Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

lenne egypár hüle kérdésem: - lehet attól hegnerfejes a kocsi, hogy 1X -2X hidegen megvan hajtva? (pl.: 1 be 40 aztán váltás...) nem hosszutávon. Vagy mi szokott ilyen problémát okozni legfőképpen?

Valamint ha nengerfejes lesz annak mik a jelei? És 1 ilyen meghajtás után egyből kijön ha az lesz?

Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre mert vitáztunk ezen egyik ismerősömmel... köszi a válaszokat :lol:

Ha hidegen hajtod akkor elöbb szétkopik.

Nincs ereje , melegszik , megjelenik a viz az olajban vagy forditva dadog csattog

Több hibát is tud produkálni és lehet hogy még elmegy több e km-ert

Link to comment
Megosztás:

lenne egypár hüle kérdésem: - lehet attól hegnerfejes a kocsi, hogy 1X -2X hidegen megvan hajtva? (pl.: 1 be 40 aztán váltás...) nem hosszutávon. Vagy mi szokott ilyen problémát okozni legfőképpen?

Valamint ha nengerfejes lesz annak mik a jelei? És 1 ilyen meghajtás után egyből kijön ha az lesz?

Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre mert vitáztunk ezen egyik ismerősömmel... köszi a válaszokat :lol:

Hidegen hajtástól biztos nem lesz hengerfejes, attól csak max. jobban kopik a motor, ha csak egyszer-kétszer, akkor meg valószínű semmi észrevehető hiba nem lesz. A hengerfejtömítés átégés inkább a megfőzéskor szokott előfordulni. Maga a hengerfej meg bármikor elrepedhet szerintem. Ha a vízjárat szakad átt az égéstér felé akkor betonkemyények a csövek, sokszor el is durannak, vagy fehéren gőzölög a kipuf, fogy a víz. Ha a víz-olajjáratok érnek egymásba akkor lehet olajos a hűtőfolyadék. Ha az olaj jut be az égéstérbe akkor meg ugye kékesen füstöl eszi az olajat. Általában fokozatosan jön elő szerintem nem egyik pillnatról a másikra. Hjoe-nak most volt hengerfejes, mjad mesél róla.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyújtással kapcsolatos kérdésem lenne, mert a mostani gyertyáim lassan cserélni kellene.

Nézegettem UNIX-nál és melyik márkát, illetve milyen alapanyagút érdemes venni? Nézegettem és létezik pl. platinából és yttiriumból készült is, valamint 1, 2 és 4 elektródás, Bosch, NGK, Beru esetleg Champion legyen?

Beruháznék szívesen akár egy drágább típusba is, nem feltétlenül az "alapszériást" venném meg.

Elsősorban tapasztalatokat várok, kinek mi vált be, mi a véleménye róla?

Mire kell kiemelten odafigyelni a gyertyacserekor? Ha becsavarom kézzel szorulásig utána hány fokot kell még ráhúzni kulccsal? C16NZ motorom van.

Köszönöm előre is a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyújtással kapcsolatos kérdésem lenne, mert a mostani gyertyáim lassan cserélni kellene.

Nézegettem UNIX-nál és melyik márkát, illetve milyen alapanyagút érdemes venni? Nézegettem és létezik pl. platinából és yttiriumból készült is, valamint 1, 2 és 4 elektródás, Bosch, NGK, Beru esetleg Champion legyen?

Beruháznék szívesen akár egy drágább típusba is, nem feltétlenül az "alapszériást" venném meg.

Elsősorban tapasztalatokat várok, kinek mi vált be, mi a véleménye róla?

Mire kell kiemelten odafigyelni a gyertyacserekor? Ha becsavarom kézzel szorulásig utána hány fokot kell még ráhúzni kulccsal? C16NZ motorom van.

Köszönöm előre is a tanácsokat!

