Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Igen, használt. A tank szűrőt is lehet cserélni? De nem hinném, hogy az üzemanyaggal vagy az ellátó rendszerrel lenne gond, tettem már bele visszacsapót is tehát elvileg levegős sem lehet. Meg melegen indul szinte ránézésre.

Egyébként egy motor diagnosztikai vizsgálaton is ezeket mérik (kompresszió, olajnyomás), vagy az összetettebb?

Én ide vittem a kocsimat, illetve még vétel előtti felmérésre egy aztán meg sem vásárolt kocsit is:

http://teljesitmenymeres.hu/

Mérettem teljesítményt a vétel előtt, és kiderült, hogy a kocsi az eredeti teljesítmény 60%-át adta csak le!!! Ez nekem 10 ezer forintomba került, és elálltam a vételtől.....

Aztán a mostani kocsimat is elhoztam ide már 2 alkalommal is, és megnyugtató módon mértek nekem 115 LE-t, ami a gyári érték, bár a kocsim 18 éves!

Ugyanitt tudnak "résveszteség mérést" is végezni, ha valami hibádzik a teljesítményből, ami kimutatja az egyes hengerek tömítetlenségét. Kapsz magyarázatot arra, hogy mi lehet a hiba oka. NEM KOMPRESSZIÓ MÉRÉS!

Egyébként, ha nem eszi a motor az olajat drasztikusan, és nem zörög, akkor nem valószínű, hogy generálozni kellene.

Link to comment
Megosztás:

Én ide vittem a kocsimat, illetve még vétel előtti felmérésre egy aztán meg sem vásárolt kocsit is:

http://teljesitmenymeres.hu/

Mérettem teljesítményt a vétel előtt, és kiderült, hogy a kocsi az eredeti teljesítmény 60%-át adta csak le!!! Ez nekem 10 ezer forintomba került, és elálltam a vételtől.....

Aztán a mostani kocsimat is elhoztam ide már 2 alkalommal is, és megnyugtató módon mértek nekem 115 LE-t, ami a gyári érték, bár a kocsim 18 éves!

Ugyanitt tudnak "résveszteség mérést" is végezni, ha valami hibádzik a teljesítményből, ami kimutatja az egyes hengerek tömítetlenségét. Kapsz magyarázatot arra, hogy mi lehet a hiba oka. NEM KOMPRESSZIÓ MÉRÉS!

Egyébként, ha nem eszi a motor az olajat drasztikusan, és nem zörög, akkor nem valószínű, hogy generálozni kellene.

A teljesitmény és az állapot az nem ugyanaz... :D

Ronthat a teljesitményen egy kopott vezérmütengely vagy egy beállitási hiba is, miközben a hengerek és csapágyak kitűnő állapotban vannak.

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy emlékszem, hogy le lehet venni csak a bakot, én eleve egyben akartam leszedni.

Sikerült kicserélni kb 2 órámba kerül! Volt egy kis szenvedés vele :D Sokkal jobb lett! Csak még oly annyira kemény a gumibak hogy a rezgés jobban átadja! Gondolom idővel majd puhul egy kicsit :)

Link to comment
Megosztás:

Sikerült kicserélni kb 2 órámba kerül! Volt egy kis szenvedés vele :D Sokkal jobb lett! Csak még oly annyira kemény a gumibak hogy a rezgés jobban átadja! Gondolom idővel majd puhul egy kicsit :)

