Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Koszi, ha lehet inkabb epito jellegu hozzaszolast is varnek, nem csak egy korlatozottan bunko moderatortol. :rolleyes:

Szervizbe mar volt parszor, forditva szereltek ossze a hatso feket, uzemanyagtartalyt 3x csereltek mire rajottek hogy nem levegozik azert szivja ossze mindig, stb. es egyszer sem jartak el megfeleloen...Leginkabb a forumnak kosoznhetoen sikerult megoldast talalni a problemakra.

3 kulonobozo szervizbe is hordtam...inkabb nem meselek rola. Szoval azt hiszem nem art kb. tisztaban lenni a dolgokkal, en igyekszem megismerni az automat amennyire lehet. Ezert is vagyok olvasoja a forumnak es nem ertem rogton az elejen miert feltetelezted hogy olvasas nelkul, utanajaras nelkul kerdeztem. Pedig en igyekszek.

Hibas, dadogo motor foleg alapjaraton es romlott a helyzet az elmult fel evben, gyertyak, gyujtastrafo (DIS modul) probacserevel nem oldodott meg. Valami muszerrel mertek a 4. henger gyertyakabelet es az kihagyott(muszer lampaja villogott, de csak megfogta a muszer kabelevel a gyertyakabelt), de ez mit jelent? Tenyleg szikrat nem dob mindig vagy attol lehet hogy az uzemanyag ellatas vagy levego vonalon dugulas is okozhat ilyet?

Na de a meromuszer szerint gyujtas gond...

A hangja is morgosabb az autonak az utobbi fel evben es a kasznit is mozgatja alapjaraton a kihagyo 4. henger miatt. ;)

udv.

Nem kell rögtön lebunkózni embereket. Azért írta azt, amit írt, mert gondolom az eddigi hozzászólásaid alapján az derült ki, hogy nem biztos, hogy otthon vagy ezekben a dolgokban. Mindegy.

Ez a villogós műszer nem más, mint a gyújtásvizsgáló stroboszkóp és nem csak a 4. hengert vizsgálja. Ezzel csak azt ellenőrzik, hogy a gyújtás időpontja megfelelő-e.

Alapjárati motor tisztítással próbálkoztál már?

Link to comment
Megosztás:

Biviel!

Szerintem a legjobban azzal jársz,ha ennyire nem vágod mi és hol is van a motortérben,ha elviszed ide a gépsast. :rolleyes:

Ismered a viccet,

székely: hadd asszony, csak kérdezzen a gyerek, úgy tanul...

Biviel: csak bátran olvasgass, nagy kárt ezeken nem tudsz csinálni, nemrég én is szerelőhöz vittem meg egy szimpla elosztócseréhez, van amit még nem merek szétszedni,

de az előgyújtást azt hang alapján állítottam be az elosztón, tekergettem oszt annyi- majd megy a villmosságishoz ő utánállít

legyél ott, mond azt hogy megvárod, és itt meg olvasgass legyél aktív tagja a közösségnek. Majd te is fogsz még lakatolni.

hát benyatank háromszorra, ez extrém.....3 kuka tank????

Nem cuppant a sapka amikor levetted? onnan már látszik hogy a patron esetleg valamelyik üzemanyagcső nem átjárható, az már a szerelőknél is gáz hogy

hát majd jobb lesz, főlweg ha óvatosan tankolja 2-3 alkalommal az ember utána meg izomból lehet tele is.

OFF:

Én is kérdeznék/tem, csak hogyan kapjak választ, talán írjam a hülye kérdéseimet egy másik topicba.

A kartergáz aaz szigorúan motor,

a dekli az olaj is meg váltó is, meg picit egyéb csevegés

Na megyek szerelni........(asszony meg mondja, mész a másik szerelmedhez, az első elől......)

Link to comment
Megosztás:

Nem kell rögtön lebunkózni embereket. Azért írta azt, amit írt, mert gondolom az eddigi hozzászólásaid alapján az derült ki, hogy nem biztos, hogy otthon vagy ezekben a dolgokban. Mindegy.

Ez a villogós műszer nem más, mint a gyújtásvizsgáló stroboszkóp és nem csak a 4. hengert vizsgálja. Ezzel csak azt ellenőrzik, hogy a gyújtás időpontja megfelelő-e.

