Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem cseréltem mivel nem igazán emlékszem a tömítő útmutatójában olyanra hogy le kell cserélni egy idő után. Kellett volna?

De inkább a tömítőnek tűnik mint olajnak.

Hát kellett volna mert, így állandóan trutyis lesz a hűtővized, kimosni meg qrva nehéz, és értelme sincs.

Sajnos szvsz a hűtőtömítő afféle gagyi dolog amit nem érdemes venni mert több a baj (te is tapasztalod) vele, mintha a promlémát ténylegesen orvosoltad volna.

Link to comment
Megosztás:

Hát kellett volna mert, így állandóan trutyis lesz a hűtővized, kimosni meg qrva nehéz, és értelme sincs.

Sajnos szvsz a hűtőtömítő afféle gagyi dolog amit nem érdemes venni mert több a baj (te is tapasztalod) vele, mintha a promlémát ténylegesen orvosoltad volna.

Tudod egy egészen pici lyuk volt a hűtőn, és ennek megfelelően egészen pici tömítőt öntöttem bele. Csak az a baj hogy már úgyrémlik azelőtt is volt bele öntve, de az még évekkel korábban. Viszont még mindig nem értem miért pont most jött elő? A tartályba legalább fél éve nem öntöttem semmi. (legfeljebb egy kis vizet)

Link to comment
Megosztás:

hy all :)

Tele lett ma a F****M evvel a kibaszott opellel ....

ha van valakinek 5lete plz mondja mert jelenlegg ott tartok hogy legközelebb megint le áll akkor egy fejszét vágok bele

a szitu csak annyi elindul kocsi megy

meg áll ... le állit ... de ezutan 10perc és 40perc közti idö kell neki hogy beinduljon

ekkor minden normalis megy még ujra le nem allitom

a mai nap már ut köüzben is le állt 40 perc mulva elindult

és utana a leallitas utan szinten nem indult csak miutan ki jöttem a bevasarlo központbol de akkor pöccre

amire kéretik nem tippelni !!!

gyujtas elosztofedél vagy rotor

gyujtastrafo !

hall jelado

AC relé

ilyenkor egyébként szikra NINCS

a fötengelyjeledo lehet meg de szerintem az vagy muködik vagy nem !

olyan nincs a hogy egyszer megy egyszer nem !!!

az autoban gyári riasztovan IMO nincs "lehet jönni ellopni de sokáig ugysem jut vele az illetö"

ha valaki nem tudná esetleg ez egy astra gsi c20xe motronic 2,5 el

5leteket várnék vagy valami nagyon jo villamosági szerelöt akihez akkor is ki vihetem amikor épp megy a kocsi !!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én azt szeretném megkérdezni,hogy mitől fogyaszthat sokat egy '98as 1.4 16v astra?Városban utána kell kötni a kutat...

Hát pontosítani kéne, hogy mennyi az a sok... nekem az ugyanennyi idős ugyanilyen motor vegyesen max. 7.3-at evett eddig, csak város azt persze más ott 8 vagy akár jóval több is elképzelhető ha folyton dugóban csücsülsz. Amúgy rendes úton is sokat fogyaszt?

A sárga lámpa a műszerfalon nem világít ? Motorhőmérséklet rendben ? Benzin nem szivárog sehol ?

Ezenkívül persze kismillió oka lehet, akár még az is, hogy ezekben a motorokban a folytonos városi használattól néhány ezer kilométer alatt lerakódások keletkezhetnek, ekkor csak annyi a teendő, hogy tisztítóadalékos benzint tankolsz és pályán meghajtod egy hosszabb darabon.

Link to comment
Megosztás:

hy all :)

Tele lett ma a F****M evvel a kibaszott opellel ....

ha van valakinek 5lete plz mondja mert jelenlegg ott tartok hogy legközelebb megint le áll akkor egy fejszét vágok bele

a szitu csak annyi elindul kocsi megy

meg áll ... le állit ... de ezutan 10perc és 40perc közti idö kell neki hogy beinduljon

ekkor minden normalis megy még ujra le nem allitom

a mai nap már ut köüzben is le állt 40 perc mulva elindult

és utana a leallitas utan szinten nem indult csak miutan ki jöttem a bevasarlo központbol de akkor pöccre

amire kéretik nem tippelni !!!

gyujtas elosztofedél vagy rotor

gyujtastrafo !

hall jelado

ilyenkor egyébként szikra NINCS

a fötengelyjeledo lehet meg de szerintem az vagy muködik vagy nem !

olyan nincs a hogy egyszer megy egyszer nem !!!

az autoban gyári riasztovan IMO nincs "lehet jönni ellopni de sokáig ugysem jut vele az illetö"

ha valaki nem tudná esetleg ez egy astra gsi c20xe motronic 2,5 el

5leteket várnék vagy valami nagyon jo villamosági szerelöt akihez akkor is ki vihetem amikor épp megy a kocsi !!!

