Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Helló Mindenki!

Az lenne a kérdésem bár tuti már volt róla szó de a Hűtő ventilátor hány foknál kapcsol be? Nekem van ugye a cserés termosztátom csak még a szerelő már 3x lemondta mert nem ért rá, de majd talán ma vagy holnap lesz ideje kicserélni. a lényeg hogy tegnap pl megálltam otthon a mutató szerint 90'C körül volt a vizem. vártam járó motorral kb3-4percet és felment a vizem olyan 96-97-re, már vártam hogy mikor kapcsol be a venti de semmi. bár lehet csak 100-nál kell bekapcsolnia de mintha szeptember közepén amikor még "új" volt az autó mintha olyan 95-96körül bekapcsolt volna úgy hogy járattam hidegen hogy töltsön az aksija egy kicsit. Vagy most mikor kellene bekapcsolnia esetleg hogy tudom tesztelni hogy jó e a venti, tesztelésnél ugye nem akarom megsütni a motort, vagy most a rossz termosztát miatt nem kapcsolt be rendesen? (karton van az elejében valamekkora) vagy ha a hűtőgombánál ha netán az halódott meg van valami csatlakozó amit harövidre zárok akkor legalább tudnám tesztelni hogy jó e a ventim?

Másik kérdésem, valószínű tudom kéne de már nem vagyok benne biztos hogy a hőmérő vagy a jeladó hol van benne mármint a hűtőben van vagy a motorban? Mert jelenleg 2 verzió van az elgondolásomba hogy miért nem kapcsolt be a hűtő ill ahoz képest elég gyorsan felment 98 de lehet 99'C-ra is a mutató szerint. aki tud az segítsen vagy mondjon tippet mert elég gáz lenne ha télen forna fel a vizem! :o

Talán arra nem kaptál választ, hogy hogyan tudod ellenőrizni a ventit. Nos ha nincs kedved "kisérletezni" akkor a kocsid hűtőradiátorába betekert un hőgombárol lehúzod a csatlakozót és ha 2 vezetékes akkor ezeket rövidrezárod persze gyujtás alatt. Ha több vezetékes akkor is egyszerre csak kettőt zárj rövidre (a 3 vezetékesnél 2 féle fordulatot kapcsol a gomba). Egyre figyelj! Ne érjen semmid a lapátok közé mert nagyot üt :D

Link to comment
Megosztás:

Talán arra nem kaptál választ, hogy hogyan tudod ellenőrizni a ventit. Nos ha nincs kedved "kisérletezni" akkor a kocsid hűtőradiátorába betekert un hőgombárol lehúzod a csatlakozót és ha 2 vezetékes akkor ezeket rövidrezárod persze gyujtás alatt. Ha több vezetékes akkor is egyszerre csak kettőt zárj rövidre (a 3 vezetékesnél 2 féle fordulatot kapcsol a gomba). Egyre figyelj! Ne érjen semmid a lapátok közé mert nagyot üt :D

Oké köszi erre gondoltam mert az előző autómba pl így lett kipróbálva, csak nem tudtam hogy ennél is így müxik azt hittem bonyolultabb. Megigérem csak autószerelő jelenlétében, bár inkább majd rábízom. :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!, jó az olajszintem, de alacsony fordulaton mégis pislog kb 1200/perc alatt az olajlámpa. Főleg terhelés alatt, mikor utánfutóval indulok vagy hegyre. Néha pár másodpercig folyamatosan ég is ilyenkor. Mi lehet a gond? C16NZ-ről van szó

Illendő lenne az olajszívó csonkon (a karterben egy inox zuhanyrózsáról van szó) kicserélni az "O" gyűrűket :D jobb esetben.. :o

Link to comment
Megosztás:

Hengerfejben. Nagy merészség nem kell hozzá, hisz a termosztát is csak 107C-nél nyit teljesen. Az óra nem feltétlenül pontos, azért írtam, hogy "óra szerint".... És mert 0km-től nálam van az autó, a termosztát is még gyári és mindig így működött, dugóban araszolva 100 fok körül normális üzemnek számít.

Melyik? Mert nekem az egyvezetékes a szívócsonkban van ,a kétvezetékes a blokkban a venti gombája meg a hűtőben. :o

Akkor vegyek:

Szelepfedél tömítés

Hengerfej tömítés

Kipufogó sor tömítést

Szívósor tömítés

Szelepszár szimm.Hengerfej csavar

Kihagytam valamit?

