Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok fórumozók!

Kérdéssel fordulok hozzátok. Van egy kis gumicső, ami a szelepfedélről letört. Valaki meg tudja mondani milyen cső ez, és lehet-e nagy galiba a töréséből?

http://kepfeltoltes.hu/110102/DSCN2819__60...ltoltes.hu_.jpg

Hova van csatlakoztatva a kis gumicső másik vége? Jól látom, hogy az a kis bordás csövet mondod, aminek a végén a bilincs?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórumozók!

Kérdéssel fordulok hozzátok. Van egy kis gumicső, ami a szelepfedélről letört. Valaki meg tudja mondani milyen cső ez, és lehet-e nagy galiba a töréséből?

Ugyan nem ismerem a 16V motorokat, de az enyémen ott kartergázcsövek vannak, az a vékonyabbik az alapjáraton történő kartergáz-visszavezetést csinálja, ha úgy működik, mint az enyém. Az öntvény csonk tört le a mociról? Akkor azt le kéne dugózni, mert olajos lesz tőle a környéke, és a mellette levő vastagabb csőbe kéne egy T-elosztóval bekötni a vékonyat. Fűtéstechnikai boltokban kapsz hozzá réz idomokat.

Link to comment
Megosztás:

Csak azért gondoltam, mert az is Bosch. Különben meg szerintem a működési elv nem lehet sokban különböző két impulzus jeladó között...

Tévedés, kapásból tudok mondani vagy 3 félét működési elv szerint és kinézetre meg sem mondanád.

A bosch nem csak egy féle jeladót gyárt...

Amúgy 12E-ért már van C20XE-hez való jeladó bárdiban.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem ismerem a 16V motorokat, de az enyémen ott kartergázcsövek vannak, az a vékonyabbik az alapjáraton történő kartergáz-visszavezetést csinálja, ha úgy működik, mint az enyém. Az öntvény csonk tört le a mociról? Akkor azt le kéne dugózni, mert olajos lesz tőle a környéke, és a mellette levő vastagabb csőbe kéne egy T-elosztóval bekötni a vékonyat. Fűtéstechnikai boltokban kapsz hozzá réz idomokat.

...vagy AWI-val vissza hegeszteni. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez is egy lehetőség, csak nem sok helyen van ilyesmi, ráadásul ehhez le kéne venni a szelepfedelet, akkor viszont már akár ki is cserélheti... :D

Ne menjünk bele a vitába melyik az egyszerűbb, elosztókkal szarolni vagy keresni egy hegesztős céget, ahol egy sörért megvarrják ezt neked. :)

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem ismerem a 16V motorokat, de az enyémen ott kartergázcsövek vannak, az a vékonyabbik az alapjáraton történő kartergáz-visszavezetést csinálja, ha úgy működik, mint az enyém. Az öntvény csonk tört le a mociról? Akkor azt le kéne dugózni, mert olajos lesz tőle a környéke, és a mellette levő vastagabb csőbe kéne egy T-elosztóval bekötni a vékonyat. Fűtéstechnikai boltokban kapsz hozzá réz idomokat.

Köszi. Ameddig nincs a javításra alkalmam így hagyom. Lehet belőle nagy baj?

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Ameddig nincs a javításra alkalmam így hagyom. Lehet belőle nagy baj?

Ha valóban kartergáz cső, akkor nem, amúgy is a legtöbb el van dugulva az injektornál, fújj bele, és megtudod. Ha átmegy rajta a levegő, akkor dugózd le, mert fals levegőt szív a moci, és a szelepfedélnél is tömíteni kellene a csonkot, mert jönni fog az olaj. Ha lehet valami kis csavart belehajtani, persze ne 10 centi hosszút :D , hanem csak éppen lezárja a lyukat.

Link to comment
Megosztás:

BÚÉK Hölgyek, Urak!

Olyannal találkoztatok már, hogy a jelenség pont mint a karburátoros gépeknél, amelyiknek nem jó a gyorsítófúvókája? Ha nagyon lassan adom a gázt, akkor jó, ha pedig normálisan vagy gyorsabban, akkor torpan, kihagynak a hengerek, majd megindul rendesen.

Tavaly tél végén csinálta már párszor ilyen hideg csapadékos időben hajnali indulás után, de az M0-on (6-8km) elmúlt. Aztán jött a jobb idő és nem jelentkezett most Karácsonyig. Igaz azóta csak pár kis kört mentem a környéken, messzebb nem.

Hol kezdjek neki? :D

Link to comment
Megosztás:

BÚÉK Hölgyek, Urak!

Olyannal találkoztatok már, hogy a jelenség pont mint a karburátoros gépeknél, amelyiknek nem jó a gyorsítófúvókája? Ha nagyon lassan adom a gázt, akkor jó, ha pedig normálisan vagy gyorsabban, akkor torpan, kihagynak a hengerek, majd megindul rendesen.

Tavaly tél végén csinálta már párszor ilyen hideg csapadékos időben hajnali indulás után, de az M0-on (6-8km) elmúlt. Aztán jött a jobb idő és nem jelentkezett most Karácsonyig. Igaz azóta csak pár kis kört mentem a környéken, messzebb nem.

