Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Így van. :excl: A gyári GM 92 ezer kilométert futott és a mai napig üzemelni képes gyertyáimon is ott a bosch felirat és jelzés. :(

Na végre!

Most már idefigyel mindenki!!

Én csak a Ti véleményetekre és tapasztalataitokra vagyok kíváncsi!!

Már elnézést ,de azzal kezdődött, hogy feltettem egy egyszerű kérdést és milyen válaszokat kaptam rá????? (olvass vissza!!) fehéret....szikrázóst.....

akkor most ki az okos??

Esetleg nem azért van ez a fórum,hogy segítsünk egymásnak????????

Elnézést attól akit megbántottam!!

Link to comment
Megosztás:

Na végre!

Most már idefigyel mindenki!!

Én csak a Ti véleményetekre és tapasztalataitokra vagyok kíváncsi!!

Már elnézést ,de azzal kezdődött, hogy feltettem egy egyszerű kérdést és milyen válaszokat kaptam rá????? (olvass vissza!!) fehéret....szikrázóst.....

akkor most ki az okos??

Esetleg nem azért van ez a fórum,hogy segítsünk egymásnak????????

Elnézést attól akit megbántottam!!

Mondjuk anno egy Opel szakboltban vette előző tulaj a GM gyertyákat, de most NGK-k vannak benne. Második szett, mert az elsőből kettőn eltörött a porcelán, alig 2000km megtétele után.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk anno egy Opel szakboltban vette előző tulaj a GM gyertyákat, de most NGK-k vannak benne. Második szett, mert az elsőből kettőn eltörött a porcelán, alig 2000km megtétele után.

nekem Champion van benne,de már cserélni kéne mert nekem is az egyiknél letört a porcelánból egy kicsi,pedig mikor vettem pár éve akkor is jó drága volt.

Nekem is jó lenne a GM kétpólusú,csak jó lenne tudni miröl lehet felismerni a hamisat és miről az eredetit..??

Link to comment
Megosztás:

Így van. :excl: A gyári GM 92 ezer kilométert futott és a mai napig üzemelni képes gyertyáimon is ott a bosch felirat és jelzés. :(

Nekem gyárilag is Bosch néven volt benne (FLR8LDCU). ~105 ezernél cseréltem biztos ami biztos alapon, mert nem volt baj vele. FLR8LDCU+ lett az új, mert pont nem volt sima a boltban.

Link to comment
Megosztás:

nekem Champion van benne,de már cserélni kéne mert nekem is az egyiknél letört a porcelánból egy kicsi,pedig mikor vettem pár éve akkor is jó drága volt.

Nekem is jó lenne a GM kétpólusú,csak jó lenne tudni miröl lehet felismerni a hamisat és miről az eredetit..??

Azt hiszem elég annyi, hogy ne legyen kínai gyártású... :excl:

Nekem gyárilag is Bosch néven volt benne (FLR8LDCU). ~105 ezernél cseréltem biztos ami biztos alapon, mert nem volt baj vele. FLR8LDCU+ lett az új, mert pont nem volt sima a boltban.

Sima? Egypólusúra értetted a simát? :lol: Mert gyárilag kétpólusú jár bele és az is ajánlott. Bár most nem emlékszem, hogy a típusjelzésben benne van-e hogy kétpólusú.. :(

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Az első "értelmes" válasz..

Nem fűnyíróba kell!!

Amúgy az Opel szalon lenne az utolsó hely ahova bármiért is bemennék!

Kíváncsi vagyok a "TI" tapasztalataitokra,mert hallottam már mindenkitől mindenfélét--jót/rosszat egyaránt.

Van aki a GM-re esküszik,van aki Bosch-t nem tenne bele,ezt is hamisítják,azt is hamisítják stb...

Valamilyen két pólusúra gondoltam...

Én bementem egy Opel-alaktrész boltba és kértem bele gyertyát, azzal megyek már 20ezer kilométer óta gond nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Én bementem egy Opel-alaktrész boltba és kértem bele gyertyát, azzal megyek már 20ezer kilométer óta gond nélkül.