Bosch-t érdemes venni, mert az a gyárival egyenértékű. NGK-val már megszívtam, vettem Lucas márkájút, ami egyébként NGK, de ezzel egyelőre semmi bajom. A gyári GM-es Bosch-sal meg elment a kocsi 92 ezer kilométert probléma nélkül és még most is képes lenne üzemeltetni a motort, ha visszaraknám... :lol: NGK-s szívásnál jó volt, hogy nem dobtam ki a régi gyárikat. :lol: Amúgy snassz kétpólusú elég, nem kell mindenféle hiper-szuper anyagból készült bele. :)

Link to comment
Megosztás:

Azért, ha már hónolni kellett, akkor kopott a motor. Amivel együtt jár, a csapágy kopása is. És a megemelkedett kompresszió szétverheti a kicsit is kopott csapágyakat.

Bocs, hogy beleszólok, mikor meg volt bontva a motor HF tömítés miatt, mutatta a szerelőm h "milyen faca még, érzik a hónolás, nézd meg".

Mennyire szokott ez megkopni? ill van olyan, hogy egyáltalán nem észlelhető/érződik a hónolás?

Kicsit gyanúsan érdes volt a henger felülete, ahhoz hogy 160ezerbe van a gép... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bocs, hogy beleszólok, mikor meg volt bontva a motor HF tömítés miatt, mutatta a szerelőm h "milyen faca még, érzik a hónolás, nézd meg".

Mennyire szokott ez megkopni? ill van olyan, hogy egyáltalán nem észlelhető/érződik a hónolás?

Kicsit gyanúsan érdes volt a henger felülete, ahhoz hogy 160ezerbe van a gép... :lol:

A bal oldaliba nekem is látszódik még a gyári, de a jobb oldaliban már nem.

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=cdc3d90cd...&aid=207570

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=cdc3d90cd...&aid=207570

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=cdc3d90cd...&aid=207570

Link to comment
Megosztás:

A keresztirányú kopásnál, 2 század mm volt az eltérés a negyedik hengerben. Ezért azt megcsinálták, a többi maradt.

http://www.ontogepszerviz.hu/imgs/aktualis/03large.jpg Ez is egyféle hónoló(köszörülő) szerszám nem? És ez állítható. Vagy rosszul gondolom?

Ez a furás, a honolás egy wc-kefe a szörein mint a gyufafej-szerü csiszoloanyag-vagy egyébb nem szabályos mozgást végző csiszoloeszköz.

tehát tulméretes dugó , gyürü ,csapágy

Kicsit pontosítva mert más is olvashatja, a képen levő dolog az a hónolás (a szerszám forog és közben alternáló mozgást végez). A fúrás kicsit más. :lol:

A wc-kefe, meg wc-kefe. :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát aztmondták lehet csak a tömítés meg honolás (vagy mi) meg a többit már nemértettem :lol:

néztünk vizet, meg szívtunk kipuffgázt (nem kéjvágyból) meg megnéztük mijen hangja van ha 3 hengerrel indul h majd hidegindulásnál aztis nézzem meg, bár sztem ezt észrevettem volna...

már csak a kedves allianzra várunk h legyen rá lóvé :S

Link to comment
Megosztás:

Nincs ezzel semmi gond, ez is hónolás. :lol:

Nem is erről volt szó, hanem arról, hogy azon a képen mi volt, az pedig a hagyományos hónolást mutatta és nem a fúrást. :)

Mit keres itt ez a kép! Ugye azt senki sem gondolja hogy egy ilyen kefével hónolják a hengereket!

http://www.omegamotor.hu/index.php/hengerfuras-honolas.html

Pedig ez is használható a motorgyártásban, sőt van néhány előnye is a hagyományossal szemben. (mondjuk nem a képen levő) :lol:

Van már lézerhónolás is, Audi pl. alkalmazza is.

Link to comment
Megosztás:

Lenne pár keresztkérdésem:

Ruville hidrotőkék mennyire jók? Hengerfej csavar készletből jó bármelyik márka? Valamint a hengerfejtömítés már 3 bevágásos, ilyenkor van valami teendő, vagy a következő is maradhat 3 bevágásos a sikoltatás után? Egyáltalán van-e különösebb lényege?

