukciók. Meg kéne érdeklődni hivatalos helyen (NKH), hogy ezeket engedik-e a C16NZ helyére beépíteni (elvégre környezetvédelmi szempontból egyel jobbak...), mert ezekből találhatsz fiatalabbakat is, pl. G Astrából, B Vektrából. Megvenni meg úgy érdemes, hogy még autóban legyen, és ki tudd próbálni.

Link to comment
Megosztás:

Ne is haragudj, de az írásod rendkívül nehezen olvasható az említett írás hibáid miatt.

Azután még értelmezési nehézségekkel is küzd, aki olvassa.

Ráadásul nem használod a "Válasz" gombot, ami miatt nem tudni, hogy kinek válaszolsz!

Ne nagyon várj ezek után lelkes segítőt!

A magam részéről azt szűrtem le az írásodból, hogy van egy autód, aminek nekiestél, csak mert szerelgetni volt kedved és kíváncsi voltál a belsejére, aztán miután mindent szétszedtél és kicseréltél dolgokat amiket fejből úgy ítéltél meg, hogy már cseréled ha már szét van szedve, most meg nem megy. (Ugye milyen hosszú és unalmas mondat volt?)

Mi meg oldjuk meg a problémádat!

Véleményem szerint, ha azt a pénzt amit alkatrészekre költöttél, egy jó helyi szerelőre költötted volna, akkor most lenne egy használható autód.

Igaz, elmaradt volna a játék a Märklin-eddel.... :D

Nem hiszem hogy unalomból álltam volna neki,mivel mint írtam is elégé kékes füstje volt ami abból adódik hogy eszi az olajat valamiért.Meg viszonylag nem a motorra lett sok összeg rá költve hanem úgy átlagban mindenre mivel majd hatósági vizsgára kell vinni és ott egyből vissza dobják ha esetleg valami már kétes vagy nem úgy működik ahogy az elő van írva.Különben meg úgymond családi autó mivel az asszony használja és nem akarnám ha valami gond lenne a motorral vagy esetleg a futóművel mivel általában a 2 gyermekem is bent ül vele.Szerintem ez logikus hogy jó legyen minden rajta de sajnos ennél a pontnál tényleg h..... vagyok és megakadtam és ezért kérek segítséget itt.Bár lehet nehezen követhető az írásom,de sajnálom ha valakit ezzel annyira megbántok .

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tényleg tehetnél 1-2 vesszőt a megfelelő helyekre... :D

Egyik kollégám egyszer nekiállt kipucolni kontaktspray-vel az összes elektromos csatlakozót az Alfája motorján, utána neki sem működött...

Na ebben a HSZ-ben sem volt sok hasznos infó. :)

Nem baj hogy nem volt info,de azért köszi.Majd legközelebb amennyire tudok oda figyelek. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit nem lehet ezen nem érteni,de mindegy ez itt nem az a topic ahol az értelmezéssel kellene foglalkozni.Szerintem ha valaki nem érti vagy nem tudja értelmezni az NEM SZÓL hozzá és így nyugodtabb marad mindenki és talán a hibára is ami a kérdés volt fény derül.

Figyu emberke! Olvasd el miket írsz és ne kötöszködj. Azok a cartársak akik a segítségedre szegődtek nem ma kezdték és tudják mit beszélnek. Nem kell mindjárt kitörni, mert láthatod mi lessz a vége! (Dízel topic, tegnap.) Csúnyán összekaptam az egyik cartársal mert Ő sem volt jó passzban, nem kéne itt is ez történjen.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólást. Van egy kartergázszűrő bekötve arra a csőre ami a szelepfedél és az injektor felső részére megy, abban is rendesen gyűlik folyamatosan a majdnem szin tiszta olaj, aminek ugye egy ép motornál szinte meg sem szabadna jelennie. Nem hinném hogy el van tömődve, de persze megnézem azt is. Köszi mégegyszer.

EPK most kötekedős kedvében van :D Azért én dióhéjban leírom:

-ugyan azt a motort mert egyébként csak szívás lenne.

-csere után a motor adásvételivel bemész ocsmányirodába és perkálsz egy új forgalmiért... ennyi.

Amugy nem lehet, hogy most a nagy hidegben befagyott valamelyik kartergáz elvezetés és ezért ugrott meg a kartertérben a nyomás? Persze ha amugy is ki van a motor akkor érdemes cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Hát egy bontóban nem tudom mennyire találok még olyan motort ami még a kocsiban van, de majd rákérdezek. Ha esetleg csak kiszerelve van, akkor hallottam olyanról, hogy állitólag a bontósok ráirják a kiszedett motorokra a kilóméteróra állást. Csak hát arra is azt firkálnak amit akarnak...