Havernak dettó ez a szitu, tök randomra leáll, csak neki 1 perc után indul. Eddig a relére gyanakodtam, de ma azt mondta, hogy leállás után rögtön indítózott és harmadjára iszonyatos fémes súrlódó hang jött a motorból... ekkor rögtön leállította várt 1 percet és ment tovább. Szal emiatt a hang miatt ő már komolyabbnak gondolja a hibát. Ha találsz jó szerelőt majd oszd meg pls. Én aszontam neki vigye be sztrádába, de ő is azzal jön, hogy mivan ha akkor nem csinálja... de mosmá ő is beparázott szal valamit biztos lépni fog.

Ja neki is F Astra, csak 1.4 és ugye Multec

Link to comment
Megosztás:

Viszont még mindig nem értem miért pont most jött elő? A tartályba legalább fél éve nem öntöttem semmi. (legfeljebb egy kis vizet)
nekem sem azonnal lett trutyis a vizem, hanem héhány hónap elteltével. Kimosni próbáltam, volt hogy egy fél napot ezzel sz@roltam,

1 kiengedtem a koszosat

2 bele a tiszta

3 mikor már átlátszó lett légtelenítettem

4 beindít

5 üzemire melegít

6 megy egy kört

7 kezdi az egytől

én megcsináltam több alkalommal is, több hétvégén is, az eredmény viszonylagos tisztulás, de pár hét múltán ismét barna trutyi színű lett a víz.

Szvsz nem csak a lyukat tömítí, hanem a hajszálcsövek egy részét is, és ha kimososd egy idő után leoldódik a hajszálcsövek belsejéről is ergo koszos lesz a víz, egy idő után pedig megint folyni fog a hűtő. 22-es csapdája.

Link to comment
Megosztás:

Szeva minden Opelesnek! Ez a nap számomra átok! Most húztam haza '94-es (C16NZ) Astrámat! Nem tudom mi a f*sz baja lett neki, egyszercsak megállt! Mikor elindultam vele, azért rángatott, azt hittem hogy csak hideg a motor! Fordultam ki 2 utcából is, akkor rántott 2 erősebbet, utána megyek a főúton, nem tettem meg vele 2km-t se, és akkor egyszer csak nem akart menni rendessen, nem akart úgy istenien húzni! :evil: és akkor egyszer csak megállt a motor! Valami elkébzelés? :?: Ya, azóta be se bírtam indítani, mondjuk nem is próbáltam nagyon! Ha bármilyen elképzelésetek van írjatok a hvpeti@freemail.hu-ra, azt többször nézem mint ezt! Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szeva minden Opelesnek! Ez a nap számomra átok! Most húztam haza '94-es (C16NZ) Astrámat! Nem tudom mi a f*sz baja lett neki, egyszercsak megállt! Mikor elindultam vele, azért rángatott, azt hittem hogy csak hideg a motor! Fordultam ki 2 utcából is, akkor rántott 2 erősebbet, utána megyek a főúton, nem tettem meg vele 2km-t se, és akkor egyszer csak nem akart menni rendessen, nem akart úgy istenien húzni! :evil: és akkor egyszer csak megállt a motor! Valami elkébzelés? :?: Ya, azóta be se bírtam indítani, mondjuk nem is próbáltam nagyon! Ha bármilyen elképzelésetek van írjatok a hvpeti@freemail.hu-ra, azt többször nézem mint ezt! Előre is köszi!

- szikra van? (ha nincs, akkor valami elektromos hiba)

- indítózás után a gyertya száraz vagy benzines? (ha nedves, akkor valószínűleg nincs szikra, ha meg száraz akkor nincs benzin)

- ha nincs benzin akkor lehet hogy rossz az AC, valamelyik cső ki van repedve, rossz az AC vezérlése, eldugult a szűrő, eldugult az injektor szelep (ultrahangos tisztítás) stb...

- elektromos hibák akkor lehet hogy tönkrement a gyújtáseletkronika az elosztóban, rossz a központ gyertyakábel, rossz a trafó, érintkezési hibák stb.

- lehet hogy eldugult a levegőszűrő, ki van szakadva a levegőcső, és meghülyíti a MAP szenzort stb.