Gyári vagy utángyártott került bele? Állítólag az utángyártottak eleve keménybbek a gyárinál... sokszor szemmel láthatóan hiányoznak a gumiból azok a kikönnyítések amik a gyárinál a puhaságot adják.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ismét itt.Megint gondom van de most az enyémmel 1,6 16v ecotec x16xel. Szétszedtem mert szelepszár szimmeringet akartam cserélni mert már elégé füstölt és csak erre gyanakodtam mert nem sok volt a km meg elégé jó erőben is volt még.Na mindegy ha már leszedtem a hengerfejet gondoltam kifűzöm a dugókat is és szemügyre veszem a gyűrűket jók voltak de a zengőnél van ismerősöm és nagyon olcsón kaptam gyári gyűrűket gondoltam akkor lecserélem azt is ha már ennyire szétszedtem baja tőle úgy sem lesz.ahogy rakosgattam össze lassan mindent ahogy kell lepucoltam kimostam Egr-pillangószelep-(alapjárati motor szintén új lett berakva meg ac szűrők stb)-szelepeket becsiszoltam szóval mindent elvileg úgy csináltam ahogy a nagyok,hidro tőkéket visszanyomkodtam kimostam és mégis hallottam inditás után pedig régen nem csinálta,na mindegy a legnagyobb problémám az hogy be röffentem elégé zakatol gondolom tőkék miatt,várok még picit megmelegszik és próbálom álló helyzetben pörgetni de veszi a lapot szabályzásig pörög 6500-7000 elindulok vele olyan 2500-3000-es kb fordulaton egyszer csak megtorpan diagnosztika kigyullad és ez után nem is pörög 3000 fölé mert leszabályoz vagy mit csinál nem tudom mert durrog meg minden és iszonyú sok hibakódot ír ki mikkor kivillogtatom ha le állítás után indítok egyből ég a diagnosztika lámpa ismét de ha várok kicsit vele kb 1 percet megint indul és pörög üresen de terhelésnél megint ugyan úgy csinálja.Szerintetek mi lehet ez mihez nyúljak vagy honnan induljak el,meg ez a motor egyeletlen járása alapjáraton miért lehet és mondom egyáltalán nem szép a hangja sőt mintha diesel lenne pedig a tőkéket nagyon ######án megpucoltam meg vissza nyomkodtam igaz melegen valamennyivel jobb lesz. Kompresszió mérve lett,kábelek-gyertyák szintén jók sőt újak azok is igaz ha alapjáraton lehúzkodom a pipákat egyesével az 1-es hengernél mintha nem nagyon lenne változás a motoron mint a többinél.Próbáltam már mindent egr falazás stb és semmi változás kérdem én szerintetek akkor mi lehet vele?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ismét itt.Megint gondom van de most az enyémmel 1,6 16v ecotec x16xel. Szétszedtem mert szelepszár szimmeringet akartam cserélni mert már elégé füstölt és csak erre gyanakodtam mert nem sok volt a km meg elégé jó erőben is volt még.Na mindegy ha már leszedtem a hengerfejet gondoltam kifűzöm a dugókat is és szemügyre veszem a gyűrűket jók voltak de a zengőnél van ismerősöm és nagyon olcsón kaptam gyári gyűrűket gondoltam akkor lecserélem azt is ha már ennyire szétszedtem baja tőle úgy sem lesz.ahogy rakosgattam össze lassan mindent ahogy kell lepucoltam kimostam Egr-pillangószelep-(alapjárati motor szintén új lett berakva meg ac szűrők stb)-szelepeket becsiszoltam szóval mindent elvileg úgy csináltam ahogy a nagyok,hidro tőkéket visszanyomkodtam kimostam és mégis hallottam inditás után pedig régen nem csinálta,na mindegy a legnagyobb problémám az hogy be röffentem elégé zakatol gondolom tőkék miatt,várok még picit megmelegszik és próbálom álló helyzetben pörgetni de veszi a lapot szabályzásig pörög 6500-7000 elindulok vele olyan 2500-3000-es kb fordulaton egyszer csak megtorpan diagnosztika kigyullad és ez után nem is pörög 3000 fölé mert leszabályoz vagy mit csinál nem tudom mert durrog meg minden és iszonyú sok hibakódot ír ki mikkor kivillogtatom ha le állítás után indítok egyből ég a diagnosztika lámpa ismét de ha várok kicsit vele kb 1 percet megint indul és pörög üresen de terhelésnél megint ugyan úgy csinálja.Szerintetek mi lehet ez mihez nyúljak vagy honnan induljak el,meg ez a motor egyeletlen járása alapjáraton miért lehet és mondom egyáltalán nem szép a hangja sőt mintha diesel lenne pedig a tőkéket nagyon ######án megpucoltam meg vissza nyomkodtam igaz melegen valamennyivel jobb lesz. Kompresszió mérve lett,kábelek-gyertyák szintén jók sőt újak azok is igaz ha alapjáraton lehúzkodom a pipákat egyesével az 1-es hengernél mintha nem nagyon lenne változás a motoron mint a többinél.Próbáltam már mindent egr falazás stb és semmi változás kérdem én szerintetek akkor mi lehet vele?

Ez szép iskolapéldája annk a mondásnak, hogy ami jó azt ne szedd szét!

A kiemelt részhez: Hogy a fenébe ne lenne baja ha egy jól összekopott de még hibátlan renszerbe kicseréled a gyűrűket. A minimum, hogy amig az új gyűrűk be nem kopnak még a hengered fala is jobban kopik minha visszatetted volna a bejáratott gyűrűket.

