Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Kicseréltem a lamdbaszondát és a fojtószelepállás érzékelőt

képzeljétek ugyan azokat a hibákat dobja ki a check engine lámpa

A cserélt alkatrészek bosch és febi mind a kettő be lett méretve

és jók de olvastam a http://www.lambdaszonda.hu/lambda_mukodes.html

hogy az ecu eltárolja a korábbi hibákat.

Szerintetek ezek után is megnövekedett fogyasztás várható

az eltárolt hibák miatt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltem a lamdbaszondát és a fojtószelepállás érzékelőt

képzeljétek ugyan azokat a hibákat dobja ki a check engine lámpa

A cserélt alkatrészek bosch és febi mind a kettő be lett méretve

és jók de olvastam a http://www.lambdaszonda.hu/lambda_mukodes.html

hogy az ecu eltárolja a korábbi hibákat.

Szerintetek ezek után is megnövekedett fogyasztás várható

az eltárolt hibák miatt :lol:

Olyan mint az anyós , ha leveszed a sarut elfelejti,hogy pizt kö annyi :lol:

akusaru le fél órára oszt elfelejti az ECU a tárolt hibakódokat

Link to comment
Megosztás:

azért mert bizonyos terhelésen adja csaka mocinak, és ezt vékummal szabályozzák, ahhoz kell a + cső

értem akkor azért van rajta vezeték mert nem folyamatosan megy neki a cucc akkor az enyém szerintem nem jó mert folyamatosan nyitott állapotban van lehet megragadt a széndarabkáktól amivel tele volt vagy alapból van nyitva és ha úgyvan lezár?

Link to comment
Megosztás:

értem akkor azért van rajta vezeték mert nem folyamatosan megy neki a cucc akkor az enyém szerintem nem jó mert folyamatosan nyitott állapotban van lehet megragadt a széndarabkáktól amivel tele volt vagy alapból van nyitva és ha úgyvan lezár?

milyen vezeték??

az ufó alakú szelepre 3 darab gumicső megy

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Lenne 1-2 kérdésem.92 es astra f em van c14nz.Az alapjárat ingadozik néha le is szeretne állni,de nem hagyom:)

Mikor nyomok 1 izmosab gázt kicsit fullad az autó utánna már jó.Nem tudom mi lehet vele.Hátha nektek volt már hasonló gond.Elöre is köszi.

Helyesírási hibák javítva! ®j0hnny

Link to comment
Megosztás:

erre 2 db gumicső +2 db vezeték megy az egyik cső a szívórészbe megy a másik a szénszűrő fele megy(ez tele volt széndarabkákkal).ez egy 1,6os 16 szelepes 98 as astra.Az az ufó alakú szelep amit mondasz hol van?

ja akkor teljesen másról beszélünk :lol:

ez 1.4es 8v-n van

Link to comment
Megosztás:

Ez egy újfajta flash memória törlési módszer? :lol:

Meg kéne nézni hátha van valahol eldugva egy reset gomb. :(

Hello!

Lenne 1-2 kérdésem.92 es astra f em van c14nz.Az alapjárat ingadozik néha le is szeretne állni,de nem hagyom:)

Mikor nyomok 1 izmosab gázt kicsit fullad az autó utánna már jó.Nem tudom mi lehet vele.Hátha nektek volt már hasonló gond.Elöre is köszi.

Pont most témázgatunk rajta, alapjárati mocit kell elsőre pucolni, olvass vissza egy kicsit le is írtuk hol, és hogyan. Amúgy a fenének kellett szóba hozni, most befele nekem is pörgött 2000-el a falu végéig. :lol: Vagy ahogy FPepe írta kicsit fordítani kell a pilangószelep-állás jeladón.

Link to comment
Megosztás:

"atomgilette

erre 2 db gumicső +2 db vezeték megy az egyik cső a szívórészbe megy a másik a szénszűrő fele megy(ez tele volt széndarabkákkal).ez egy 1,6os 16 szelepes 98 as astra.Az az ufó alakú szelep amit mondasz hol van?"

Neked nincs olyanod.

neked ilyened van, nem? vagyis hasonló két csöves de arrol nix képem per pill

1059816657n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mert ezt nem a vákum vagy nyomás müködteti, hanem az ECU dönti el mikor nyisson vagy zárjon. ha joltudom.

vanbent egy elektromágnes szelep ami vezérli

Kb ugy mükszik mint az atamata mosogépbe a mágnes szelep mikor a nyomáskapcsolo aszongya nix ménkü akkor lezár és nix több viz. Csak itt az ecu dirigál neki valahogy méri a nyomásváltozást

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.