Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

De néha kigyullad a sárga lámpa, és kivillogja a 35-ös hibakódot, ami alapjárati motor hiba, de hiába rakok bele új motort, azzal sem megy a kocsi, használhatatlan!

Azt hiszem van egy olyan trükk, hogy összezárod a megfelelő kapcsokat a diagcsatin, ráadod a gyújtást és akkor az alapjárati motor kúpja egyfolytában ki-be mozog. Ha jól tévedek persze. De van egy olyan teszt is, hogy járó motornál figyelik a motort az ECU-n keresztül, hogy mi hogy működik, nem tudom hogy hívják perpill. Szóval a Tech2-vel nézik, hogy micsinál az ECU meg hol milyen feszültségek vannak, stb.

Viszont van egy olyan merész elképzelésem, hogy cserélni kéne ECU-t próbaképp, mert azért az új alapjáratira is anyázik, az furcsa. Esetleg az injektor miatt nem tudja belőni a dolgokat az ECU és ezért problémázik a léptetőmotorra... ^_^

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem van egy olyan trükk, hogy összezárod a megfelelő kapcsokat a diagcsatin, ráadod a gyújtást és akkor az alapjárati motor kúpja egyfolytában ki-be mozog. Ha jól tévedek persze. De van egy olyan teszt is, hogy járó motornál figyelik a motort az ECU-n keresztül, hogy mi hogy működik, nem tudom hogy hívják perpill. Szóval a Tech2-vel nézik, hogy micsinál az ECU meg hol milyen feszültségek vannak, stb.

Viszont van egy olyan merész elképzelésem, hogy cserélni kéne ECU-t próbaképp, mert azért az új alapjáratira is anyázik, az furcsa. Esetleg az injektor miatt nem tudja belőni a dolgokat az ECU és ezért problémázik a léptetőmotorra... ^_^

Amit te mondasz, az a hibakiolvasás, amikor összezárod a diagnosztikai csatlakozót és gyújtást adsz neki, akkor kivillogja a hibakódot, és lehet hallani, hogy tornáztatja az alapjárati motort közben!

Ez az ecu hol található, és pontosan mi a szerepe, ez volna a computer?

Az én C12NZ motoromon van ilyen kipufogógáz visszavezető szelep?

Link to comment
Megosztás:

Amit te mondasz, az a hibakiolvasás, amikor összezárod a diagnosztikai csatlakozót és gyújtást adsz neki, akkor kivillogja a hibakódot, és lehet hallani, hogy tornáztatja az alapjárati motort közben!

Ez az ecu hol található, és pontosan mi a szerepe, ez volna a computer?

Az én C12NZ motoromon van ilyen kipufogógáz visszavezető szelep?

Tudom, hogy hívják csak nem voltam benne biztos, hogy valóban mozgatja az alapjáratit.

Igen, az ECU a motorvezérlő kis kompjúter. Astrákban a jobb küszöbb mögött a kesztyűtartó alatt található ez.

Link to comment
Megosztás:

helo srácok! egy x14xe 1.4 16V-s motorrol van szó.

a mestereket kérdezném olyan ügyben hogy az astrákban hogy van ki alakitva a benzin útja? a tankom alján középen látom az acpumpát amiböl kijön egy csö és megy a mocihoz, illetve egy másik csö jön a mocitól amin a benzinszürö van és ez megy rá a tankra ezenkivül még vannak más csövek is de azokat hagyjuk, az elsö 2 csö amit irtam a fontos. én ugy tudtam hogy amelyik csö az ac pumpába megy azon jön ki a benya a mocihoz és a másik a visszafolyó amin a benyaszürö van és visszavezeti a felesleget a tankba. de ahogy jobban megnéztem szerintem pont forditva van, az ac-ra megy a visszafolyó és a benyaszürös csövön keresztül jut a tanktol a mociba. egyik kérdésem hogy ez igy van? a másik meg hogy levettem a benyacsövet (benzinszürös) a mocirol meghajtottam az ac-t és megnéztem mennyi benyát szállit 1 perc alatt, nekem kb 2liter/perc ez megfelelö mennyiség? ja és olyat csinált hogy kb fél percig rendesen jött sugárba utána kicsit köpködve kezdett jönni folyamatosan, mintha mindjárt kifogyna a nyál a tankból pedig volt benne vagy 10liter. ez mitöl lehetett? lehet hogy meghal az ac-m? meg hogy miért van az hogyha leállitom a mocit és benyomom az injektorhidon a szelepet ahol nyomást lehet mérni egy csepp benya nem jön ki csak ha jár a moci. azt sejtem hogy elejti a nyomást rögtön, nincs ami megtartsa de ez normális igy mert nekem nem kapcsol az acpumpa relém gyújtáskor csak öninditozáskor, igy szoktak gondjaim lenni inditáskor mert sokára épül fel a nyomás. nem kéne nyomástartó szelepnek lennie valahol hogy ne ejtse el a nyomást ha áll a moci?