Azt írtad, hogy rengeteg hibakódot dob. Mik ezek?

-Tuti jól raktad össze a vezérlést?

-mindent kábelt minden érzékelőre visszadugtál és azok redesen érintkeznek?

Link to comment
Megosztás:

A teljesitmény és az állapot az nem ugyanaz... :)

Ronthat a teljesitményen egy kopott vezérmütengely vagy egy beállitási hiba is, miközben a hengerek és csapágyak kitűnő állapotban vannak.

Ha ennyire tudod, akkor minek kérdezősködsz?

Egyébként nagyon jellemző hiba az Opelnél a kopott vezérmű tengely..... :D

Javítva: Bocsánat, nem Te kérdezted, de attól még nem értek egyet az okoskodásoddal.

Például azért is írtam a résveszteség mérést is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ismét itt.Megint gondom van de most az enyémmel 1,6 16v ecotec x16xel. Szétszedtem

Szerintem ne foglalkozz többet az autóddal, majd megoldja egy szerelő. A felszabadult idődben pedig olvasgass szépirodalmat, ált. iskolai nyelvtan könyveket, esetleg stilisztikával foglalkozó írásokat. Gyakorlásként írj magadnak rövidebb-hosszabb esszéket, nyomtasd ki, és nézd meg mennyire átlátható!

Link to comment
Megosztás:

Ha ennyire tudod, akkor minek kérdezősködsz?

Egyébként nagyon jellemző hiba az Opelnél a kopott vezérmű tengely..... :D

Javítva: Bocsánat, nem Te kérdezted, de attól még nem értek egyet az okoskodásoddal.

Például azért is írtam a résveszteség mérést is.

Bocsi hogy beleszoltam , de egy fékpad nem hiszem hogy megmutatná a hengerek állapotát.

Link to comment
Megosztás:

Lehet igazad van a gyűrűkel kapcsolatban de már mindegy :D apropó a olaj lehúzok meg az áteresz elégé kopott volt szerintem.Kódokat sajna most nem tudom le írni mert nem otthon vagyok de amint tudom meg írom.Kábeleket már kb 100szor széthúztam meg kontakt spray is volt és azért irtam már hogy nincs több ötletem hogy mi lehet a bibi vele pedig szerény tudásommal amit lehetett már mindent meg próbáltam,és már nem nagyon szeretnék rá felesleges dolgokra költeni.Vezérlést meg már nem egyszer csináltam rajta és soha nem volt gond de utána néztem mindig és ok volt.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Pebe.Nem tudom valahogy értelmezni a mondataid vagy csak rettentő intelligens vagy :D én meg .........De sajna ez a probléma az autóval már régóta van nem mostani mivel mindig mikkor van egy kis pénz akkor költök rá különben ott áll szegény az udvar végén és nem használjuk csak néha bütykölgettem szépítgetem mikkor van egy kis szabad ídöm vagy suskám,és ha annyi lovém lenne egyszerre elhiheted rég a szerelőnél lenne legalább a motorja véget.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom valahogy értelmezni a mondataid vagy csak rettentő intelligens vagy :D én meg .........De sajna ez a probléma az autóval már régóta van nem mostani mivel mindig mikkor van egy kis pénz akkor költök rá különben ott áll szegény az udvar végén és nem használjuk csak néha bütykölgettem szépítgetem mikkor van egy kis szabad ídöm vagy suskám,és ha annyi lovém lenne egyszerre elhiheted rég a szerelőnél lenne legalább a motorja véget.

Nem megbántani akartalak, csak rávilágítani, hogy tagolhatnád jobban az írásodat, mert kb. a 3. sor (sör) után nem látja át az ember. Ha az ember írásban közli a gondolatait, akkor az írásmódnak legalább olyan kifejező értéke van mint beszédben a hangsúlynak. Tényleg nem megbántani akartalak, de szerintem egy idő után nem érti az írásod mondandóját, mert minden összeolvad. :)

Link to comment
Megosztás:

Remélem, hogy ezt viccnek szántad! :D

Csak azért mert rászedtek egy parasztvakitással ,még nem kell másnak is bebeszélni a blablát.

Nem hiszem hogy az érdeklődő clubtársnak érdemes lenne Jászapátiból Érdre mennie egy ilyen "teljesitmény˝ mérésre .

