Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ha van rajta GM azonosító a lambdaszondán és a csomagoláson hologramos GM matrica amin szintén ugyanaz a azonosító van akkor az tutira gyári. 8000 körül elég jó vétel lenne...annyiért inkább valami utángyártott univerzális lehet gyárival azonos csatival.

Vagy van egy nagyon jó ismerőse! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Srácok az mitől van, hogy a kiegyenlítő tartályban áll az olaj?

Hol tud belekeveredni a hűtővízbe az olaj és ennek milyen következményei vannak hosszútávon?

Fél éve cseréltettem rajta hengerfejtömítést. A régi már annyira szar volt, hogy kifújt és tiszta olaj volt a blokk. Ja és még akkor is tiszta volt a víz.

Valami szaki segítsen kérem megoldani a problémát.

Ja meg még egy utolsó kérdés Nektek is feszültség van a motorblokk és az akku negatív pólusa közt? Mert nekem igen, de csak akkor amikor rá van adva a gyújtás.

Ha ez normális valaki ossza meg velem miért van ez így.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Amúgy egy 94-es 1.7D (DR) sima szívóról van szó

Link to comment
Megosztás:

A hengerfejtömítés csere után én vagy 3x mostam ki a kiegyenlítőt,mert a blokknál elkeveredett a vízkörbe nem kevés olaj és szép lassan rakta le a moci a kiegyenlítőben az üzem során.

Kiszerel,trisó&langyos víz és átmosod vele.Persze ne túl sok trisóval.

Cseréld ki a testkábelt egy saját gyártásúra,a saru ne csak préselt legyen a végén,hanem érdemes egy lágyforrasztással az éreintkezést jobbá tenni.

Link to comment
Megosztás:

Srácok az mitől van, hogy a kiegyenlítő tartályban áll az olaj?

Hol tud belekeveredni a hűtővízbe az olaj és ennek milyen következményei vannak hosszútávon?

...

Teljesen szakszerű volt az a tömítéscsere? Előtte biztos, h nem volt olajos a vized? Mert ha igen, J0hnnynak igaza lehet.

Viszont a hűtőrendszer gumialkatrészei nem olajállóak, idővel kilágyulnak elveszítik a tartásukat, majd egy szép tavaszi napon a puszta közepén kidurran az egyik vízcsöved :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kellett vennem cuccot igaz nem opelhez (fiat) de nálunk sehol nincs raktáron és nem javitható, a magyar beszállitó cég rendeltvolna gyárbol és megkaptamvolna 80 ropiért tőlük 1hónap mulva.

Mondtam kösz de enyiért nem kell. Megprobálom kintről bontobol valakivel beszereztetni. Írtam a gyártónak egy mailt, amire pár órán belül jött a válasz.

A lényeg:

Rá két napra a gyártótól ( Olaszország) itt volt a ház elött az alkatrészel a futár kocsi és szálitással együtt 4000 azaz négyezer forintért!

Link to comment
Megosztás:

Kellett vennem cuccot igaz nem opelhez (fiat) de nálunk sehol nincs raktáron és nem javitható, a magyar beszállitó cég rendeltvolna gyárbol és megkaptamvolna 80 ropiért tőlük 1hónap mulva.

Mondtam kösz de enyiért nem kell. Megprobálom kintről bontobol valakivel beszereztetni. Írtam a gyártónak egy mailt, amire pár órán belül jött a válasz.

A lényeg:

Rá két napra a gyártótól ( Olaszország) itt volt a ház elött az alkatrészel a futár kocsi és szálitással együtt 4000 azaz négyezer forintért!

Erre csak annyit mondanék: Magyarország. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Teljesen szakszerű volt az a tömítéscsere? Előtte biztos, h nem volt olajos a vized? Mert ha igen, J0hnnynak igaza lehet.

Viszont a hűtőrendszer gumialkatrészei nem olajállóak, idővel kilágyulnak elveszítik a tartásukat, majd egy szép tavaszi napon a puszta közepén kidurran az egyik vízcsöved :lol:

Itthon csináltuk az egyik sufnituningos ismerősömmel. Neki nem ez volt az első tömítéscseréje az biztos.

A szakszerűségről csak annyit, hogy nem lett síkba húzatva csak egy köszörűkoronggal megsimogattuk.

