Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Na akadt megint egy kis gondom. Olyan jelenséget produkál az autó, mintha felakadt volna a gáz, kb olyan 1300-1500 között lehet a fordulat. Ez most jött elő. Eddig amikor inditottam, felpörgött, de rögtön vissza is ejtette a fordulatot. Most nem ejti vissza. Mentem vele kb 18-20 km-t és végig magas volt az alapjárat. Sárga lámpa nincs. Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Na akadt megint egy kis gondom. Olyan jelenséget produkál az autó, mintha felakadt volna a gáz, kb olyan 1300-1500 között lehet a fordulat. Ez most jött elő. Eddig amikor inditottam, felpörgött, de rögtön vissza is ejtette a fordulatot. Most nem ejti vissza. Mentem vele kb 18-20 km-t és végig magas volt az alapjárat. Sárga lámpa nincs. Mi lehet a gond?

Alapjárati motor. Pucold meg, meg a pillangószelep házat is a környékén.

Link to comment
Megosztás:

tudnal tobni egy kepet roluk? vagy ahelyere vhogy ramutani, mert nekem is csinal ilyet.

ezert ingadozhat az alapjarat is?

A piros karika az alapjárati moci, a kék karika meg a pillangószelep környéke. Ügyelj rá, hogy ne sok trutyi kerüljön be, tömj oda valami tiszta rongyot, de úgy hogy ki is tudd venni. Persze legjobb ha lebontod az egészet. Az egész cókmókot az a fekete kupak takarja amibe kerül a levegő a légszűrőházból, és két nagy csavar fogja. Az alapjárati moci tengelyét meg nem csavargatni, féktisztítót neki, meg óvatos törölgetés, és a helyét is ki kell takarítani.

310928.jpg

Link to comment
Megosztás:

A piros karika az alapjárati moci, a kék karika meg a pillangószelep környéke. Ügyelj rá, hogy ne sok trutyi kerüljön be, tömj oda valami tiszta rongyot, de úgy hogy ki is tudd venni. Persze legjobb ha lebontod az egészet. Az egész cókmókot az a fekete kupak takarja amibe kerül a levegő a légszűrőházból, és két nagy csavar fogja. Az alapjárati moci tengelyét meg nem csavargatni, féktisztítót neki, meg óvatos törölgetés, és a helyét is ki kell takarítani.

http://kep.ivpicture.hu/310928.jpg

Koszonom!

En vagyok vak, vagy az " igy csinald"-ba nincs benne?

Link to comment
Megosztás:

Annyira én sem, de azért a lényeg látszik, hol van, milyen kulcs kell hozzá, és mivel lehet tisztítani. :lol:

akkor a kepek szerint: kicsavarom a csavarokat es a nyilak szerint kihuzom a motort?

aztan megpucolom, es visszarakom

a motor a fekete "genya" alatt van

plusz ez alatt ronggyal kitorulgetni ovatosan...

jol ertem?

Link to comment
Megosztás:

akkor a kepek szerint: kicsavarom a csavarokat es a nyilak szerint kihuzom a motort?

aztan megpucolom, es visszarakom

a motor a fekete "genya" alatt van

plusz ez alatt ronggyal kitorulgetni ovatosan...

jol ertem?

Igen. :lol: De a moci kúpjának a "fészkét" is ki kell törölgetni. Ugye ott van a kúp ellendarabja.

Link to comment
Megosztás:

Ha mosás után újra olajos lesz, akkor sajnos újra le kell venni a hf-et. Csak a pénztárcán múlik a további teendő.

Ízlés, szükség és pénztárca szerint ezekből összeállíthatod a saját listádat:

-új hf tömítés

-hf nyomáspróba

-gáthegesztés, szelep, szelepfészek, szelepvezető, szelepszárszimmering csere

-új hf csavarok

-hajszálrepedés keresése a blokk tetején

-blokk síkoltatása, hozzámérten hf tömítés

-hf síkoltatás

-bontott hf vásárlása

-vezérlés alkatrészeinek cseréje, mert kár lenne a felújított hf-ért ha később meg elszakadna a szíj

-esetleg új hidrotőkék (ha a tiedbe vannak, nem emlékszem a motorkódra)

-megfelelő szerszámozottság és szaktudás

-motorikus tömítő és kiegészítő tömítések vásárlása

-még egyszer teljes hűtőrendszer mosás

-új hűtőfolyadék vásárlása

-motorolaj (és társa) csere

-az autó általános állapotától függően anyagi mérlegelés.......

Hát igen, ha ezt mind megcsinálnám a gatyám rámenne, viszont lenne egy pöpec motorom..

