Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szasztok.

Ilyen nyárias 20fok++ ban is fel szabad menni a szívatónak dúsítónak? indításnál 1500ig felfut a fordulat szám. És egy ideig rotyog is annál a tartománynál bc is többeket írkál (nyilván mivel többet pörög a motor) De ilyenkor is fel kell neki menni? Mert most hogy meg volt a szétszedés összerakás figyelgetem, hogy minden ugyanúgy működik-e de erre nem emlékszem hogy mit csinált ilyen lágy időbe. Meg hát mostanra jött be a jó idő is:P Szóval valaki árulja el

Link to comment
Megosztás:

kép

Piros karika, bár a képen nem c14nz van, annyi a különbség, hogy a csati lefele áll.

www.tvn.hu_e55757b1b88fb629ef23ac66d5b196f7.jpg

Nekem a C14NZ-ben is így áll, a kék karikánál az a 2 eres csatis az mi? tehát legfelül....tök hülye vagyok, tudjátok, én még a gyújtáselosztóból is kihagytam a műanyag gyűrűt,

a lambdát meg ...hát lehúztam a csatiról, meg az akksit a sarukról (előbb a nulla=test???? , aztán pozitív)- utána meg nem értettem hol a 60 lovas ménes a kocsiból???

Biztos elvitte a Rózsa Sándor a nagy részét- rángatás, nem indul, etc.....hát mentem az udvarban egy kört, aztán ordítottam hogy de hülye vagy.... ha nincs szabályzás akkor persze nem megy szépen

Az előzménye az volt hogy, nekiugortam benyaszűrőt cserélni, emelő, téglák, 1es, kézifék,

a gyikben javasolt cuccokhoz, (csavarlazító, WD40/51 ) a féktisztítót is megkapta, meg a rozsdaoldót/marót, az első még aránylag könnyen lejött

(közben a tartókból az előremenő csöveket 1 -1 méteren bontottam és szépen folyattam), a másodiknál röpködött a káromkodás- gyűjtemény,

kellett még:- csőrös

- kombináltfogó

- a kereszthornyot szétmarták már előttem.. ezért a legnagyobb csavarhúzómmal, + T kulccsal is próbálkoztam,

- a gumicsövet akartam már elvágni, meg a flex(előtte bőven lemosva és habbal megveretve+ poroltó befigyel) , erővágó, csőfogó jutott észbe, meg az a hülye aki ide tervezte !

Hallom a H modellnél van hogy a pumpában van benne, na az nem megy rámpa, akna, nagyemelő nélkül

A japán kocsiban a motor mellett van és tényleg 2 perc alatt is tudnám cserélni.

aztán jé hát picit kockásítottam a csavarfejet, egy 8as vagy hatos kulccsal tekertem rajta.....pfffff....

ÁLLÍTÓLAG volt már visszafele fújatva, de már a tartóbilincsnél olyan rozsdahalom volt rögzítőcsavaron, hogy ...hát ....nem volt ez tekerve még....

Szerintem gyári volt, de 6 évesnél biztos régebbi, a gumigyűrű rajta, a kosz és a benne lévő trutyi meg a kifújtuk, cseréltem szövegek alapján ezt próbálták cserélni, de

nem volt türelmük hozzá.

Most egy filléres műanyag pótolja,biztos jó lesz hogy lászik a trutyi benne majd, a fémtestű társa várja, hogy majd az olcsót levegyem.

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=f70910ed0...&aid=190548

gyártási évre tipp???? a katalógusukban szerepel, de igen koszos volt és nem tudom elképzelni, hogy 5 éven belüli új darab...

2 órát gyilkoltam, nagy szünetekkel. A hátam KÉSZ LETT...

Jah és a 3 as hengernél a pipa csinál némi zárlatot a HF-fel (Ugye, tényleg sötétben is kell matatni)- vajon a gyertya szar, vagy a pipát kábelt is vágjam ki.......?

Link to comment
Megosztás:

...

Az előzménye az volt hogy, nekiugortam benyaszűrőt cserélni, emelő, téglák, 1es, kézifék,

a gyikben javasolt cuccokhoz, (csavarlazító, WD40/51 ) a féktisztítót is megkapta, meg a rozsdaoldót/marót, az első még aránylag könnyen lejött

(közben a tartókból az előremenő csöveket 1 -1 méteren bontottam és szépen folyattam), a másodiknál röpködött a káromkodás- gyűjtemény,

kellett még:- csőrös

- kombináltfogó

- a kereszthornyot szétmarták már előttem.. ezért a legnagyobb csavarhúzómmal, + T kulccsal is próbálkoztam,

- a gumicsövet akartam már elvágni, meg a flex(előtte bőven lemosva és habbal megveretve+ poroltó befigyel) , erővágó, csőfogó jutott észbe, meg az a hülye aki ide tervezte !