A tömítés meg 5000Ft volt hozzá. De akkor se kéne megadja magát 4 hónap alatt.

Az olaj csak mostanában jelent meg. Kb 2 hete.

Még annyit a hengerfejről, hogy gátrepedéses. Vagy nincs hozzá semmi köze?

Mennyi trisót adjak 10L vízhez? Ja és hogy szokták átmosni a hűtőrendszert?

Link to comment
Megosztás:

Itthon csináltuk az egyik sufnituningos ismerősömmel. Neki nem ez volt az első tömítéscseréje az biztos.

A szakszerűségről csak annyit, hogy nem lett síkba húzatva csak egy köszörűkoronggal megsimogattuk.

A tömítés meg 5000Ft volt hozzá. De akkor se kéne megadja magát 4 hónap alatt.

Az olaj csak mostanában jelent meg. Kb 2 hete.

Még annyit a hengerfejről, hogy gátrepedéses. Vagy nincs hozzá semmi köze?

Mennyi trisót adjak 10L vízhez? Ja és hogy szokták átmosni a hűtőrendszert?

Hááátt,én kimosnám és figyelném tovább,mert amit leírtál aszerint HF-es lesz megint.

A gátrepedés mennyire volt súlyos?Érdemes lett volna kijavítattni.

Link to comment
Megosztás:

Itthon csináltuk az egyik sufnituningos ismerősömmel. Neki nem ez volt az első tömítéscseréje az biztos.

A szakszerűségről csak annyit, hogy nem lett síkba húzatva csak egy köszörűkoronggal megsimogattuk.

A tömítés meg 5000Ft volt hozzá. De akkor se kéne megadja magát 4 hónap alatt.

Az olaj csak mostanában jelent meg. Kb 2 hete.

Még annyit a hengerfejről, hogy gátrepedéses. Vagy nincs hozzá semmi köze?

Mennyi trisót adjak 10L vízhez? Ja és hogy szokták átmosni a hűtőrendszert?

Hát szerintem a köszörűkorong annyi mint a semennyi. Nekem egy fószer síkolta le 3000-ért, mákom volt pont a szemközti utcában lakik, nem is tudtam. Hűtőrendszer, megbontod a csöveet, leereszted a vízet, bedugod a slagot, és nyomatod 1000-el. Ha van lehetőség érdemes kivenni a termosztátot. Jó fekete víz szokott kijönni. Én nem trisóztam, csak sima vízzel mostam.

Link to comment
Megosztás:

Ha mosás után újra olajos lesz, akkor sajnos újra le kell venni a hf-et. Csak a pénztárcán múlik a további teendő.

Ízlés, szükség és pénztárca szerint ezekből összeállíthatod a saját listádat:

-új hf tömítés

-hf nyomáspróba

-gáthegesztés, szelep, szelepfészek, szelepvezető, szelepszárszimmering csere

-új hf csavarok

-hajszálrepedés keresése a blokk tetején

-blokk síkoltatása, hozzámérten hf tömítés

-hf síkoltatás

-bontott hf vásárlása

-vezérlés alkatrészeinek cseréje, mert kár lenne a felújított hf-ért ha később meg elszakadna a szíj

-esetleg új hidrotőkék (ha a tiedbe vannak, nem emlékszem a motorkódra)

-megfelelő szerszámozottság és szaktudás

-motorikus tömítő és kiegészítő tömítések vásárlása

-még egyszer teljes hűtőrendszer mosás

-új hűtőfolyadék vásárlása

-motorolaj (és társa) csere

-az autó általános állapotától függően anyagi mérlegelés.......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hengerfejbe a gyujtótrafó alatt van valami érzékelő. Milyen érzékelő? Mert ott mintha fojna az olaj. Van annak valami tömitése, vagy az egész érzékelőt cserélni kell?

Segitségeteket előre is köszönöm

Szerintem ott egy sima szimering vagy gumikarika van simán lehet cserélni. Bár nekem rotoros a gyujtásom, de addíg szerintem ugyanaz.

Link to comment
Megosztás:

Akkor , trafó le, alattalévő lemez le, és hozzá is férek a szimeringhez?

Igen. De nem szimmering van ott, hanem O-gyűrű.

Lehet, h a trafót torx csavarok fogják.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.