Próbálok minél jobb minőségű alkatrészeket összeszedni a következő hengerfej felújításhoz, illetve javításhoz, de azon is gondolkodtam, hogy szerzek egy másikat és azt felújíttatom. Hans-pries termékeket kerülném, de az Ajusa, Ruville, Elwis és Reinz termékek mennyire jók? Nagyrészt ezeket kapni Unixnál. Illetve szelepfedél, kipufogó- és szívósortömítéseknél mindegy a márka? Valamint van egy olyan őrült ötletem, hogy valami olyan tömítőanyaggal kéne körbekenni a hengerfejtömítést, hogy semmi olajfolyás ne legyen a hengerfej alól. Ez megoldható? Szeretném, ha normálisan meg lenne csinálva a hengerfej és nem szeretném magam átveretni, mert hiába jó haverom az autószerelőm, de az üzletben nincs barátság. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lenne pár keresztkérdésem:

Ruville hidrotőkék mennyire jók? Hengerfej csavar készletből jó bármelyik márka? Valamint a hengerfejtömítés már 3 bevágásos, ilyenkor van valami teendő, vagy a következő is maradhat 3 bevágásos a sikoltatás után? Egyáltalán van-e különösebb lényege?

Próbálok minél jobb minőségű alkatrészeket összeszedni a következő hengerfej felújításhoz, illetve javításhoz, de azon is gondolkodtam, hogy szerzek egy másikat és azt felújíttatom. Hans-pries termékeket kerülném, de az Ajusa, Ruville, Elwis és Reinz termékek mennyire jók? Nagyrészt ezeket kapni Unixnál. Illetve szelepfedél, kipufogó- és szívósortömítéseknél mindegy a márka? Valamint van egy olyan őrült ötletem, hogy valami olyan tömítőanyaggal kéne körbekenni a hengerfejtömítést, hogy semmi olajfolyás ne legyen a hengerfej alól. Ez megoldható? Szeretném, ha normálisan meg lenne csinálva a hengerfej és nem szeretném magam átveretni, mert hiába jó haverom az autószerelőm, de az üzletben nincs barátság. :lol:

Ajusa, Ruville sztem jó, Reinz kissé drágább. Hengerfej alól Neked szivárgott olaj? Nem a szelepfedél alól?

Link to comment
Megosztás:

Lenne pár keresztkérdésem:

Ruville hidrotőkék mennyire jók? Hengerfej csavar készletből jó bármelyik márka? Valamint a hengerfejtömítés már 3 bevágásos, ilyenkor van valami teendő, vagy a következő is maradhat 3 bevágásos a sikoltatás után? Egyáltalán van-e különösebb lényege?

Próbálok minél jobb minőségű alkatrészeket összeszedni a következő hengerfej felújításhoz, illetve javításhoz, de azon is gondolkodtam, hogy szerzek egy másikat és azt felújíttatom. Hans-pries termékeket kerülném, de az Ajusa, Ruville, Elwis és Reinz termékek mennyire jók? Nagyrészt ezeket kapni Unixnál. Illetve szelepfedél, kipufogó- és szívósortömítéseknél mindegy a márka? Valamint van egy olyan őrült ötletem, hogy valami olyan tömítőanyaggal kéne körbekenni a hengerfejtömítést, hogy semmi olajfolyás ne legyen a hengerfej alól. Ez megoldható? Szeretném, ha normálisan meg lenne csinálva a hengerfej és nem szeretném magam átveretni, mert hiába jó haverom az autószerelőm, de az üzletben nincs barátság. :lol:

A bevágások a vastagságát jelentik és ugytutom a 3-asnál nincs vastagabb viszont a szerelési utmutató leirja a hengerfej teljes vastagságát és ez határozza meg milyen kell bele, ha vékonyabb emelkedik a végnyomás kevesebbet fog pörögni és nyomatékosabb lesz a gép.

Nekem az AJUSA vált be.

A HF tömitést meg lehet kenni szerelőpasztával de csak akkor érdemes ha ..... saját felelöségel, bepréselödhet a viz és olajcsatornákba dugulást okozhat.

Link to comment
Megosztás:

Lenne pár keresztkérdésem:

...

Ha jó a hengerfejtömítés, akkor oda semmilyen más tömítőanyag nem kell.

A szelepfedél gumitömítéshez lehet kapni különböző színű "taknyokat" is, én FBS-t szoktam használni vékonyan úgy, hogy a belső részére ne nagyon kerüljön, és nem ereszt. (az olajteknőnél sem) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ajusa, Ruville sztem jó, Reinz kissé drágább. Hengerfej alól Neked szivárgott olaj? Nem a szelepfedél alól?

