Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Jó :lol:

Akkor a gyengébbek kedvéért (az én kedvemért) összegezzük:

Veszek egy ilyen tömítést + tömítő pasztát (azt még pontosítani kell, mert ezer fajta van az Unixnál is)

Valahol kinézem a nyomaték értéket. Egyszerű művelettel cserélem a tömítést és a megfelelő nyomatékkal visszahúzom a csavarokat bentről kifelé csigavonalban.

Így kell-e?

Link to comment
Megosztás:

Akkor a gyengébbek kedvéért (az én kedvemért) összegezzük:

Veszek egy ilyen tömítést + tömítő pasztát (azt még pontosítani kell, mert ezer fajta van az Unixnál is)

Valahol kinézem a nyomaték értéket. Egyszerű művelettel cserélem a tömítést és a megfelelő nyomatékkal visszahúzom a csavarokat bentről kifelé csigavonalban.

Így kell-e?

pasztát ha keresel jót akkor csapágyboltokban, meg szerszámboltban lehet venni loctite 596-ot.

birja az olajat és a hőt is. cserébe jó drága :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor a gyengébbek kedvéért (az én kedvemért) összegezzük:

Veszek egy ilyen tömítést + tömítő pasztát (azt még pontosítani kell, mert ezer fajta van az Unixnál is)

Valahol kinézem a nyomaték értéket. Egyszerű művelettel cserélem a tömítést és a megfelelő nyomatékkal visszahúzom a csavarokat bentről kifelé csigavonalban.

Így kell-e?

Így :lol: Pasztából jó az is, amit az autószerelők használnak, piros színű, a nevét nem tudom, autósboltban biztos tudják. Én Reinzosilt használtam, ha be tudod szerezni, az még jobb.

Link to comment
Megosztás:

x17dtl befecskendező tömítő rézgyűrű cikkszáma valakinek így hasból?

Kétfélét ír az EPC: 0.5mm és 1.5mm vastagot, nem tudom, mitől függ, melyik kell bele, az elsőnek 08 21 203, a vastagabbnak 08 21 208 a száma. De haver OFF autójához méret alapján vettem tűzkarikát csapágyboltban ( Neked: 17.5x21x0.5mm, ill. 17.5x21x1.5mm).

Link to comment
Megosztás:

Kétfélét ír az EPC: 0.5mm és 1.5mm vastagot, nem tudom, mitől függ, melyik kell bele, az elsőnek 08 21 203, a vastagabbnak 08 21 208 a száma. De haver OFF autójához méret alapján vettem tűzkarikát csapágyboltban ( Neked: 17.5x21x0.5mm, ill. 17.5x21x1.5mm).

Köszönöm, nem bírtam Veszprémben beszerezni, kilágyítottam a régit és összeraktam azzal, egyelőre úgy néz ki jó...

Aztán majd az ünnepek után teszek bele normálisat...

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Haveromék Seatján (1.4 16V) asszem a gyújtómodulokra panaszkodott.

Két foggal volt elcsúszva..

Persze ez nem biztos, hogy így van nálunk is, csak gondoltam leírom :lol:

Nyolcszelepesnél szerintem nem tudna rá anyázni, mert csak főtengely jeladó van azoknál. 16 szelepes Opel motoroknál már van vezérműtengely jeladó is. DE biztosra nem tudom mondani, ez csak egy vélemény.

Link to comment
Megosztás:

Nyolcszelepesnél szerintem nem tudna rá anyázni, mert csak főtengely jeladó van azoknál. 16 szelepes Opel motoroknál már van vezérműtengely jeladó is. DE biztosra nem tudom mondani, ez csak egy vélemény.

Én se vagyok benne biztos, hogy ki tudná mondani, hogy elcsúszott a vezérlés, még annál a korszerűbb motornál se tudta, csak érezte, hogy valami nem okés.

Amúgy ha el van csúszva a vezérlés, azt hallani is lehet, gondolom én :lol:

Bár hála a jó égnek még nem volt ilyen gondom.

