Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

nincs fordulatszámmérő, kb 1500 körül lehet a fordulat

Nekem is szokta csinálni, de érdekes mostanában nem. Ugye hidegen olyan 1100 a fordulat, melegen olyan 900-körül van, de amikor magától felpörög akkor 1500-2000, sőt egyszer felment 2500-ra is. Akkor félre is álltam, leállítottam, és újraindítottam. Egy-két percel indulás után meg szokott szünni, de mondom talán már hónapok óta nem csinálta. Alapjárati rendszeresen pucolva, folytószelepház tiszta a bödön miatt. Én nem szoktam vele különösebben foglalkozni, végülis egy 15 éves 240ezret futott motor. De amikor felpörgött akkor is csak üresben, vagy váltáskor, "magától" nem vitte a kocsit. Tényleg tök jó idő van, megyek kiürítem a bödönt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

és ez meddig marad fenn?

egyébként hidegen kellene neki egy olyan 1200at pörögnie.

nekem is eleinte fel se tünt, hogy hidegen pörgött volna, amíg be nem melegszik, csak mióta elkezdte az alapjárati a vacakolását.

most reggel , ahogy bütyköltem, próbálkoztam nézegetni, hogy mi lehet a gond. Már nyitott a termosztát, mert a hűtő már kezdett melegedni, de az alapjárat magas volt. Eddig akármijen hideg volt, beinditottam egy picit megemelte az alapjáratot, de 2-3-4 másodperc után vissza is engedte

Link to comment
Megosztás:

most reggel , ahogy bütyköltem, próbálkoztam nézegetni, hogy mi lehet a gond. Már nyitott a termosztát, mert a hűtő már kezdett melegedni, de az alapjárat magas volt. Eddig akármijen hideg volt, beinditottam egy picit megemelte az alapjáratot, de 2-3-4 másodperc után vissza is engedte

elég kaka az ilyen dolgokat kideríteni sajna... furcsaság az, hogy vákumcső le, reagál, aztán vissza és ugyan olyan mint volt.

még azt nem próbálam, hogy ha járó mocinál kiveszem az alapjáratit arra reagál e... nem lennék nagyon meglepődve hanem :lol: , bár pucolás után azért keresgélte a helyét...

Link to comment
Megosztás:

elég kaka az ilyen dolgokat kideríteni sajna... furcsaság az, hogy vákumcső le, reagál, aztán vissza és ugyan olyan mint volt.

még azt nem próbálam, hogy ha járó mocinál kiveszem az alapjáratit arra reagál e... nem lennék nagyon meglepődve hanem :lol: , bár pucolás után azért keresgélte a helyét...

De te azt mondtad, hogy ki van kopva, és lötyög a tengelye nem?

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Ma jottem haza sulibol haverom jott utanam. Eloztem es azt mondta hogy kek fustot latott meg elegge fustolt hozzateszem hideg volt meg a moci!

Szerintetek? Vizem nem fogyik, olajat nem eszi meg nem toltottem utan pedig 8ezret mar mentem vele annyi hogy az olajteknom tiszta olajsar es 1-2 csepp szokott lenni,

a kocsi alatt!

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Ma jottem haza sulibol haverom jott utanam. Eloztem es azt mondta hogy kek fustot latott meg elegge fustolt hozzateszem hideg volt meg a moci!

Szerintetek? Vizem nem fogyik, olajat nem eszi meg nem toltottem utan pedig 8ezret mar mentem vele annyi hogy az olajteknom tiszta olajsar es 1-2 csepp szokott lenni,

a kocsi alatt!

Akkor szerintem ne foglalkozz vele. Kék füst az olajtól szokott lenni, de azt mondod nem eszi.

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Ma jottem haza sulibol haverom jott utanam. Eloztem es azt mondta hogy kek fustot latott meg elegge fustolt hozzateszem hideg volt meg a moci!

Szerintetek? Vizem nem fogyik, olajat nem eszi meg nem toltottem utan pedig 8ezret mar mentem vele annyi hogy az olajteknom tiszta olajsar es 1-2 csepp szokott lenni,

a kocsi alatt!