Hallom a H modellnél van hogy a pumpában van benne, na az nem megy rámpa, akna, nagyemelő,

A japán kocsiban a motor mellett van és tényleg 2 perc alatt is tudnám cserélni

...

2 órát gyilkoltam, nagy szünetekkel. A hátam KÉSZ LETT...

Hát nem tudok mit mondani, szép szakma ez!

És igen, a H-nál nem lehet benzinszűrőt cserélni, csak a pumpás-szűrős egységet kompletten. (Elvileg nem is kell soha cserélni. Kivéve ha beletankolsz valami csúfságot.)

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudok mit mondani, szép szakma ez!

És igen, a H-nál nem lehet benzinszűrőt cserélni, csak a pumpás-szűrős egységet kompletten. (Elvileg nem is kell soha cserélni. Kivéve ha beletankolsz valami csúfságot.)

, E85? vacak ukrán benzin....?

Ezért szeretem magam csinálni, amit lehet.majd el......szom.. a folytószelepnél egy torx csavart el is zúztam, bennemaradt, majd később pótlom, addig marad koszos....

OFF:

törölve, mert nagyon OFF!!

Na szóval itt tanulok meg szerelni (számítógéppel nem gond az már 18 éve megy, sw/hw minden), de csak most jött meg a bátorságom,

Link to comment
Megosztás:

, E85? vacak ukrán benzin....?

Ezért szeretem magam csinálni, amit lehet.majd el......szom.. a folytószelepnél egy torx csavart el is zúztam, bennemaradt, majd később pótlom, addig marad koszos....

OFF: de már 2 hete festegetjük, gletteljük csiszoljuk pucoljuk a lakást + lépcsőházat, ha a saját munkadíjunkat nem számoljuk, akkor olyan kb 15 nél se járunk és még maradt festék is, van pár szerszám (2 nagy teddy+ 1 teleszkópos nyél, 1 kicsi, tálcástól, több szivacs és szőrös henger, szép üres vödrök,ebben volt egy olcsó szinezőpaszta, keverőbot, jó lesz majd még valamire, jah egy gazdaságos csiszológép, több végtelenített szalag szétvágva és már meg is mostam őket, egy nagy csomag LIDL csisz papír olcsópénzér', tapasztalat: nem kell drága számítógépes keverés, ha van jó furód, meg a bot és időd, hogy kutyulj,

PL glettből sosem kever többet az asszony, mert az olyan lesz, mint tészta és még meg is marad!!!!a kisvödörben belekötve- meg hogy 0-5 ös glett is létezik, ami finomabb.

A mosógépen gyakoroltuk a zománcfestést és alapozást passziválást, mert tiszta rozsda volt (már van lyuk is rajta, de pici, tudom hívtam volna zotyát, vagy mire való az üvegszálas kitt- )- alig látszik hogy festve volt, pedig gány munkát végeztünk

aztán ugye szedjük szét nem bírtam megállni, hogy ne húzzam le a csöveket (előtte kapott 2 liter 20 ecetet, főzőmosást, 1 hét állást- aztán nem győztem öblíteni- végül kis koncentrációban még vízkőoldó is jutott neki, sprayzve)-na szóval a vízkő gyűjtemény az nőtt (epekő volt is is lesz is meg vesekő is mert van mindkét betegség ismerősi körben)

kipucoltam, de a rögzítőgyűrűk azok olyan erősek és nagyok voltak, hogy ketten raktuk vissza, laposfogó, kombinált együttes használatával. Kb pumpa/csőfogóval ment volna!!!

Nem folyat. Gyorsabban melegíti a vizet, de lehet hogy még egyszer kirakjuk mert belül is rohad picit, na akkor mjeg kéne vizslatnom a fűtőszálat, 1 liter sósav társaságában.

Jó kísérleti nyúl volt..

Na szóval itt tanulok meg szerelni (számítógéppel nem gond az már 18 éve megy, sw/hw minden), de csak most jött meg a bátorságom,

Ez már nem motor téma... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Szasztok.