Alapjárati motor tisztítással próbálkoztál már?

Szia!

nem szántam sértésnek a bunkózást, ő maga írta a személyes adatai között magáról hogy "Korlátozottan bunkó :rolleyes:" ezért írtam csak. Elnézést ha ezzel így utólag csakugyan sértő volt megfogalmazásom!

Nekem a műszerrel egyenként nézték a gyujtogyertyak kabeleire rahelyezve egy csatlakozot a kabelre. 1-3-as hengerekig szepen ment minden, utemesen. A 4.iknel viszont lathatoan kihagyott a villanas eleg rendesen, azaz szivbajosan villogott a muszer lampaja.

Tehat szerinted alapjarati is okozhatja a dolgot? De azt nem ertem hogy miert rossz az utem a gyertyakabelen es miert csak a 4. hengernel? Az alapjaratibol meno jel az ECUba megy vissza, nem csak vezerel szimplan? Es az ECU rossz jelet kuld a gyertyaknak es csak a 4.nek?

Orulnek ha az alapjarati lenne tomodve. Azt hogy tudom kiszerelni es hol van? Igen, keresem a valaszt a forumon... Kicsit alátámasztja amit mondtál az hogy az EGR csere utan picit javult a motor alapjarata, a regi nagyon koszos volt.

Köszönöm segítségedet!

Udv.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

nem szántam sértésnek a bunkózást, ő maga írta a személyes adatai között magáról hogy "Korlátozottan bunkó :rolleyes: " ezért írtam csak. Elnézést ha ezzel így utólag csakugyan sértő volt megfogalmazásom!

Nekem a műszerrel egyenként nézték a gyujtogyertyak kabeleire rahelyezve egy csatlakozot a kabelre. 1-3-as hengerekig szepen ment minden, utemesen. A 4.iknel viszont lathatoan kihagyott a villanas eleg rendesen, azaz szivbajosan villogott a muszer lampaja.

Tehat szerinted alapjarati is okozhatja a dolgot? De azt nem ertem hogy miert rossz az utem a gyertyakabelen es miert csak a 4. hengernel? Az alapjaratibol meno jel az ECUba megy vissza, nem csak vezerel szimplan? Es az ECU rossz jelet kuld a gyertyaknak es csak a 4.nek?

Orulnek ha az alapjarati lenne tomodve. Azt hogy tudom kiszerelni es hol van? Igen, keresem a valaszt a forumon... Kicsit alátámasztja amit mondtál az hogy az EGR csere utan picit javult a motor alapjarata, a regi nagyon koszos volt.

Köszönöm segítségedet!

Udv.

Érdemes lenne megpróbálni, hogy alapjáraton lehúzod a szerinted hibázó henger gyertyájáról a kábelt. Elvileg 3 hengerrel is viszonylag szépen kellene járnia a motornak.

Tehát ha lehúzott gyertyakábellel szépen jár, akkor biztosan nem alapjárati motor, hanem a hibázó henger gyújtása a ludas. Mivel a DIS egység 2-2 hengerre osztva gyújt, ezért 1 henger gyújtáshibáját nem "kenném" rá. Esetleg próbálj meg gyertyakábelt kölcsönkérni és megpróbálni. Lehet, hogy az úz át...vagy ilyesmi. Esetleg mérd ki multiméterrel a gyertyakábelek ellenállását.

Link to comment
Megosztás:

Érdemes lenne megpróbálni, hogy alapjáraton lehúzod a szerinted hibázó henger gyertyájáról a kábelt. Elvileg 3 hengerrel is viszonylag szépen kellene járnia a motornak.

Tehát ha lehúzott gyertyakábellel szépen jár, akkor biztosan nem alapjárati motor, hanem a hibázó henger gyújtása a ludas. Mivel a DIS egység 2-2 hengerre osztva gyújt, ezért 1 henger gyújtáshibáját nem "kenném" rá. Esetleg próbálj meg gyertyakábelt kölcsönkérni és megpróbálni. Lehet, hogy az úz át...vagy ilyesmi. Esetleg mérd ki multiméterrel a gyertyakábelek ellenállását.

köszi a segítséget, kipróbálom amit írtál...

A gyujtástrafó az a DIS modul amúgy ennél a motornál? Gyertyakábelek belőle jönnek ki, fekete műanyag, bordás. Ez amolyan integrált gyújtás modul, amiben "minden benne van"?

