Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hali! Ha a gyujtás nemjol van beálítva sokkal többet ehet a kocsi? Sokat eszik a kocsim azonis gondolkodtam már, hogy a befecskendezőm ahol pricceli be a bendint ott halk zörgést hallok,és nézegettem és úgynézki mintha a befecskendező el lenne kopva.Eltud kopni?:excl:

Az injektor szelepnek is van egy kis csattogó hangja alapjáraton levett fedélnél jól hallani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1996-os 1,6 16v Astrám van, 175 ezer km-el. Azt vettem észre, hogy mióta hidegebb van reggeli hidegindítás után mikor terhelést kap a motor halk kopogó hangot ad. Alapjáraton nem észlelhető, és 2-3 km megtétele után teljesen megszűnik.

Ha este hidegen beindítom, hogy mondjuk beálljak a garázsba akkor másnap reggel alapjáraton is erős durva kopogó hangot ad ami kb. 10 sec alatt elhalkul, és a kipufogóból erős szag jön.

Mi lehet ? Hidrotőke? Szelephézag?

Valvoline 10W40 es olaj van benne.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1996-os 1,6 16v Astrám van, 175 ezer km-el. Azt vettem észre, hogy mióta hidegebb van reggeli hidegindítás után mikor terhelést kap a motor halk kopogó hangot ad. Alapjáraton nem észlelhető, és 2-3 km megtétele után teljesen megszűnik.

Ha este hidegen beindítom, hogy mondjuk beálljak a garázsba akkor másnap reggel alapjáraton is erős durva kopogó hangot ad ami kb. 10 sec alatt elhalkul, és a kipufogóból erős szag jön.

Mi lehet ? Hidrotőke? Szelephézag?

Valvoline 10W40 es olaj van benne.

Köszönöm.

Hidrotőke gyanus :excl:

Link to comment
Megosztás:

Hidrotőke gyanus :(

Igen és meglátszik, hogy nem figyelt, két okból is:

- anno már megválaszolták

- akkor is szólva lett neki, hogy ne két helyre írja be...

Azt nem értem, hogy ez mégis hogy valósulhatott meg. Biztos mi vagyunk a hülyék, hogy nem válaszoltunk addigra, mire leokézta, hogy mehet a hozzászólása. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Igen és meglátszik, hogy nem figyelt, két okból is:

- anno már megválaszolták

- akkor is szólva lett neki, hogy ne két helyre írja be...

Azt nem értem, hogy ez mégis hogy valósulhatott meg. Biztos mi vagyunk a hülyék, hogy nem válaszoltunk addigra, mire leokézta, hogy mehet a hozzászólása. :excl:

Pontosan 5X tette fel eddíg ezt a kérdést, és mivel az F-be, és a G-be is, azt sem tudni milyen kocsiról van szó. :(

Link to comment
Megosztás:

És akkor az az érzékelő hol található? Amelyikre anyázik. Mert akkor ezek szerint 2 db egyforma(?) van belőle. Az egyik méri a kinti hőmérsékletet, a másik meg a beszívott levegő hőmérsékletét.

Úgy tudom, annál a motornál a szívócsőben található, és ugyanolyan, mint a kétvezetékes motorhőmérséklet-jeladó. De ezt nem állítom 100%-ra, nézd meg, van-e ott a szívócsövön valahol ilyen jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Igen és meglátszik, hogy nem figyelt, két okból is:

- anno már megválaszolták

- akkor is szólva lett neki, hogy ne két helyre írja be...

Azt nem értem, hogy ez mégis hogy valósulhatott meg. Biztos mi vagyunk a hülyék, hogy nem válaszoltunk addigra, mire leokézta, hogy mehet a hozzászólása. :excl:

Bocs! Csak úgy tudom, hogy ezt a motort beszerelték G Astrákba is, és hátha közöttük is volt olyan akinek hasonló gongja volt már- gondoltam.

Ha több helyen fent van az szabályellenes?

Kedvességedet megköszönve!

Link to comment
Megosztás:

Bocs! Csak úgy tudom, hogy ezt a motort beszerelték G Astrákba is, és hátha közöttük is volt olyan akinek hasonló gongja volt már- gondoltam.

Ha több helyen fent van az szabályellenes?

Kedvességedet megköszönve!

Nem szabályellenes, csak semmi értelme, mert nem válaszolnak előbb ha x-helyen fent van a kérdés. Igazából úgy működik a fórum, hogy először olvasni szoktunk (kereső, Gyík) aztán ha nem látunk választ, akkor tesszük fel a kérdést a megfelelő topicba.

Bocsanát, most olvasva mégis látok ilyen szabályt. :excl:

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy cserélt-e már valaki közületek dugattyú gyűrűket és főtengely csapágyakat otthon (esetleg úgy is, hogy nem vette ki a motort).

Továbbá van-e valakinek megfelelő műszere ovalitás ill. fötengely csap méréshez (mérőóra, mikrométer, stb.).

Senki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy cserélt-e már valaki közületek dugattyú gyűrűket és főtengely csapágyakat otthon (esetleg úgy is, hogy nem vette ki a motort).

Továbbá van-e valakinek megfelelő műszere ovalitás ill. fötengely csap méréshez (mérőóra, mikrométer, stb.).

Astrába még nem.

A motort felesleges kivenni , de ha gyürűzől akkor csapágyat is érdemes cserélni.

Ha vállas a hüvely és kopott a dugó azt tudod mérni tolómérővel , a főtengelyen pedig látszik hogy mit érdemes vele csinálni.

Nekem a mazdám 250 e után sem igényelt csapágycserét , viszont az opelek nem szerették ha csak gyürüztem őket :excl:

Link to comment
Megosztás:

Astrába még nem.

A motort felesleges kivenni , de ha gyürűzől akkor csapágyat is érdemes cserélni.

Ha vállas a hüvely és kopott a dugó azt tudod mérni tolómérővel , a főtengelyen pedig látszik hogy mit érdemes vele csinálni.

Nekem a mazdám 250 e után sem igényelt csapágycserét , viszont az opelek nem szerették ha csak gyürüztem őket :excl:

Ezt nem tudom megértetni munkatársammal (Zozor már tudja hogy ki az :(), hogy Opelnél nem lehet csak úgy gyűrűt cserélni, el fogja törni mint az állat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy cserélt-e már valaki közületek dugattyú gyűrűket és főtengely csapágyakat otthon (esetleg úgy is, hogy nem vette ki a motort).

Továbbá van-e valakinek megfelelő műszere ovalitás ill. fötengely csap méréshez (mérőóra, mikrométer, stb.).

Ha csak gyűrűzöl számolj arra, hogy valszeg a főtengelycsapágyakat a megnövekedett kompresszió kinyírhatja.

A megfelelő méréseket otthon, tapasztalat nélkül nem javaslom, az erre szakosodott műhelyek a kiszerelt alkatrészeket nem túl nagy összeg ellenében megmérik neked.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.