Elvileg, ahogy írták előttem, csak ugyanolyan mehet bele, viszont van az X16SZ és X16SZR, amik teljesítményben kb. ugyanott vannak,ugyanúgy 8-szelepesek, de kicsit frissebb konstrukciók. Meg kéne érdeklődni hivatalos helyen (NKH), hogy ezeket engedik-e a C16NZ helyére beépíteni (elvégre környezetvédelmi szempontból egyel jobbak...), mert ezekből találhatsz fiatalabbakat is, pl. G Astrából, B Vektrából. Megvenni meg úgy érdemes, hogy még autóban legyen, és ki tudd próbálni.
Link to comment
Megosztás:

Hát egy bontóban nem tudom mennyire találok még olyan motort ami még a kocsiban van, de majd rákérdezek. Ha esetleg csak kiszerelve van, akkor hallottam olyanról, hogy állitólag a bontósok ráirják a kiszedett motorokra a kilóméteróra állást. Csak hát arra is azt firkálnak amit akarnak...

Azt szemelőtt kell tartani, hogy manapság mindenki ott vágja át embertársát ahol csak éri. Semmit nem szabad elhinni a rabló bandának!!!

Link to comment
Megosztás:

Figyu emberke! Olvasd el miket írsz és ne kötöszködj. Azok a cartársak akik a segítségedre szegődtek nem ma kezdték és tudják mit beszélnek. Nem kell mindjárt kitörni, mert láthatod mi lessz a vége! (Dízel topic, tegnap.) Csúnyán összekaptam az egyik cartársal mert Ő sem volt jó passzban, nem kéne itt is ez történjen.

Helyes szerintem is emberke 22!!!!!!!!!!!!!Akkor ezzel kapcsolatban ezt a témát,amit szeretnék én is,lezártnak vehetünk végre?És próbálnánk másra koncentrálni!Mellesleg most olvastam a tegnapi Dízel topic,hát igen tanulságos volt valaki számára,és ebből arra következtetek hogy azt szeretem mikkor az okos hülyéskedik,de azt nem mikkor a hülye okoskodik és még büszke is rá.

Link to comment
Megosztás:

EPK most kötekedős kedvében van :D Azért én dióhéjban leírom:

-ugyan azt a motort mert egyébként csak szívás lenne.

-csere után a motor adásvételivel bemész ocsmányirodába és perkálsz egy új forgalmiért... ennyi.

Amugy nem lehet, hogy most a nagy hidegben befagyott valamelyik kartergáz elvezetés és ezért ugrott meg a kartertérben a nyomás? Persze ha amugy is ki van a motor akkor érdemes cserélni.

Nem, mert már nyáron is elképesztő mennyiségű volt a kartergáza.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Pebe.Nem tudom valahogy értelmezni a mondataid vagy csak rettentő intelligens vagy :D én meg .........De sajna ez a probléma az autóval már régóta van nem mostani mivel mindig mikkor van egy kis pénz akkor költök rá különben ott áll szegény az udvar végén és nem használjuk csak néha bütykölgettem szépítgetem mikkor van egy kis szabad ídöm vagy suskám,és ha annyi lovém lenne egyszerre elhiheted rég a szerelőnél lenne legalább a motorja véget.

Az a lényeg hogy légyszíves használj szóközt a mondatvégi pontok után, amiből próbálj minél többet elhelyezni a mondandódban. Illetve a részmondatok közé tegyél vesszőt, sokat segít az olvashatóságban.

Nem tartom magam retardáltnak, de oda kell figyelni ha az ember a hozzászólásodat végig akarja olvasni...

Link to comment
Megosztás:

Gyári vagy utángyártott került bele? Állítólag az utángyártottak eleve keménybbek a gyárinál... sokszor szemmel láthatóan hiányoznak a gumiból azok a kikönnyítések amik a gyárinál a puhaságot adják.

Erre lett kicserélve! --> MEYLE

Gyári minőség, Germany

_00622_00622031.unk.jpg

Link to comment
Megosztás:

Helyes szerintem is emberke 22!!!!!!!!!!!!!Akkor ezzel kapcsolatban ezt a témát,amit szeretnék én is,lezártnak vehetünk végre?És próbálnánk másra koncentrálni!Mellesleg most olvastam a tegnapi Dízel topic,hát igen tanulságos volt valaki számára,és ebből arra következtetek hogy azt szeretem mikkor az okos hülyéskedik,de azt nem mikkor a hülye okoskodik és még büszke is rá.