Gyújtásnak msá hibalehetősége lehet esetleg szerinted? Gyujtástrafó az is ebben van benne, stb.?

Kabeleket is lecseréltem egy probara es nem valtozott semmi sajnos... Egyedul amikor az EGR szelepet lecsereltem a regi nagoyn koszos volt, akkor kicsit javult...

Koszi!

Link to comment
Megosztás:

köszi a segítséget, kipróbálom amit írtál...

A gyujtástrafó az a DIS modul amúgy ennél a motornál? Gyertyakábelek belőle jönnek ki, fekete műanyag, bordás. Ez amolyan integrált gyújtás modul, amiben "minden benne van"?

Gyújtásnak msá hibalehetősége lehet esetleg szerinted? Gyujtástrafó az is ebben van benne, stb.?

Kabeleket is lecseréltem egy probara es nem valtozott semmi sajnos... Egyedul amikor az EGR szelepet lecsereltem a regi nagoyn koszos volt, akkor kicsit javult...

Koszi!

Igen.

Igen.

Próbálj meg csak a 4-es henger kábele helyett egy másikat szerezni kölcsönbe.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Csütörtökön néztem az olajszintet és láttam, hogy a hűtő felső vízcsöve kicsit ki van repedve és könnyes. Gyorsan vettem egyet az Unixnál- ott van az ovi mellett... 2800 pénz volt... :rolleyes: Csak lestem... Nem volt egy kicsit drága? Holnap cserélem és ehhez egy kérdés: kell utána légteleníteni, vagy elég csak a hiányzó mennyiséget pótolni?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a felvilágosítást! :rolleyes: Egyébként ezt is nézték már, de nem találtak benne hibát. Kipróbáltam BREKEKE tippjét is, de sajnos nem javult. Köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget! Valószínű tényleg ECU csere.

Mielőtt kicseréled az ECU-t, azért megnézhetnéd, hogy kitakarították-e az alapjárati moci kúpjának a helyét!

Amit leírtam az ideig-óráig segíteni szokott. Azért kell lehúzni a csatit, hogy a kúp kint maradjon amikor leállítod az autót és mikor ismét ráadod a gyújtást megint előre tolja, tehát teljesen lezár. Utána ezt az ECU korrigálja néhány mp múlva.

Ha nem tiszta a helye azon tud annyi falsot szívni mellette, hogy fenn maradjon az alapjárat...

Próbáltad már kiszedett alapjáratinál nézni, hogy egyáltalán működik-e? Ráadod a gyújtást kitolja a végét, leveszed behúzza.

Lehet, hogy csak valami kontakt hiba a kábelezésben....

Link to comment
Megosztás:

Igen.

Igen.

Próbálj meg csak a 4-es henger kábele helyett egy másikat szerezni kölcsönbe.

Kábeleket és teljes DIS modult is cseréltem próbára és nem változott semmi sajnos... ugyanugy rakoncátlankodott, főleg alapjáraton volt érezhető . Amugy vezetés közben nem vettem észre hogy jelentősebben gyengébb volna. szóval működik a 4. henger, de lehet kicsit azért gyengébben mint szokott. Alapjáraton viszont meglehetősen dadog szegényke.

Vsizont ha leveszem a 4. hengerről működés közben a kabelt, akkor ha 3 hegnerrel egyenletesebb lesz akkor nem alapjárati, nem üzemanyag/levegő ellátási probléma, ez kimondható így vagy ez sem biztos szerintetek?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Kábeleket és teljes DIS modult is cseréltem próbára és nem változott semmi sajnos... ugyanugy rakoncátlankodott, főleg alapjáraton volt érezhető . Amugy vezetés közben nem vettem észre hogy jelentősebben gyengébb volna. szóval működik a 4. henger, de lehet kicsit azért gyengébben mint szokott. Alapjáraton viszont meglehetősen dadog szegényke.

Vsizont ha leveszem a 4. hengerről működés közben a kabelt, akkor ha 3 hegnerrel egyenletesebb lesz akkor nem alapjárati, nem üzemanyag/levegő ellátási probléma, ez kimondható így vagy ez sem biztos szerintetek?

köszi!