Ilyen nyárias 20fok++ ban is fel szabad menni a szívatónak dúsítónak? indításnál 1500ig felfut a fordulat szám. És egy ideig rotyog is annál a tartománynál bc is többeket írkál (nyilván mivel többet pörög a motor) De ilyenkor is fel kell neki menni? Mert most hogy meg volt a szétszedés összerakás figyelgetem, hogy minden ugyanúgy működik-e de erre nem emlékszem hogy mit csinált ilyen lágy időbe. Meg hát mostanra jött be a jó idő is:P Szóval valaki árulja el

Igazából a motor nyáron 45 foknál is hideg, akkor is megy a dúsítás de nekem ilyenkor csak úgy 1000-1100-körül pörög, az 1500-2000-ig felpörgést általában alapjárati gond, vagy fals levegő okozza. De most hogy mondod, nekem meg mostanában nem is jelentkezik.

Nekem a C14NZ-ben is így áll, a kék karikánál az a 2 eres csatis az mi? tehát legfelül....tök hülye vagyok, tudjátok, én még a gyújtáselosztóból is kihagytam a műanyag gyűrűt....

Legfellül maga az injektorszelep van, azt nem érdemes szétszedni, mert házilag nem lehet takarítani max. injektortisztító lötyövel, már ha van hatása.

Ha csőbilincs van a szűrőnél akkor az már lett cserélve, nekem még az eredeti rároppantós bilincses rögzítés volt, az meg viszonylag könnyen bontható. Nekem ilyen volt a 14 éves szűrő:

346627.jpg

Aztán cseréltem etanolozás után is, de akkor már semmi nem volt benne:

346628.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszi Zoli bácsi,

van lejjebb elől egy 4 torxos gumis valami, 2 henger egymáson az egyik kisebb, a másik nagyobb, na ott hajtottam szét a csavart, na az mi??????

A jobbos narancsos fejű az alapjárati motor csatija, vágom, az első a ház alatt a 4 csatis a MAPszenzor...ugye

Link to comment
Megosztás:

Köszi Zoli bácsi,

van lejjebb elől egy 4 torxos gumis valami, 2 henger egymáson az egyik kisebb, a másik nagyobb, na ott hajtottam szét a csavart, na az mi??????

A jobbos narancsos fejű az alapjárati motor csatija, vágom, az első a ház alatt a 4 csatis a MAPszenzor...ugye

Szerintem itt van egy-két tévedés.

Bal alul 4 vezetékes az alapjárati. Jobb hátul narancs dugó az valami hidegindításárt felel. De a MAP szernzort nem tudom merre keresd.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok

Valaki mondja már el hogy a kiegyenlítő tartály kupakjának mi a szolgálata azon kívül hogy a víz ne jöjjön ki a tartályból. Van benne valami okosság azt tudom már volt is róla szó h valami nyomásos vákumos jeleket ad továbbit küld gerjeszt. Azért kérdemert be akarom kötni a szintjelzőt és akkor másik kupak kell viszont az kitudja mikori. És nem tudom mire kel figyelni működik-e jó-e még. Szóval valaki segítsen KÖSZÖNÖM.

Link to comment
Megosztás:

Köszi Zoli bácsi,

van lejjebb elől egy 4 torxos gumis valami, 2 henger egymáson az egyik kisebb, a másik nagyobb, na ott hajtottam szét a csavart, na az mi??????

A jobbos narancsos fejű az alapjárati motor csatija, vágom, az első a ház alatt a 4 csatis a MAPszenzor...ugye

Amihez nem megy csati, és alatta egy piros gumis membrán van rugóval? Az a nyomásszabályzó. Simán mechanikus működésű.

Szasztok

Valaki mondja már el hogy a kiegyenlítő tartály kupakjának mi a szolgálata azon kívül hogy a víz ne jöjjön ki a tartályból. Van benne valami okosság azt tudom már volt is róla szó h valami nyomásos vákumos jeleket ad továbbit küld gerjeszt. Azért kérdemert be akarom kötni a szintjelzőt és akkor másik kupak kell viszont az kitudja mikori. És nem tudom mire kel figyelni működik-e jó-e még. Szóval valaki segítsen KÖSZÖNÖM.

Alapból van benne egy kis szelep, ha jól rémlik befele engedi a levegőt, kifele szerintem nem nagyon, mert ugye nyomás alatt van a rendszer. A szintjeltős verzióhoz majd hozzászólnak a BC-sek, nekem nincs. Még. :devlish: De szerintem a szinjelzős egy sima ki-be kapcsoló, egy pohár vizzel, és multiméterrel lehet ellenőrizni.

