Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv

Teljesen el kell hogy zárja és ha zárva van akkor

beszélünk arról hogy rajta van a szívató?

Ez már nem a régi porlasztós rendszer itt nincs szivató!! Ez másként működik, de Ádám Évától ez hosszú történet...

Lényeg, hogy alapjáraton nyitva van. Az ECU utasításainak megfelelően tartja a fordulatszámot azzal, hogy mennyi levegőt enged át.

A keverékképzés (üzemanyag adagolás) az injektorok nyitási idejével szintén ECU vezérli.

Szerk:

Itt bővebben:

http://www.ford-klub.hu/index.php?option=c...7&Itemid=41

Tudom off oldal bocsi.

Link to comment
Megosztás:

Ez már nem a régi porlasztós rendszer itt nincs szivató!! Ez másként működik, de Ádám Évától ez hosszú történet...

Lényeg, hogy alapjáraton nyitva van. Az ECU utasításainak megfelelően tartja a fordulatszámot azzal, hogy mennyi levegőt enged át.

A keverékképzés (üzemanyag adagolás) az injektorok nyitási idejével szintén ECU vezérli.

Szerk:

Itt bővebben:

http://www.ford-klub.hu/index.php?option=c...7&Itemid=41

Tudom off oldal bocsi.

Üdv

Bemelegedés során a cikk szerint zárni kezd az alapjárati motor.

És ha teljesen eléri az üzemi hőfokot akkor teljesen elzár?

Mert ez nem derül ki az olvasmányból.

Ezeket azért kérdezem mert rádobtam a gyújtást és ki próbáltam

az alapjárati motort takarítás után,hogy zárt állapotban át bírok-é

fújni rajta és igen átbírtam na ez most jó vagy nem jó?

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Bemelegedés során a cikk szerint zárni kezd az alapjárati motor.

És ha teljesen eléri az üzemi hőfokot akkor teljesen elzár?

Mert ez nem derül ki az olvasmányból.

Ezeket azért kérdezem mert rádobtam a gyújtást és ki próbáltam

az alapjárati motort takarítás után,hogy zárt állapotban át bírok-é

fújni rajta és igen átbírtam na ez most jó vagy nem jó?

gyujtáskormég nem állítja be magát.

szóval ha volt rajta kosz, akkor simán jó!!

Link to comment
Megosztás:

beindításkor áll oda, ahol éppen kell

értem már :lol:

De hogy ha el van kopva

a tolattyú vége akkor lehet hogy nem akkor zár tökéletesen

és én most ez érdekel

mert azt tudom hogy mit is kéne csinálnia

a folytószelep érzékelő utasítja hogy toljon vagy húzzon de ha

90 fokos a vizem akkor tökre elzárja a levegőt az alapjárai motor tolattyú

vagy nem ez itt a kérdés!

Link to comment
Megosztás:

értem már :lol:

De hogy ha el van kopva

a tolattyú vége akkor lehet hogy nem akkor zár tökéletesen

és én most ez érdekel

mert azt tudom hogy mit is kéne csinálnia

a folytószelep érzékelő utasítja hogy toljon vagy húzzon de ha

90 fokos a vizem akkor tökre elzárja a levegőt az alapjárai motor tolattyú

vagy nem ez itt a kérdés!

Helló nem kell elzárnia tökre, uyganis ezzel a szerkezettel megkerülik a fojtószelepet és a motorba jutó alapjárati levegő mennyiségét szabályozzák!

Az üzemanyagot több érzékelő jelének függvénye alapján fecskendezi be! A teljesség igénye nélkül pl.: beszívott levegő mennyisége, motorhőmérséklet, levegő hőmérséklet stb. stb...

És a fojtószelep érzékelő sem az alapjárat szabályzót utasítja, hanem a motorvezérlőt

Link to comment
Megosztás:

Helló nem kell elzárnia tökre, uyganis ezzel a szerkezettel megkerülik a fojtószelepet és a motorba jutó alapjárati levegő mennyiségét szabályozzák!

Az üzemanyagot több érzékelő jelének függvénye alapján fecskendezi be! A teljesség igénye nélkül pl.: beszívott levegő mennyisége, motorhőmérséklet, levegő hőmérséklet stb. stb...

És a fojtószelep érzékelő sem az alapjárat szabályzót utasítja, hanem a motorvezérlőt

okés

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretnem kerdezni toletek, hogy milyen tipusu motorral erdemes F Astrat vetelezni, es milyen evjaratbol? Kicsit utanaolvasva lattam, hogy az ilyen 2000 kornyeken gyartottakban mar szervo is volt-van. A csaladban van egy 1.4 es 16 szelepes '95 os modell, arrol tudom hogy megy, jo is. Viszont azt is hallottam mar, hogy F Astrat 1.6 os 8 szelepes motorral erdemes venni... Szoval kernem a velemenyeteket, hogy mit is vegyek.

Koszonom szepen, elore is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretnem kerdezni toletek, hogy milyen tipusu motorral erdemes F Astrat vetelezni, es milyen evjaratbol? Kicsit utanaolvasva lattam, hogy az ilyen 2000 kornyeken gyartottakban mar szervo is volt-van. A csaladban van egy 1.4 es 16 szelepes '95 os modell, arrol tudom hogy megy, jo is. Viszont azt is hallottam mar, hogy F Astrat 1.6 os 8 szelepes motorral erdemes venni... Szoval kernem a velemenyeteket, hogy mit is vegyek.