Ilyet én is csináltam már és 600km után törött volt az egyik porcelánja GM volt,500ft/db

Azért próbálok most alaposabb lenni...

Ha már itt tartunk...miért jobb a 2pólusú??

Link to comment
Megosztás:

Sima? Egypólusúra értetted a simát? :( Mert gyárilag kétpólusú jár bele és az is ajánlott. Bár most nem emlékszem, hogy a típusjelzésben benne van-e hogy kétpólusú.. :excl:

Ugyanaz a kétpólusú, csak ez valami Bosch plus ittriumos középelektródával.

Link to comment
Megosztás:

Ilyet én is csináltam már és 600km után törött volt az egyik porcelánja GM volt,500ft/db

Azért próbálok most alaposabb lenni...

Ha már itt tartunk...miért jobb a 2pólusú??

500- ért nem is vehettél gyárit. :excl: 1500 körül van a gyári kétpólusú. És azért jobb a két pólusú, mert az való bele gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Nem értem mit kell ezen annyit hezitálni... :excl:

Azt hiszem, ha Futó Gabi azt mondja, hogy az X16XEL versenysasban a gyári GM gyertya vált be a legjobban, akkor nem is kérdéses milyet kell venni.

Van tapasztalatom más márkákkal is, de nincs kedvem flamet indítani.

Egyébként ezt az elvakult márkaszervíz ellenességet sem értem...még senkit nem basztak át maszek szerelőnél? :(

Netafim kollegától pedig annyit szeretnék kérni, hogy ne tagolja már annyira szét a hozzászólásait, valahogy bántó a szemnek.Kösz! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

C16NZ - SE átalakítás után alapjáraton kicsit fura "ketyegő" hangja lett a motornak. A szelepek irányából jön, de nem tudom eldönteni, hogy ez az injektorok hangja lenne, vagy a szelepeké. Ha leveszem az olajbeöntő fedelét, nem lesz hangosabb. Meg a hengerfej felújítva került fel. Teljesítménybe olajfogyasztásban nincs is semmi gond magasabb fordulaton nincs kopogás, csattogás. Csak alapjáraton hallható, leginkább relék kattogására emlékeztet, nem is hangos, az utastérben nem is hallatszik. Annyi még, hogy az NZ vezérműtengelye került vissza, de az elvileg megegyezik az SE-vel. Ennyire hangosak lennének az injektorok, hogy járó motornál kihallatszanak?

Januárban megyek műszakira, akik csináltatok SE átalakítást, szoktak-e problémázni miatta? Minden más része eredeti, lámpa, felni, nem sötét az üveg, tehát nem egy tuning gép. Kell aggódnom?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

C16NZ - SE átalakítás után alapjáraton kicsit fura "ketyegő" hangja lett a motornak. A szelepek irányából jön, de nem tudom eldönteni, hogy ez az injektorok hangja lenne, vagy a szelepeké. Ha leveszem az olajbeöntő fedelét, nem lesz hangosabb. Meg a hengerfej felújítva került fel. Teljesítménybe olajfogyasztásban nincs is semmi gond magasabb fordulaton nincs kopogás, csattogás. Csak alapjáraton hallható, leginkább relék kattogására emlékeztet, nem is hangos, az utastérben nem is hallatszik. Annyi még, hogy az NZ vezérműtengelye került vissza, de az elvileg megegyezik az SE-vel. Ennyire hangosak lennének az injektorok, hogy járó motornál kihallatszanak?

Januárban megyek műszakira, akik csináltatok SE átalakítást, szoktak-e problémázni miatta? Minden más része eredeti, lámpa, felni, nem sötét az üveg, tehát nem egy tuning gép. Kell aggódnom?