Erről még lessz szó.....szájkaraté. :D

PÜ ment.

Link to comment
Megosztás:

Helló srácok!

Van egy f astrám x16szr egyik pillantban minden rángatás nélkül (ebből következtetek hogy nem üzemanyag probléma) leállt. Próbáltam kezdeni vele vmit de vontatni kellett. Tények: miután leállt nem kattant a üzemanyag szivattyú relé hazahúzás után igen (de nem tudtam indítani mert az akku lemerült) most meg megint nem, ezért megerősítésképp leellenőríztem a relét + a szivattyút azok ok de nem kap vezérlő áramot, rövidre zártam a szivattyút úgy sem indult (benya ment a szelephez ezt is checkoltam). Arra gondolok hogy az immobilizer lehet a gond de abból nem tudok hibakódot kiszedni (csak a motorvezérlő villógókódjait az egyébként nem mutat hibát). Ha tudtok segítsetek!! Köszi!!

Link to comment
Megosztás:

Helló srácok!

Van egy f astrám x16szr egyik pillantban minden rángatás nélkül (ebből következtetek hogy nem üzemanyag probléma) leállt. Próbáltam kezdeni vele vmit de vontatni kellett. Tények: miután leállt nem kattant a üzemanyag szivattyú relé hazahúzás után igen (de nem tudtam indítani mert az akku lemerült) most meg megint nem, ezért megerősítésképp leellenőríztem a relét + a szivattyút azok ok de nem kap vezérlő áramot, rövidre zártam a szivattyút úgy sem indult (benya ment a szelephez ezt is checkoltam). Arra gondolok hogy az immobilizer lehet a gond de abból nem tudok hibakódot kiszedni (csak a motorvezérlő villógókódjait az egyébként nem mutat hibát). Ha tudtok segítsetek!! Köszi!!

Az immora is dobná a hibakódot és villogna is gyújtáson a Pech lámpa. Nem inkább a relénél a szivattyú pontját kötötted át? Nézd meg az ECU csatlakozóit, hátha csak kontakthibás valamelyik.

Link to comment
Megosztás:

Az immora is dobná a hibakódot és villogna is gyújtáson a Pech lámpa. Nem inkább a relénél a szivattyú pontját kötötted át? Nézd meg az ECU csatlakozóit, hátha csak kontakthibás valamelyik.

Sajnos kiderült mi a baj lehet kontakt hibának is nevezni, de ez a főtengely és a vezérműtengely között van azaz vezérműszíj szakadás... Korábbi topicba olvastam hogy ez kb 50e bontott cuccokból ez helytálló? /Tudom sérülésfüggő a dolog de egy tól ig költség segítene/

Link to comment
Megosztás:

Sajnos kiderült mi a baj lehet kontakt hibának is nevezni, de ez a főtengely és a vezérműtengely között van azaz vezérműszíj szakadás... Korábbi topicba olvastam hogy ez kb 50e bontott cuccokból ez helytálló? /Tudom sérülésfüggő a dolog de egy tól ig költség segítene/

Attól függ, hogy sérült-e a hengerfej, belevertek-e a dugattyúk a szelepekbe, stb. Ha nem sérült semmi, akkor csak egy új vezérlés, de úgyis le kell venni a HF-et, hogy történt-e vele valami. Egy teljes hengerfej felújítás 50-60 ezer körül van.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ, hogy sérült-e a hengerfej, belevertek-e a dugattyúk a szelepekbe, stb. Ha nem sérült semmi, akkor csak egy új vezérlés, de úgyis le kell venni a HF-et, hogy történt-e vele valami. Egy teljes hengerfej felújítás 50-60 ezer körül van.

Akkor ez a 50-60e a legrosszabb eset ha nem tévedek? Ja és köszi a gyors választ!!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos kiderült mi a baj lehet kontakt hibának is nevezni, de ez a főtengely és a vezérműtengely között van azaz vezérműszíj szakadás... Korábbi topicba olvastam hogy ez kb 50e bontott cuccokból ez helytálló? /Tudom sérülésfüggő a dolog de egy tól ig költség segítene/

Az 1.6-os jó eséllyel megússza úgy tudom. Egyébként mikor volt vezérlés cserélve előtte, és milyen márkára? Hengerfejet nem árt levenni, és ha nincs semmi gond, akkor is illik síkoltatni visszarakás előtt, szelepeket becsiszolni, ha csipegette az olajat, akkor szelepszár-szimmeringeket cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.