Ha anyit gyengült az autó, az üzemanyag probléma ,de ha a motorblokk állapotára kiváncsi akkor azt egyszerű módszerekkel lehet vizsgálni .

Egy helyi autószerelőnél és lehet hogy megússza 2-3 e ft-ból.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit nem lehet ezen nem érteni,de mindegy ez itt nem az a topic ahol az értelmezéssel kellene foglalkozni.Szerintem ha valaki nem érti vagy nem tudja értelmezni az NEM SZÓL hozzá és így nyugodtabb marad mindenki és talán a hibára is ami a kérdés volt fény derül.

Link to comment
Megosztás:

Csak azért mert rászedtek egy parasztvakitással ,még nem kell másnak is bebeszélni a blablát.

Nem hiszem hogy az érdeklődő clubtársnak érdemes lenne Jászapátiból Érdre mennie egy ilyen "teljesitmény˝ mérésre .

Ha anyit gyengült az autó, az üzemanyag probléma ,de ha a motorblokk állapotára kiváncsi akkor azt egyszerű módszerekkel lehet vizsgálni .

Egy helyi autószerelőnél és lehet hogy megússza 2-3 e ft-ból.

Nem "clubtárs" és nem "Érd" egyébként no comment... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog Újévet Mindenkinek! Olyan kérdésem/problémám lenne, hogy a motorom(C16NZ) végleg a halálán lehet, mert azt eddig is tudtam már vagy kb. fél éve, hogy hatalmas a kartergáz ezáltal kopott a motor. Az olajat is még utána töltögettem kb. 600km/l, viszont pár napja már orrán-száján folyik a motorolaj szegénynek az olajbeöntő sapkánál és a szelepfedél tömitésnél (mindegyik viszonylag új), tehát már gyanithatólag a blokk kopása miatti nyomástól köpködi ki az olajat felül. Ezzel elértem a kemény 250km/1,5 lieteres motorolaj fogyasztást. Igy már nemigazán szeretném használni az autót és egy motor felújitása sem kifizetődő ahogyan itt olvasgattam, ezért motort szeretnék cserélni benne. A kérdésem az lenne, hogy ebbe mindenképpen csak C16NZ-s számú motort lehet visszarakni, vagy esetleg megoldható (természetesen hivatalosan) valamivel modernebb lepapirozható motortipust használni? És egy motorcserénél pontosan hogyan történik a papirozás (gondolom okmányiroda) vizsgáztatni is kell? Mire érdemes figyelni mikor bemegyek a bontóba és ki akarom választani az "új" motort, vagy ez teljesen lutri és ki tudja megint milyen állapotúba nyúl bele az ember? Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit nem lehet ezen nem érteni,de mindegy ez itt nem az a topic ahol az értelmezéssel kellene foglalkozni.Szerintem ha valaki nem érti vagy nem tudja értelmezni az NEM SZÓL hozzá és így nyugodtabb marad mindenki és talán a hibára is ami a kérdés volt fény derül.

Ne is haragudj, de az írásod rendkívül nehezen olvasható az említett írás hibáid miatt.

Azután még értelmezési nehézségekkel is küzd, aki olvassa.

Ráadásul nem használod a "Válasz" gombot, ami miatt nem tudni, hogy kinek válaszolsz!

Ne nagyon várj ezek után lelkes segítőt!

A magam részéről azt szűrtem le az írásodból, hogy van egy autód, aminek nekiestél, csak mert szerelgetni volt kedved és kíváncsi voltál a belsejére, aztán miután mindent szétszedtél és kicseréltél dolgokat amiket fejből úgy ítéltél meg, hogy már cseréled ha már szét van szedve, most meg nem megy. (Ugye milyen hosszú és unalmas mondat volt?)

Mi meg oldjuk meg a problémádat!

Véleményem szerint, ha azt a pénzt amit alkatrészekre költöttél, egy jó helyi szerelőre költötted volna, akkor most lenne egy használható autód.