Végülis az egy szem injektornak is hallatszik a hangja a közel hajolsz, pláne ha leveszed az ijekrtorház fedelét. Szerintem műszakin ha pont nem egy Opel-szakértőt fogsz ki, nem veszik észre hogy nem központis, ha kérdezik akkor meg nem tudod, így vetted. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

C16NZ - SE átalakítás után alapjáraton kicsit fura "ketyegő" hangja lett a motornak. A szelepek irányából jön, de nem tudom eldönteni, hogy ez az injektorok hangja lenne, vagy a szelepeké. Ha leveszem az olajbeöntő fedelét, nem lesz hangosabb. Meg a hengerfej felújítva került fel. Teljesítménybe olajfogyasztásban nincs is semmi gond magasabb fordulaton nincs kopogás, csattogás. Csak alapjáraton hallható, leginkább relék kattogására emlékeztet, nem is hangos, az utastérben nem is hallatszik. Annyi még, hogy az NZ vezérműtengelye került vissza, de az elvileg megegyezik az SE-vel. Ennyire hangosak lennének az injektorok, hogy járó motornál kihallatszanak?

Januárban megyek műszakira, akik csináltatok SE átalakítást, szoktak-e problémázni miatta? Minden más része eredeti, lámpa, felni, nem sötét az üveg, tehát nem egy tuning gép. Kell aggódnom?

Akinek van füle hozzá, az hallja a befecskendezőket egy csendes motornál. Én pl. az "esztergomiaknál" felnyitott motorháztetőnél a motor előtt állva kimondottan zavarónak találom az injektorok ketyegését, más meg meg sem hallja.

Végülis az egy szem injektornak is hallatszik a hangja a közel hajolsz, pláne ha leveszed az ijekrtorház fedelét. Szerintem műszakin ha pont nem egy Opel-szakértőt fogsz ki, nem veszik észre hogy nem központis, ha kérdezik akkor meg nem tudod, így vetted. :lol:

Jaja, de még ki kell egészíteni azzal, hogy otthon egyedül neveli a 3 gyereket, a felesége elhagyta és ki akarják tenni az albérletből és hát az autó kell a munkájához, anélkül kirúgják :excl: :(

Link to comment
Megosztás:

Hello!

C16NZ - SE átalakítás után alapjáraton kicsit fura "ketyegő" hangja lett a motornak. A szelepek irányából jön, de nem tudom eldönteni, hogy ez az injektorok hangja lenne, vagy a szelepeké. Ha leveszem az olajbeöntő fedelét, nem lesz hangosabb. Meg a hengerfej felújítva került fel. Teljesítménybe olajfogyasztásban nincs is semmi gond magasabb fordulaton nincs kopogás, csattogás. Csak alapjáraton hallható, leginkább relék kattogására emlékeztet, nem is hangos, az utastérben nem is hallatszik. Annyi még, hogy az NZ vezérműtengelye került vissza, de az elvileg megegyezik az SE-vel. Ennyire hangosak lennének az injektorok, hogy járó motornál kihallatszanak?

Januárban megyek műszakira, akik csináltatok SE átalakítást, szoktak-e problémázni miatta? Minden más része eredeti, lámpa, felni, nem sötét az üveg, tehát nem egy tuning gép. Kell aggódnom?

Inkább ciripelő, mint kattogó.

Engem is zavartz egy kicsit, hogy ilyen hangosak, de már megszoktam.

Nekem nem kötöttek bele, hogy át lett alakítva, csak azt kérdezték, hogy a gyári blokk van-e benne.

Link to comment
Megosztás:

Inkább ciripelő, mint kattogó.

Engem is zavartz egy kicsit, hogy ilyen hangosak, de már megszoktam.

Nekem nem kötöttek bele, hogy át lett alakítva, csak azt kérdezték, hogy a gyári blokk van-e benne.

Jól van, akkor megnyugodtam. Nekem a motorszám nem is a blokk tetején van, ahol a többinek, hanem az oldalán a váltó felől, alig találták meg.

Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nyolc éve hajtom szeretett f-astrámat(problémamentesen).K.b.három éve olvasom a fórumot,

rengeteget tanultam tőletek az évek során.Köszönöm.