Ez egy elég lestrapált kocsi (cigányoktól vettem) azok meg mindent összekókányoltak benne. A vezetékek se gyáriak. Össze-vissza van forrasztva mindenféle kábel.

Meg a kaszni is eléggé rohad. Szóval nem éri meg költeni rá.

Na majd kimosom a hűtőrendszert, ha egy kicsit jobb idő lesz. Addig meg imádkozom, hogy ne durranjon el a vízcsövem.

Amúgy, ha eldurranna az út szélén meg lehet csinálni annyira, hogy hazavigyen? Mondjuk betekerem szigetelőszalaggal

Mennyibe kerül egy előtöltési szög állítása? Hidegen elég nehezen indul és nagyon füstöl. (ja meg elég keményen is jár)

Na meg még egy utolsó kérdés: Nagyon megbüntetne azért, ha egy 5l-es kannát használok tanknak amit a motortérben helyeztem el. Most így járok vele, mert eldugult a tankom

a jó sűrű étolaj megtette hatását..... Szóval mit szólnak hozzá a sünök, ha elkapnak?

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, ha ezt mind megcsinálnám a gatyám rámenne, viszont lenne egy pöpec motorom..

Ez egy elég lestrapált kocsi (cigányoktól vettem) azok meg mindent összekókányoltak benne. A vezetékek se gyáriak. Össze-vissza van forrasztva mindenféle kábel.

Meg a kaszni is eléggé rohad. Szóval nem éri meg költeni rá.

Na majd kimosom a hűtőrendszert, ha egy kicsit jobb idő lesz. Addig meg imádkozom, hogy ne durranjon el a vízcsövem.

Amúgy, ha eldurranna az út szélén meg lehet csinálni annyira, hogy hazavigyen? Mondjuk betekerem szigetelőszalaggal

Mennyibe kerül egy előtöltési szög állítása? Hidegen elég nehezen indul és nagyon füstöl. (ja meg elég keményen is jár)

Na meg még egy utolsó kérdés: Nagyon megbüntetne azért, ha egy 5l-es kannát használok tanknak amit a motortérben helyeztem el. Most így járok vele, mert eldugult a tankom

a jó sűrű étolaj megtette hatását..... Szóval mit szólnak hozzá a sünök, ha elkapnak?

ha eldurran a vízcsőp igen kicsi az esélye rá, hogy olyan helyen történik, hogy ott az utcán helyre lehet hozni. He esetleg pont középen nyílik szét a cső, és van néled egy idom betétnek, meg csőbilincs, meg persze hűtőfolyadék. Jöttünk haza Szlovákiából és egy kettes Trasporterrel állt a nő az út szélén, eldurrant a vízcsöve, de pont egy elágazásnál, semmit nem tudtunk vele kezdeni. Szerintem a rendőr nem néz be a mociháztető alá, de ha mégis akkor biztosan nem engedne tovább.

Link to comment
Megosztás:

...

Mennyibe kerül egy előtöltési szög állítása? Hidegen elég nehezen indul és nagyon füstöl. (ja meg elég keményen is jár)

Na meg még egy utolsó kérdés: Nagyon megbüntetne azért, ha egy 5l-es kannát használok tanknak amit a motortérben helyeztem el. Most így járok vele, mert eldugult a tankom

a jó sűrű étolaj megtette hatását..... Szóval mit szólnak hozzá a sünök, ha elkapnak?

Az étolajos üzemnek komoly lebuktató szaga van a kipufogóban, a rend őreinek ez maga a jövedéki adócsalás mennyei illata...

Most mivel jársz, úgy értem most mi van a kannában?

Lehet, hogy az étolaj-gázolaj üzem miatt állítottak korábban az előtöltésen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tegnapi gond még mindig fent áll. Az alapjárat nagyon magas. A fojtószelepházat leszereltem, kitakaritottam, az alapjárati motort is. Most úgy néz ki mintha új lenne. Lementem beszereltem, és az alapjáratot ugyanúgy tartja kb 1500-as fordulaton. Merre keresgéljem a hibát? Motorkontrol lámpa továbra sincs.

Segitségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tegnapi gond még mindig fent áll. Az alapjárat nagyon magas. A fojtószelepházat leszereltem, kitakaritottam, az alapjárati motort is. Most úgy néz ki mintha új lenne. Lementem beszereltem, és az alapjáratot ugyanúgy tartja kb 1500-as fordulaton. Merre keresgéljem a hibát? Motorkontrol lámpa továbra sincs.

