Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Én is fals levegőre tippelek. Esetleg a féktisztítós trükköt kipróbálhatod. Még az is lehet, hogy a MAP szenzor adta meg magát és azon keresztül szív falsot. Vagy csak lecsúszott a cső a MAP szenzorról. Ez magyarázná a MAP hibát és a magas alapjáratot is.

Pölö még a pollenszűrő alá is megy vákumcső, vagy a belső-levegő keringtetőhöz. Azokat is át lehet nézni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet mégis segített a pucolás, csak még meg kellett találnia magát az alapjárati motornak.

afenét a pucolás :lol: nyitott állapotba megvot ragadva az aktivszén szürő ellötti nyomásszabályzó szelepe, oszt ott cupákot egykis cuggot ezé pörgött

az alap motor 10mp járatás alatt lekalibrája magát

Link to comment
Megosztás:

akk mar csak fektisztitot kell venni...

Benzines ecset is tökéletesen megfelel :lol:

Sziasztok!

A tegnapi gond még mindig fent áll. Az alapjárat nagyon magas. A fojtószelepházat leszereltem, kitakaritottam, az alapjárati motort is. Most úgy néz ki mintha új lenne. Lementem beszereltem, és az alapjáratot ugyanúgy tartja kb 1500-as fordulaton. Merre keresgéljem a hibát? Motorkontrol lámpa továbra sincs.

Segitségeteket előre is köszönöm!

Az a 3-kivezetéses ufó alakú szelep, amit találtál okozott már másnak is alapjárat problémákat, ha megint előjön a probléma, azt ütögesd meg. Ha ettől megjavul az alapárat, ki kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon remélem, hogy megoldódott a probléma. Lehet hogy be kellett volna tanítani az alapjárati motort???? Olvastam már ilyet!!! Köszönöm mindenkinek a segitséget.

Megtanulja az magát nem kell tanítgatni, csak kell neki kis idő. Most hogy az pár mp vagy pár perc azt nem tudom.

Viszont ez a tankszellőztető szelep is jó tipp mint hibalehetőség főleg ha már a szénszűrő felől jönnek a széndarabkák akkor csinálhat gondot. bár az egy zárt rendszer ha a tanksapka rendesen zár szóval onnan falsot nem nagyon... Az inkább ha nem nyit akkor az AC szokta összeszippantani a tankot.

Link to comment
Megosztás:

afenét a pucolás :lol: nyitott állapotba megvot ragadva az aktivszén szürő ellötti nyomásszabályzó szelepe, oszt ott cupákot egykis cuggot ezé pörgött

De ha a tanksapka jól zár és a csövek is reneben akkor onnan nem tud falsot szívni mert az egy zárt rendszer úgy. Amugy nem nyomásszabályzó csak egy szellőztető szelep sztem.

Link to comment
Megosztás:

Megtanulja az magát nem kell tanítgatni, csak kell neki kis idő. Most hogy az pár mp vagy pár perc azt nem tudom.

Viszont ez a tankszellőztető szelep is jó tipp mint hibalehetőség főleg ha már a szénszűrő felől jönnek a széndarabkák akkor csinálhat gondot. bár az egy zárt rendszer ha a tanksapka rendesen zár szóval onnan falsot nem nagyon... Az inkább ha nem nyit akkor az AC szokta összeszippantani a tankot.

nem kell tanítani, és pár mp alatt be kell enki állni, röfögve jár egy pár mpig, és szépen hallani, hogy dolgozik!!

alfákon kell tanítani....

De ha a tanksapka jól zár és a csövek is reneben akkor onnan nem tud falsot szívni mert az egy zárt rendszer úgy. Amugy nem nyomásszabályzó csak egy szellőztető szelep sztem.

attol függetlenül, hogy zárt rendszer vagy sem, a benzingőzös levegőtől jobban pörög a moci

Link to comment
Megosztás:

Mentem az autóval 40-50 km-t, és már nem tartja magasan fojamatosan az alapjáratot. Néha pl. ha állok lámpánál, akkor csinál olyat hogy megemeli az alapjáratot 2-3 másodpercre, de utána visszaáll normál alapjáratra. Hogy tudom kiszűrni hogy az aktivszén szűrő előtti szelep a hibás? Szétszedhető? Lehet takaritani? Hogy lehet megnézni hogy működik-e?

Link to comment
Megosztás:

Mentem az autóval 40-50 km-t, és már nem tartja magasan fojamatosan az alapjáratot. Néha pl. ha állok lámpánál, akkor csinál olyat hogy megemeli az alapjáratot 2-3 másodpercre, de utána visszaáll normál alapjáratra. Hogy tudom kiszűrni hogy az aktivszén szűrő előtti szelep a hibás? Szétszedhető? Lehet takaritani? Hogy lehet megnézni hogy működik-e?

kiveszed, és a csövket ledugózod.

am meg ha jól működik, akkor egyirányú a forgalombenne

megszívod megfújod, és ha csak egyik megy akkor jó.

Link to comment
Megosztás:

kiveszed, és a csövket ledugózod.

am meg ha jól működik, akkor egyirányú a forgalombenne

megszívod megfújod, és ha csak egyik megy akkor jó.