Van nyóc, akkor nem kő? :D

Link to comment
Megosztás:

Az milyen hibára utal, ha a vízcsövek majdnem forrók, a mutató 90-et pont nem éri el, de a fülkébe csak hideg levegöt nyom a venti? Én arra tippelek,hogy szétugrott volna a bowden a müszerfalban. Termosztát nem lehet, mert a csövek- még a kiegyenlitöhöz menö is- nagyon melegek. Ja, a fütöradiátor csöveit elfelejtettem megnézni...

Link to comment
Megosztás:

A lényeg hogy nem a hűtőben méri a hűtő hőmérsékletét! :o ma termosztát csere végre remélem, még arra van tippem hogy lehet a motorom ugye meleg volt de a hűtő venti meg azért nem kapcsolt be mert a hűtő a rossz termosztát miatt nem volt "olyan" meleg.

Igazából ha a rossz termosztát miatta nem jutna a meleg víz a hűtőbe akkor megfőne a motor nagyon hamar.

Az milyen hibára utal, ha a vízcsövek majdnem forrók, a mutató 90-et pont nem éri el, de a fülkébe csak hideg levegöt nyom a venti? Én arra tippelek,hogy szétugrott volna a bowden a müszerfalban. Termosztát nem lehet, mert a csövek- még a kiegyenlitöhöz menö is- nagyon melegek. Ja, a fütöradiátor csöveit elfelejtettem megnézni...

Nézd meg az anyósoldali lábtérben a bowden végét, nekem egyszer az volt leakadva, nem tudtam melegre állítani.

120385-20101110-oG5LMS.jpg

Link to comment
Megosztás:

A lényeg hogy nem a hűtőben méri a hűtő hőmérsékletét! :o ma termosztát csere végre remélem, még arra van tippem hogy lehet a motorom ugye meleg volt de a hűtő venti meg azért nem kapcsolt be mert a hűtő a rossz termosztát miatt nem volt "olyan" meleg.

Álló helyben a ventillátornak be kell kapcsolnia, ha jó a termosztát, ha nem.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg az anyósoldali lábtérben a bowden végét, nekem egyszer az volt leakadva, nem tudtam melegre állítani.

http://pics.coldline.hu/pics/120385-20101110-oG5LMS.jpg

Szép, megen elöbb kérdeztem, mint kellene...:-/ Szal nem a lábtérnél van a bibi, hanem a tekerönél akadhatott ki a rögzítés, mert egyik irányba megy az a fehér kar, a másikba nem. Majd ha teszem bele az új izzókat, akkor visszarakom, addig is kézzel állítottam a helyére, h.legalább ne fagyoskodjon asszony. Éés mondtam neki, hogy ne tekergesse a kart... :-D

Link to comment
Megosztás:

Télen be sem kapcsol... :D ?

Nem, de a mutató állása alapján nem is indokolt. :o Nincs Pesti dugós araszolás, és a víz 90-körül mozog sacperkábé, ugye pontsan nem tudom, mert jeladót nem cserélte a műszeregység cserekor.

Szép, megen elöbb kérdeztem, mint kellene...:-/ Szal nem a lábtérnél van a bibi, hanem a tekerönél akadhatott ki a rögzítés, mert egyik irányba megy az a fehér kar, a másikba nem. Majd ha teszem bele az új izzókat, akkor visszarakom, addig is kézzel állítottam a helyére, h.legalább ne fagyoskodjon asszony. Éés mondtam neki, hogy ne tekergesse a kart... :-D

Az jó, lehet bontani. :)

Link to comment
Megosztás:

Örömmel tudatom mindenkivel hogy tegnap megtörtént a termosztát cserém! :o

Elképzelhető hogy eredetileg is Wahler volt benne (92'C)? Gondolom a 8 év alatt azért csak megadta magát. az új álló motornál olyan 92körül kapcsol be. úton megyek akkor a mutató folyamatosan 93-94'C körül van, remélem azért ennek nem az a gondja hogy későn nyit! Bár gondolom ennyi pontatlan mérés még belefér a mutatóba. :) mármint most még nem gond de hogy ugye nyáron nem e lesz túl melege. a ventillátorom is működik tesztelve álló helyzetbe első indítás után légtelenítés közben kb 98-99'C nél kapcsolt be igaz 4-5mp-ig utánna még járatva lett akkor hosszabb ideig de legalább működik! Jahh a kartont kivettem az elejéből mert így is tök jó meleg van.