Ha kék füstöt látott az pedig olaj. Ha hideg volt akkor a "nagy füst" az inkább gőz lehetett a kipuffból, de annak meg nem kéne kéknek lennie :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy ismerős, felhívtam, mondtam neki hogy magas az alapjáratom.Mondta, hogy gyorsan szaladjak át van még pár perce és ránéz. Átmentem, meghallotta az alapjáratot, és mondta, hogy "jaaa, ennyire magas!". Nézegette nézegette, mondtam neki, hogy így már én is próbáltam, hogy nézegettem, de nem lett jó. Na a lényeg: lehúzta a fojtószelep állás érzékelőről a csatlakozót, és az alapjárat beállt rendesen. Visszadugtuk a csatlakozót, az alapjárat továbbra is jó volt. Autó leállít, ujra beindít alapjárat megint magas. Catlakozó lehúz a érzékelőről, alapjárat megint normális. ezt eljátszottuk még 2x-3x és lehúzott csatlakozónál jó volt az alapjáratom, visszadugott csatlakozónál magas volt az alapjáratom.Mondta hogy valószinüleg ez lesz a bűnös. Ezt a potmétert lehet javítani vagy tisztítani? vagy mindenképpen cserés? Nektek mi a véleményetek, lehet , hogy ez a rossz?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!akkor hogy müködik pontosan ez a tankszellőztetés?Jön a tankból a szellőztető cső az egyből belemegy ebbe az aktívszénszűrőbe,és Az aktívszénszűrőtöl hova megy tovább?Van a motorra felpattintva 1 kis szelep szerüség.gondolom abba megy mert televolt széndarabkával.Na annak mi a hivatalos neve és pontosan hogyan működik,miért van raja két vezeték lezár 1 idő után vagy mér vmit?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy ismerős, felhívtam, mondtam neki hogy magas az alapjáratom.Mondta, hogy gyorsan szaladjak át van még pár perce és ránéz. Átmentem, meghallotta az alapjáratot, és mondta, hogy "jaaa, ennyire magas!". Nézegette nézegette, mondtam neki, hogy így már én is próbáltam, hogy nézegettem, de nem lett jó. Na a lényeg: lehúzta a fojtószelep állás érzékelőről a csatlakozót, és az alapjárat beállt rendesen. Visszadugtuk a csatlakozót, az alapjárat továbbra is jó volt. Autó leállít, ujra beindít alapjárat megint magas. Catlakozó lehúz a érzékelőről, alapjárat megint normális. ezt eljátszottuk még 2x-3x és lehúzott csatlakozónál jó volt az alapjáratom, visszadugott csatlakozónál magas volt az alapjáratom.Mondta hogy valószinüleg ez lesz a bűnös. Ezt a potmétert lehet javítani vagy tisztítani? vagy mindenképpen cserés? Nektek mi a véleményetek, lehet , hogy ez a rossz?

Javítani nem lehet, de azt megpróbálhatod, hogy fellazítod a csavarjait, és amennyit a csavarok engednek, annyit elfordítasz rajta, mondjuk egy ilyen nagyon pörgő állapotában. Ha sikerül annyit fordítanod rajta, hogy jó legyen az alapjárat, húzd meg a csavarjait, és lehet mázlid lesz, nem kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!akkor hogy müködik pontosan ez a tankszellőztetés?Jön a tankból a szellőztető cső az egyből belemegy ebbe az aktívszénszűrőbe,és Az aktívszénszűrőtöl hova megy tovább?Van a motorra felpattintva 1 kis szelep szerüség.gondolom abba megy mert televolt széndarabkával.Na annak mi a hivatalos neve és pontosan hogyan működik,miért van raja két vezeték lezár 1 idő után vagy mér vmit?

Nem mér semmit a tankban keletkező benzingőzt bekajolja a motor.

Javítani nem lehet, de azt megpróbálhatod, hogy fellazítod a csavarjait, és amennyit a csavarok engednek, annyit elfordítasz rajta, momdjuk egy ilyen nagyon pörgő állapotában. Ha sikerül annyit fordítanod rajta, hogy jó legyen az alapjárat, húzd meg a csavarjait, és lehet mázlid lesz, nem kell cserélni.

Takarítani azért lehet, nekem is jó dzsuvás volt a tengelye, szétszedtem, kitakarítottam.

Link to comment
Megosztás:

Magát a potit szétszedted? Hogyan?

Most már meg nem mondom, hogy a potit is szétszedtem-e de az tudom, hoyg a tengely mellett sok dzsuva volt, ott ahol a pillangószelep fordul. Amúgy ha az alapjáratit, meg az injektort szétszedtem akkor miért pont ezt nem? :lol:

Takarítani azért lehet, nekem is jó dzsuvás volt a tengelye, szétszedtem, kitakarítottam.

Leveszem kitakaritom visszateszem, és kész? Vagy van valami fortély hogy hogy kell visszatenni? mert mintha olvastam volna hogy nem egyszerű visszatenni, de lehet hogy nem erről volt szó

Igazából Novynak volt ilyen aktívszén-darabkás gondja, nem tudom most hol van amikor szükség van rá. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Magát a potit szétszedted? Hogyan?

szerintem nem szedte azt szét, préselt háza van annak nem?

Igazából Novynak volt ilyen aktívszén-darabkás gondja, nem tudom most hol van amikor szükség van rá. :lol:

nekem nem volt, nemtom kivel keversz, nekem az ufó szokott megragadni, meg az alapjárat szabályos ciklusokat leadni

amit meg én tudtam elmondtam, de a potira senki se gondolt, és mégis az lesz a ludas, mert az küld egy jelet az ecunak, és azzal együtt állítja be az alapjáratot, és mivel le lett húzva, akkor megjavult, akkor csak az lesz, mert nem kapott hibás jelet az ecu.

ez a tengely pucolás, illetve a Pepe féle kalibrálás remélhetőleg megoldja.

Link to comment
Megosztás:

meg a tengely másik oldalánsem árt körülnézni,hogy a támasztó csavarnál nincs-e valami kosz meg a gázrudazat nem-e kinlodik a gázbovden nem -e akad kicsit

a nemével semmi baj szerintem :lol:

nem akad-e

:D

de jo ötletek, am van ott támasztócsavar? :(

megnézem majd én is ezt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mentem most pár km-t. Az autót inditottam, alapjárat magas. Autó leállit, csatlakozó lehuz, újrainditás, alapjárat nagyon jó. Valószínüleg az a poti lesz a hibás. Lehúzott csatival mentem, kis fordulaton picit rángatott, és egy idő után kigyulladt a sárga lámpa. Sok lehetőség nincs hogy mi lehetett de azért kivillogtattam, 22 kódot villogta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.