Koszonom szepen, elore is!

amiket itt olvasva el lehet mondani:

1.4, 1.6 os osokbóla 16v seket gyakran 200ezer km eladják, de olyankor már kivan a motor, és eszi az olajat... tehát ezekből a 8 v seket érdemes keresni

1.8 és attol felfelé már tartósabbak 16v ben is.

öregebb évjáratban megtalálható az 1.4 Se is, ami 8v de hengerenkénti injektoros.

illetve ugyan így van 1.6 Se is ami ugyan úgy 8v és hengerenkénti injektoros.

én is 1.6 8v-t ajánlanék.

ha nem akarsz utolsó kiadásost, vagy nincs keret rá, akkor célszerű Se-t venni.

igaz akkor számolni kell a drágább fenntartással(bizti), mivel az 100lovas, nem 72 vagy 75 lovas, mint a központisok.

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltem a fojtószelep állás érzékelőt, és az autó hibátlanul működik. Néztem az újat az 12ezer körül volt, és mivel válság van itthon, is így néztem bontottat, és sikerült is találni 3ezerért. Mindenkinek köszönöm a segitséget.

Egy észrevétel, lehet nem ide tartozik, de leírom ide, lehet ez nem lesz újdonság nektek. Már egy ideje 50-50% E85-95 keverékkel járok, eleinte minden második inditásra indult be. Oktánszám dugót megfordítottam 98-ra és azóta akármilyen hideg volt, mindig elsőre beindult. Mégegyszer mindenkinek köszönöm a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

amiket itt olvasva el lehet mondani:

1.4, 1.6 os osokbóla 16v seket gyakran 200ezer km eladják, de olyankor már kivan a motor, és eszi az olajat... tehát ezekből a 8 v seket érdemes keresni

1.8 és attol felfelé már tartósabbak 16v ben is.

öregebb évjáratban megtalálható az 1.4 Se is, ami 8v de hengerenkénti injektoros.

illetve ugyan így van 1.6 Se is ami ugyan úgy 8v és hengerenkénti injektoros.

én is 1.6 8v-t ajánlanék.

ha nem akarsz utolsó kiadásost, vagy nincs keret rá, akkor célszerű Se-t venni.

igaz akkor számolni kell a drágább fenntartással(bizti), mivel az 100lovas, nem 72 vagy 75 lovas, mint a központisok.

üdv

És azt se felejtsük el, hogy az új környezetvédelmi-matrica rendszer miatt (amennyiben tényleg bevezetik), ha BP-en is közlekedni akar a járművel, érdemes legalább 4-es környezetvédelmi besorolású motorral vennie, azaz '96 vagy azutáni X-es motorkódút. Pl. az 1.6 8-szelepnél maradva X16SZ, X16SZR. És egy jótanács: a vásárlásnál, mikor az új forgalmit kiállítják, ragaszkodni kell hozzá, hogy 4-es környezetvédelmi besorolás kerüljön bele, régebben ezeket hibásan 2-esnek írták be.

Link to comment
Megosztás:

És azt se felejtsük el, hogy az új környezetvédelmi-matrica rendszer miatt (amennyiben tényleg bevezetik), ha BP-en is közlekedni akar a járművel, érdemes legalább 4-es környezetvédelmi besorolású motorral vennie, azaz '96 vagy azutáni X-es motorkódút. Pl. az 1.6 8-szelepnél maradva X16SZ, X16SZR. És egy jótanács: a vásárlásnál, mikor az új forgalmit kiállítják, ragaszkodni kell hozzá, hogy 4-es környezetvédelmi besorolás kerüljön bele, régebben ezeket hibásan 2-esnek írták be.

Ez a 96 honnan jön? Ahogy néztem, az osztályozásban sehol nem szerepel ez a dátum.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nem tudom emlékeztek e még én írtam f es astra gyors melegedésről és kopogásról.na már odaáig fajult a dolog hogy 1 db szelep elégett a 16 ból.ja és a poén már az összes jeladót átcseréltük 1 másik kocsiból átnéztük a vezérlést kicseréltük a vízpumpát ésss még MINDIG nem jó.a villamosági szerelők még nem is hallottak vagy találkoztak ilyennel.Szar ügy.Esetleg van vkinek még vmi ötlete most még atomjaira van szedve a hengerfej miatt megnézzük

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nem tudom emlékeztek e még én írtam f es astra gyors melegedésről és kopogásról.na már odaáig fajult a dolog hogy 1 db szelep elégett a 16 ból.ja és a poén már az összes jeladót átcseréltük 1 másik kocsiból átnéztük a vezérlést kicseréltük a vízpumpát ésss még MINDIG nem jó.a villamosági szerelők még nem is hallottak vagy találkoztak ilyennel.Szar ügy.Esetleg van vkinek még vmi ötlete most még atomjaira van szedve a hengerfej miatt megnézzük

Gondolom termoosztátot is cseréltetek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Tudja valaki hogy c16nz 92-es astrámon

van-e légtömegmérő és ha van akkor hol találom

esetleg képpel mert már körbe vizsgáltam a szívótorkot

és nem találom rajta.

Előre is kösssz

Légtömegmérő... az nem a levegőszűrő, és az injektor fedél között van valahol?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.