Nálam akkor volt ilyen mikor a fékrásegítőnél az egyik kis cső lejött róla! :rolleyes: Úgy remegtette kormány meg pufogott mint egy trabi.

Link to comment
Megosztás:

Vsizont ha leveszem a 4. hengerről működés közben a kabelt, akkor ha 3 hegnerrel egyenletesebb lesz akkor nem alapjárati, nem üzemanyag/levegő ellátási probléma, ez kimondható így vagy ez sem biztos szerintetek?

köszi!

Szerintem kimondható. Bár nem lesz egyenletesebb a járás, hanem inkább nem változik, nem lessz rosszabb, ha a hibás hengerről leveszed a gyujtást. Akkor viszont tényleg gyujtás gond, vagy esetleg szelep-gyűrű probléma annál a hengernél.

Link to comment
Megosztás:

Nálam akkor volt ilyen mikor a fékrásegítőnél az egyik kis cső lejött róla! :rolleyes: Úgy remegtette kormány meg pufogott mint egy trabi.

Ez nem csinalja olyan durvan, de ki tudja... Az a kis cso honnan hova megy? fekrasegito az a nagy fekete korong alakunal?

Koszi!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem kimondható. Bár nem lesz egyenletesebb a járás, hanem inkább nem változik, nem lessz rosszabb, ha a hibás hengerről leveszed a gyujtást. Akkor viszont tényleg gyujtás gond, vagy esetleg szelep-gyűrű probléma annál a hengernél.

És itt jön a kérdés ami még mindig nem hagy nyugodni... Mérőműszerrel látszott hogy a 4. gyertya nem ad megfelelő időnként szikrát (véletlenszerűen ad), ha szelep-gyűrű probléma annál a hengernél, akkor a mérőműszeren az adott kábelen azt nem lehetett volna érzékleni, vagy mégis? A mérőműszer csak azt nézi, hogy ment-e a feszültség a gyertya felé, vagy magát a gyertyán történő kisülést méri?

Ha esetleg üzemanyag adagolási probléma pl. tul sok benzin, stb. és amiatt nem robbant jól a szikra, akkor azt a kábelen a mérőműszeren látni lehet, azaz eredményezhet a mérőműszeren véletlenszerű villogást?

1. Azt próbálom megtudni, hogy a műszerrel a 4. henger kábelt amikor működés közben mérték mutatta hogy a gyertya mikor sült el, vagy azt mutatta hogy jön-e feszültség a DIS modultól az adott pillanatban?

2. Brekeke 1-2 nappal ezelőtti hozzászólásában javasolta valakinek, hogy az alapjáratiról motor működés közben huzza le a csatit (meleg motornál), majd utána motor eloltás majd csatit visszakötve motor ujrainditas utani idoben vizsgalva a mukodest megallapitando valami. Ez nem vilagos, ez pl. nekem is segithet valamit feltarni? pl. ha a mukodes az inditas utani pillanatokban jonak bizonyul akkor nekem is agysebeszetre kell mennem (ECU)? :rolleyes:

3. x16xel-nel hol van az alapjarati motor? esetleg az egr szelep korul?(azt mar vettem ki parszor) Van esetleg egy kepe valakinek errol amotorrol hogy mi hol van akar angol nyelvu azt megkoszonnem, nekem csak igen rossz minosegben volt ilyenem.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Érdemes lenne megpróbálni, hogy alapjáraton lehúzod a szerinted hibázó henger gyertyájáról a kábelt. Elvileg 3 hengerrel is viszonylag szépen kellene járnia a motornak.

Tehát ha lehúzott gyertyakábellel szépen jár, akkor biztosan nem alapjárati motor, hanem a hibázó henger gyújtása a ludas. Mivel a DIS egység 2-2 hengerre osztva gyújt, ezért 1 henger gyújtáshibáját nem "kenném" rá. Esetleg próbálj meg gyertyakábelt kölcsönkérni és megpróbálni. Lehet, hogy az úz át...vagy ilyesmi. Esetleg mérd ki multiméterrel a gyertyakábelek ellenállását.

sötétben gyújtson rá, aztán figyeljen van e áthúzás valahol. Mint nálam, hol áthúz, hol nem. J0hnny javaslata nekem nem volt rossz, de nem vagyok úgy mint sokan.

PÉNZ.

