Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Próbálj rajta hidegvágóval vagy egy üthető csavarhúzóval egy nútot képezni és kitekerni csavarhúzóval.

Az a baj h üreges és ha megütöm azt a vékony alját sztem átszakad valami sárgarézszerűből van. Ez csak 1 cső ami bevolt fenekelve két oldalról meg volt 1 13-mas anya rajta az tört le benne meg valamilyen rugó meg 1 darab fólia volt. Ha nem felejtem el lefényképezem holnap. Köszönöm a tippeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok tudna valaki segíteni van egy F astra combi-m X16XEL motor kodú ma olyat csinált hogy egy leállítás után be akartam índítani és csak pörgette az öninditó de nem indult be csak nagy sokára akkor is csak úgy hogy ment az automata szívató és alig érte el az1100-as fordulatot olyan mint ha nem menne egy henger de a motor hiba lámpa nem gyullad ki valaki találkozot már ilyen problémával meg állandoan elindul az automata szivató köszi elöre is a segitséget

Link to comment
Megosztás:

Az a baj h üreges és ha megütöm azt a vékony alját sztem átszakad valami sárgarézszerűből van. Ez csak 1 cső ami bevolt fenekelve két oldalról meg volt 1 13-mas anya rajta az tört le benne meg valamilyen rugó meg 1 darab fólia volt. Ha nem felejtem el lefényképezem holnap. Köszönöm a tippeket.

Akkor sajna ez elég nagy cumi. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Háj!

Némelyik Renaultban a felső hűtőcsőbe van belerakva, konkrétan a gumicsőbe éa egy bilincs fogja bele, ezt azerintem te is megcsinálhatod, a lényeg, hogy ki lecsen légtelenítve rendesen, ehez elég egy kis lyuk a termosztátra 2-3mm átmérő! Mondjuk azt meg nem értem miért van ennyi gondod a termosztátokkal, utoljára a magyar kisipari szarokkal volt gondom amiket wartburgokhoz gyártottak, de azok is kibírtak egy szezont, próbáltál már másmilyen gyártmányokat is pl.:facet behr trupart gates?

Úgy rémlik Wahler volt mind a három. A rossz amelyikkel vettem, a második amire kicseréltem, ez jó volt egy darabig, aztán a mostani is az. Ez a gumicső dolog egész jól hangzik, meg kellene nézni, hogy a gyári gumicsőbe nem passzol-e bele. Túl szép lenne ha belemenne és egy bilincsel lehetne is rögzíteni.

Link to comment
Megosztás:

Én is. :rolleyes:

Még 86 ban. Egy fékkör, elöl hátul dobfék, de már nem a pupos. :D Hogy mennyit szopatott a vizpumpa tömszelence. :P

Na ennek a nyitjára én is több év szopás után jöttem rá. Kiderült, hogy nem a tömítéssel hanem az alu szivattyú lapátok pereme kopott meg ahola a grafitos tömítés futott. miután kapott új vízpumpalapátot megszűnt a gondom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Szeretnék tanácsot kérni:van egy astra f 1.6 i (c16nz)autom 1992-es 168000km van benne,a 4-ik henger nem megy.Kicseréltük a gyujtás elosztót,rotort,gyujtás kábeleket,gyujtó gyertyákat.és így sem megy.Kompresziot mérettem 11bar mindegyik hengerben.Ja és szikra is van rendesen.A hidro tőke nyitva hagyhatja a szelepeket?Válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Szeretnék tanácsot kérni:van egy astra f 1.6 i (c16nz)autom 1992-es 168000km van benne,a 4-ik henger nem megy.Kicseréltük a gyujtás elosztót,rotort,gyujtás kábeleket,gyujtó gyertyákat.és így sem megy.Kompresziot mérettem 11bar mindegyik hengerben.Ja és szikra is van rendesen.A hidro tőke nyitva hagyhatja a szelepeket?Válaszotokat előre is köszönöm.

