Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Még itt vagyok. :lol: Nem jegyeztem meg melyik csati melyik sarura megy, egy duncosüvegből nyomattam a másikban a kocsi alatt a benyát, hogy megnézzem nyom, vagy szív. :lol:

Ettől még nem ez az ajánlott eljárás. :devlish: Ezt nem is hangoztatnám. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Még itt vagyok. :devlish: Nem jegyeztem meg melyik csati melyik sarura megy, egy duncosüvegből nyomattam a másikban a kocsi alatt a benyát, hogy megnézzem nyom, vagy szív. :lol:

Nem kell mivel nem is egyformák... Vagy igen ? Amit én láttam, fogtam, azon a + , - saru mérete különböző volt. Ha jól emlékezem a - a kisebb.

3 hónapja egy Omega MV6-ban cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell mivel nem is egyformák... Vagy igen ? Amit én láttam, fogtam, azon a + , - saru mérete különböző volt. Ha jól emlékezem a - a kisebb.

3 hónapja egy Omega MV6-ban cseréltem.

Igen, eltérő a sarú méret, csak én forrasztani akartam, és levágtam a sarukat.

Link to comment
Megosztás:

Hali.Nekem 92 es astra f em van c14nz.Lenne 1 kérdésem.Valamiért az alapjáratom ingadozik.pl megyek a főúton kifogom a lámpát van mikor ha nemnyomok gázt leáll és utánna egyböl bese indul,de van mikor van alapjárat de azis elég szegényes 500 600,vár 1 kicsit felmegy 900-1000 re miért lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Hali.Nekem 92 es astra f em van c14nz.Lenne 1 kérdésem.Valamiért az alapjáratom ingadozik.pl megyek a főúton kifogom a lámpát van mikor ha nemnyomok gázt leáll és utánna egyböl bese indul,de van mikor van alapjárat de azis elég szegényes 500 600,vár 1 kicsit felmegy 900-1000 re miért lehet ez?

Alapjárati moci, gyújtásmodul és gyertyakábelek.

Link to comment
Megosztás:

Hali.Nekem 92 es astra f em van c14nz.Lenne 1 kérdésem.Valamiért az alapjáratom ingadozik.pl megyek a főúton kifogom a lámpát van mikor ha nemnyomok gázt leáll és utánna egyböl bese indul,de van mikor van alapjárat de azis elég szegényes 500 600,vár 1 kicsit felmegy 900-1000 re miért lehet ez?

nekem ugyanez volt a hiba anno! szerintem neked is az alapjárati szabályzó motort kellene kitisztítani, mert a sok szmötyitől beszorul! szét kell szedni és benzinben leáztatni a sok genyót, utána tökéletes lesz még évekig :devlish: a "karburátor" oldalán tartja 3 csavar

Link to comment
Megosztás:

nekem ugyanez volt a hiba anno! szerintem neked is az alapjárati szabályzó motort kellene kitisztítani, mert a sok szmötyitől beszorul! szét kell szedni és benzinben leáztatni a sok genyót, utána tökéletes lesz még évekig :devlish: a "karburátor" oldalán tartja 3 csavar

Erre nem vennék mérget. Volt példa rá, hogy pár hónapot tartott. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem ugyanez volt a hiba anno! szerintem neked is az alapjárati szabályzó motort kellene kitisztítani, mert a sok szmötyitől beszorul! szét kell szedni és benzinben leáztatni a sok genyót, utána tökéletes lesz még évekig :devlish: a "karburátor" oldalán tartja 3 csavar

Már volt takarítva nemis 1 szer beindult és nemváltozott semmi.:S

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ. Gondolom azsem előnyös hogy a gyujtás elosztóm belseje kivan kopba és a tengely mozog.