Mekkora a sollwert/mindeswert érték a kábeleknél? Na meg mivel mérsz megaOhmot?

Link to comment
Megosztás:

...

Jut eszembe, mekkora a normális kartergáz mennyiség? Hogyan lehet ezt laikus szemmel mérni?

A másik kérdésem, hogy a főtengely szimmering cserénél a váltót is le kell venni? (Ha nem a vezérlésoldalon ereszt...)

A karter oldalánál van egy ilyen négycsavaros kis teknő, ami a lendkereket védi, mitől fogok rájönni , hogy honnan ereszt, meg mennyire.

A deklitömítés pont ezen oldalánál lóg, csöpög a fáradó olajam.

Az okosok a kartergáz mennyiségét általában a motor által beszívott levegő százalékában adják meg. Ez egy nagyon ritka és igazán semmit mondó adat!

A lényeg, hogy a kartergáz egy motornál olyan sajátos adat, mint az olajfogyasztás. A mennyiségét leginkább úgy lehet véleményezni, hogy több hasonló korú és állapotú típusazonos motornál megnézed (mondjuk egy találkozó alkalmával) és hasonlítod a tiédhez. Amíg nem okoz gondot (pl. túl sokszor kell takarítani az injektorházat és az alapjáratit, vagy nagyon lerontja az emissziót), addig nem kell vele foglalkozni. Ha még is, akkor vagy motorfelújítás, mert megérett rá, vagy kartergáz szűrés, lecsapatás, vagy egyéb mókolások - ez kis költségvetésből kihozható.

Az olajszivárgásnál pedig pontosan meg kell határozni a helyet (aláfekvés, zseblámpa, ha kell bontás, hogy egyértelműen meg lehessen határozni honnan folyik a lé).

Hátsó főtengely szimering cserénél én levettem a váltót.

Link to comment
Megosztás:

Először is gyertyát cserélnék,gyárira.

Nekem sok problémát megoldott múlthéten,pedig csak 30EKm volt benne.

Gyertyakábelt még tavaly cseréltem,5EFt volt a 4db spanyol utángyári.

Ha minden probléma marad még ekkor is én még két dolgot néznék meg.

-injektorok kitakarítása ultrahangos tisztítóval,lehet a 4-esben csak "hugyozik" a fej és nem porlaszt

-sűrítési végnyomás mérése a hengerekben

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom.Én ültem twingóban,szerintem meg az egy hányás.Beltérről inkább nem nyilatkoznék és a dácsia motor is elég röhejes.

Tény,hogy jobban megy,mivel kisebb kasztni,rövidebb kiosztású váltó,igazi városi/női kocsinak készült.

Sosem értem az olyan embereket,akik 60lótól csodát várnak.

Mit vártatok?Meleg hógolyót? ;)

Miért nem vettél erősebbet?

Alkatrész árakról meg ne nyissunk vitát,bőven tudnék ellenpéldát hozni,akár más,német ipar gyöngyeiről is beszélünk.

Ellenben a további hasonló témájú beszélgetést inkább az egyéb topikban folytassuk. :D

J0hnny inkább ne folytassuk:)

Jó a gép:o)

Dani és Dávid összerakták Törökbálinton.

Köszönöm hogy belinkelted az elérhetésüket....

C14nz ez van ezt kell szeretni.

Köszi a rengeteg segítséget :rolleyes:)

Link to comment
Megosztás:

J0hnny inkább ne folytassuk:)

Jó a gép:o)

Dani és Dávid összerakták Törökbálinton.

Köszönöm hogy belinkelted az elérhetésüket....

C14nz ez van ezt kell szeretni.

Köszi a rengeteg segítséget

Látod?

Ezt mondtam!

Danit nyugodt szívvel merem ajánlani,tényleg lelkiismeretes és nem dolgozik drágán.

Örülök,hogy segíthettem ennyivel is! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Először is gyertyát cserélnék,gyárira.

Nekem sok problémát megoldott múlthéten,pedig csak 30EKm volt benne.

Gyertyakábelt még tavaly cseréltem,5EFt volt a 4db spanyol utángyári.

Ha minden probléma marad még ekkor is én még két dolgot néznék meg.