Nem maradhat nyitva szelep, mert akkor egy-két ritka eset kivételével összeütne a dugattyúval. Esetleg inkább zárva marad, mondjuk ha eltört egy szelepemelő himba. Bár nem tudom a kompresszió mérés nem szűri-e ki ezt.

Link to comment
Megosztás:

C14SE esetében mikor nyit a termosztát, mikor üzemmeleg (hány fokon)?

20NE motor esetében?

ezeknél a motoroknál is olyan a termosztát, mint az én dtl-emben? mármint működési elvét tekintve? ILYEN?

Náam a c14nz-nél 92 fokon kezd nyitni a termosztát, szerintem így van a többi benzinesnél is. Most vettem dieseles kisbuszba termosztátot, annál pölö 85-fokon kezd nyitni.

Link to comment
Megosztás:

Náam a c14nz-nél 92 fokon kezd nyitni a termosztát, szerintem így van a többi benzinesnél is. Most vettem dieseles kisbuszba termosztátot, annál pölö 85-fokon kezd nyitni.

nekem könyv szerint 91 fok, és annyin is nyit

de akkor a benzinesnél (1.4) is 90 fok, köszi, csak ezt szerettem volna tudni pontosan.

egy haveromnak nem megy fel 85 fok feölé, úgyhogy szerintem az is cserés lesz, már rég nem volt benne cserélve elmondása alapján.

még 1x kössz! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nekem könyv szerint 91 fok, és annyin is nyit

de akkor a benzinesnél (1.4) is 90 fok, köszi, csak ezt szerettem volna tudni pontosan.

egy haveromnak nem megy fel 85 fok feölé, úgyhogy szerintem az is cserés lesz, már rég nem volt benne cserélve elmondása alapján.

még 1x kössz! :rolleyes:

Azért várjatok a cserével, nekem a műszeregység csere óta nem megy 90-közelébe, mert a jeladó a régi. De látszik a nyitás, meg a visszesés, csak éppen nem 90-nél, hanem olyan 85-nél az óra szerint.

Link to comment
Megosztás:

Nem, mert simáról váltottam fordulatszámmérősre.:

http://kep.ivpicture.hu/300626.jpg

ugyanez fog most nálla is történni, odaadtam neki a donor fordulatmérősét :D

és az pont ilyen mit a te esetedben... (110-es)

mit kell cserélni, mert akkor azt a kis érzékelőt is odaadnám neki... (C16NZ érzékelője jó a C14SE-hez?) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azért várjatok a cserével, nekem a műszeregység csere óta nem megy 90-közelébe, mert a jeladó a régi. De látszik a nyitás, meg a visszesés, csak éppen nem 90-nél, hanem olyan 85-nél az óra szerint.

Nekem is olyan.... amiben 110ig van kiskálázva... A jeladó meg a régi. De szintén 80-85 körül megáll. Engem nem nagyon érdekel a dolog. :D Tudom hogy így jól működik. Mielőtt cseréltük a termosztátot a kék kis tartomány végén volt éppen... Az újjal meg jóval feljebb kúszik. Szal innen tom hogy jó :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy a lambda szondát mikor kellene cserélni úgy értem hogy van-e ennél is egy adott km vagy év után?

Köszi: Dávid

Nem kell cserélni ha nincs panasz rá. Amíg működik addíg jó. Amúgy is at utángyártottal gond szokott lenni, a gyári meg egy vagyon.