Segitségeteket előre is köszönöm!

vákumcsövek nincsenek leesve? kirepedve?

nekem akkor pörgeti magát mikor az injektor eleje felől egy csövet lehúzok, igaz ez központis, de hátha :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nincsenek leesve, és nem is repedezettek. Nemrég lettek cserélgetve kb 1 éve

Pedig az alapjárati gond lesz. Szedd ki az alapjáratit, a csatiját dugd össze, zárd össze úgy a biztitáblában a pineket, mintha hibakódot olvasnál, és add rá a gyújtást. A kúpnak ki-be kell mozognia. Ha nem teszi akkor újat, vagy bontottat kell szerezni.

Link to comment
Megosztás:

Pedig az alapjárati gond lesz. Szedd ki az alapjáratit, a csatiját dugd össze, zárd össze úgy a biztitáblában a pineket, mintha hibakódot olvasnál, és add rá a gyújtást. A kúpnak ki-be kell mozognia. Ha nem teszi akkor újat, vagy bontottat kell szerezni.

Na lementem megnézni, az alapjárati motort. Rendbe van, a kúp szépen liftezik fel-le. Na de már ha ott jártam, megnéztem, hogy ad-e hibakódot, és adott. 33. kódot villogta. Ha jól olvastam akkor, AGR szelep feszültség túl alacsony. Nekem is van AGR szelep??

Link to comment
Megosztás:

Na lementem megnézni, az alapjárati motort. Rendbe van, a kúp szépen liftezik fel-le. Na de már ha ott jártam, megnéztem, hogy ad-e hibakódot, és adott. 33. kódot villogta. Ha jól olvastam akkor, AGR szelep feszültség túl alacsony. Nekem is van AGR szelep??

Nincs AGR.

A 33-as hibakód nálad a MAP szenzor hibát jelenti. Ellenőrizd a szívócsőnyomás érzékelő csatlakozását.

Sajna magas fesz-nél lehet nem segít a kontakt ellenőrzés, csak a csere.

Biztos nem szív sehol falsot?? Ezt mindenképp zárd ki! Akár le is veheted a MAP vákuumcsövét és hajlítva körbenézheted, h nincs-e rajta valahol repedés.

De ellenőrizd a szívótorkot is. Van erre fújkálós módszer, úgy könnyebb. Sőt a fékrásegítőt is hallgasd meg.

Link to comment
Megosztás:

Nincs AGR.

A 33-as hibakód nálad a MAP szenzor hibát jelenti. Ellenőrizd a szívócsőnyomás érzékelő csatlakozását.

Sajna magas fesz-nél lehet nem segít a kontakt ellenőrzés, csak a csere.

Biztos nem szív sehol falsot?? Ezt mindenképp zárd ki! Akár le is veheted a MAP vákuumcsövét és hajlítva körbenézheted, h nincs-e rajta valahol repedés.

De ellenőrizd a szívótorkot is. Van erre fújkálós módszer, úgy könnyebb. Sőt a fékrásegítőt is hallgasd meg.

Azt a map szenzort hol találom, hogy néz ki?

Az előbb is bütyköltem mert nem hagyott nyugodni a dolog. Beinditottam, magas alapjárat, mozgattam a csatlakozókat, vákumcsöveket, de semmi. A fojtószelepház alján van egy vákumcső, azt lehúztam, és beinditottam, és normális alapjárat volt, visszatoltam a csövet, és maradt az alapjárat normális. Kb 6-7-szerleállitottam és újrainditottam az autót és az alapjárat egyenlőre úgy néz ki, hogy rendbejött. Az a vákumcső egy kb 3-4 cm átmérőjü kis műanyag tányérba megy bele a tűzfalnál. megy bele mégegy vákumcső, és egy cső pedig megy belőle a jobb első sárvédő dobba megy bele. Mi lehet az a kis műanyag tányérszerű? Egyenlőre most úgynézki hogy rendben van.

Link to comment
Megosztás:

Na lementem megnézni, az alapjárati motort. Rendbe van, a kúp szépen liftezik fel-le. Na de már ha ott jártam, megnéztem, hogy ad-e hibakódot, és adott. 33. kódot villogta. Ha jól olvastam akkor, AGR szelep feszültség túl alacsony. Nekem is van AGR szelep??

Én is fals levegőre tippelek. Esetleg a féktisztítós trükköt kipróbálhatod. Még az is lehet, hogy a MAP szenzor adta meg magát és azon keresztül szív falsot. Vagy csak lecsúszott a cső a MAP szenzorról. Ez magyarázná a MAP hibát és a magas alapjáratot is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.