Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ööö... nem a régi tőkéket raktam vissza, hanem egy 0km-es új garnitúrát. Igaz ezzel megoldódott az eredeti probléma, de született egy újabb (sanszos az olaj miatt).

A gyári ajánlásban volt 5W30, ezért gondoltam kipróbálom (A Vekis Ádámnál bevált ez a Dexos 2 X20XEV-nél:) ). De lehet marad a jól bevált Magnatec 10W40 :lol:

Köszke mégegyszer mindenkinek!

Elképzelhető, hogy a tőke helye van kikopva,(az enyémnél ez volt) és ezt sajnos nem orvosolja a tőke csere

Link to comment
Megosztás:

eszi a hűtőfolyadékot (ami mellesleg szép sárgásbarna), nem tudom h bugybákozódik-é, olajos a beöntősapka (nem én öntöttem le :lol: ), és teljesítménybeli problémáim vannak.

ha hf akkor azzal mit tudnak csinálni? szóval ezt hogy javítják meg? az lehetséges h csak a hftömítés szar?

Link to comment
Megosztás:

eszi a hűtőfolyadékot (ami mellesleg szép sárgásbarna), nem tudom h bugybákozódik-é, olajos a beöntősapka (nem én öntöttem le :lol: ), és teljesítménybeli problémáim vannak.

ha hf akkor azzal mit tudnak csinálni? szóval ezt hogy javítják meg? az lehetséges h csak a hftömítés szar?

Először ajánlatos egy kompresszió mérést végeztetni. Ha az jó, akkor van esélyed olcsón megúszni. Bár, ha a teljesítményed is kehes, akkor hf le és azután láthatóvá válik a hiba.

Egyszerűbb esetben csak tömítés csere, de akkor is lesznek járulékos munkák, pl hf síkolás.

Link to comment
Megosztás:

Igen, dugóval együtt. :lol: :lol: És persze főtengely csapágy csere sem ártana. :)

Én azéééé nem rohannék! :D

Sőt, lehet, hogy a dugó is maradhat, legfeljebb kicsit kolompol.

A gyűrű tömít, nem a dugattyú.

Előbb meg kell azt a forgattyústengelyt is vizsgálni!

Ha csapágycsere, akkor már tengely köszörülés is, magyarán egy motorgenerál.

Nem feltétlenül kötelező!

Pedig én törekszem a jóra!

Link to comment
Megosztás:

Én azéééé nem rohannék! :lol:

Sőt, lehet, hogy a dugó is maradhat, legfeljebb kicsit kolompol.

A gyűrű tömít, nem a dugattyú.

Előbb meg kell azt a forgattyústengelyt is vizsgálni!

Ha csapágycsere, akkor már tengely köszörülés is, magyarán egy motorgenerál.

Nem feltétlenül kötelező!

Pedig én törekszem a jóra!

Azért, ha már hónolni kellett, akkor kopott a motor. Amivel együtt jár, a csapágy kopása is. És a megemelkedett kompresszió szétverheti a kicsit is kopott csapágyakat.

Link to comment
Megosztás:

Hengerfejes lett, és szét lett szedve apró darabokra a nyomáspróba miatt. Megmértek mindent, és akkor derült ki, hogy a 4. henger oválisra kopott. Az lett "visszahónolva" körkörösre. De ugye gondolom a gyűrűk maradtak ovál alakúak, ahogy elkoptak. Ezért gondoltam a cserére.

Link to comment
Megosztás:

Hengerfejes lett, és szét lett szedve apró darabokra a nyomáspróba miatt. Megmértek mindent, és akkor derült ki, hogy a 4. henger oválisra kopott. Az lett "visszahónolva" körkörösre. De ugye gondolom a gyűrűk maradtak ovál alakúak, ahogy elkoptak. Ezért gondoltam a cserére.

márhogy a 4 hengerből 1 lett hónolva a többi nem?

(virtuális fejvakarás :lol: )

Azé' ez így ebben a formában nem tudom mennyire etikus...

Link to comment
Megosztás:

márhogy a 4 hengerből 1 lett hónolva a többi nem?

(virtuális fejvakarás :lol: )

Azé' ez így ebben a formában nem tudom mennyire etikus...

Az hogy lehet hogy honolásal lett kihozva az ovalitás?

A honolás az csak poliroz , nincs rögzitett szerszám ami szabályos körpalástot alakitana ki .

Mivel nem szabályos a hüvely igy egy uj dugattyu nagy hézagot hagyna inkább a gyürü , halytókar csapágy csere .

Nem b asztak át a gépmühelyben???????

Link to comment
Megosztás:

Az hogy lehet hogy honolásal lett kihozva az ovalitás?

A honolás az csak poliroz , nincs rögzitett szerszám ami szabályos körpalástot alakitana ki .

Mivel nem szabályos a hüvely igy egy uj dugattyu nagy hézagot hagyna inkább a gyürü , halytókar csapágy csere .

Nem b asztak át a gépmühelyben???????

Gondolom nem csak hónolták, előtte valszeg köszörülve is lett körkörösre. Viszont ha már akkora ovalitása volt, hogy hozzányúltak, akkor legalább 2 mérettel feljebb mehetett az átmérő. Sztem azt a dugattyút gyűrűkkel együtt érdemes lenne az aktuális átmérőnek megfelelőre cserélni, a többinek meg csak a gyűrűit. Nem szép megoldás, általában a 4-et együtt szokták csinálni, de láttam már ennél kókányabb motort is jó sokáig üzemelni. Úgyhogy én azt mondom, érdemes megpróbálni, ha pénzhiány miatt nem csinálsz teljes generált. Ha csak pár tízezret megy is el, már nyersz annyi időt, amíg összejön a pénz. De ha megvan a pénz egy teljes generálra, akkor természetesen az egészségesebb.

Link to comment
Megosztás:

lenne egypár hüle kérdésem: - lehet attól hegnerfejes a kocsi, hogy 1X -2X hidegen megvan hajtva? (pl.: 1 be 40 aztán váltás...) nem hosszutávon. Vagy mi szokott ilyen problémát okozni legfőképpen?

Valamint ha nengerfejes lesz annak mik a jelei? És 1 ilyen meghajtás után egyből kijön ha az lesz?

Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre mert vitáztunk ezen egyik ismerősömmel... köszi a válaszokat :lol:

Link to comment
Megosztás:

A keresztirányú kopásnál, 2 század mm volt az eltérés a negyedik hengerben. Ezért azt megcsinálták, a többi maradt.

http://www.ontogepszerviz.hu/imgs/aktualis/03large.jpg Ez is egyféle hónoló(köszörülő) szerszám nem? És ez állítható. Vagy rosszul gondolom?

Ez a furás, a honolás egy wc-kefe a szörein mint a gyufafej-szerü csiszoloanyag-vagy egyébb nem szabályos mozgást végző csiszoloeszköz.

tehát tulméretes dugó , gyürü ,csapágy

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.