Nem előnyos viszont egy próbát megér a következő: Járó motornál meg kell mozgatni a gyertyakábeleket. Ha 1 esetében is megváltozik az alapjárat akkor már van kiinduló pont. Ha ez nem hoz eredményt akkor a másik 2 közül vmeik a ludas 100%

Link to comment
Megosztás:

Nem előnyos viszont egy próbát megér a következő: Járó motornál meg kell mozgatni a gyertyakábeleket. Ha 1 esetében is megváltozik az alapjárat akkor már van kiinduló pont. Ha ez nem hoz eredményt akkor a másik 2 közül vmeik a ludas 100%

oké köszi a segítséget megyek megis nézem :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nem előnyos viszont egy próbát megér a következő: Járó motornál meg kell mozgatni a gyertyakábeleket. Ha 1 esetében is megváltozik az alapjárat akkor már van kiinduló pont. Ha ez nem hoz eredményt akkor a másik 2 közül vmeik a ludas 100%

Megnéztem a kábeleket nemtörtént semmi.Megpróbálkozok az alapjárati motorral.bár gyujtásmodulal voltmár gond bemelegedett leált az autó,volt itthon 1 másik azt beraktam és azóta nemál le.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a kábeleket nemtörtént semmi.Megpróbálkozok az alapjárati motorral.bár gyujtásmodulal voltmár gond bemelegedett leált az autó,volt itthon 1 másik azt beraktam és azóta nemál le.

Inkább a modulra gyanakodnék. Melegen az szokott leállni majd ha lehűlt újra üzemel... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Inkább a modulra gyanakodnék. Melegen az szokott leállni majd ha lehűlt újra üzemel... :devlish:

Hát mostanába már nemál le szerencsére. de ha néha nemnyomok gázt elég nevetséges az alapjárat volt hogy 400 meg hasonló,pár másodperc mulva észheztér és jó is. Most gondoltam még 1 dologra , nekem valami elektromos hibám is van minnnél jobban felcsavarom a fűtést annál jobban piszkálja az alapjáratot, ha még rányomom a hátsó ablak fűtést még szarabb:S

Link to comment
Megosztás:

Hát mostanába már nemál le szerencsére. de ha néha nemnyomok gázt elég nevetséges az alapjárat volt hogy 400 meg hasonló,pár másodperc mulva észheztér és jó is. Most gondoltam még 1 dologra , nekem valami elektromos hibám is van minnnél jobban felcsavarom a fűtést annál jobban piszkálja az alapjáratot, ha még rányomom a hátsó ablak fűtést még szarabb:S

Töltéslámpa nem parázslik? Akksi milyen és mennyi idős?

Link to comment
Megosztás:

Töltéslámpa nem parázslik? Akksi milyen és mennyi idős?

az aksim 45Ah-s 360 A kb 3 hónapos. A töltőlámpa igen izzik minnál több dolgot kapcsolok rá annál jobban izzik mint pl:hátső ablak fűtés,motortérböl be a levegő,és a fűtés 3 fokozata.ha lekapcsolok mindent nagyon kicsikét még mindig világít allig látni.Ja és voltam annó megméretni hogy mennyit tölt a generátor,mikor rákapcsolták a fűtést a töltés kevesebb lett, a töltés.

Link to comment
Megosztás:

az aksim 45Ah-s 360 A kb 3 hónapos. A töltőlámpa igen izzik minnál több dolgot kapcsolok rá annál jobban izzik mint pl:hátső ablak fűtés,motortérböl be a levegő,és a fűtés 3 fokozata.ha lekapcsolok mindent nagyon kicsikét még mindig világít allig látni.Ja és voltam annó megméretni hogy mennyit tölt a generátor,mikor rákapcsolták a fűtést a töltés kevesebb lett, a töltés.

Egyértelműen vagy generátor felújítás vagy generátor csere. Esetleg lehet, hogy csúszik a generátorszíjad.

Link to comment
Megosztás:

az aksim 45Ah-s 360 A kb 3 hónapos. A töltőlámpa igen izzik minnál több dolgot kapcsolok rá annál jobban izzik mint pl:hátső ablak fűtés,motortérböl be a levegő,és a fűtés 3 fokozata.ha lekapcsolok mindent nagyon kicsikét még mindig világít allig látni.Ja és voltam annó megméretni hogy mennyit tölt a generátor,mikor rákapcsolták a fűtést a töltés kevesebb lett, a töltés.

Így már teljesen más a történet. Méresd le az akksit, mindenképp baj van a töltéseddel, lehet diódahíd csere lessz vagy csak egyszerűen a szíj van meglazulva ahogy petya cartárs is írta. Mindaddig amíg ez nem tisztázódik háttérbe szorítandó a gyujtásmodul mert lehet nem is az/nem teljesen az a ludas.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.