Link to comment
Megosztás:

ugyanez fog most nálla is történni, odaadtam neki a donor fordulatmérősét :D

és az pont ilyen mit a te esetedben... (110-es)

mit kell cserélni, mert akkor azt a kis érzékelőt is odaadnám neki... (C16NZ érzékelője jó a C14SE-hez?) :rolleyes:

Az egyvezetékes hőgombát kell cserélni, ami a generátor mögött van fenn a szívócsonkban. Jó bele :P

Link to comment
Megosztás:

Nem maradhat nyitva szelep, mert akkor egy-két ritka eset kivételével összeütne a dugattyúval. Esetleg inkább zárva marad, mondjuk ha eltört egy szelepemelő himba. Bár nem tudom a kompresszió mérés nem szűri-e ki ezt.

c16nz nem üt össze és nyitva maradhat a szelep ha ugyjárt mint én,hogy nyitott szelepnél szorul meg a hidrotőke de azmeg kompresziómérésnél kiugrik

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Szeretnék tanácsot kérni:van egy astra f 1.6 i (c16nz)autom 1992-es 168000km van benne,a 4-ik henger nem megy.Kicseréltük a gyujtás elosztót,rotort,gyujtás kábeleket,gyujtó gyertyákat.és így sem megy.Kompresziot mérettem 11bar mindegyik hengerben.Ja és szikra is van rendesen.A hidro tőke nyitva hagyhatja a szelepeket?Válaszotokat előre is köszönöm.

Szia! Még egy osztófedél lehet gond (amit még nem cseréltél) egyébként központis, vagy hengerenkéntis a befecskendezés?

Jaj tudod mi lesz?? a negyedik henger az a váltófelöli vagy a vezérlés felöli? végülis mind1 falsot szív vagy a fékrásegítőnél vagy a szívócsonk tömítésnél járó motornál féktisztítót vagy jégoldót vagy hidegindítót neki minden hova, ahol tömítés vákumcsövek meg ilyenek vannak azt mikor beindul ott a hiba!!

Már találkoztam szakadt szívósor tömítéssel

Rem. érthető!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Még egy osztófedél lehet gond (amit még nem cseréltél) egyébként központis, vagy hengerenkéntis a befecskendezés?

Jaj tudod mi lesz?? a negyedik henger az a váltófelöli vagy a vezérlés felöli? végülis mind1 falsot szív vagy a fékrásegítőnél vagy a szívócsonk tömítésnél járó motornál féktisztítót vagy jégoldót vagy hidegindítót neki minden hova, ahol tömítés vákumcsövek meg ilyenek vannak azt mikor beindul ott a hiba!!

Már találkoztam szakadt szívósor tömítéssel

Rem. érthető!

Azt írta NZ, központis.

Link to comment
Megosztás:

Azt írta NZ, központis.

Ennyire nem vágom a motor kódokat. Kicsit sokat kellene fejbe tartanom, de szerencsére erre ott a forgalmi :rolleyes:

Akkor marad, hogy falsot kap, vagy ha nem akkor kezheti leszedni a hengerfejet, bár azzal még várnék mert valaki azt írta, hogy nem üt össze a dugattyúval, az elégést meg kimutatná a kompresszió mérés.

Szóval először fals keresés aztán mittomén.... szerelő esetleg

Link to comment
Megosztás:

Ennyire nem vágom a motor kódokat. Kicsit sokat kellene fejbe tartanom, de szerencsére erre ott a forgalmi :rolleyes:

Akkor marad, hogy falsot kap, vagy ha nem akkor kezheti leszedni a hengerfejet, bár azzal még várnék mert valaki azt írta, hogy nem üt össze a dugattyúval, az elégést meg kimutatná a kompresszió mérés.

Szóval először fals keresés aztán mittomén.... szerelő esetleg

Én is csak azért tudom, hogy központis az nz, mert nekem is az van. És mivel ugye központis akkkor benzint kap a többbivel együtt, azt írta szikra van, pedig ez lenne a logikus, nem tudom kitekert gyertyával hengerfejhez hozzáérintve nézték-e. A szelepeket-himbákat egy szelepfedél-leszedéssel ki lehet szűrni, megemelve az egyik elsőkereket 4-ben kézzel forgatva látszik ahogy le-fel járnak. Persze indítózni is lehet ha szeret takarítani. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.