Ezidő alatt sikerült az annakidején fapadosként megvásárolt autóból,egy maganemében majdnem fullos,

(Értem ez alatt:Szevókormány,négy elektromos ablak,elektromos fűthető tükrök.xenon,belső tér átkárpitozása,

ford számmérős műszeregység,központi zár,riasztó,indításgátló,hátsó ajtó falazás,ültetés,optikai átalakítások,

stb.)kocsit összerakni lassacskán fillérekből.

Most jött el az ideje hogy az amúgy tökéletesen üzemelő X16SZ-ből C16SE-t varázsoljak,hogy ne csak szebb,

erősebb is legyen.

Tudom,olvassak vissza!Megtörtént.

Minden klappol,kivitelezhető.De egy dologról sehol sem esett szó.

Mit szól a gyári immobiliser az SE computerhez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nyolc éve hajtom szeretett f-astrámat(problémamentesen).K.b.három éve olvasom a fórumot,

rengeteget tanultam tőletek az évek során.Köszönöm.

Ezidő alatt sikerült az annakidején fapadosként megvásárolt autóból,egy maganemében majdnem fullos,

(Értem ez alatt:Szevókormány,négy elektromos ablak,elektromos fűthető tükrök.xenon,belső tér átkárpitozása,

ford számmérős műszeregység,központi zár,riasztó,indításgátló,hátsó ajtó falazás,ültetés,optikai átalakítások,

stb.)kocsit összerakni lassacskán fillérekből.

Most jött el az ideje hogy az amúgy tökéletesen üzemelő X16SZ-ből C16SE-t varázsoljak,hogy ne csak szebb,

erősebb is legyen.

Tudom,olvassak vissza!Megtörtént.

Minden klappol,kivitelezhető.De egy dologról sehol sem esett szó.

Mit szól a gyári immobiliser az SE computerhez?

Immo karikát is cserélni kell a hozzá való ECU-val. Na meg a kulcsai sem ártana, átrakni a transzpondert vagy átprogramoztatod valahol, bár ez nem tudom hogyan megoldható, ha a kocsi nem lesz hajlandó beindulni.

Link to comment
Megosztás:

Immo karikát is cserélni kell a hozzá való ECU-val. Na meg a kulcsai sem ártana, átrakni a transzpondert vagy átprogramoztatod valahol, bár ez nem tudom hogyan megoldható, ha a kocsi nem lesz hajlandó beindulni.

Na ettől tartottam.

Tehát,ha jól értelmezem abból az autóból amiből kiszedem az SE cuccokat,mindenestől,vegyem ki az imo karikát is,és

persze a kulcsait is.Illetve a kulcsból a transzpondert.(Úgyis bicskakulcsom van)?

Link to comment
Megosztás:

Na ettől tartottam.

Tehát,ha jól értelmezem abból az autóból amiből kiszedem az SE cuccokat,mindenestől,vegyem ki az imo karikát is,és

persze a kulcsait is.Illetve a kulcsból a transzpondert.(Úgyis bicskakulcsom van)?

Igen, ez a legegyszerűbb megoldás. Bonyolultabb az, hogy el kell vontatni egy helyre, ahol van Tech műszer és az SE ECU-hoz tanítják a jelenlegi kulcsaid. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez a legegyszerűbb megoldás. Bonyolultabb az, hogy el kell vontatni egy helyre, ahol van Tech műszer és az SE ECU-hoz tanítják a jelenlegi kulcsaid. :excl:

Na igen.Szorul a hurok.

Nem egy egyszerű történet ez az SE-sítés.Nem a vele járó meló miatt,mert az nem dráma,

hanem a cuccok beszerzése miatt.

Tényleg az a legjobb,ha egy komplett autóból mojolom ki az alkotóelemeket,csakhát

C16SE!

Nem túl sűrű vendég a bontókban.

Nincs mese, kutatni kell!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.