Link to comment
Megosztás:

helo srácok! egy x14xe 1.4 16V-s motorrol van szó.

a mestereket kérdezném olyan ügyben hogy az astrákban hogy van ki alakitva a benzin útja? a tankom alján középen látom az acpumpát amiböl kijön egy csö és megy a mocihoz, illetve egy másik csö jön a mocitól amin a benzinszürö van és ez megy rá a tankra ezenkivül még vannak más csövek is de azokat hagyjuk, az elsö 2 csö amit irtam a fontos. én ugy tudtam hogy amelyik csö az ac pumpába megy azon jön ki a benya a mocihoz és a másik a visszafolyó amin a benyaszürö van és visszavezeti a felesleget a tankba. de ahogy jobban megnéztem szerintem pont forditva van, az ac-ra megy a visszafolyó és a benyaszürös csövön keresztül jut a tanktol a mociba. egyik kérdésem hogy ez igy van? a másik meg hogy levettem a benyacsövet (benzinszürös) a mocirol meghajtottam az ac-t és megnéztem mennyi benyát szállit 1 perc alatt, nekem kb 2liter/perc ez megfelelö mennyiség? ja és olyat csinált hogy kb fél percig rendesen jött sugárba utána kicsit köpködve kezdett jönni folyamatosan, mintha mindjárt kifogyna a nyál a tankból pedig volt benne vagy 10liter. ez mitöl lehetett? lehet hogy meghal az ac-m? meg hogy miért van az hogyha leállitom a mocit és benyomom az injektorhidon a szelepet ahol nyomást lehet mérni egy csepp benya nem jön ki csak ha jár a moci. azt sejtem hogy elejti a nyomást rögtön, nincs ami megtartsa de ez normális igy mert nekem nem kapcsol az acpumpa relém gyújtáskor csak öninditozáskor, igy szoktak gondjaim lenni inditáskor mert sokára épül fel a nyomás. nem kéne nyomástartó szelepnek lennie valahol hogy ne ejtse el a nyomást ha áll a moci?

Igen, így van.

Igen, megfelelő.

Valószínűleg a visszafolyó benzin hiánya miatt fordult elő a mérés alatt.

Sajna ez így van.

ja és még annyi hogy 3bar-os az ac-pumpa ezen a tipuson

Így van.

Mérj üa. nyomást alapjáraton. A rendszernyomás (szabályozatlan nyomás a vákuumcső levételénél) kb. 3bar +/- 0,2bar. A szabályozott nyomás (visszadugott csővel) 2,5bar +/- 0,2bar. Figyeld azt is, hogy milyen gyorsan épül fel a nyomás és hogy meddig marad meg.

Link to comment
Megosztás:

szaisztok nemrég írtam hogy néha leáll a motor meg hogy a fordulatszám mászkál. na arra jöttem rá hogyha negyedtől feljebb van az üzemanyagszint akkor nincs semmi probléma. 1500 km-tert nyomtam le probléma nélkül

mi lehet a gond?

Milyen motor van benne? benya, dízel?

Aláírásba betehetnéd! (vezérlőpult / aláírás szerkesztése menüpontban!)

Link to comment
Megosztás:

szaisztok nemrég írtam hogy néha leáll a motor meg hogy a fordulatszám mászkál. na arra jöttem rá hogyha negyedtől feljebb van az üzemanyagszint akkor nincs semmi probléma. 1500 km-tert nyomtam le probléma nélkül

mi lehet a gond?