Link to comment
Megosztás:

Amihez nem megy csati, és alatta egy piros gumis membrán van rugóval? Az a nyomásszabályzó. Simán mechanikus működésű.

Alapból van benne egy kis szelep, ha jól rémlik befele engedi a levegőt, kifele szerintem nem nagyon, mert ugye nyomás alatt van a rendszer. A szintjeltős verzióhoz majd hozzászólnak a BC-sek, nekem nincs. Még. :devlish: De szerintem a szinjelzős egy sima ki-be kapcsoló, egy pohár vizzel, és multiméterrel lehet ellenőrizni.

De bizony. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amihez nem megy csati, és alatta egy piros gumis membrán van rugóval? Az a nyomásszabályzó. Simán mechanikus működésű.

Alapból van benne egy kis szelep, ha jól rémlik befele engedi a levegőt, kifele szerintem nem nagyon, mert ugye nyomás alatt van a rendszer. A szintjeltős verzióhoz majd hozzászólnak a BC-sek, nekem nincs. Még. :devlish: De szerintem a szinjelzős egy sima ki-be kapcsoló, egy pohár vizzel, és multiméterrel lehet ellenőrizni.

A jeladón csak egy kis úszó van és van egy tartomány egy kb 2centi amin mozog. Mágneses amúgy. Azzal nincs gond. Csak erre a szelepre voltam kíváncsi a kupakba hogy az mire van mit csinál mit csinál ha nem jó.

Link to comment
Megosztás:

Igazából a motor nyáron 45 foknál is hideg, akkor is megy a dúsítás de nekem ilyenkor csak úgy 1000-1100-körül pörög, az 1500-2000-ig felpörgést általában alapjárati gond, vagy fals levegő okozza. De most hogy mondod, nekem meg mostanában nem is jelentkezik.

Üdv! Nálam is előfordult hogy 1500 volt az alapjárat de akkor leállítottam újra és akkor jó lett. Alapjáraton nekem is összevissza ingadozik a fordulat de nemnagyon hat meg próbáltam villogtatni nem adott ki semmit a fogyim meg mindig 6 liter körül van szerintem azon látszódna meg legjobban ha valami baja lenne.

Link to comment
Megosztás:

Az aláírásomban megtalálod mind a 2 bolt linkjét. :lol:

Nem a segítség kérésen sírtam be, hanem...mind1. Amúgy sem neked szólt. Akire vonatkozott, az úgy is tudja. :lol: :devlish:

Az Autoco...... Kft linkjét a NOD valamiért blokkolja.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Nálam is előfordult hogy 1500 volt az alapjárat de akkor leállítottam újra és akkor jó lett. Alapjáraton nekem is összevissza ingadozik a fordulat de nemnagyon hat meg próbáltam villogtatni nem adott ki semmit a fogyim meg mindig 6 liter körül van szerintem azon látszódna meg legjobban ha valami baja lenne.

Nekem is felpörgött, de bedobtam a megoldatlan problémák feliratú fiókba, most meg már nem is csinálja. :lol:

Az awast is trójait jelez . :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Nálam is előfordult hogy 1500 volt az alapjárat de akkor leállítottam újra és akkor jó lett. Alapjáraton nekem is összevissza ingadozik a fordulat de nemnagyon hat meg próbáltam villogtatni nem adott ki semmit a fogyim meg mindig 6 liter körül van szerintem azon látszódna meg legjobban ha valami baja lenne.

Attól,hogy az alapjárati kúpja szorul és nem mindig müködik jól,a fogyi még lehet jó! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Nálam is előfordult hogy 1500 volt az alapjárat de akkor leállítottam újra és akkor jó lett. Alapjáraton nekem is összevissza ingadozik a fordulat de nemnagyon hat meg próbáltam villogtatni nem adott ki semmit a fogyim meg mindig 6 liter körül van szerintem azon látszódna meg legjobban ha valami baja lenne.

Most nekem is ingadozik picit az alapjáratom, de nekem amiatt,hogy most csak benzint tankoltam. Amikor felesbe tankolok e85-el akkor stabil az alapjáratom. Ezt már máskor is megfigyeltem, hogy tiszta benzinnel picit ingadozik.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni!

Kb 15 perc használat után menet közben megáll az autóm, leáll a motor és nem indul újra, csak másfél óra múlva, amikor lehűlt (1997, 1.4 benzin).Ez a probléma csak melegben jelentkezik, tavasztól őszig, télen soha sem.

Mi lehet a gond?

kérlek, segítsetek !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.