Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

sziasztok srácok!!!

Azon gondolkodtam egyik nap hogy a gépben valaha lett e cserélve lambda szonda. Hiba nincs az autón leszögezem előre de hát 17 éves, érdemes kicserélni vagy ha jól működik hagyjam a francba. Aztán lenne olyan kérdésem is hogy a műszerfalamon nincs fordulat számmérő. Láttam vateran egy ugyan olyat mint az enyém még a száma is stimmel w1111 és csak ezer kilométerrel van benne több. Szívás kicserélni vagy hagyjam azt is. Aztán lenne egy harmadik kérdésem is. VAn az a gumicső ami a légszűrőháztól megy ugye a központi injektorig az nekem elrepedt és körbe tekertem szigetelő szalaggal. Azt azért cseréljem ki nem? Így azért szív valami farsot nem?

Link to comment
Megosztás:

Pont most témázgatunk rajta, alapjárati mocit kell elsőre pucolni, olvass vissza egy kicsit le is írtuk hol, és hogyan. Amúgy a fenének kellett szóba hozni, most befele nekem is pörgött 2000-el a falu végéig. :lol: Vagy ahogy FPepe írta kicsit fordítani kell a pilangószelep-állás jeladón.

1.4-en lehet forgatni? :lol: roseb a pofijukat nekem 1.6-on megse moccan forditásra. csalás

Link to comment
Megosztás:

sziasztok srácok!!!

Azon gondolkodtam egyik nap hogy a gépben valaha lett e cserélve lambda szonda. Hiba nincs az autón leszögezem előre de hát 17 éves, érdemes kicserélni vagy ha jól működik hagyjam a francba. Aztán lenne olyan kérdésem is hogy a műszerfalamon nincs fordulat számmérő. Láttam vateran egy ugyan olyat mint az enyém még a száma is stimmel w1111 és csak ezer kilométerrel van benne több. Szívás kicserélni vagy hagyjam azt is. Aztán lenne egy harmadik kérdésem is. VAn az a gumicső ami a légszűrőháztól megy ugye a központi injektorig az nekem elrepedt és körbe tekertem szigetelő szalaggal. Azt azért cseréljem ki nem? Így azért szív valami farsot nem?

ami nem rossz azt hagyd a picsbe.

egy vezetéket lehet be kell húzni, de 30perces meló, de csak melegbe csináld!

nem árt cserélni, úgyis elreped akkor már máshol is.

üdv

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, még nem próbáltam, FPepe szerint egy kicsit lehet fordítani rajta.

Amennyit lehet rajta forditani, az csak annyi amenyit a csavar furata enged, az az 1-2 tized miliméter. Havernak az autójábol átraktam a fojtószelep potit, és azzal hibátlanul működik. Tehát mostmár biztos hogy az a rosz.

Link to comment
Megosztás:

Amennyit lehet rajta forditani, az csak annyi amenyit a csavar furata enged, az az 1-2 tized miliméter. Havernak az autójábol átraktam a fojtószelep potit, és azzal hibátlanul működik. Tehát mostmár biztos hogy az a rosz.

De lehet ki si próbálom a fordítást, mert kicsit magas az alapjáratom, 900, de inkább 950-körüli, ha enegedi állítani leviszem 850-re kábé.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok srácok!!!

Azon gondolkodtam egyik nap hogy a gépben valaha lett e cserélve lambda szonda. Hiba nincs az autón leszögezem előre de hát 17 éves, érdemes kicserélni vagy ha jól működik hagyjam a francba. Aztán lenne olyan kérdésem is hogy a műszerfalamon nincs fordulat számmérő. Láttam vateran egy ugyan olyat mint az enyém még a száma is stimmel w1111 és csak ezer kilométerrel van benne több. Szívás kicserélni vagy hagyjam azt is. Aztán lenne egy harmadik kérdésem is. VAn az a gumicső ami a légszűrőháztól megy ugye a központi injektorig az nekem elrepedt és körbe tekertem szigetelő szalaggal. Azt azért cseréljem ki nem? Így azért szív valami farsot nem?

Sztem ne nyúlj a lambdához, amíg jó. Ha a fogyasztás megduplázódik, vagy teljesen meghal, és emiatt hibát jelez a motorvezérlő, akkor ráérsz pénzt költeni rá. Ha cserélni kell, csak gyári eredeti a javasolt, az pedig nem olcsó.

A műszerfalat csak beleteszed, és mennie kell, sztem abban még benne van a vezeték is hozzá. A fordszámmérőt nézd meg, hogy 7000-ig legyen skálázva, nehogy dieselest vegyél. Ill. a hőmérőrészét nézd meg, hogy ugyanolyan-e (van 100 és 110 fokos is), ha nem, akkor hozd el a műszergységgel együtt a hőmérő jeladóját is (1-vezetékes).

Azt a gumicsövet pl. bontóból be tudod szerezni.

Link to comment
Megosztás:

Mert ezt nem a vákum vagy nyomás müködteti, hanem az ECU dönti el mikor nyisson vagy zárjon. ha joltudom.

vanbent egy elektromágnes szelep ami vezérli

Kb ugy mükszik mint az atamata mosogépbe a mágnes szelep mikor a nyomáskapcsolo aszongya nix ménkü akkor lezár és nix több viz. Csak itt az ecu dirigál neki valahogy méri a nyomásváltozást

ok köszi a segítséget!Még annyi hogy nem tudod esetleg hogy lehetne letesztelni hogy müködik-e vagy hogy alapból nyitott állapotban van és utána zár le?Mert van más baja is a kocsinak(melegedés, kopogás) és holnap lesz atomjaira szedve nyomozás miatt és akkor letesztelném ezt is hogy jol müködik-e.

Link to comment
Megosztás:

De lehet ki si próbálom a fordítást, mert kicsit magas az alapjáratom, 900, de inkább 950-körüli, ha enegedi állítani leviszem 850-re kábé.

Na próbáltam állítani, járó motornál fellazítottam a két torx-csavart, látszott hogy picit mozdul ide-oda, de fülre semmilyen hatással nem volt a fordulatszámra.

Link to comment
Megosztás:

De lehet ki si próbálom a fordítást, mert kicsit magas az alapjáratom, 900, de inkább 950-körüli, ha enegedi állítani leviszem 850-re kábé.

A gyártó szerint 990-ig normális. (De biztos ez is csak marketing duma :lol: :lol: :( :D :D )

Link to comment
Megosztás:

Azért írtam, hogy inkább 950, éppenhogy csak az ezres vonal alatt van a mutató. Na és neked mennyi? :lol:

Férfi ember nem beszél ilyenekről. Na jó még is.

920-950 fordulat/min, bosch diagnosztikával mérve.

Link to comment
Megosztás:

Klíma bekapcs és lemegy 500-ig. Nyertem? :( :lol:

nem mert alapbol olyan 900-950, de néha hidegben gondolt egyet, és leesett 500ra csak úgy :D

szal klíma se kellett hozzá :lol:

Ja igen J0hnny nem mindent, pl nekem is van benne injektor zárlat pl... 5éve benne van.

Link to comment
Megosztás:

Nem, alapjáraton tolatás ki a bejáróról, közben tompítót+hátsó ablakfűtés+rádió+duda+ablak le kiüvölteni a kutyának, és lefullad. :lol:

pf, sztem elég ha csak odaengeded a kuplungot, és lefullad az mindenféle fogyasztó nélkül ha ez a cél :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.