Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni!

Kb 15 perc használat után menet közben megáll az autóm, leáll a motor és nem indul újra, csak másfél óra múlva, amikor lehűlt (1997, 1.4 benzin).Ez a probléma csak melegben jelentkezik, tavasztól őszig, télen soha sem.

Mi lehet a gond?

kérlek, segítsetek !

Első körben kellene a motorkódod. A forgalmiban a motorszám első 5 karaktere. pl C14Se.

Lehetséges, hogy a gyújtásod szórakozik.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni!

Kb 15 perc használat után menet közben megáll az autóm, leáll a motor és nem indul újra, csak másfél óra múlva, amikor lehűlt (1997, 1.4 benzin).Ez a probléma csak melegben jelentkezik, tavasztól őszig, télen soha sem.

Mi lehet a gond?

kérlek, segítsetek !

X14NZ lesz az. Első körben a gyújtásmodulra gyanakodnék (a gyújtótrafó alatt található), de javasolt, hogy alapjáraton menjen a motor, eközben végigmozgatni a kábeleket, csatlakozásokat a motortérben. Ha megáll, vagy megtorpan, ott a hiba. Az említett gyújtásmodul is szokott erre reagálni, mikor haldoklik.

De okozhet ilyet AC-pumpa probléma is. Első körben azt kéne megállapítani, hogy mikor nem akar indulni, akkor mi nincs: szikra vagy benzin? Egy tartalék gyertyát az egyik lehúzott pipába bedugsz, motorblokkhoz érinted, valaki pedig indítózik, és meglátod.

Link to comment
Megosztás:

X14NZ lesz az. Első körben a gyújtásmodulra gyanakodnék (a gyújtótrafó alatt található), de javasolt, hogy alapjáraton menjen a motor, eközben végigmozgatni a kábeleket, csatlakozásokat a motortérben. Ha megáll, vagy megtorpan, ott a hiba. Az említett gyújtásmodul is szokott erre reagálni, mikor haldoklik.

A motorszám: X14NZ19672185

Nincs több kérdésem. (nem mintha eddig lett volna :devlish: )

Link to comment
Megosztás:

Az a teljes motorszám volt, Te meg csak a motorkódot emlegeted :lol:

Jaaaa :lol: így már világos ( mondjuk annyira nem figyeltem még meg a forgalmit, hogy tudjam mi van benne.Nekem a motorszámba amúgyis valami el van csapva ezért nem kapott rendszámot közel 1 évig miután bejött németből. ) :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen kipróbálom.

De ez miért függ össze a meleggel?

Ja, ahogyan azt petya is irta, valami túlhevülhet és nem végzi a dolgát. Nálam ugyanez volt. Nyáron kezdte aztán egyre ritkábban csinálta és télen soha(már azt hittem, hogy "megjavult a kocsi"), de tavasszal újra kezdte és egyre gyakrabban. Nekem(is) a gyújtásmodul volt a bibis..csere és azóta jó. A Pepe által leirt csati/vezeték cincálással deritettem ki. A szervizek ezt nem tudják, csak rádugják a gépre és ha akkor nem csinálja akkor nem tudják. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom(márkafüggetlen és márkaszerviz egyaránt) :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ja, ahogyan azt petya is irta, valami túlhevülhet és nem végzi a dolgát. Nálam ugyanez volt. Nyáron kezdte aztán egyre ritkábban csinálta és télen soha(már azt hittem, hogy "megjavult a kocsi"), de tavasszal újra kezdte és egyre gyakrabban. Nekem(is) a gyújtásmodul volt a bibis..csere és azóta jó. A Pepe által leirt csati/vezeték cincálással deritettem ki. A szervizek ezt nem tudják, csak rádugják a gépre és ha akkor nem csinálja akkor nem tudják. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom(márkafüggetlen és márkaszerviz egyaránt) :devlish:

igen, nálam is pont így történt, állandóan megállt nyáron, és nem találtuk meg a hibát. Tavaly nyár végén cseréltek gyertyákat benne, azt hittem, attól "javult meg", de most megint... ősztől idáig nem volt semmi, csak most, hogy már melegebb az idő. kipróbálom, amit javasoltatok, köszi a segítséget! :lol:

Link to comment
Megosztás:

igen, nálam is pont így történt, állandóan megállt nyáron, és nem találtuk meg a hibát. Tavaly nyár végén cseréltek gyertyákat benne, azt hittem, attól "javult meg", de most megint... ősztől idáig nem volt semmi, csak most, hogy már melegebb az idő. kipróbálom, amit javasoltatok, köszi a segítséget! :lol:

Havernak 14SE-be ugyanez volt a baja, kicserélte a gyújtáselosztót, és megjavult ... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Havernak 14SE-be ugyanez volt a baja, kicserélte a gyújtáselosztót, és megjavult ... :devlish:

Tudtommal azokban már nem a rotoros gyújtás van. Azokban már egyben végzi a trafó/modul/elosztó szerepét az a kocka. (megint nem jut eszembe, DIS? :lol: ) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni!

Kb 15 perc használat után menet közben megáll az autóm, leáll a motor és nem indul újra, csak másfél óra múlva, amikor lehűlt (1997, 1.4 benzin).Ez a probléma csak melegben jelentkezik, tavasztól őszig, télen soha sem.

Mi lehet a gond?

kérlek, segítsetek !

Szia!

Ha van kedved és időd olvasgass itt:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...0&start=380

Igaz, hogy 20 oldal, de talán segít ellenőrizni egy-két lehetséges hibaforrást.

Eredményes hibakeresést, üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég hozzátok fordultam egy kérdéssel. Most volt időm kicsit többet használni az autót és felfigyeltem, hogy a rángás nagyobb gázadásakor/gyorsításakor lép fel, kicsit mintha kifogyna a benzin.

Van hogy több ideig rángat, van hogy szinte alig.

Gyertják biztos ami biztos cseréltem, de sajnos semmi változás:(

Ha valaki tudna adni valamilyen tippet, hogy minek essek neki légyszives írja meg :devlish:

köszönöm mindenkinek, üdv!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég hozzátok fordultamegy kérdéssel. Most volt időm kicsit többet használni az autót és felfigyeltem, hogy a rángás nagyobb gázadásakor/gyorsításakor lép fel, kicsit mintha kifogyna a benzin.

Van hogy több ideig rángat, van hogy szinte alig.

Gyertják biztos ami biztos cseréltem, de sajnos semmi változás:(

Ha valaki tudna adni valamilyen tippet, hogy minek essek neki légyszives írja meg :devlish:

köszönöm mindenkinek, üdv!!

Először mi kérnénk valamit, egy motorkódot, és ha lehet az aláírásba, hogy ne kelljen mindíg elkérdezni. Fent vezérlőpult, oldalt személyes adatok, aláírás szerkesztése. Köszönjük. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Először mi kérnénk valamit, egy motorkódot, és ha lehet az aláírásba, hogy ne kelljen mindíg elkérdezni. Fent vezérlőpult, oldalt személyes adatok, aláírás szerkesztése. Köszönjük. :lol:

bocsánat a figyelmetlenségemér :devlish:

a motorkódomat kiírtam, köszönöm mindenkinek a segítségét!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.