Köszönöm mégegyszer a segítségeket és a tippeket! :D

Link to comment
Megosztás:

Örömmel tudatom mindenkivel hogy tegnap megtörtént a termosztát cserém! :excl:

Elképzelhető hogy eredetileg is Wahler volt benne (92'C)? Gondolom a 8 év alatt azért csak megadta magát. az új álló motornál olyan 92körül kapcsol be. úton megyek akkor a mutató folyamatosan 93-94'C körül van, remélem azért ennek nem az a gondja hogy későn nyit! Bár gondolom ennyi pontatlan mérés még belefér a mutatóba. :lol: mármint most még nem gond de hogy ugye nyáron nem e lesz túl melege. a ventillátorom is működik tesztelve álló helyzetbe első indítás után légtelenítés közben kb 98-99'C nél kapcsolt be igaz 4-5mp-ig utánna még járatva lett akkor hosszabb ideig de legalább működik! Jahh a kartont kivettem az elejéből mert így is tök jó meleg van.

Köszönöm mégegyszer a segítségeket és a tippeket! :(

Nem gond nekem is így viselkedett egy hónapig aztán beállt a normális 90-92 'C-ra

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés csak hogy tiszta legyen számomra. a régi termosztátom úgy vettem észre hogy előbb nyitott legalább 1 km-errel mert ugye minden nap ugyan azon az útvonalon megyek. Nem fogom visszacserélni a rosszra nem azért kérdezem csak most amíg nem nyit a termosztát addig a mutató se mutat semmit? mert ugye a motorba van a "hőmérő" de most egy rossz termosztátnál ami nem nyit azon 10-15perc múlva se lesz semmi hőmérséklet mutatás és lehet a motor viszont már tök meleg? Mármint így meg is lehetne sütni?

Még egy dolog amíg a termosztát ugye nem nyit addig ne is nagyon menjek vele 90-el lakotterületen kívül (lakotterületen bellül előtte kb 2km-er)? vagy ennyire azért nem kell rá vigyázni?:excl: :(

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés csak hogy tiszta legyen számomra. a régi termosztátom úgy vettem észre hogy előbb nyitott legalább 1 km-errel mert ugye minden nap ugyan azon az útvonalon megyek. Nem fogom visszacserélni a rosszra nem azért kérdezem csak most amíg nem nyit a termosztát addig a mutató se mutat semmit? mert ugye a motorba van a "hőmérő" de most egy rossz termosztátnál ami nem nyit azon 10-15perc múlva se lesz semmi hőmérséklet mutatás és lehet a motor viszont már tök meleg? Mármint így meg is lehetne sütni?

Még egy dolog amíg a termosztát ugye nem nyit addig ne is nagyon menjek vele 90-el lakotterületen kívül (lakotterületen bellül előtte kb 2km-er)? vagy ennyire azért nem kell rá vigyázni?:excl: :lol:

A hőmérő a motor vízkörét méri, tehát a termosztátod, ha nyitva van, ha csukva van, a mérést nem befolyásolja, csak a mért értéket. A termosztát azé' van, hogy csak akkor kapcsolja be a vízkörbe a hűtőt, amikor szükség van rá, mert ha állandóan nyitva van, akkor szerencsétlen sose melegszik be rendesen, maximum dugóban állva nyáron. Amikor a termosztát kinyitott, akkor azt látod a mutatón, hogy visszaesik a mutatott hőmérséklet. A rossz termosztát miatt, nem elmelegedni szokott a motor, hanem kihűlni, mert akkor is hűtik az agyát, amikor nem kéne. Jah és mehetsz vele 90-el, csak ne 2-eben :lol: (óvatosan gyorsítva, nem kinyomva szemét) :(

Link to comment
Megosztás:

Ahha szóval ha nem nyit a termosztát akkor is mutatja a hőmérsékletet. Csak ugye nekem az a furcsa hogy a régivel ami elvileg túl korány nyitott hamarabb megmozdult nulláról a hőmérséklete. Nahh de mindegy is ki lett cserélve jól müxik meg ahoz képest visszább kell csavarnom a pirosról mert úgy nyomja most a meleget, pedig 1 max 2-esen megy a venti is. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.