Ezt már próbáltam, fújni szívni, és mindkét irányba járt a levegő. Úgyhogy valószinüleg ez lesz a bibi, de azért még megpróbálom ledugózni a csöveket. Mi ennek a hivatalos neve? Menyibe kerül kb?

Link to comment
Megosztás:

Ezt már próbáltam, fújni szívni, és mindkét irányba járt a levegő. Úgyhogy valószinüleg ez lesz a bibi, de azért még megpróbálom ledugózni a csöveket. Mi ennek a hivatalos neve? Menyibe kerül kb?

nemtom, de nem azzalvan akkor bajod, hanem az aktív szénszűrővel, mert megindultak belőle a széndarabok, és ha az bekerül a membránhoz, attol tud megakadni.

dugózd le és nézd meg mizu.

szerintem nem is tennék bele másikat, ha bekaksizna :lol:

Link to comment
Megosztás:

nemtom, de nem azzalvan akkor bajod, hanem az aktív szénszűrővel, mert megindultak belőle a széndarabok, és ha az bekerül a membránhoz, attol tud megakadni.

dugózd le és nézd meg mizu.

szerintem nem is tennék bele másikat, ha bekaksizna :lol:

Anélkül is működik rendesen? Ledugózom a vákumcsöveket és minden oké?

Link to comment
Megosztás:

Anélkül is működik rendesen? Ledugózom a vákumcsöveket és minden oké?

Én inkább kukáznék a bontóban és kicserélném. Jobb az úgy, ahogy eredetileg megtervezték. A ledugózásban elég sok elbacási lehetőségek vannak ha nem figyelsz eléggé, vagy ha nem ismered a rendszer működését.

Link to comment
Megosztás:

Ezt már próbáltam, fújni szívni, és mindkét irányba járt a levegő. Úgyhogy valószinüleg ez lesz a bibi, de azért még megpróbálom ledugózni a csöveket. Mi ennek a hivatalos neve? Menyibe kerül kb?

A hivatalos neve tankszellőztető szelep, a száma: 17087069, ill. 08 07 449.

Új ára: 7900Ft körül van.

Link to comment
Megosztás:

Én inkább kukáznék a bontóban és kicserélném. Jobb az úgy, ahogy eredetileg megtervezték. A ledugózásban elég sok elbacási lehetőségek vannak ha nem figyelsz eléggé, vagy ha nem ismered a rendszer működését.

az a szelep annyit tesz, hogy részterhelésen benyeleti a benzingőzt is a mocival igaz?

nos ha az kiiktatja, akkor kicsit benzinszag lesz a kocsi mögött... de kb ennyi.

Link to comment
Megosztás:

az a szelep annyit tesz, hogy részterhelésen benyeleti a benzingőzt is a mocival igaz?

nos ha az kiiktatja, akkor kicsit benzinszag lesz a kocsi mögött... de kb ennyi.

Ja, állás közben meg felhalmozódik a motortérben, aztán egyszer csak Föld körüli pályára áll a kocsi :lol: Ha ledugózza, akkor meg vákuum keletkezik a tankban, és összeszívja.

Link to comment
Megosztás:

Ja, állás közben meg felhalmozódik a motortérben, aztán egyszer csak Föld körüli pályára áll a kocsi :lol: Ha ledugózza, akkor meg vákuum keletkezik a tankban, és összeszívja.

nema mocitérben kell hagyni, és nem ledugózni.

ammmm régi kocsikban semi ilyen nem volt, és nem volt vele gond, ez is csak környezetvédelmi szempont miatt lett így kitalálva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel beültem az autóba, inditottam és megint magas alapjárat fojamatosan. Az aktívszén szűrő elötti szelepről lehúztam a két vákumcsövet , ledugóztam őket, de semmi változás. Gondoltam, akkor már csak a map szenzor lehet a bűnös. Szóltam havernak ugorjon már ide és rakjuk már át az övéből a map szenzort. Ez is astra f, csak ez nem c14se, hanem c16se, gondolom nem igazán lehet külömbség a két szenzor között. Átraktuk, és semmi nem változott, ugyanúgy maradt a magas alapjárat. Valakinek valami ötlet még?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel beültem az autóba, inditottam és megint magas alapjárat fojamatosan. Az aktívszén szűrő elötti szelepről lehúztam a két vákumcsövet , ledugóztam őket, de semmi változás. Gondoltam, akkor már csak a map szenzor lehet a bűnös. Szóltam havernak ugorjon már ide és rakjuk már át az övéből a map szenzort. Ez is astra f, csak ez nem c14se, hanem c16se, gondolom nem igazán lehet külömbség a két szenzor között. Átraktuk, és semmi nem változott, ugyanúgy maradt a magas alapjárat. Valakinek valami ötlet még?

fordulatszámban kifejezve mennyi aza magas??

van fordulatszámmérőd?

kétvezetékes hőgomba?

Link to comment
Megosztás:

nincs fordulatszámmérő, kb 1500 körül lehet a fordulat

és ez meddig marad fenn?

egyébként hidegen kellene neki egy olyan 1200at pörögnie.

nekem is eleinte fel se tünt, hogy hidegen pörgött volna, amíg be nem melegszik, csak mióta elkezdte az alapjárati a vacakolását.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.