Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Nemrég hozzátok fordultam egy kérdéssel. Most volt időm kicsit többet használni az autót és felfigyeltem, hogy a rángás nagyobb gázadásakor/gyorsításakor lép fel, kicsit mintha kifogyna a benzin.

Van hogy több ideig rángat, van hogy szinte alig.

Gyertják biztos ami biztos cseréltem, de sajnos semmi változás:(

Ha valaki tudna adni valamilyen tippet, hogy minek essek neki légyszives írja meg :lol:

köszönöm mindenkinek, üdv!!

Igen, benzinszürő 2 hete lett cserélve :lol:

Pumpán tünődtem ma énis, azt akkor mindneképp megnézetem, mert ahoz nemértek :lol:

Szintén zenész.

Nálam pumpa a bűnös. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Megnézetem :devlish:

Esetleg van valami egyszerű módszere megvizsgálni h működik e? amit talán énis megtudok oldani? :lol:

Megbontod vagy a szűrőnél, vagy a motortérben, rövidrezárod a jobb lábtérben a lila relénél a 30-87-lábakat, olyan 2 litert kell hoznia percenként. Persze így nyomást nem tudsz mérni, csak azt, hogy folyamatosan nyom-e.

Link to comment
Megosztás:

Megbontod vagy a szűrőnél, vagy a motortérben, rövidrezárod a jobb lábtérben a lila relénél a 30-87-lábakat, olyan 2 litert kell hoznia percenként. Persze így nyomást nem tudsz mérni, csak azt, hogy folyamatosan nyom-e.

Ha elviszi Diagnosztikára ott megmondják neki mi a gond. :devlish: Nálam is így volt hogy nyomta a benzint csak nem elég nyomással 0.5 barral tán és ha jól tom akkor 1.1-el kellene?!

Link to comment
Megosztás:

Ha elviszi Diagnosztikára ott megmondják neki mi a gond. :lol: Nálam is így volt hogy nyomta a benzint csak nem elég nyomással 0.5 barral tán és ha jól tom akkor 1.1-el kellene?!

Az NZ 1 bar-os az SE meg talán 3? Egy ilyen diagnosztikának milyen ára van? :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 3ezer-ért nézték de nemcsak a pumpát csak ezt dobta ki hibának!

A közeli falvakba egyik srác (autósboltja nyílt nemrég) házhoz megy 5 ezerért... (persze számlát elfelejt adni :devlish: )

Az jó, mert 8400-ért vettem új pumpát. :lol:

0.7 :lol:

Kösz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagy a kollégának akkor rángat csak amikor kevés van a tankban, mert lehet, hogy a visszatérő csöve nincs a helyén a tankban. Nem bontottátok meg mostanában a szintjelzőt?

Mostanában nem lett megbontva a környékén semmi :devlish:

Megpróbálkozok egy Pumpa cserével,amint megvan írok a fejleményekről :lol:

Köszi a segítségeteket!!

Link to comment
Megosztás:

Mostanában nem lett megbontva a környékén semmi :lol:

Megpróbálkozok egy Pumpa cserével,amint megvan írok a fejleményekről :lol:

Köszi a segítségeteket!!

Pumpát meg se próbáld elindítani a tankon kívül, mert lehet hogy maradandó élmény lenne. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Pontosan mire gondolsz? :devlish:

A tankban levő pumpa szikrázik. Pontosan a szénkeféknél amikor forog ott szikra képződik. Nah most a tankban nincs meg a megfelelő benzingőz levegő arány ahhoz hogy berobbanjon. Ezért is lehet az, hogy teli van a tankod üzemanyaggal, a pumpa meg működés közben nyugodtan csapja a szikrát, nem történik semmi. Ha kiveszed a pumpát, és úgy próbálod elindítani, akkor megváltozik a levegő benzingőz összetétel, oszt amikor indítod, akkor robbanni fog.

Link to comment
Megosztás:

A tankban levő pumpa szikrázik. Pontosan a szénkeféknél amikor forog ott szikra képződik. Nah most a tankban nincs meg a megfelelő benzingőz levegő arány ahhoz hogy berobbanjon. Ezért is lehet az, hogy teli van a tankod üzemanyaggal, a pumpa meg működés közben nyugodtan csapja a szikrát, nem történik semmi. Ha kiveszed a pumpát, és úgy próbálod elindítani, akkor megváltozik a levegő benzingőz összetétel, oszt amikor indítod, akkor robbanni fog.

Az nem lenne semmi :lol:

Köszönöm a figyelmesztetést, és az információitokat! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.