Hol kezdjek neki? :D

Fogyasztás nem emelkedett? Hidegen és melegen is csinálja?

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztás nem emelkedett? Hidegen és melegen is csinálja?

Hidegen nem észleltem, de tojás van a pedálon míg be nem melegszik. Melegen csinálja, pöccre indul, meg megy is ahogy kell, nincs más gond.

Nyáron a fogyasztás teljesen rendben volt, most nem tudok mérni, mert ilyen hidegben napi többször kellett befűteni, melegedni. Amíg néztem (október-november körülig) jó volt.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy rohadt elcsépelt, de nekem szar gyertyára művelt pont ilyet.

Nekem a törött porcelánossal. :D

Hidegen nem észleltem, de tojás van a pedálon míg be nem melegszik. Melegen csinálja, pöccre indul, meg megy is ahogy kell, nincs más gond.

Nyáron a fogyasztás teljesen rendben volt, most nem tudok mérni, mert ilyen hidegben napi többször kellett befűteni, melegedni. Amíg néztem (október-november körülig) jó volt.

Lamdbaszonda miatt is csinálhat ilyet, esetleg még AC pumpa vagy benzinszűrő, így elsőre ami eszembe jut.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy rohadt elcsépelt, de nekem szar gyertyára művelt pont ilyet.

Akkor megsasolom a gyertyát is :D Nem gyanakodtam rá, mert az első esetek óta eltelt 9-10 hónap hibamentesen.

Kábelt, rotort, elosztófedelet megnéztem, már amennyire -10C-ben lehetséges.

Link to comment
Megosztás:

Akkor megsasolom a gyertyát is :D Nem gyanakodtam rá, mert az első esetek óta eltelt 9-10 hónap hibamentesen.

Kábelt, rotort, elosztófedelet megnéztem, már amennyire -10C-ben lehetséges.

Ügyelj, hogy ne legyen 30 ezer km-esnél öregebb a gyertya és a hézag se legyen több 0,7 -nél!

Ezen kívül egy kis injektor tisztító a benzinbe se ártana, ha még ilyet nem használtál eddig.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a törött porcelánossal. :D

Lamdbaszonda miatt is csinálhat ilyet, esetleg még AC pumpa vagy benzinszűrő, így elsőre ami eszembe jut.

Én is ettől tartok. Még várok egy "hoszabb" 20-30km-es utat, hogy mit produkál, aztán elkezdem ezeket is vizsgálni. :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor megsasolom a gyertyát is :D Nem gyanakodtam rá, mert az első esetek óta eltelt 9-10 hónap hibamentesen.

Kábelt, rotort, elosztófedelet megnéztem, már amennyire -10C-ben lehetséges.

Igazából a kábelt ki lehet mérni 3-20kohm az ellenállásuk, az elosztót, rotort, meg időnként cserélni kell, az is "kopik" ha nem is szó szerint.

Link to comment
Megosztás:

Ügyelj, hogy ne legyen 30 ezer km-esnél öregebb a gyertya és a hézag se legyen több 0,7 -nél!

Ezen kívül egy kis injektor tisztító a benzinbe se ártana, ha még ilyet nem használtál eddig.

A gyertya meg az üzemanyagszűrő egyszerre lett cserélve, olyan 15 ezer körül lehet bennük. Persze ettől még lehet velük gubanc, nem is húztam ki őket a lehetőségek közül. :D

Link to comment
Megosztás:

Igazából a kábelt ki lehet mérni 3-20kohm az ellenállásuk, az elosztót, rotort, meg időnként cserélni kell, az is "kopik" ha nem is szó szerint.

Rotorral meg fedéllel fogom kezeni, mert egyelőre, és elsősorban én is elektromos hibára gyanakszom (hideg, pára...) Még gyári (~119e km-rel).

Kábelből milyen gyármányt javasoltok, ami bevált?

Link to comment
Megosztás:

A gyertya meg az üzemanyagszűrő egyszerre lett cserélve, olyan 15 ezer körül lehet bennük. Persze ettől még lehet velük gubanc, nem is húztam ki őket a lehetőségek közül. :)

Bizony lehet. Nekem 2000km után törött el kettő gyertya porcelánja. :D NGK volt. :) Aztán visszaraktam a gyári GM Bosch gyertyákat, amikben már 92 ezer kilométer van. :D :P

Link to comment
Megosztás:

Bizony lehet. Nekem 2000km után törött el kettő gyertya porcelánja. :D NGK volt. :) Aztán visszaraktam a gyári GM Bosch gyertyákat, amikben már 92 ezer kilométer van. :) :D

Én Bosch-t vettem bele, de úgy gondoltam, hogy a gyári ~105e km-est már kidobhatom :P

No, akkor összeálltak az első teendők:

-gyertya vizsgálata

-gyertyakábel mérése

-rotor és fedél cseréje.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen problémám nekem is volt amiket cartársak leírtak én végig vásároltam . és nem gyógyul meg cimbim mondta tegyünk rá egy másik innyektort és azóta műkszik de még teszt folyamatba van . Ez nem feltétlen megoldás a cartársnak is de egy próbát szerintem neki is megér ha persze van rá lehetőség .Én így jártam .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.