Ja,jó lenne tudni,hogy milyen motor.Nálam AC pumpa csere segített. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Ja,jó lenne tudni,hogy milyen motor.Nálam AC pumpa csere segített. :D

Nekem meg a tankolás segít ^_^ , ha negyed körül van a szint.... (ac nincs, de ha hosszabb emelkedő van, akkor van, hogy elejti a gázolajat! :D (roppant idegesítő ám (főleg a tudat, hogy lapos részen még mennék vele minimum 200 km-t, és mégis fulladozik! :D )

Link to comment
Megosztás:

Hello!

NZ-SE átalakításban vagyok, minden meg van hozzá, HF felújítva, vezérműtengelyt az NZ-ből kapja. Már csak az AC és a jeladós sima szíjas főtengely tárcsa hiányzik.

A kipufogóval mi a helyzet? Átnéztem angol fórumokat, ahol azt írják, hogy a régi leömlőt kell vissza rakni és akkor nem kell a csövekkel bíbelődni. Az NZ leömlő 4-1-es az SE meg 4-2-1-es a teljesítményből mennyit vesz el, ha a régit teszem fel? Bontottat még nem találtam, az új meg 30 körül van!

Sima szíjas tárcsája nincs valakinek eladó? Bontott AC-nak mennyi a reális ára?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hello!

NZ-SE átalakításban vagyok, minden meg van hozzá, HF felújítva, vezérműtengelyt az NZ-ből kapja. Már csak az AC és a jeladós sima szíjas főtengely tárcsa hiányzik.

A kipufogóval mi a helyzet? Átnéztem angol fórumokat, ahol azt írják, hogy a régi leömlőt kell vissza rakni és akkor nem kell a csövekkel bíbelődni. Az NZ leömlő 4-1-es az SE meg 4-2-1-es a teljesítményből mennyit vesz el, ha a régit teszem fel? Bontottat még nem találtam, az új meg 30 körül van!

Sima szíjas tárcsája nincs valakinek eladó? Bontott AC-nak mennyi a reális ára?

Köszi

A kipuff visszamegy, ugyan olyan a leömlő. Én egy 10esért vettem most act, komplettet, ahogy kiveszik a tankból.

Tárcsáról nem tudok nyilatkozni, mert nekem nem nzből lett.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Kicsit el voltam ,vagyok havazva ezért rég jártam erre. Lefalaztam az AGR szelepet ,azóta nem világít a sárga lámpa. Viszont túl vagyok 2 doboz injector tisztítón, de a reggeli nehez indítás még mindíg meg van. 2-3 indításra indul be. Észrevettem még valamit,ami néha durvábban jön elő,néha kevésbe. Gázadásra megtorpan a kocsi ,és nehezen akar gyorsulni. Mi lehet a gond? Lambdaszonda? Vagy rossz az egész injector?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meleg motornál ingadozik az alapjárat (C16NZ) és ku.va nehézkesen indul a gép, esetenként lemegy a fordulatszám 5-600 környékére is, olyan mintha le akarna állni. Sokmindent kicsereberéltem már, kérdés, hogy esetleges szelepállítás szükségeltetik-e, segíthet-e? (me má nem tom mihez nyúlni(()

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meleg motornál ingadozik az alapjárat (C16NZ) és ku.va nehézkesen indul a gép, esetenként lemegy a fordulatszám 5-600 környékére is, olyan mintha le akarna állni. Sokmindent kicsereberéltem már, kérdés, hogy esetleges szelepállítás szükségeltetik-e, segíthet-e? (me má nem tom mihez nyúlni(()

Köszi!

Szelepet nem tudsz állítani, alapjárati léptetőmotor és a fészke ki lett takarítva?

Link to comment
Megosztás:

Kösz a kép az segítene ^_^ Ahogy elnéztem az elosztót 10es csavarok fogják, alul meg kábeleg jönnek ki. Nézem majd akkor a motor totyikot thx!

Konkrétan mire gondosz, mint elosztó?

411803.jpg

Ez az elolsztó, ezt két fül fogja. Ha 10-es csavar fogja, akkor te a gyujtótekercsre gondolsz, az akku sarkánál, a kerékdobra felfogatva nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.