- lehet hogy átugrott a vezérlés (mikor volt vezérműszíj cserélve?)

Ide írom, hátha másoknak is segítség, ha meg neked is szükséged van rá, olvasgasd a fórumot :wink:

Link to comment
Megosztás:

Egy pár napja ha eléri az üzemi hőfokot a kocsi csilingel valami a motornál, olyan mintha valami lemez verdesne egy másikat, de mivel eddig nem találtam ilyet és mivel erősen úgy tűnik hogy a generátor környékéről jön ezért már a generátorra is gondoltam, hogy lehet, hogy túl feszes az ékszíj, vagy generátorcsapágy, de azt nem hiszem, hogy ezek miatt csilingelne.

Csinálta ezt egyszer tavasszal meg most pár napja már elég sűrűn, de nyáron nem, szal lehet, hogy valahogy a hideggel van összefüggésben. Jövő héten lesz egy hosszabb utam, kíváncsi vagyok akkor is csinálja-e majd miután rendesen meleg lesz a motortérben.

Valakinek volt már ilyen ?

thx

Link to comment
Megosztás:

Keresek C20XE motort minél jobb allapotban

garantalat ~90-100e kilometerrel

:) :D :D :D

Öt évvel ezelőtt volt esélyes

esetleg olcson C20let

Mi számít olcsónak? A csepeli bontóban 500e-ért hoznak rendelésre (kompletten, hűtő+InterCooler, kébelköteg, computer)

Tas árult egy felújitottat 400e-ért. Na ez a csepelihez képest olcsó volt. Sajnos a turbo motorok drágák, ilyen áron mennek.

Link to comment
Megosztás:

SXP kartárs kitartás!

Tegnap este valamivel 10 után én is jöttem volna hazafele Újpestről, de a kocsim úgy érezte ő még maradni szeretne.

De kicsesztünk vele összekaptuk és másfél óra szarráfagyás után sikerült elindulnom.

Nekem meg vmi elektromos gixer lehet, mert vagy beindul pöcre, vagy mikor kedve van inditoznék és minden elmegy beleértve BC,stb...

Link to comment
Megosztás:

:) :D :D :D

Öt évvel ezelőtt volt esélyes

Mi számít olcsónak? A csepeli bontóban 500e-ért hoznak rendelésre (kompletten, hűtő+InterCooler, kébelköteg, computer)

Tas árult egy felújitottat 400e-ért. Na ez a csepelihez képest olcsó volt. Sajnos a turbo motorok drágák, ilyen áron mennek.

:shock: :P :D :D

szoval 90-100e körül lehetkapni motort

itthon csak egy gyenge probalkozas volt

nem szamitottam masra!

a csepeli bontoban meg 500ért tegyék ahova akarjak

egyébként 400... ért akarmikor van

legutobb 1230euroért volt egy az ebay en amit nme vettem meg

mert akkor meg nem gondoltam hogy belefogok e vagni vagy sem

jelenleg itt is van egy

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...ssPageName=WDVW

90e km

a vége fele majd licitalok rá

ma vittek el egy 78e km es motort

750euroért

ez kicsit huzosnak tünik de legalabb nem 150ért kapok 210-250e km es motort, mint itthon

ahol a bontoban meg kérdezem ? km van a motorban

akkor fogalmuk sincs !!! érdekes

szerintem az ebay en fogok venni olyan 550-690 közt

olyan 40ezer böl haza is hozom és közben még jot kirándulok németországban ugyis el akartam már menni egy kicsit körülnézni!

igy legalabb célja is van! :D

Link to comment
Megosztás:

ja, a nyáron még a csepeli bontó 500e-ért árulta a turbo motort. Azóta ott is estek az árak. Tény és való kedves szonik géesí barátom, hogy a kedvedért nem néztem utánna. Ettől még a magyarországi piaci helyzet alapjaiban mit sem változott. Mint magad is tapasztalod, a bontósok "nem tudják" mennyi van a bontott motorban... Miértis? Azért mert elrettennél attól a számtól, amit alkoholos filccel ráírnának a motorblokkra a km óráról bontás előtt, és nem vennéd meg a motort.

A e-bayen több esélyed van, de azért kóérdezz rá, hogy az a 70-80e km motorgenerál után került a motorba, vagy motorgenerál nélkül van 70-80e benne. Nagyon nem mindegy!!!!

sok szerencsét a motorvásárláshoz.

u.i. a te régi motorod is olyan rossz mint atommanóé, vagy azért veszel másikat, mert a gyári 150 LE helyett 136 LE van benne?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.