-injektrokot kitakarítása ultrahangos tisztítóval,lehet a 4-esben csak "hugyozik" a fej és nem porlaszt

-sűrítési végnyomás mérése a hengerekben

Szia!

tudtommal gyári gyertyáim vannak (bosch). 20 000-kent cserelek gyertyat.

-injektortok vagy injektorok? takaritasat javasoltad? ha csak hugyozik a fej ahogy irtad azt a kabelen merve ugyanazt a hibas, utemtelen villogast produkalna? Nem stimmel nekem az a a meromuszer, tehat azzal a merovel nem lehet biztosra allitani hogy valoban a DISbol jon a rossz jel vagy a hengerben tortenik valami amiert nem sul el a gyertya...?

- nyomasmeres hengerekben, remelem nem ez a baja.

koszi!

Link to comment
Megosztás:

Ne ragadj le a stroboszkópnál!

Az egy lámpa, ami felvillan, amikor az adott kábelen az áram áthalad. Számodra azt jelzi, hogy hol a hiba, de nem mondja meg mi hibás.

A 4. hengernél nem kóser valami, ezt sajnos több egymástól függetlenül végrehajtott vizsgálattal lehet kideríteni.

Egyszerre csak 1 dolgot nézz meg, úgy biztosabb a hiba meglelése.

Sok szerencsét!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

tudtommal gyári gyertyáim vannak (bosch). 20 000-kent cserelek gyertyat.

-injektortok vagy injektorok? takaritasat javasoltad? ha csak hugyozik a fej ahogy irtad azt a kabelen merve ugyanazt a hibas, utemtelen villogast produkalna? Nem stimmel nekem az a a meromuszer, tehat azzal a merovel nem lehet biztosra allitani hogy valoban a DISbol jon a rossz jel vagy a hengerben tortenik valami amiert nem sul el a gyertya...?

- nyomasmeres hengerekben, remelem nem ez a baja.

koszi!

Magát az injektort gondolta Johnny. Még az jutott eszembe, nem lehet-e valamelyik jeladó a bűnös (főtengely, vagy vezérműtengely)?

Link to comment
Megosztás:

Ne ragadj le a stroboszkópnál!

Az egy lámpa, ami felvillan, amikor az adott kábelen az áram áthalad. Számodra azt jelzi, hogy hol a hiba, de nem mondja meg mi hibás.

A 4. hengernél nem kóser valami, ezt sajnos több egymástól függetlenül végrehajtott vizsgálattal lehet kideríteni.

Egyszerre csak 1 dolgot nézz meg, úgy biztosabb a hiba meglelése.

Sok szerencsét!

Köszönöm. igyekszek nem leragadni mint Mulder... :rolleyes:

1. a 4. hengerrol megprobalom lehuzni a kabelt, es hallgatom mi valtozik

2. csoveket atvizsgalom amik a motor korul szaladnak

3. alapjáratirol megprobalnam leszedni a csatit mukodo motorral, de nem tudom hol keressem, jol sejtem hogy "szerencsem" van es alulrol tudok csak hozzaferni x16xel-nel?

udv.

Link to comment
Megosztás:

Magát az injektort gondolta Johnny. Még az jutott eszembe, nem lehet-e valamelyik jeladó a bűnös (főtengely, vagy vezérműtengely)?

Ez jó ötlet, főtengely jeladó, ezt nevezik knock sensornak? kopogas jeladonak? Motromban hengerenkenti a befecskendezes, akkor lehet hogy esetleg ez a jelado epp csak a 4. hengerre rossz erteket kozvetit? :rolleyes: esetleg egy kabel vagy kontakthiba miatt...? Ezeket hol talalom? tenyleg jo lenne egy ket abra ahol ezeket pont az en motromra meg tudom keresni de nem talaltam ilyen atlathato abrat meg sajnos.

Koszi!

udv.

Link to comment
Megosztás:

Magát az injektort gondolta Johnny. Még az jutott eszembe, nem lehet-e valamelyik jeladó a bűnös (főtengely, vagy vezérműtengely)?

Az más hibákat hoz elő,máshol kell keresni a hibát.

Ilyen gyertya van benne?

gm_gyertya.jpg

Tartós,húzatós kigyorsítás közben nem hagy ki néha a motor?

Ennyi idő alatt,míg próbálunk távgyógyítani,már Danihoz elvihetted volna és régesrégen tudnád mi a baj! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.