Igaz, elmaradt volna a játék a Märklin-eddel.... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog Újévet Mindenkinek! Olyan kérdésem/problémám lenne, hogy a motorom(C16NZ) végleg a halálán lehet, mert azt eddig is tudtam már vagy kb. fél éve, hogy hatalmas a kartergáz ezáltal kopott a motor. Az olajat is még utána töltögettem kb. 600km/l, viszont pár napja már orrán-száján folyik a motorolaj szegénynek az olajbeöntő sapkánál és a szelepfedél tömitésnél (mindegyik viszonylag új), tehát már gyanithatólag a blokk kopása miatti nyomástól köpködi ki az olajat felül. Ezzel elértem a kemény 250km/1,5 lieteres motorolaj fogyasztást. Igy már nemigazán szeretném használni az autót és egy motor felújitása sem kifizetődő ahogyan itt olvasgattam, ezért motort szeretnék cserélni benne. A kérdésem az lenne, hogy ebbe mindenképpen csak C16NZ-s számú motort lehet visszarakni, vagy esetleg megoldható (természetesen hivatalosan) valamivel modernebb lepapirozható motortipust használni? És egy motorcserénél pontosan hogyan történik a papirozás (gondolom okmányiroda) vizsgáztatni is kell? Mire érdemes figyelni mikor bemegyek a bontóba és ki akarom választani az "új" motort, vagy ez teljesen lutri és ki tudja megint milyen állapotúba nyúl bele az ember? Előre is köszönöm a válaszokat!

Részvétem a kocsid miatt, de olvass vissza akár ebben a topicban is, mert számtalanszor volt már erről szó.

Ezért van alul a "kereső".

Link to comment
Megosztás:

Nem "clubtárs" és nem "Érd" egyébként no comment... :D

Szerintem ezen kár összevitáznotok! Már csak azért is, mert én hoztam föl a témát, és most én érzem magam kellemetlenül. Én minden infót nagyon szívesen veszek amiket itt a fórumon kapok. Vagyok is annyira felnőtt, hogy tudjam a kapott infókat kezelni. Tehát unalomból nem fogok elmenni Budakalászra egy ilyen mérést megcsináltatni, de nem tartom haszontalannak, hogy tudok a lehetőségről. Valóban úgy gondolom, hogy nekem első körben elegendő lenne egy kompresszió és olajnyomás mérés amit ti is írtatok, és amit egy mezei autószerelő is meg tud csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ezen kár összevitáznotok! Már csak azért is, mert én hoztam föl a témát, és most én érzem magam kellemetlenül. Én minden infót nagyon szívesen veszek amiket itt a fórumon kapok. Vagyok is annyira felnőtt, hogy tudjam a kapott infókat kezelni. Tehát unalomból nem fogok elmenni Budakalászra egy ilyen mérést megcsináltatni, de nem tartom haszontalannak, hogy tudok a lehetőségről. Valóban úgy gondolom, hogy nekem első körben elegendő lenne egy kompresszió és olajnyomás mérés amit ti is írtatok, és amit egy mezei autószerelő is meg tud csinálni.

Örülök neki ha segíthettem! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog Újévet Mindenkinek! Olyan kérdésem/problémám lenne, hogy a motorom(C16NZ) végleg a halálán lehet, mert azt eddig is tudtam már vagy kb. fél éve, hogy hatalmas a kartergáz ezáltal kopott a motor. Az olajat is még utána töltögettem kb. 600km/l, viszont pár napja már orrán-száján folyik a motorolaj szegénynek az olajbeöntő sapkánál és a szelepfedél tömitésnél (mindegyik viszonylag új), tehát már gyanithatólag a blokk kopása miatti nyomástól köpködi ki az olajat felül. Ezzel elértem a kemény 250km/1,5 lieteres motorolaj fogyasztást. Igy már nemigazán szeretném használni az autót és egy motor felújitása sem kifizetődő ahogyan itt olvasgattam, ezért motort szeretnék cserélni benne. A kérdésem az lenne, hogy ebbe mindenképpen csak C16NZ-s számú motort lehet visszarakni, vagy esetleg megoldható (természetesen hivatalosan) valamivel modernebb lepapirozható motortipust használni? És egy motorcserénél pontosan hogyan történik a papirozás (gondolom okmányiroda) vizsgáztatni is kell? Mire érdemes figyelni mikor bemegyek a bontóba és ki akarom választani az "új" motort, vagy ez teljesen lutri és ki tudja megint milyen állapotúba nyúl bele az ember? Előre is köszönöm a válaszokat!

EPK most kötekedős kedvében van :D Azért én dióhéjban leírom:

-ugyan azt a motort mert egyébként csak szívás lenne.

-csere után a motor adásvételivel bemész ocsmányirodába és perkálsz egy új forgalmiért... ennyi.

Amugy nem lehet, hogy most a nagy hidegben befagyott valamelyik kartergáz elvezetés és ezért ugrott meg a kartertérben a nyomás? Persze ha amugy is ki van a motor akkor érdemes cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.