Link to comment
Megosztás:

Én se vagyok benne biztos, hogy ki tudná mondani, hogy elcsúszott a vezérlés, még annál a korszerűbb motornál se tudta, csak érezte, hogy valami nem okés.

Amúgy ha el van csúszva a vezérlés, azt hallani is lehet, gondolom én :lol:

Bár hála a jó égnek még nem volt ilyen gondom.

Az a helyzet hogy amikor összeraktam kb 1/2 fog eltérést véltem látni a szijburkolat és a vezérmükerék között.

Nem tudom hogy ezek a jelek gyáriak vagy házilag készültek , a vezérlés egyértelmü mivel a főtengely jelen van a vezérműtengelyt pedig a szeleprugok nem engedik elfordulni.

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet hogy amikor összeraktam kb 1/2 fog eltérést véltem látni a szijburkolat és a vezérmükerék között.

Nem tudom hogy ezek a jelek gyáriak vagy házilag készültek , a vezérlés egyértelmü mivel a főtengely jelen van a vezérműtengelyt pedig a szeleprugok nem engedik elfordulni.

Elszakadt a szíj, vagy csak simán cserélted? Amikor nekem elszakadt, és sem tudtam jelre rakni, mint később kiderült az egyik himba el volt törve, az okozta, hogy pont a jelről "elhúzták" a szeleprugók.

Link to comment
Megosztás:

Elszakadt a szíj, vagy csak simán cserélted? Amikor nekem elszakadt, és sem tudtam jelre rakni, mint később kiderült az egyik himba el volt törve, az okozta, hogy pont a jelről "elhúzták" a szeleprugók.

Csak a főtengely szimeringet cseréltem. Talán a tőkék kicsit engednek és az befolyásolja.

Link to comment
Megosztás:

Elszakadt a szíj, vagy csak simán cserélted? Amikor nekem elszakadt, és sem tudtam jelre rakni, mint később kiderült az egyik himba el volt törve, az okozta, hogy pont a jelről "elhúzták" a szeleprugók.

Ezt igazából nem értem, tekintve, hogy a szíjnak adott a hossza (és fogszáma).

Ha megfeszíted a kellő értékkel és körbeforgatod a motort, elvileg jelen kéne lenie mind2-nek. Persze, ha jól raktad fel. Ha nem, akkor korrigálod: a főtengelyen kell egy foggal odébb rakni, tekintve, hogy az 2x annyit forog, mint a vezérmű tengely. Így a főtengelyen 1 fog=veztengelyen 1/2 fog.

Ha hülyeséget írtam, lehet anyázni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!!

2 napja arra lettem figyelmes,hogy reggel mikor beinditottam az autót(93-as c18nz) az alapjárat fölment 1800-ra majd visszajött 1000-re és igy ingadozott a két érték között.

Szerintetek mi lehet a probléma??

Az ECU probálja beszabályozni az alapjáratot , lehet akár egy nem elégségesem müködö gyergya is.

Medig tart?

Amig nem stabilizállodik az olajnyomás lehet ilyen

Link to comment
Megosztás:

Ezt igazából nem értem, tekintve, hogy a szíjnak adott a hossza (és fogszáma).

Ha megfeszíted a kellő értékkel és körbeforgatod a motort, elvileg jelen kéne lenie mind2-nek. Persze, ha jól raktad fel. Ha nem, akkor korrigálod: a főtengelyen kell egy foggal odébb rakni, tekintve, hogy az 2x annyit forog, mint a vezérmű tengely. Így a főtengelyen 1 fog=veztengelyen 1/2 fog.

Ha hülyeséget írtam, lehet anyázni... :lol:

Nem írtál hülyeséget, csak nekem meg sem állt a vezérlés kereke a jelnél, az említett törött himba miatt. Szerencsére. :)

Hali!!

2 napja arra lettem figyelmes,hogy reggel mikor beinditottam az autót(93-as c18nz) az alapjárat fölment 1800-ra majd visszajött 1000-re és igy ingadozott a két érték között.

Szerintetek mi lehet a probléma??

Alapjárati léptetőmotor volt már takarítva? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.