Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!!

SRácok milyen nehéz kicserélni az ékszíjjat az opelen? 93-as F-es astra sima 1.6i. MERt sípol időnként illetve a generátor olyan mintha csapágyas lenne az lehetséges? Válaszotokat köszike előre is.

Ha van egy kis érzéked hozzá és szerszámod,akkor kb 2 perc.

Link to comment
Megosztás:

Nah azért annyira nem rossz a helyzet valamennyi érzékem van hozzá :lol: csak a generátort nem mertem szétszedni eddig. Bár gondolom nem egy eget verő feladat ha a motoromon majd nem mindent megcsinálok és az nem robogó akkor ez sem lehet olyan nehéz, csak mégis beírtam nektek mert itt azért szélesebb látókörű emberek vannak autót terén mint amilyen én vagyok, és azon gondolkodtam hogy lehet már találkoztatok ilyen esettel.

Link to comment
Megosztás:

Nah azért annyira nem rossz a helyzet valamennyi érzékem van hozzá :lol: csak a generátort nem mertem szétszedni eddig. Bár gondolom nem egy eget verő feladat ha a motoromon majd nem mindent megcsinálok és az nem robogó akkor ez sem lehet olyan nehéz, csak mégis beírtam nektek mert itt azért szélesebb látókörű emberek vannak autót terén mint amilyen én vagyok, és azon gondolkodtam hogy lehet már találkoztatok ilyen esettel.

Ok ok,csak te úgy írtál,mint aki azt se tudja melyik az eleje vagy a hátulja! :lol:

Mondjuk hiába szeded szét otthon,alkatrészt akkor is autóvill boltban kapsz hozzá. :(

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ez igaz. Csak ma például a járdáról bámulták a kocsit olyan hangos volt egy pár másodpercre aztán eltünt. ÉS ez engem nagyon zavar megmondom őszintén. MEg a kocsit annál jobban szeretem mint hogy széthajtsam és baja legyen.

egy kis odafigyelés, és idejében orvosolni a problémát :lol: ez egy üzembiztos autó titka :lol:

Link to comment
Megosztás:

na kivillogtattam és semmi hiba szóval a hiba még mindig adott mi a túróért melegedik és kopog

Hülye kérdések: amikor felmelegszik a motor, a hűtő is meleg? Nem lehet egy zárva maradt döglött termosztát a dologban? A másik: a vezérlés a helyén van? Összenézted a vezérműszjnál a főtengelytárcsa és a vezérműtengely helyzetét?

Nemrég haver az ex-caravanunkkal úgy járt, hogy megszorult a vízpumpa (gondolom nem volt eléggé fagyálló a fagyálló) és átugrott pár fogat a vezérlés. Csúnya nyikorgó hangja volt a vízpumpának, és erőtlen volt a motor, meg erősen kopogott (előtöltés), de hazajött a saját erejéből.

Link to comment
Megosztás:

Hülye kérdések: amikor felmelegszik a motor, a hűtő is meleg? Nem lehet egy zárva maradt döglött termosztát a dologban? A másik: a vezérlés a helyén van? Összenézted a vezérműszjnál a főtengelytárcsa és a vezérműtengely helyzetét?

Nemrég haver az ex-caravanunkkal úgy járt, hogy megszorult a vízpumpa (gondolom nem volt eléggé fagyálló a fagyálló) és átugrott pár fogat a vezérlés. Csúnya nyikorgó hangja volt a vízpumpának, és erőtlen volt a motor, meg erősen kopogott (előtöltés), de hazajött a saját erejéből.

a termosztát most lett cserélve nemrég és jol müködik mert mindenhol meleg a víz.A vezérlést is megnéztük nem e az szivat de nem.kipucoltuk a kis vákumcsöveket is meg az alapjárati motort és a környékét.majd vhol megnézetem a benzinnyomást ahogy már tanácsolták a többiek hátha ott lesz a bibi.Csak az a baj hogy 6 bol 4 szerelő elküldött hogy nem tudja mi van vele a többi meg.... na mid 1 ha esetleg van még vmi tipp akkor várom

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.