Ez mondjuk lehet. :) Most is olajos, de szerintem akkor a DIS modulnál lévő O gyűrű miatt. Bár mikor még gyári volt rajta (mint kiderült még nem volt megbontva, tőkecserénél sem az előző tulajnál), akkor is körben olajos volt, de a hengerfej fala csak a DIS modul felől... :lol:

Szerk: köszi mindenkinek az infókat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem azt írja a nagykönyv, hogy a hengerfej tömítéshez nem szabad semmiféle pasztát meg ilyesmit felhasználni? :lol:

Talállkoztam olyan HF-el amin mély karcok voltak, ezért az olajcsatornákat körbekentem egy vékony filmszerü rétegel.

Persze nem mondhatom hogy ez váltotta meg a világot :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hans-pries termékeket kerülném, de az Ajusa, Ruville, Elwis és Reinz termékek mennyire jók?

Egy ismerős szaki akivel én is csináltattam a hengerfej-felújítást, csakis Victor-Reinz termékre vállal garanciát.

Ajusát akartam rendelni, az volt az olcsóbb, azt mondta arra rá sem teszi a kezét... Aztán ki tudja, lehet csak berögződés, de tizenéve Reinzből dolgozik... állítólag. Így aztán azt tettem én is

Link to comment
Megosztás:

Nézzétek mit alkottunk diagnosztika órán :lol: Felhoztam az autó kompresszióját, hogy milyen kevés és a tanár nem hitte el hogy annyi (kivittem a másik suliba és tapasztalta hogy könnyen indul meg megy de az olajat valóban eszi)

Felajánlotta hogy előveszi a még nem használt zsír új kompresszió mérő táskáját(amivel benzin, dieselt is lehet mérni és diagramot csinál)

Beálltam kocsival, és lemértünk a hengereket, és én is csodálkoztam amit most mutatok. (tudjátok előtte 1-4. 10-8,5-7,3-5bar volt)

img015_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Minimum 10bar a leggyengébb :| Akkor miért nem volt jó a első mérés amit a karosszériással csináltunk. Azt mondta hogy biztos nem fogta be rendesen.

Megcsináltuk ezt egyik osztálytársam Fiat Unoján is ami 900ccm, ott min. 11bar volt max 13, csak néztem milyen jó motorja van.

Enyémbe is van 320e km, azt hittem kopott a motor. Azt ajánlotta hogy nem kell gyűrűszett meg semmi csak rakjam rendbe a hengerfejet (szelepszárszimering szelepfedéltömités, hengerfejtömités, síkoltatás, hidrótökék és szelepek ellenőrzése), meg cseréljem ki az olajteknő tömítést.

Nagyon meglepett a tanár, negatívan csalódtam benne, mert mindenkinek 1est osztogat, de felajánlotta hogy ha megakarom csinálni órán 4 óra alatt belekezdünk, legalább mindenki látja (gyakorlaton úgyse tanítják meg) és maximum ott hagyom és folytatjuk máskor. Igaz autóelektronikásnak tanulók, de jó ha ilyenekhez is értenék

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Érdekeset kérdeznék méghozzá kettőt is. Mondjuk általában vagy érdekeset kérdezek, vagy hülyeséget. :lol:

Nézzétek el nekem, szóval az érdekelne hogy Astránál mivel lehetne növelni a "fűtésteljesítményt"? Gondolok itt arra, hogy elég lassan fűt fel.

Esetleg egy újabb évjáratú, vagy egy teljesen új fűtésmotorral jobb lenne? Vagy netán egy másik opel tipus mondjuk egy B Veci-é? :lol:

A másik kérdés, miért van az, hogy a műszerfalon lévő 4 szellőző közül a két középső mindig hideget fúj, miközben a szélsők, meg a szélvédőé is meleg? Kérdeztem Astra tulajodonosokat, és ugytünik mind ilyen. Ezt el kell fogadjam, vagy meg lehet oldani furmányosan? :)

Köszi.

Del.

ui. Jéggé fagytam vaze.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.